• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Dziękuję. Tak mi się zdawało bo czytałem ustawę emerytalną i nie znalazłem takich zapisów ale sami wiecie jak to jest. Zawsze ktoś ziarno niepokoju zasieje. Co do komisji lekarskiej to nie wiem jak u Was to wygląda ale w dawnej Izbie Celnej w Białej Podlaskiej wszystkie czarnuchy przechodziły w 2010 badania w szpitalu MSW w Lublinie i orzeczenia były wystawiane przez lekarza orzecznika MSW. Więc może to będzie ewentualnie brane pod uwagę. Pozdrawiam
 
Czy ktoś się zastanawiał co będzie z naszymi składkami w OFE, jak osoba przejdzie na emkę mundurową do końca 2019, składki z OFE zostaną umorzone-(wpadną do dziury bez dna) zgodnie od roku 2000. Natomiast jak OFE zostanie przekształcone z początkiem 2020 r. w IKE - plany rządzących na jesień (Indywidualne Konto Emerytalne) i te pieniądze będzie można wypłacić jednorazowo po przejściu na Emeryturę.
 
Wykreślenie ust.3 w art.12 i jednocześnie wykreślenie wieku 55 moim zdaniem powoduje że ucywilnieni krórzy w dniu przekształcenia mieli 15 lat służby w tym 5 lat zadań policyjnych będą musieli dociągnąć do wieku 55, kryterium wieku przestanie obowiązywać tylko dla odchodzących ze służby. Ale to jest tylko i wyłącznie moja interpretacja nowelizacji
 
Jak OFE przekazałeś do ZUS to tak jakbyś już ich nie miał bo ci je wymażą z chwilą przejścia na emeryturę, za wyjątkiem 9 , 5 miesiąca tj. od stycznia 1999 do 15.09.1999, zakładam już nową datę przejścia na emeryturę.Za ten okres powinny być zrewaloryzowane i powiększyć powinny emeryturę z ZUS. Natomiast jeżeli ktoś pozostawił połowę w OFE to z chwilą zapłacenia 15% podatku i przelaniu pieniędzy na Indywidualne Konto Emerytalne powinny być już własnością posiadacza takiego konta, tak przynajmniej wyjaśniał premier Morawiecki i inni eksperci, z możliwością wypłacenia jednorazowo lub w ratach w chwili przejścia na emeryturę z ZUS. Na chłopski rozum tak to powinno wyglądać. Co będzie zobaczymy , w naszym wypadku okresy emerytury mundurowej nałożą się na lata z OFE ale z drugiej strony będzie żywa gotówka na IKE.
 
Czy ktoś się zastanawiał co będzie z naszymi składkami w OFE, jak osoba przejdzie na emkę mundurową do końca 2019, składki z OFE zostaną umorzone-(wpadną do dziury bez dna) zgodnie od roku 2000. Natomiast jak OFE zostanie przekształcone z początkiem 2020 r. w IKE - plany rządzących na jesień (Indywidualne Konto Emerytalne) i te pieniądze będzie można wypłacić jednorazowo po przejściu na Emeryturę.
Jak OFE przekazałeś do ZUS to tak jakbyś już ich nie miał bo ci je wymażą z chwilą przejścia na emeryturę, za wyjątkiem 9 , 5 miesiąca tj. od stycznia 1999 do 15.09.1999, zakładam już nową datę przejścia na emeryturę.Za ten okres powinny być zrewaloryzowane i powiększyć powinny emeryturę z ZUS. Natomiast jeżeli ktoś pozostawił połowę w OFE to z chwilą zapłacenia 15% podatku i przelaniu pieniędzy na Indywidualne Konto Emerytalne powinny być już własnością posiadacza takiego konta, tak przynajmniej wyjaśniał premier Morawiecki i inni eksperci, z możliwością wypłacenia jednorazowo lub w ratach w chwili przejścia na emeryturę z ZUS. Na chłopski rozum tak to powinno wyglądać. Co będzie zobaczymy , w naszym wypadku okresy emerytury mundurowej nałożą się na lata z OFE ale z drugiej strony będzie żywa gotówka na IKE.
 
