• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Emerytury !!!

Około 200 zł, ale zależy od Izby.

Są izby w których jest 0 zł , a nawet przez pół roku brak
informacji o sposobie rozpatrzenia wniosków .
Panuje tam kult złośliwego urzędnika .
Jeżeli będą likwidowane Urzędy Skarbowe, to Izby
Administracji Skarbowej również powinny być likwidowane.
Jak najbardziej na miejscu jest oddzielenie SC od KAS.
 
przepisy mówią.. dopłaty m.in. i do wypoczynku dla emerytowanych funkcjonariuszy służb w tym naszej są ale ze specjalniego funduszu powołanego przez Szefa KAS zgodnie z ROZP.
MSWIA
z dnia 17 grudniav 2018 r.
w sprawie funduszu socjalnego emerytów i rencistów Policji, Straży Granicznej, Straży
Marszałkowskiej, Biura Ochrony Rządu, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży
Pożarnej, Służby Celnej i Służby Celno-Skarbowej oraz ich rodzin
Na podstawie art. 27 ust. 2 ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym
funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby
Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura
Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży
Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (Dz. U. z 2018 r. poz.
132, 138, 730 i 912), ale to nie jest obligatoryjne świadczenie, tylko rozpatruje komisja nina wniosek zainteresowanego, kierując się zarobkami i sytuacją życiową danej osoby. Czynni funkcjonariusze mają zapewnione te świadczenia obligatoryjnie na podstawie:
Dz.U.2019.2313 t.j.
Akt obowiązujący
Wersja od: 26 listopada 2019 r.
ROZP. RM
z dnia 21 grudnia 2017 r. w sprawie świadczeń socjalnych funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej i członków ich rodzin, to zupełnie inna bajka. 😱

Bardzo dziękuję za zabranie głosu w tak oczywistej dla nas sprawie.
Jest rozporządzenie , jest wniosek , jest fundusz socjalny i ....
LIPA . Nadgorliwość ludzi w IAS , chamstwo itd.
Pisząc o braniu pod uwagę zarobków i sytuacji jest to
całkowicie zbędne . Ludzie załączają do wniosku kopie
decyzji emerytalnej , wypisują we wniosku ile osób na utrzymaniu,
opisują stan zdrowia po długoletniej służbie i ....... nic.
Nawet na wniosek nie odpowiedzą .
Emeryt z emeryturą 3800 ma na utrzymaniu 3 osoby nie otrzymał nic .
W niektórych izbach nie musisz zbytnio opisywać i dostajesz np. gruszę .
Czy w takich sytuacjach powinien być informowany DIAS czy MSWiA ?
 
Czytam i nie mogę ogarnąć jak idąc na emeryturę mundurową można jeszcze narzekać na jej wysokość. To w końcu jest przywilej czy nie? Jak ktoś ma mało to po co odchodził ?
 
Czytam i nie mogę ogarnąć jak idąc na emeryturę mundurową można jeszcze narzekać na jej wysokość. To w końcu jest przywilej czy nie? Jak ktoś ma mało to po co odchodził ?
nie rzecz w ilości ale sprawiedliwości. a sprawiedliwość to równe traktowanie podmiotów będących w tej samej sytuacji prawnej
tak po krótce
rozumiem że jesteś cywilem lub jeszcze brakuje ci trochę do sensownej wysługi.
więc labo nie zrozumiesz albo obyś nie musiał doświadczać.
Oczywiście istnieje możliwość że poszedłeś właśnie na emkę i tobie to nie przeszkadza
ale jak to mówią Volenti non fit iniuria to jednak nie upoważnia Cię do odbierania każdemu jego własnej oceny sytuacji. Wiec nie zazdrość tylko wstąp, więc nie narzekaj jeśli tobie pasuje lub narzekaj gdy jednak nie. Kim jesteś żeby oceniać innych. chyba że V kolumną .....
 
nie rzecz w ilości ale sprawiedliwości. a sprawiedliwość to równe traktowanie podmiotów będących w tej samej sytuacji prawnej
tak po krótce
rozumiem że jesteś cywilem lub jeszcze brakuje ci trochę do sensownej wysługi.
więc labo nie zrozumiesz albo obyś nie musiał doświadczać.
Oczywiście istnieje możliwość że poszedłeś właśnie na emkę i tobie to nie przeszkadza
ale jak to mówią Volenti non fit iniuria to jednak nie upoważnia Cię do odbierania każdemu jego własnej oceny sytuacji. Wiec nie zazdrość tylko wstąp, więc nie narzekaj jeśli tobie pasuje lub narzekaj gdy jednak nie. Kim jesteś żeby oceniać innych. chyba że V kolumną .....
Jeżeli ktoś idzie na emeryturę , świadomie, i wie że wyniesie ona 3800 i potem narzeka na forum że ma mało to nie wiem jak to opisać. Wiedziałem że włożę kij w mrowisko ale trudno, czasami też tak trzeba .
 
