• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

To żaden argument, taki sam jak mianowanie u skarbowców. Jeśli sąd uzna lata przed 99 r. to na podstawie ustawy ale wtedy będzie liczone od momentu zatrudnienia a nie od mianowania, czyli mianowanie nie ma znaczenia. Jeśli nie uzna ustawy to mianowania tym bardziej. Nie rób sobie nadziei, zaczekaj na wyroki w sprawach, które juz sa w sądach.
I taki sam jak u Strażaków przed 91r.
 
Nie sądzę żeby u strażaków to o czymkolwiek decydowało lub przeważało szalę. Stawiając inaczej problem uważasz, że jeśli sądy zaliczą nam okres przed 99 r. na podstawie ustawy to od momentu mianowania?
 
Ostatnia edycja:
Planujemy zgłosić w Parlamencie takie poprawki, tak jak przy projekcie obywatelskim. Nasza postawa wtedy w maju 2017r., gdy nie opóźniając prac nad projektem zgłaszaliśmy poprawki w Sejmie, przyniosła bdb nastawienie KP PiS. Była zgoda do zawarcia kompromisów w Senacie, które zburzył nam jednak finalnie MF. Przyznam, że ja byłem w szoku, że można tak zepsuć pierwszy w historii projekt obywatelski przyjęty przez Parlament, ale cóż mogłem zrobić. Senatorowie rozkładali ręce i mówili, że nie mogą przegłosować kompromisowych rozwiązań ze względu na sprzeciw MF. Tak to po prostu działa. Okazuje się po czasie, że mieliśmy rację i te kompromisy teraz wracają. Wciąż jednak MF blokuje pewne sprawy. Jest to nierozsądne działanie resortu, bo tym samym powodują, że sprawa będzie się dalej ciągnąć, a przy niewielkim nakładzie mogłaby być już wreszcie finalnie dopięta i zamknięta. Nie można odpuszczać po prostu. Nie będę się licytował. Uważam, że powinna istnieć jednolita zasada. Mianowicie taka, że jeśli ustawodawca wprowadza jakąś grupę zawodową do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego, to zalicza im wcześniejsze lata PRACY do wysługi emerytalnej, jeśli tylko dana grupa zawodowa tego chce, bo oczywiście może się zdazyć, że nie chce.
Nie rozumiem wpisów o innych grupach zawodowych, które nie weszły do systemu. Nie ma tematu innych grup zawodowych dopóki ustawodawca nie zdecyduje się wprowadzić ich do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego. Jeśli zdecyduje się wprowadzić np. SOK czy jakąś inną, np. ITD, to jeśli tylko Oni będą chcieli powinni mieć zaliczone. My chcieliśmy w procesie legislacyjnym, dlatego temat jest wciąż na tapecie.
 
Planujemy zgłosić w Parlamencie takie poprawki, tak jak przy projekcie obywatelskim. Nasza postawa wtedy w maju 2017r., gdy nie opóźniając prac nad projektem zgłaszaliśmy poprawki w Sejmie, przyniosła bdb nastawienie KP PiS. Była zgoda do zawarcia kompromisów w Senacie, które zburzył nam jednak finalnie MF. Przyznam, że ja byłem w szoku, że można tak zepsuć pierwszy w historii projekt obywatelski przyjęty przez Parlament, ale cóż mogłem zrobić. Senatorowie rozkładali ręce i mówili, że nie mogą przegłosować kompromisowych rozwiązań ze względu na sprzeciw MF. Tak to po prostu działa. Okazuje się po czasie, że mieliśmy rację i te kompromisy teraz wracają. Wciąż jednak MF blokuje pewne sprawy. Jest to nierozsądne działanie resortu, bo tym samym powodują, że sprawa będzie się dalej ciągnąć, a przy niewielkim nakładzie mogłaby być już wreszcie finalnie dopięta i zamknięta. Nie można odpuszczać po prostu. Nie będę się licytował. Uważam, że powinna istnieć jednolita zasada. Mianowicie taka, że jeśli ustawodawca wprowadza jakąś grupę zawodową do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego, to zalicza im wcześniejsze lata PRACY do wysługi emerytalnej, jeśli tylko dana grupa zawodowa tego chce, bo oczywiście może się zdazyć, że nie chce.
Nie rozumiem wpisów o innych grupach zawodowych, które nie weszły do systemu. Nie ma tematu innych grup zawodowych dopóki ustawodawca nie zdecyduje się wprowadzić ich do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego. Jeśli zdecyduje się wprowadzić np. SOK czy jakąś inną, np. ITD, to jeśli tylko Oni będą chcieli powinni mieć zaliczone. My chcieliśmy w procesie legislacyjnym, dlatego temat jest wciąż na tapecie.
Czy chociaż ta data 1999 roku od którego będą liczone lata policyjne również została "klepnięta" ??? Przypominam , że była to inicjatywa samego Prezesa :)
 
