• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Czy aby na pewno składasz za pośrednictwem DIAS ??
Informacja ze strony ZER
Wnioski o emeryturę policyjną lub policyjną rentę inwalidzką i rentę rodzinną należy składać do właściwego dyrektora izby administracji skarbowej. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu kompletowania dokumentów oraz wypełniania wniosków o przyznanie świadczeń z systemu zaopatrzeniowego znajdują się na stronie internetowej Zakładu w zakładce Informacje w pliku „Informacja dla komórek kadrowych organów Policji, (…), w sprawie kompletowania dokumentów niezbędnych do ustalenia prawa do świadczeń z zaopatrzenia emerytalnego”.
 
Wniosek składasz do ZER MSWiA na ogulno dostępnych wnioskach za pośrednictwem DIAS, pamiętaj we wniosku zawrzeć informację ( jeśli Ciebie to interesuje ) aby doliczyli służbę wojskową tj. 5,2 % oraz aby skierowali Ciebie na komisje lekarską "inwalidstwo związane ze służba" tj. 15 %, inaczej terminy uciekają, ja straciłem około 10 tys. Na brak dok. nie zwracaj uwagi jak coś będzie brakowało ZER ich zażąda, ważne aby żądania zawarte były w pierwszym wniosku;
Hej a skąd ci się te 10 tyś. uzbierało. Poza tym wniosek o komisję chyba nie jest obowiązkowy. 15% by się przydało, ale nie za bardzo mam o czym pisać.
 
Wniosek o emkę złożyłem 01-01-2018 wniosek o skierowanie na komisje lekarska ok 01-12-2018 tj. 11 miesięcy x 15 % to. ok. 10 tys. o wojo 5 % wystąpiłem dopiero 2 miechy temu - mam więcej liczyć !
 
Ostatnia edycja:
Miałeś już komisję lakarską?
15% to max i nie dostaje się ich z automatu.
Zebrałem dokumentacje komisja we wrześniu albo się dostanie 15 % albo nic, nie ma gradacji od do;
cytat:
Emeryturę podwyższa się o 15% podstawy wymiaru emerytowi, którego inwalidztwo
pozostaje w związku ze służbą.
 
Ostatnia edycja:
Jeżeli przed wstąpieniem do służby nie miałeś przeprowadzonych badań kwalifikacyjnych przez lekarzy MSWiA, tzn. Komisji tak jak w innych służbach to będzie bardzo ciężko
 
Jeżeli przed wstąpieniem do służby nie miałeś przeprowadzonych badań kwalifikacyjnych przez lekarzy MSWiA, tzn. Komisji tak jak w innych służbach to będzie bardzo ciężko
eee. pokaż mi takiego zolla (starego), który był badany przez taką komisję. a wielu już ma orzeczone inwalidztwo i dostają podwyższoną emkę lub rentę.
 
Jaka jest podstawa prawna tego wcześniejszego badania przez komisję MSW?
Czy Szanowny user pracuje może bezpośrednio dla DIAS-a?
 
Znam temat z relacji osób które były na takiej komisji i niestety pomimo bogatej dokumentacji medycznej nie zostało to uznane z tego powodu. Dyrektor IAS tu nie ma nic do powiedzenia.
 
Back
Do góry