• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Emerytury !!!

Pamiętajcie, iż od 1 marca 2023 r. zwiększyła się kwota zmniejszająca emeryturę tj. o 794,35 zł – emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.
W 2022 r. kwota zmniejszająca emeryturę wynosiła 691,94 zł.
Różnica o 102,41.
 
Wskaźnik waloryzacji emerytur i rent w 2023 roku wyniesie 114,8 proc. z minimalną podwyżką na poziomie 250 zł – poinformowała w minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
 
Pamiętajcie, iż od 1 marca 2023 r. zwiększyła się kwota zmniejszająca emeryturę tj. o 794,35 zł – emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.
W 2022 r. kwota zmniejszająca emeryturę wynosiła 691,94 zł.
Różnica o 102,41.


Nie Rozumię tego . Podwyższają , żeby okradać ! Oszuści w natarciu .
 
ja składałem wniosek o komisje lekarską będąc już na emeryturze /można to zrobić do 1,5 roku od momentu przejścia na emeryture/, wniosek o komisje kierujemy do ZER. 15% dodatek został mi policzony od momentu wpłynięcia do komisji skierowania z ZER, a nie mojego do ZER.
Jestem już na emeryturze i chcę złożyć wniosek o komisję lekarską. Jakią formę powinien mieć ten wniosek i jakie dokumenty trzeba dołączyć? Czy ktoś może opisać sytuację?
 
Witam. Brutto się zgadza tylko netto nie... coś muszą więcej zabierać.
Oczywiście, ale to przecież normalne. Otrzymujesz większe uposażenie brutto, wiec i składka ulegnie zwiększeniu. 14,8% więcej wz z waloryzacja podwyższa kwotę poszczególnych składek pobieranych od emerytów. To normalne. Fajnie byłoby liczyć podwyżkę od netto, a koszty zostawić na poziomie sprzed waloryzacji.
 
@IRA Wiemy co zapowiadał Kapica po wyroku TK. Na szczęście odszedł.
Odpuść, wystarczy już tej polityki.
Dalsze posty będę kasował.
Panie Sławomirze.
Proszę wybaczyć polityczne wtręty. Niestety to nie my celnicy wchodzimy do polityki, to polityka weszła z buciorami w nasze celnicze życie. Moja wypowiedź miała na celu przypomnienie tzw. procesu ucywilnienia i losu tych funkcjonariuszy - niestety coraz częściej przez wszystkich zapominanych. A niestety ta reforma, właśnie im wyrządziła największą krzywdę, co odbiło się na ich życiu, a nawet na ich zdrowiu. Niestety nic nie słychać, ażeby ktoś próbował to naprawić (na marginesie to był jeden z powodów mojego wystąpienia z NSZZ S). Mam nadzieję, że Pan nie zapomni o tych wykluczonych funkcjonariuszach - obecnie cywilach nie z własnej winy.
Z poważaniem IRA
P.S.
Pamiętam Pana zaangażowanie w sprawy celników (w 2016r. stałem blisko autobusu, z którego Pan przemawiał przed Pałacem Prezydenckim), stąd też moja wizyta na stronie Celnicy PL (fakt, że opuściłem szeregi NSZZ S, przyczynił się do braku zainteresowania jakimikolwiek zw. zawodowymi). Zważywszy, że jestem po trosze Pana dłużnikiem (z pewnych względów), proszę o informację, czy chociaż jednorazowo mogę jeszcze "PRZYBIĆ PIĄTKĘ", czy też coś się zmieniło.
 
Panie Sławomirze.
Proszę wybaczyć polityczne wtręty. Niestety to nie my celnicy wchodzimy do polityki, to polityka weszła z buciorami w nasze celnicze życie. Moja wypowiedź miała na celu przypomnienie tzw. procesu ucywilnienia i losu tych funkcjonariuszy - niestety coraz częściej przez wszystkich zapominanych. A niestety ta reforma, właśnie im wyrządziła największą krzywdę, co odbiło się na ich życiu, a nawet na ich zdrowiu. Niestety nic nie słychać, ażeby ktoś próbował to naprawić (na marginesie to był jeden z powodów mojego wystąpienia z NSZZ S). Mam nadzieję, że Pan nie zapomni o tych wykluczonych funkcjonariuszach - obecnie cywilach nie z własnej winy.
Z poważaniem IRA
P.S.
Pamiętam Pana zaangażowanie w sprawy celników (w 2016r. stałem blisko autobusu, z którego Pan przemawiał przed Pałacem Prezydenckim), stąd też moja wizyta na stronie Celnicy PL (fakt, że opuściłem szeregi NSZZ S, przyczynił się do braku zainteresowania jakimikolwiek zw. zawodowymi). Zważywszy, że jestem po trosze Pana dłużnikiem (z pewnych względów), proszę o informację, czy chociaż jednorazowo mogę jeszcze "PRZYBIĆ PIĄTKĘ", czy też coś się zmieniło.
 
Mam pytanie-w jaki sposób jest naliczana druga emerytura z ZUS? Chodzi mi o pieniądze z OFE (jestem emerytem mundurowym od 2019 roku).
Pani z ZUS nie wiedziała czy kapitał zebrany w OFE również ulega pomniejszeniu, tak jak składki zgromadzone na koncie ZUS
 
Mam pytanie-w jaki sposób jest naliczana druga emerytura z ZUS? Chodzi mi o pieniądze z OFE (jestem emerytem mundurowym od 2019 roku).
Pani z ZUS nie wiedziała czy kapitał zebrany w OFE również ulega pomniejszeniu, tak jak składki zgromadzone na koncie ZUS
Temat bardzo ciekawy jednym pomniejszania innym nie. Nawet główny ZUS. nie wie* pismo które krąży po naszych forach, chociaż podpisane imienne nie zobowiązuje. Sąd nie trzyma terminu.Każą czekać. Może ktoś coś 🙂
 
Środki z OFE przekazane na subkonto są doliczane do kapitału w całości i nie są pomniejszane. Zobacz na platformie ZUS stan subkonta. Tej kwoty zus nie pomniejsza i całość dolicza. Jak się było na początku w OFE a później przeszło do ZUS to środki zostały zapisane na subkoncie i tam była przekazywana część składek z OFE i od pracodawcy.
 
Back
Do góry