Czy chociaż ta data 1999 roku od którego będą liczone lata policyjne również została "klepnięta" ??? Przypominam , że była to inicjatywa samego Prezesa

Och, jaki to dobry prezio ...

Nie przesadzasz Ty coś z tą afektacją czymś, co nie tylko należy się nam jak psu buda, ale jest
faktycznie mizerną pierdołą wobec wydartych nam i zagarniętych bezprawnie, przysługujących
dóbr i ochron ?!

Oczekiwanie ("błaganie" o) tylko części z naszej WŁASNOŚCI, umocowuje zgodę na dalszy rozbój
i jej kradzież w całości ...
 
Niby pierdoła, ale dla tych którzy chcą odejść na emeryturę (mundurową) już teraz to jest bardzo ważne bo to prawie rok więcej zaliczone do stażu służby (bez sądów) i tym samym wyższe świadczenie o jakąś stówkę.
 
dobry wieczór, została mi przyznana emerytura mundurowa, oczywiście od datay na akcie mianowania tj. 01.07. Jestem w kontakcie z moim adwokatem. Będziemy odwoływać się w związku z powyższym. Wiem, że będzie trudno ( taką mam informację), ale no pasaran!!!!
 
dobry wieczór, została mi przyznana emerytura mundurowa, oczywiście od datay na akcie mianowania tj. 01.07. Jestem w kontakcie z moim adwokatem. Będziemy odwoływać się w związku z powyższym. Wiem, że będzie trudno ( taką mam informację), ale no pasaran!!!!
tzn o co konkretnie będziesz sie ubiegać? Niedługo bedzie zmiana ustawy i wyroki w sprawach, które juz są rozpatrywane.
 
Och, jaki to dobry prezio ...

Nie przesadzasz Ty coś z tą afektacją czymś, co nie tylko należy się nam jak psu buda, ale jest
faktycznie mizerną pierdołą wobec wydartych nam i zagarniętych bezprawnie, przysługujących
dóbr i ochron ?!

Oczekiwanie ("błaganie" o) tylko części z naszej WŁASNOŚCI, umocowuje zgodę na dalszy rozbój
i jej kradzież w całości ...
Tak Cat to jest głos rozpaczy wołający o "ochłapy" , które spadną ze stołu "jaśnie nam panującego Pana z Algami w tle"
 
Tak Cat to jest głos rozpaczy wołający o "ochłapy" , które spadną ze stołu "jaśnie nam panującego Pana z Algami w tle"

Tak też to odebrałem Kolego i zaznaczam, że absolutnie nie wymawiam Ci przez to słusznej rozpaczy.

Wskazałem na zaobserwowaną w naszych "dziejach" prawidłowość - im "delikatniej" upominamy się
o należne nam przecież prawa, tym więcej się ich nam "odbiera"! Im bardziej cywilizowanie sami
postępujemy, tym bardziej bestialsko jesteśmy traktowani!

Nie sądzisz, że pomimo swego wrażliwego i spokojnego charakteru, należałoby kiedyś dać sobie
szansę na "walnięcie pięścią w stół", a nie wyłącznie pozwalać na walenie siebie w łeb ?!
 
dobry wieczór, została mi przyznana emerytura mundurowa, oczywiście od datay na akcie mianowania tj. 01.07. Jestem w kontakcie z moim adwokatem. Będziemy odwoływać się w związku z powyższym. Wiem, że będzie trudno ( taką mam informację), ale no pasaran!!!!
Dzień dobry A czy byłabyś uprzejma zdradzić jakie zajmowałaś stanowisko przed odejściem i w jakiej wysokości masz przyznane świadczenie emerytalne???
 
Przyznam, że trochę nie rozumiem pytań o takie dane, bo przecież zajmowane stanowisko przed odejściem ma się nijak do tego, gdy emeryturę wyliczają nam z 10 wybranych przez siebie lat. Tak samo nic nam nie da znajomość czyjegoś świadczenia emerytalnego, bo zarabiamy różnie. Tak z ciekawości? Chyba, że tak.
 
