• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Dodatkowo przypomnę koleżeństwu o prawidłowo wypełnionym wniosku i dołaczeniu wszystkich załączników z oświadczeniem jaki okres 10 lat wybierają oraz dla ucywilnionych którzy nadal pracują, załącznik dotyczący prognozowanych dochodów które będziecie osiągać.
 
Skif2000
aspirant50+
Jestem na emeryturze mundurowej od 30.08.18, byłem na Komisji lekarskiej otrzymałem II grupę, moi dwaj koledzy III grupy ale wszyscy niepozastające w związku ze służbą, czekam na decyzję centralnej komisji.
Jeżeli chodzi o służbę wojskową, to też na razie nie wysyłałem zaświadczenia, bo ona jest wliczona w kapitał początkowy w zus, z chwilą doliczenia do emerytury mundurowej, zer powiadomi o tym zus i będą musieli przeliczyć na nowo zwaloryzowany kapitał, a za rok będę występował o emeryturę z zus.
Do końca nie jestem przekonany co lepiej wybrać. Na swoim koncie zusowskim jeszcze też widnieją składki od 2000 r do 2018 r nie wiem kiedy będą umorzone. Jeszcze wchodzi data nie mianowania ponownego, tylko 15.09.1999 data ustawy dla wszystkich jednakowa, miejmy nadzieję od 01.07.br. Pozdrawiam już i przyszłych emerytów.
 
Skif2000
aspirant50+
Jestem na emeryturze mundurowej od 30.08.18, byłem na Komisji lekarskiej otrzymałem II grupę, moi dwaj koledzy III grupy ale wszyscy niepozastające w związku ze służbą, czekam na decyzję centralnej komisji.
Jeżeli chodzi o służbę wojskową, to też na razie nie wysyłałem zaświadczenia, bo ona jest wliczona w kapitał początkowy w zus, z chwilą doliczenia do emerytury mundurowej, zer powiadomi o tym zus i będą musieli przeliczyć na nowo zwaloryzowany kapitał, a za rok będę występował o emeryturę z zus.
Do końca nie jestem przekonany co lepiej wybrać. Na swoim koncie zusowskim jeszcze też widnieją składki od 2000 r do 2018 r nie wiem kiedy będą umorzone. Jeszcze wchodzi data nie mianowania ponownego, tylko 15.09.1999 data ustawy dla wszystkich jednakowa, miejmy nadzieję od 01.07.br. Pozdrawiam już i przyszłych emerytów.
Też zastanawiałem się co będzie dla mnie lepsza ale z uwagi na fakt, ze do emerytury zusowskiej brakuje mi jeszcze 9 lat podjąłem decyzję o przejściu na emkę mundurową. 9 lat to szmat czasu, człowiek nie wie czy dożyje, jak będą wyglądać świadczenia emerytalne za 10 lat. Jeżeli chodzi o wojsko to też miałem zagwozdkę ale jak to się mówi, co masz to masz. Jaka była by moja hipotetyczna pełna emerytura z ZUSu tego się nigdy nie dowiem, jaka będzie ta "dodatkowa" po osiągnięciu 65 lat to się okaże o ile dożyję.
Pozdrawiam obecnych i przyszłych emerytów a w szczególności tych na się ucywilnionych.
 
Piszecie o komisji lekarskiej. Nie wiem jak w innych izbach ale w dawnej Izbie Celnej w Białej Podlaskiej w 2010bmieliśmy badania na broń w szpitalu MSW iprzez lekarzy MSW. Więc chyba nie powinno być problemów w takim przypadku. Mam pytanie do kolegów i koleżanek, którzy odeszli na emeryturę: dostaliście odprawy? Bo w Policji czy SG są odprawy 70 tysięcy a w MON po 70 tysięcy na każdego członka rodziny. Pozdrawiam.
 
Projekt zmian w ustawie zaopatrzeniowej uzyskal nr UD541 szczegoly na bip.kprm.gov.pl
Osoba odpowiedzialna za projekt: Jaroslaw Zieliński
 
Czekam na komentarze do projektu innych osób, gdyż jeden fragmencik obawiam się "nadinterpretować" ...
 
Skif2000
aspirant50+
Jestem na emeryturze mundurowej od 30.08.18, byłem na Komisji lekarskiej otrzymałem II grupę, moi dwaj koledzy III grupy ale wszyscy niepozastające w związku ze służbą, czekam na decyzję centralnej komisji.
Jeżeli chodzi o służbę wojskową, to też na razie nie wysyłałem zaświadczenia, bo ona jest wliczona w kapitał początkowy w zus, z chwilą doliczenia do emerytury mundurowej, zer powiadomi o tym zus i będą musieli przeliczyć na nowo zwaloryzowany kapitał, a za rok będę występował o emeryturę z zus.
Do końca nie jestem przekonany co lepiej wybrać. Na swoim koncie zusowskim jeszcze też widnieją składki od 2000 r do 2018 r nie wiem kiedy będą umorzone. Jeszcze wchodzi data nie mianowania ponownego, tylko 15.09.1999 data ustawy dla wszystkich jednakowa, miejmy nadzieję od 01.07.br. Pozdrawiam już i przyszłych emerytów.
Witam , czytałem o tym w wojsku w Twoim poście i coś mi się nie zgadza. W 2003 w decyzji u ustaleniu kapitału początkowego, przynajmniej w moim wypadku, od razu ZUS nie zaliczył wojska gdyż uznał iż były to okresy nieskładkowe. Po paru latach tj. w 2007, bo były informacje że wojsko wchodzi do kapitału, znowu wystąpiłem o ponowne przeliczenie kapitału i znowu ZUS ich nie uwzględnił i stawkę procentową pozostawił bez zmian, taką jak w 2003.
Wszystkie dokumenty z WKU były dostarczone i mimo to jako okresy nieskładkowe nie weszły do wyliczenia kapitału początkowego. No chyba że jako okres nieskładkowy wchodził do ustalenia kwoty bazowej kapitału i tu jest problem.Czy miałeś informację z ZER że musisz ponownie przeliczyć kapitał początkowy ?
 
Ostatnia edycja:
A powiedzcie, bo różne wersje słyszę, czy zwolnienia lekarskie wliczając się do tych 15 lat czy trzeba o tyle dłużej pracować ile się było na zwolnieniu? Ja nigdzie nie mogę znaleźć takiego zapisu ale część funków takie rzeczy głosi. W innych służbach 15 lat to 15 lat. Pozdrawiam
 
A powiedzcie, bo różne wersje słyszę, czy zwolnienia lekarskie wliczając się do tych 15 lat czy trzeba o tyle dłużej pracować ile się było na zwolnieniu? Ja nigdzie nie mogę znaleźć takiego zapisu ale część funków takie rzeczy głosi. W innych służbach 15 lat to 15 lat. Pozdrawiam
No bez jaj, kto takie rzeczy rozpowiada? Zwolnienie się wlicza.
 
Back
Do góry