• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Emerytury !!!

Gdzieś chyba w tym wątku albo w artykułach na głównej stronie niedawno znalazłem kwoty przeciętnego uposażenia na funkcjonariusza, do których to kwot będziemy odnosić swoje wypłaty z 10 kolejnych lat, do wyliczenia swojej emerytury. Nie mogę na to znowu trafić. Z nudów przeliczałem sobie przeciętne zakładane uposażenie na funka z lat 2017 do teraz. Z kwot bazowych z budżetów i ich wielokrotności. To czego szukam miało dane starsze. Może ktoś ma takie zestawienie i mógłby wrzucić? Dzięki z góry.
 
Gdzieś chyba w tym wątku albo w artykułach na głównej stronie niedawno znalazłem kwoty przeciętnego uposażenia na funkcjonariusza, do których to kwot będziemy odnosić swoje wypłaty z 10 kolejnych lat, do wyliczenia swojej emerytury. Nie mogę na to znowu trafić. Z nudów przeliczałem sobie przeciętne zakładane uposażenie na funka z lat 2017 do teraz. Z kwot bazowych z budżetów i ich wielokrotności. To czego szukam miało dane starsze. Może ktoś ma takie zestawienie i mógłby wrzucić? Dzięki z góry.

Tam masz od 2000 roku.
 
To ogólnopolska infolinia, nie pomogą w mojej sprawie.
Panie na infolinii mają wszystko na bieżąco, łącznie ze skanami wszelkiej korespondencji. Jak dostałem pismo z ZER Lublin i chciałem coś jeszcze wyjaśnić również myślałem, że na infolinii nic nie załatwię ale okazało się inaczej. Panie posiadały wszystkie informacje na bieżąco. Spróbuj. To nic nie kosztuje.
 
Myślisz, że nie próbowałem ? Kobieta z infolinii próbowała się kontaktować z Częstochową ale bezskutecznie podobno dlatego potrzebuję bezpośredni numer.
To bardzo dziwne co piszesz. To jak, nie pomogli Ci na infolinii i nie podali numeru, pod którym uzyskasz potrzebne informacje? W takim razie trzeba było "grzecznie poprosić" o pozyskanie tych informacji przez panią z infolinii i oddzwonienie do Ciebie.
Albo wniosek pisemny, tego nie oleją!
Chyba, że wymagane przez Ciebie informacje wykraczają poza zakres Twojej osoby lub kompetencje ZERu, dlatego nie mogą Ci ich podać? Bo trochę dziwna ta sytuacja z infolinią (brak potrzebnej Ci informacji) i "próba" kontaktu z Częstochową przez konsultantkę...
Poza tym, szczerze wątpię aby, nawet jeśli zdobędziesz numer, ktoś zechciał z Tobą merytorycznie porozmawiać i podjąć jakąś decyzję. Najprawdopodobniej będą odsyłać cię właśnie na infolinię, gdzie wszystkie rozmowy są nagrywane.
No ale powodzenia!
Ps. I daj znać czy się dodzwoniłeś.
 
Jak przebiega droga od komisji lekarskiej do podwyższenia procentów emerytury.Chodzi mi o komunikacje między komisją lekarską a ZERem i jak to wygląda czasowo od złożenia wniosku o badania na komisję lekarską ,o którą wnioskowałam we wniosku emerytalnym.
 
Jak przebiega droga od komisji lekarskiej do podwyższenia procentów emerytury.Chodzi mi o komunikacje między komisją lekarską a ZERem i jak to wygląda czasowo od złożenia wniosku o badania na komisję lekarską ,o którą wnioskowałam we wniosku emerytalnym.
Zależy od województwa. Najlepiej zadzwonić do komisji wszystko powiedzą
 
Jest coś takiego?
Oczywiście , że jest coś takiego . MSWiA corocznie
ma plan rozdysponowania pieniążków . W każdej izbie są
pieniądze dla emerytów .
Najgorsze w tym wszystkim jest podział IAS . W każdej
inaczej , na inne potrzeby dzielone. Ogólnie burdel na kółkach.
Po złożonych wnioskach nie odpisują izby. Nie udzielają
żadnych informacji. Czekamy 5/piąty/ miesiąc na odpowiedź .
Przecież, to komisje emerytalne w każdej IAS powinny
informować emerytów o funduszach.
Dodatkowo dodam, że skrupulatnie jest monitorowane : jaki
dana izba ma stan emerytów . A kto tym dzieli ? No i komu ?
 
W każdej izbie są odrębne decyzje regulujące świadczenia socjalne dla emerytów policyjnych. O wzory trzeba pytać w lokalnych IASach lub poprosić kolegów którzy są jeszcze w służbie i mają dostęp do intranetu.
 
przepisy mówią.. dopłaty m.in. i do wypoczynku dla emerytowanych funkcjonariuszy służb w tym naszej są ale ze specjalniego funduszu powołanego przez Szefa KAS zgodnie z ROZP.
MSWIA
z dnia 17 grudniav 2018 r.
w sprawie funduszu socjalnego emerytów i rencistów Policji, Straży Granicznej, Straży
Marszałkowskiej, Biura Ochrony Rządu, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży
Pożarnej, Służby Celnej i Służby Celno-Skarbowej oraz ich rodzin
Na podstawie art. 27 ust. 2 ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym
funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby
Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura
Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży
Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (Dz. U. z 2018 r. poz.
132, 138, 730 i 912), ale to nie jest obligatoryjne świadczenie, tylko rozpatruje komisja nina wniosek zainteresowanego, kierując się zarobkami i sytuacją życiową danej osoby. Czynni funkcjonariusze mają zapewnione te świadczenia obligatoryjnie na podstawie:
Dz.U.2019.2313 t.j.
Akt obowiązujący
Wersja od: 26 listopada 2019 r.
ROZP. RM
z dnia 21 grudnia 2017 r. w sprawie świadczeń socjalnych funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej i członków ich rodzin, to zupełnie inna bajka. 😱
 
Back
Do góry