• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Emerytury !!!

A jeżeli pracowałem w cle w latach 1986-2008, to czy należy mi się emerytura pomostowa lub rekompensata?
na pewno masz wypracowane lata szczególne
ale do pomostówki trzeba było mieć chyba 25 w szczególnych
natomiast nosząc pomostówki ok 2008r zmienili ina dodatek do emki za lata szczególne min 15 lat
więc pomostówek chyba nie ma a i tak by się nie należała
ale dodatek za lata szczególne do emki to na pewno tak
nie wiem czy nie trzeba wnioskować o niego razem z emką bo inaczej się nie będzie należał
 
Głupszego tekstu dawno nie czytałem. Co ma do tego skorzystanie z prawa do odejścia na emkę ze swiadczeniami? Czy po odejsciu firma powinna zapomnieć o swoim byłym długoletnim finkcjonariuszu? Kretynizm totalny. Abarks...przez analogię mogę powiedzieć- "Nie ma mnie w tej formacji i bardzo sie cieszę że tkwicie w tym g....e karmieni pustymi obietnicami. "
To nie że zapomina tylko jakby cię nie było nigdy.Od gruszek dziadkowych do państwa to jak stąd na Marsa.
 
przepisy mówią.. dopłaty m.in. i do wypoczynku dla emerytowanych funkcjonariuszy służb w tym naszej są ale ze specjalniego funduszu powołanego przez Szefa KAS zgodnie z ROZP.
MSWIA
z dnia 17 grudniav 2018 r.
w sprawie funduszu socjalnego emerytów i rencistów Policji, Straży Granicznej, Straży
Marszałkowskiej, Biura Ochrony Rządu, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży
Pożarnej, Służby Celnej i Służby Celno-Skarbowej oraz ich rodzin
Na podstawie art. 27 ust. 2 ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym
funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby
Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura
Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży
Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (Dz. U. z 2018 r. poz.
132, 138, 730 i 912), ale to nie jest obligatoryjne świadczenie, tylko rozpatruje komisja nina wniosek zainteresowanego, kierując się zarobkami i sytuacją życiową danej osoby. Czynni funkcjonariusze mają zapewnione te świadczenia obligatoryjnie na podstawie:
Dz.U.2019.2313 t.j.
Akt obowiązujący
Wersja od: 26 listopada 2019 r.
ROZP. RM
z dnia 21 grudnia 2017 r. w sprawie świadczeń socjalnych funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej i członków ich rodzin, to zupełnie inna bajka. 😱
przepisy przepisami a życie swoje...Składasz wniosek do właściwego IAS w swoim mieście i czekasz aż komisja go rozpatrzy. Musisz załączyć xero decyzji o wysokości Twojej emki. Korzystałam dwukrotnie-można dostać 200-300 zł.
 
przepisy przepisami a życie swoje...Składasz wniosek do właściwego IAS w swoim mieście i czekasz aż komisja go rozpatrzy. Musisz załączyć xero decyzji o wysokości Twojej emki. Korzystałam dwukrotnie-można dostać 200-300 zł.

Czyli można otrzymać świadczenie socjalne bez względu na wysokość
emerytury policyjnej ? Bez względu na sytuację materialną emeryta ?
TAK powinno być . Przecież świadczenia socjalne dopasowane są
do ilości emerytów/rencistów policyjnych w danej izbie .
Gratuluję .
W tajemnicy chciałabyś zdradzić jakie ias ?
 
Rozporządzenie nie wymaga, aby w składzie komisji był przedstawiciel zz.
W służbie grusze można było dostać ryczałtem bez żadnych kwitów ale już na emce to trzeba przedstawiać bilety faktury bo bez tego to ani grosza (Gdansk) tak chyba nie powinno być i to pisanie o wysokość emki a komu do czego takie dane potrzebne pytam wszędzie tak jest????
 
Jak widzisz, w każdej IAS jest inaczej .
Jest wniosek , podkreślasz o co ma być za świadczenie ,
powinien być sposób rozpatrzenia wniosku przedstawiony
wnioskodawcy .
Zależy jednak kto jest w danej ias komisją. Czy ucywilniony
celnik , czy emeryt policyjny pracujący w ias ?
Jest olbrzymia złośliwość, jakby ze swojej kieszeni mieli dać?!
Zamiast pomagać emerytowi , to chcą telefonicznie cię upokorzyć .
Jeszcze jedna uwaga : nadinterpretacja przepisów - rozporzadzenia!
KAS jest w tym mistrzem. Wymyślanie stosu dokumentów , faktur itp.
Przepis mówi jasno : emeryto/renciscie policyjnemu ... przysługuje ....
 
Czyli można otrzymać świadczenie socjalne bez względu na wysokość
emerytury policyjnej ? Bez względu na sytuację materialną emeryta ?
TAK powinno być . Przecież świadczenia socjalne dopasowane są
do ilości emerytów/rencistów policyjnych w danej izbie .
Gratuluję .
W tajemnicy chciałabyś zdradzić jakie ias ?
napisałam że należy załączyć xero decyzji o wysokości przyznanej emerytury a nie jak piszesz bez względu na wysokość
 
W służbie grusze można było dostać ryczałtem bez żadnych kwitów ale już na emce to trzeba przedstawiać bilety faktury bo bez tego to ani grosza (Gdansk) tak chyba nie powinno być i to pisanie o wysokość emki a komu do czego takie dane potrzebne pytam wszędzie tak jest????
W innych służbach też trzeba przedstawić dokumenty o których mówisz, to wynika z rozporządzenia.
 
Back
Do góry