• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Prośba do Sławka
Bardzo proszę o wyjaśnienie dotyczące kwestii urlopu wychowawczego funkcjonariuszek celnych w latach po wrześniu 1999. Czy projekt zrównuje prawa celniczek do praw policjantek w tym temacie, czy nie? Na forum wyrażane są różne poglądy, więc prośba do Ciebie Sławku jest uzasadniona. W Służbie Celnej kobiety nie stanowiły mniejszości...... Więc zabezpieczenie ich praw jest bardzo ważne.
 
Prośba do Sławka
Bardzo proszę o wyjaśnienie dotyczące kwestii urlopu wychowawczego funkcjonariuszek celnych w latach po wrześniu 1999. Czy projekt zrównuje prawa celniczek do praw policjantek w tym temacie, czy nie? Na forum wyrażane są różne poglądy, więc prośba do Ciebie Sławku jest uzasadniona. W Służbie Celnej kobiety nie stanowiły mniejszości...... Więc zabezpieczenie ich praw jest bardzo ważne.
no, chyba, że za dużo rozgłosu pogorszy sytuację.
 
Ponieważ nikt do tej pory nie potwierdził mi jednoznacznie, że urlop wychowawczy wlicza się do okresu pełnienia służby. Nadal czekam na odpowiedź z ZER. Wspomnieć też należy, że tylko w naszej służbie (celnej) urlop wychowawczy uznawany jest jako okres nieskladkowy.
 
skoro urlop wychowawczy wlicza sie do stazu to znaczy ze tez do wysługi emerytalnej. Jestes pewna, ze to okres nieskladkowy? Z jakiego przepisu to wynika? Przepisy dot u. wychowawczego mamy ogolne tak jak wszyscy.
 
art. 173 ust. 1a u.e.r.
Ale może nie mam pełnej wiedzy na ten temat, więc byłabym Ci wdzięczna, gdybyś przedstawił mi argumenty świadczące o tym, że się mylę. Pozdrawiam.
 
art. 173 ust. 1a u.e.r.
Ale może nie mam pełnej wiedzy na ten temat, więc byłabym Ci wdzięczna, gdybyś przedstawił mi argumenty świadczące o tym, że się mylę. Pozdrawiam.

Przyznaję, że tego nie sprawdzałem i opieram się tylko na pamięci, jestem jednak skłonny przyznać Ci rację,
że na tą chwilę się nie wlicza lecz aktualny projekt to zmienia i wliczać się będzie.
 
w podanym artykule nie ma mowy o urlopie wychowawczym. jaki jest związek? Może chodzi Ci o inny przepis?
 
Ostatnia edycja:
Prośba do Sławka
Bardzo proszę o wyjaśnienie dotyczące kwestii urlopu wychowawczego funkcjonariuszek celnych w latach po wrześniu 1999. Czy projekt zrównuje prawa celniczek do praw policjantek w tym temacie, czy nie? Na forum wyrażane są różne poglądy, więc prośba do Ciebie Sławku jest uzasadniona. W Służbie Celnej kobiety nie stanowiły mniejszości...... Więc zabezpieczenie ich praw jest bardzo ważne.
Jeżeli tylko dojdzie do uzgodnień w rządzie to przypilnuję tego. Jeżeli nie dojdzie, bo rząd się spieszy, to zapewniam, że przypilnuję tego w Sejmie.
 
Jeżeli tylko dojdzie do uzgodnień w rządzie to przypilnuję tego. Jeżeli nie dojdzie, bo rząd się spieszy, to zapewniam, że przypilnuję tego w Sejmie.
może lepiej najpierw sprawdzić jaka jest sytuacja. żeby nie pogorszyć sprawy. Ja nadal mam wątpliwości czy nasza sytuacja jest gorsza. Niepotrzebny rozgłos jest niebezpieczny
 
Spokojnie, prace nad projektem nie mogą być opóźniane.

Nie mogą, ale i tak już są. Nie ma najmniejszych szans na przyjęcie tej ustawy przed 1.07

Ze strony RCL wynika, że 31.05 ZZ otrzymały pismo z prośbą o zgłoszenie uwag w ciągu 21 dni. Czyli termin (zakładając nawet, że wszystkie ZZ otrzymały pismo od razu) upływa 21.06. A projekt musi pójść jeszcze na Komitet Stały, potem na RM i do Sejmu. A od 21.06 do 1.07 - nie będzie posiedzeń Sejmu.
 
Nie mogą, ale i tak już są. Nie ma najmniejszych szans na przyjęcie tej ustawy przed 1.07

Ze strony RCL wynika, że 31.05 ZZ otrzymały pismo z prośbą o zgłoszenie uwag w ciągu 21 dni. Czyli termin (zakładając nawet, że wszystkie ZZ otrzymały pismo od razu) upływa 21.06. A projekt musi pójść jeszcze na Komitet Stały, potem na RM i do Sejmu. A od 21.06 do 1.07 - nie będzie posiedzeń Sejmu.
W lipcu będą dwa posiedzenia, co się odwlecze to nie uciecze.
 
Nie mogą, ale i tak już są. Nie ma najmniejszych szans na przyjęcie tej ustawy przed 1.07

Ze strony RCL wynika, że 31.05 ZZ otrzymały pismo z prośbą o zgłoszenie uwag w ciągu 21 dni. Czyli termin (zakładając nawet, że wszystkie ZZ otrzymały pismo od razu) upływa 21.06. A projekt musi pójść jeszcze na Komitet Stały, potem na RM i do Sejmu. A od 21.06 do 1.07 - nie będzie posiedzeń Sejmu.


Hola, hola ...

Nie wolno Ci - ani nikomu innemu z nas, nawet zbliżać się do defetyzmu, dopóki choć nie spróbujemy poszukać rozwiązań!
Próbujesz ?!

Nic nie stoi na przeszkodzie, by ZZ (MUNDUROWE!) odpowiedziały ... zajmując ostateczne stanowisko w trzy dni!
I nie ma się co "obcyndalać", że może w 21 dni jakiś geniusz tak skonstruuje uwagi, że zostaną uwzględnione.

Sławek wyraźnie wskazał, w którym miejscu będą działania, więc to tam można dopiero "marnować" czas i siły.

Ile to razy ZZ miały czas liczony w godzinach i "dały radę"! Teraz sami niech go sobie skrócą do AŻ trzech dni
i "wypuszczają" sprawę dalej. Przecież "pozycję wyjściową" można zdobyć samemu - lepszą i wygodniej, a nie
pod dyktando "ustawiaczy", planujących udać się na z góry upatrzone pozycje ...
 
Back
Do góry