(...)

Nie sądzisz, że pomimo swego wrażliwego i spokojnego charakteru, należałoby kiedyś dać sobie
szansę na "walnięcie pięścią w stół", a nie wyłącznie pozwalać na walenie siebie w łeb ?!
Cat a o jakim konkretnie walnięciu w stół mówisz? Masz dobre pomysły ale co one są warte jeśli nie zaczniemy ich realizować?
 
Cat a o jakim konkretnie walnięciu w stół mówisz? Masz dobre pomysły ale co one są warte jeśli nie zaczniemy ich realizować?

No widzisz!
Napisałeś tylko dwa, krótkie zdania, ale jakże wiele treści w nich zawarłeś.

Od tego właśnie należy zacząć, bo wielu z nas ma wiele pomysłów, ale niemal każdy zostaje sam
ze swoimi, nie otrzymując POPARCIA.

W tym miejscu - jako "zagadkę" - zadam swoje, tym razem naprawdę bardzo "głupie pytanie",
co dla jednych będzie zjawiskowym banałem, dla innych zaś banalnym zjawiskiem - gdyż dla
części nazbyt oczywista oczywistość, nie warta jest funta kłaków, innym zaś wyznacza życiowy cel.

Pytam więc (bezosobowo!):
- Jeśli popierasz jakąś "ideę", to czemu jej nie popierasz, a jeśli sprzeciwiasz się czemuś,
to czemu się temu nie sprzeciwiasz ?!

W ramach podpowiedzi do tej "zagadki", poniżej wklejam SŁOWNIKOWE SYNONIMY pojęcia "POPIERAĆ":

wspierać , wspomagać , pomagać , dopomagać , patronować , asystować , sekundować , sprzyjać , afirmować , potwierdzać , uzasadniać , udowadniać , dokumentować , zaświadczać , wyrażać aprobatę , przychodzić komuś z pomocą , udzielać komuś pomocy/poparcia , nieść komuś pomoc , być/stać za kimś , stać u czyjegoś boku , stać przy czymś/ kimś , być/stać po czyjejś stronie , dawać komuś oparcie/wsparcie , służyć komuś ramieniem , stać murem za czymś/kimś
oraz świadomie i zdecydowanie stwierdzam, iż dla mnie TYLKO JEDEN z wymienionych JEST
SYNONIMEM ...
 
No widzisz!
Napisałeś tylko dwa, krótkie zdania, ale jakże wiele treści w nich zawarłeś.

Próbowałem rozkminić zagadkę najpierw na trzeźwo następnie po pijaku i poległem. Cat, dawaj pomysł co robić a ja Ci powiem czy popieram, miej liość dla mniej inteligentnych
 
Mam zamiar przejsc na emke ale zastanawiam sie co musze zrobic, zeby skompletowac dokumenty. Jaki jest tryb postepowania. Na razie mam zaswiadczenie z kadr o zadaniach policyjnych. Nie wiem jednak w jakiej kolejnosci skladac dokumenty. Z gory dziekuje za podpowiedz.
 
Wniosek składasz do ZER MSWiA na ogulno dostępnych wnioskach za pośrednictwem DIAS, pamiętaj we wniosku zawrzeć informację ( jeśli Ciebie to interesuje ) aby doliczyli służbę wojskową tj. 5,2 % oraz aby skierowali Ciebie na komisje lekarską "inwalidstwo związane ze służba" tj. 15 %, inaczej terminy uciekają, ja straciłem około 10 tys. Na brak dok. nie zwracaj uwagi jak coś będzie brakowało ZER ich zażąda, ważne aby żądania zawarte były w pierwszym wniosku;
 
Wniosek składasz do ZER MSWiA na ogulno dostępnych wnioskach za pośrednictwem DIAS, pamiętaj we wniosku zawrzeć informację ( jeśli Ciebie to interesuje ) aby doliczyli służbę wojskową tj. 5,2 % oraz aby skierowali Ciebie na komisje lekarską "inwalidstwo związane ze służba" tj. 15 %, inaczej terminy uciekają, ja straciłem około 10 tys. Na brak dok. nie zwracaj uwagi jak coś będzie brakowało ZER ich zażąda, ważne aby żądania zawarte były w pierwszym wniosku;

Czy aby na pewno składasz za pośrednictwem DIAS ??
 
Back
Do góry