Jeżeli ktoś idzie na emeryturę , świadomie, i wie że wyniesie ona 3800 i potem narzeka na forum że ma mało to nie wiem jak to opisać. Wiedziałem że włożę kij w mrowisko ale trudno, czasami też tak trzeba .
skoro nie rozómiesz i zrozumieć nie jesteś intelektualnie w stanie, życzę Tobie byś przećwiczył na własnej skórze. Dalsza dyskusja z Tobą na ten temat jest bez celowa aż poszerzysz horyzont własnych doświadczeń.
 
Jeżeli ktoś idzie na emeryturę , świadomie, i wie że wyniesie ona 3800 i potem narzeka na forum że ma mało to nie wiem jak to opisać. Wiedziałem że włożę kij w mrowisko ale trudno, czasami też tak trzeba .
Głupszego tekstu dawno nie czytałem. Co ma do tego skorzystanie z prawa do odejścia na emkę ze swiadczeniami? Czy po odejsciu firma powinna zapomnieć o swoim byłym długoletnim finkcjonariuszu? Kretynizm totalny. Abarks...przez analogię mogę powiedzieć- "Nie ma mnie w tej formacji i bardzo sie cieszę że tkwicie w tym g....e karmieni pustymi obietnicami. "
 
Jeszcze jedno. Kuriozum tej sutuacji polega na tym, że panstwo mści się na funkcjonariuszach, którzy mieli czelność skorzystać ze swoich nabytych praw. Do tego dochodzi wiadro jadu lane przez ludzi, ktorym daleko dostąpić emki!!!
 
skoro nie rozómiesz i zrozumieć nie jesteś intelektualnie w stanie, życzę Tobie byś przećwiczył na własnej skórze. Dalsza dyskusja z Tobą na ten temat jest bez celowa aż poszerzysz horyzont własnych doświadczeń.
Słabe jest to co napisałeś, szczególnie to ,, ó '', a o mój intelekt się nie martw poradzę sobie.

Co do emerytury to na pewno nie będę publicznie wylewał żali na jej wysokość bo to moja, przemyślana decyzja.

Można wyciągnąć tylko wnioski iż mimo 2 najwyższych rewaloryzacji w historii , odprawy 6 miesięcznej,ludzie są dalej niezadowoleni.

Więc kto idzie na emeryturę niech się dwa razy zastanowi żeby później nie żałował i nie narzekał.
 
Słabe jest to co napisałeś, szczególnie to ,, ó '', a o mój intelekt się nie martw poradzę sobie.

Co do emerytury to na pewno nie będę publicznie wylewał żali na jej wysokość bo to moja, przemyślana decyzja.

Można wyciągnąć tylko wnioski iż mimo 2 najwyższych rewaloryzacji w historii , odprawy 6 miesięcznej,ludzie są dalej niezadowoleni.

Więc kto idzie na emeryturę niech się dwa razy zastanowi żeby później nie żałował i nie narzekał.
Tak nierzadko spotykam się z postawami które wobec oczywistych własnych braków skupiają się na ortografii. Powiedzmy ze jest to szansa jaka daję pewnym tuzom intelektu do błyśnięcia.
Ciesze sieże mogłeś błysnąć. Naprawdę raduje to moje serce. :)
 
Ostatnia edycja:
Ale mi pocisnąłeś, chyba się załamię. 😂
Niejednokrotnie mialam do czynienia z przełożonymi, którzy nie mając nic merytorycznego do powiedzenia, sprawdzając rozstrzygnięcia utrzymywane później przez wszystkie instancje i sądy dopatrywali się pomyłek w przeciwnikach i w szyku zdań.
Na szczęście mam już pierwszy przelew emerytury i jest 😁😁😁
 
@jjarm trudno odnieść się do tez postawionych w tym artykule bo dostęp do tego artykułu jest zablokowany ale poszperam i możemy podyskutować. Też jestem zainteresowany zaliczeniem mi pracy w warunkach szczególnych ale niestety zabrakło mi do września 1999 r. pół roku ale stanowisko sądów powszechnych niestety w większości przypadków jest takie samo jak ZUS-u. Ostatnia uchwała SN o której pisałem to tylko potwierdza.
Rekompensata za pracę w szczególnym charakterze z ZUS 15 lat pracy do 1999 faktycznie i fizycznie przepracowanych i to tylko jest brane pod uwagę po przejściu na policyjną od 1999. Przepisy ZUS owszem mówią o końcu grudnia 2008 - dotyczy to wyłącznie emerytur z ZUS w całości. A okresy świadczeń nie mogą się pokrywać - wynika to z przepisów i wykładni.
A jeżeli pracowałem w cle w latach 1986-2008, to czy należy mi się emerytura pomostowa lub rekompensata?
 
petycja do premiera w sprawie art 41 z grupy Operacja MSWiA na facebook-u
 
Back
Do góry