• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Związki otrzymały maila z projektem z MSWiA w dniu 04.06.
ZZ Celnicy PL odpowiedział 06.06.
Gdyby wszystkie ZZ tak zrobiły. Oj rozmarzyłem się :)
Projekt został rozesłany do 17 ZZ, w tym wszystkie działające w KAS i MF, czyli do ZZ, które nie zrzeszają ani jednego funkcjonariusza także otrzymały projekt. Nie sądzę, by te ZZ odpowiedziały w ogóle. Po co, skoro projekt ich nie interesuje zupełnie, a to oznacza konieczność wyczekiwania 21 dni.
Oj, gdyby projekt przejęła grupa Posłów PiS(15 Posłów) i złożyła przed najbliższym posiedzeniem Sejmu, a Rząd poparł i zawnioskował o pilne procedowanie. Oj, ponownie się rozmarzyłem :)
 
Bez marzeń, nie można zrobić nawet małego kroczka do przodu!

Dlatego trzeba marzyć - tak, jakby nic od nas nie zależało,
jednak należy działać - tak, jakby wszystko od nas zależało ...
 
"Oj, gdyby projekt przejęła grupa Posłów PiS(15 Posłów) " z tym że zdaje się ten projekt wycina jakąś (choć myślę że niewielką) grupę funków, która maiała to nieszczęście być zagospodarowaną inaczej przez przełożonych, w okresie między 15.09.1999 a mianowaniem, ale widzę że tego nikt nie zauważa. Czyli główne, własne interes osiągnięte co?
 
"Oj, gdyby projekt przejęła grupa Posłów PiS(15 Posłów) " z tym że zdaje się ten projekt wycina jakąś (choć myślę że niewielką) grupę funków, która maiała to nieszczęście być zagospodarowaną inaczej przez przełożonych, w okresie między 15.09.1999 a mianowaniem, ale widzę że tego nikt nie zauważa. Czyli główne, własne interes osiągnięte co?

Może nie brak "zauważenia" lecz brak świadomości ?!
Przykre to z pewnością, ale być może nie było komu wystarczająco głośno o tym mówić.

Odnośnie interesów głównych, to mam nadzieję, że tak - ale czemu zaznaczasz: "własne"?
Brzmi to jak oskarżenie i budzi niepokój, więc wypadałoby to wyjaśnić.
 
albowiem już spotykałem się z takimi postawami.
A co do braku świadomości?
Cóż, chyba mamy po to przedstawicieli by byli świadomi rzeczy którymi się zajmują.
A w sposób oczywisty tam gdzie pojawiają się kryteria, to muszą być zbiory które je spełniają i taki co nie.
Np od 91 do 98 miałem taki zakres obowiązków a od 99 (nie z własnego wyboru) już nie, choć ciągle służyłem na oddziale aż do 2001.
 
Bez marzeń, nie można zrobić nawet małego kroczka do przodu!

Dlatego trzeba marzyć - tak, jakby nic od nas nie zależało,
jednak należy działać - tak, jakby wszystko od nas zależało ...
Marzenia
Bez marzeń, nie można zrobić nawet małego kroczka do przodu!

Dlatego trzeba marzyć - tak, jakby nic od nas nie zależało,
jednak należy działać - tak, jakby wszystko od nas zależało ...
 
Heisenberg. Uwagi zostały zgłoszone przez nas i będziemy je zgłaszać dalej, tak jak robiliśmy to przy projekcie obywatelskim. Pisałem już o tym wyżej. Powyższe nie może jednak powodować sprzeciwu wobec projektu, który jest korzystny dla ogółu, jego wstrzymywania, zagrożenia dla uchwalenia.
Ja mam nadzieję, że decydenci zrozumieją, jak to jest destrukcyjne dla funkcjonowania KAS i będzie jeszcze kompromis. Nie mogę dac gwarancji, wiadomo, ale wierzę, bo wiem jak blisko byliśmy konsensusu w maju 2017r.
Najważniejsze, by projektu nie opóźniać.
 
Osobiście akurat ta kwestia mnie nie dotyczy i dla mojej przyszłości jest kompletnie neutralna. Z pewnych powodów może nie tyle osobistych, ale indywidualnych, jak by nie była załatwiona po prostu mojej sytuacji nie zmienia. Niestety po prostu na stosowne info wcześniej nie trafiłem, choć raczej czytam komunikaty związku. Zastanowiło mnie że takie wykluczenie idzie bez echa, i jak pisałem sam uważam, że dotyczy niezbyt szerokiego grona. Myślę że możemy sprawę na tym zamknąć.
 
To skoro już tak blisko jest realizacji projektu rządowego i dostałem oficjalna zgodę, że można już zacząć wierzyć, że dojdzie do zniesienia "55", to podpowiedzcie mi proszę kiedy powinienem zgłosić pracodawcy chęć odejścia na emeryturę jeżeli chciałbym aby dzień 01.04.2020 r. był pierwszym dniem wolności?
 
To skoro już tak blisko jest realizacji projektu rządowego i dostałem oficjalna zgodę, że można już zacząć wierzyć, że dojdzie do zniesienia "55", to podpowiedzcie mi proszę kiedy powinienem zgłosić pracodawcy chęć odejścia na emeryturę jeżeli chciałbym aby dzień 01.04.2020 r. był pierwszym dniem wolności?

