• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Smutne jak jasna cholera, ale zdarzają się takie przypadki, że ludzie umierają na emeryturze zanim wpłynie pierwsza wypłata.
Niech każdy robi co uważa za słuszne. Ja ratuję zdrowie i odchodzę. Życzę wszystkim, by żyli w zdrowiu jak najdłużej, niech płacą każdemu chociaż do 100 lat!


Ja także w przyszłym roku. Dosyć!
 
Rozsądna piątka miesięcznie zrobi więcej niż stówa (wyjaśniam, nie otrzymałem odprawy), ale i ona się przyda :)
Pierwszy przelew z wypłaty zlecony.
Z podziękowaniem dla Sławka.
 
w momencie wejścia w życie Ustawy zaliczającej staż służby od 15 września 1999 r. ZER poinformował, że należało wysłać do DIAS wniosek w terminie m-ca lipca 2019 r. w innym przypadku będzie przeliczenie dopiero gdy będziemy mieli zaświadczenie z DIAS, nic nie robi się automatycznie, trzeba zadbać o swoje pieniądze
 
że należało wysłać do DIAS wniosek w terminie m-ca lipca 2019 r.
... po "jakiemu" to jest. Polska język, trudny jezyk.

Wniosek o ponowne przeliczenie emerytury wysyłamy do ZEiR za pośrednictewm DIAS. W załączeniu dodatkowo składamy wniosek do DIAS o poświadczenie służby od dnia wejścia ustawy o Służbie Celnej (1999 rok) do dnia mianowania (2000 rok).
 
Mam pytanie do koleżanek / kolegów, którzy stawali na komisji lekarskiej. Jak długo czekaliście na komisję? I drugie pytanie, czy komuś z Was uznano choroby kręgosłupa? W mojej izbie uzyskałem informację, że choroby kręgosłupa są z automatu odrzucane. Pozdrawiam
 
Ustalone prawo do emerytury masz od dnia następnego po dniu zwolnienia zakładając, że wniosek do ZER za pośrednictwem kadr IAS złożyłeś w tym samym czasie. Zasada, którą się kierują "od momentu złożenia wniosku".
Pozdr.
 
Na komisję czekałem ok. 4 miesięcy, nie mam wiedzy na temat uznawania chorób kręgosłupa. Kiedyś mówiono na ifp, że RKL uznają to jako choroby cywilizacyjne i renta się nie należy. Należy to jednak zweryfikować w oparciu o przepisy, którymi posługuje się komisja orzekając o trwałej niezdolności do służby: bierze pod uwagę ustawę o RKL i rozporządzenia wykonawcze, a także w naszym przypadku min. rozp. MF w sprawie wykazu chorób pozostających w związku ze służbą w SCS, orzekając o inwalidztwie w związku ze służbą (wówczas możliwa jest emka z podwyższeniem o 15% podstawy wymiaru (art.15 ust.4 u.o.z.e)
Pozdr.
 
Mam pytanie do forumowiczów, którzy przećwiczyli już obliczanie przez ZER lub IAS średniej z 10 lat zarobków. W jaki sposób jest to liczone – czysto mechanicznie czyli np.
2K+3K+4K = 9K dzielone przez 3 = 3K emerytury brutto, czy też średnią z zarobków z każdego roku odnosi się do średniej zarobków w SC w danym roku.
 
Mam pytanie do forumowiczów, którzy przećwiczyli już obliczanie przez ZER lub IAS średniej z 10 lat zarobków. W jaki sposób jest to liczone – czysto mechanicznie czyli np.
2K+3K+4K = 9K dzielone przez 3 = 3K emerytury brutto, czy też średnią z zarobków z każdego roku odnosi się do średniej zarobków w SC w danym roku.
Pomocnym dla obliczeń będzie kalkulator https://celnicy.pl/threads/arkusz-d...funkcjonariusza-scs-aktualizacja-2019r.15071/
 
W ustawie mowa o rozpoznawaniu (...) .
Jak rozumieć słowo "rozpoznawanie" w rozumieniu praw do emerytury ?
Czy sporządzenie analiz i opracowań dla komórki zwalczania przestępczości to rozpoznawanie ?
 
Dla zdeterminowanych.
IC K-ce.
Polecenie DIC 330000-IKNW-0707-262/2015 Z 07.07.2014 oraz decyzja DIC 52 Z 15.09.2014.
1. Zobowiązuję funkcjonariuszy i pracowników IC w Katowicach do przekazywania Zespołowi informacji o stwierdzonych nieprawidłowosciach lub potencjalnych nieprawidłowościach i naruszeniach przepisów prawa w zakresie:
tu katalog wymieniony wypisz wymaluj zadań policyjnych, w w poleceniu między innymi zgłaszanie nielegalnych automatów. A każdy ma w zakresie obowiązków wykonywanie innych zadań zleconych przez przełożonych.
Tak więc każdy funk miał polecenie a tym samym w zakresie obowiązków ściganie itd....
Proponuję tym którym brakuje zadań policyjnych składać wnioski o emki dołączyć oba dokumenty i do sądu. Niech się DIAS zastanowi czy odmawiać potwierdzenia zadań policyjnych.
U nas pierwszy wniosek poszedł i czekamy na ciąg dalszy.
 
Sory korekta.
POLECENIE DIC Z 2014 A DECYZJA Z 2005
JESZCZE RAZ SORY
NIE MAM TERAZ MOŻLIWOŚCI WKLEJENIA.
WKLEJĘ JAK TYLKO BĘDĘ MÓGŁ.
 
Nie mogę teraz odnaleźć, ale tą decyzję wraz z jakimś fragmentem ustawy, kiedyś tu wklejałem.
Tak myślę, że w razie potrzeby wystarczy się powołać na numery pisma i decyzji ...
 
W ustawie mowa o rozpoznawaniu (...) .
Jak rozumieć słowo "rozpoznawanie" w rozumieniu praw do emerytury ?
Czy sporządzenie analiz i opracowań dla komórki zwalczania przestępczości to rozpoznawanie ?

Analiza = Rozpoznawanie. A jeżeli jeszcze dla ZP to bez dyskusji winno być zaliczone dla Emki.
 
Back
Do góry