Wykreślenie ust.3 w art.12 i jednocześnie wykreślenie wieku 55 moim zdaniem powoduje że ucywilnieni krórzy w dniu przekształcenia mieli 15 lat służby w tym 5 lat zadań policyjnych będą musieli dociągnąć do wieku 55, kryterium wieku przestanie obowiązywać tylko dla odchodzących ze służby. Ale to jest tylko i wyłącznie moja interpretacja nowelizacji
własnie że nie będą,55 zostaje usunięte z ustawy całkowicie,dla tych przed w trakcie i po.Jedyne co musisz mieć to 15 lat w wymienionych służbach ,SCS pięc lat policyjnych i celno skarbowych w 15 latach co najmniej.
OFE to jest zagadka i ktoś to musi rozwiązać,choć w założeniach ustawy piszę że w domyśle mają trafiać minus 15 procent do IKE,aby do Zus to trzeba samemu deklarować,do wypłaty po osiągnięciu wieku emerytalnego co w naszym przypadku jest ciekawe bo osiągamy go już szybciej niż W ZUS.
Czyli każdemu kto ma OFE przekształcą w IKE chyba że zdeklaruje do ZUS.
 
Ostatnia edycja:
nie mogę dotrzeć do treści projektu.

Świeższego nie znalazłem
 
Jak myślicie jeżeli dokument jest już w takim stadium, to jest szansa na uchwalenie tych przepisów przed sejmowymi wakacjami?
 
Jak myślicie jeżeli dokument jest już w takim stadium, to jest szansa na uchwalenie tych przepisów przed sejmowymi wakacjami?

Szanowny Kolego.
Biorąc pod uwagę Twój nick, to chyba powinieneś wiedzieć, że WSZYSTKO jest możliwe,
ale "możliwsze" to, co dla nas mniej korzystne ...
 
Można. Są wyroki NSA
Własnie poczytałem te wyroki NSA w znacznej części skargi na orzeczenia komisji są odrzucane przez sądy, hm.Jeden tylko znalazłem co w jednym punkcie sąd podważył ale resztę punktów odrzucił.Wygląda to na drogę przez mękę.Na pewno z tymi procentami chorobowymi do emerytury nie będzie hop siup.
 
Szanowny Cat
Mój nick tak naprawdę powinien brzmieć "nabity w butelkę", ale wybrałem jedno słowo. A co do sedna sprawy to chciałbym po prostu mieć to już czarno na białym przed urlopem 😎. Zaczynam niebezpiecznie wierzyć w to, że "55" zniosą.
 
Szanowny Cat
Mój nick tak naprawdę powinien brzmieć "nabity w butelkę", ale wybrałem jedno słowo. A co do sedna sprawy to chciałbym po prostu mieć to już czarno na białym przed urlopem 😎. Zaczynam niebezpiecznie wierzyć w to, że "55" zniosą.
a może nabity we flaszkę? bardziej poetycko, szkoda , że nick Flaszka juz jest zajety przez jednego prominentnego biskupa. Baaaczność, można wierzyć, spocznij. Przed wyborami na naród spadną deszczem liczne dobrodziejstwa.
 
Szanowny Cat
Mój nick tak naprawdę powinien brzmieć "nabity w butelkę", ale wybrałem jedno słowo. A co do sedna sprawy to chciałbym po prostu mieć to już czarno na białym przed urlopem 😎. Zaczynam niebezpiecznie wierzyć w to, że "55" zniosą.

Jak zwał, tak zwał. Faktem jest, że większość z nas potraktowano nieludzko, wręcz bestialsko,
niezgodnie z prawami człowieka i obywatela (!) i przede wszystkim w absolutnej sprzeczności
wobec oficjalnie, a fałszywie, obłudnie i tylko dla własnej korzyści przez "reformatorów" udawanych
wartości chrześcijańskich. Zatem Ty i ja i wielu, wielu innych jesteśmy "nabici w butelkę", oszukani
i sponiewierani.
Zniesienie dla nas "55" wydaje mi się (na razie) przesądzone, lecz nie ukrywam przekonania, że tylko
czasowo. W nadchodzącej kadencji (gdzieś w jej połowie), spodziewam się raczej likwidacji niższego
wieku emerytalnego, dla wszystkich służb w Polsce ...
 
Back
Do góry