Przypuszczam, że pytasz, chcąc zwlekać ze zgłoszeniem do ostatniej chwili.
Dlatego, ogólnie rzecz biorąc, powinien obowiązywać Cię trzymiesięczny okres wypowiedzenia.

Natomiast ja sam - będąc na Twoim miejscu - wysłałbym informację o takim zamiarze nawet
dziś, bądź ostatecznie zaraz - w pierwszym dniu obowiązywania nowych przepisów, a to
z prostej i całkiem realnej przyczyny: złożenie wielu wypowiedzeń w jednym czasie, może
być uzasadnieniem przesunięcia "odgórnie" przez dyrektora, terminu Twojego uwolnienia ...
 
Tak Cat trafnie oceniłeś, chcę odejść najszybciej jak potrzebuję i dać im znać jak najpóźniej :) Może faktycznie być tak, że zrobi się kolejka :). Dziękuję za cenną podpowiedź.
 
Kolega na odejście czekał ok. miesiąc od złożenia wniosku, tylko miesiąc, ale żeby mógł odejść wcześniej niż po 3 miesiacach konieczna była zgoda bezpośredniego przełożonego. Kierownik nie wydziwiał i wniosek zaopiniował pozytywnie.
 
Ups, zniknęły dwa wpisy. AdamDworcow napisał ważną uwagę i była moja reakcja....hmm. Jakieś problemy techniczne?
 
prawne znaczenie ma data wydania decyzji a nie złożenia wniosku. Przepis mówi, że zwolniony jesteś ze służby z upływem 3 miesięcy od doręczenia Ci decyzji. Oczywiście, na zasadzie wyjątku, dyrektor może Cię zwolnić, na Twój wniosek z datą wcześniejszą, wskazaną przez Ciebie we wniosku. Może ale nie musi, jednak z tego co wiem, w mojej izbie nie zdażyła się sytuacja by nie uwzględnił takiego wniosku.
Oczywiście, gdy zniesione zostanie 55 lat, przy masowym napływie wniosków mogą wystąpić kłopoty z terminowym wydawaniem decyzji. Teraz decyzje wydawane są mniej więcej w tydzień po złożeniu wniosku. Można przypuszczać, że przy dużej ilości wniosków dyrektorzy, dla zapewnienia ciągłości realizacji zadań, będą mniej skłonni przyjmować krótsze terminy odejścia ze służby niż te podstawowe, ustawowe 3 miesiące od doręczenia decyzji. Czyli najbardziej optymalnym rozwiązaniem wydaje się składanie wniosku o zwolnienie ze służby na 3 miesiące, z zakładka dodatkowych 2 tygodni, przed dniem kiedy chcesz odejść
 
AdamDworcow
Faktycznie, wszystko ok. Tak to jest jak jest się po nocy w pracy i się jeszcze do kompa siada :)
Pozdrawiam!
 
prawne znaczenie ma data wydania decyzji a nie złożenia wniosku. Przepis mówi, że zwolniony jesteś ze służby z upływem 3 miesięcy od doręczenia Ci decyzji. Oczywiście, na zasadzie wyjątku, dyrektor może Cię zwolnić, na Twój wniosek z datą wcześniejszą, wskazaną przez Ciebie we wniosku. Może ale nie musi, jednak z tego co wiem, w mojej izbie nie zdażyła się sytuacja by nie uwzględnił takiego wniosku.
Oczywiście, gdy zniesione zostanie 55 lat, przy masowym napływie wniosków mogą wystąpić kłopoty z terminowym wydawaniem decyzji. Teraz decyzje wydawane są mniej więcej w tydzień po złożeniu wniosku. Można przypuszczać, że przy dużej ilości wniosków dyrektorzy, dla zapewnienia ciągłości realizacji zadań, będą mniej skłonni przyjmować krótsze terminy odejścia ze służby niż te podstawowe, ustawowe 3 miesiące od doręczenia decyzji. Czyli najbardziej optymalnym rozwiązaniem wydaje się składanie wniosku o zwolnienie ze służby na 3 miesiące, z zakładka dodatkowych 2 tygodni, przed dniem kiedy chcesz odejść

Dziękuję za kolejną cenną uwagę. Czyli powiedzmy składam wniosek w połowie marca gdy chcę odejść 01.07 We wniosku określam moją datę odejścia i dyrektor łaskawie wyznaczą ją w swojej decyzji. Decyzja jest wystawiona powiedzmy 01.04 i ma dyrektor zachowane swoje 3 miesiące. Dobrze kombinuje?
 
Składając wniosek nie musisz określać daty odejścia. Wtedy zgodnie z art. 183 ust. 1 pkt 2 ustawy KAS zwolnienie następuje z upływem 3 miesięcy od doręczenia decyzji. Tak będziesz miał w niej napisane. Nie bedzie w decyzji wskazanej konkretnej daty. Jeżeli w żądaniu zwolnienia wskażesz konkretną datę bo chcesz odejść wczesniej, termin ustawowy (3 miesięczny) zgodnie z ust. 3 przywołanego wyżej przepisu, może zostać skrócony. Wtedy będziesz miał w decyzji wskazana konkretną datę zwolnienia.
 
Back
Do góry