• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Jak w komórce kadrowej będę składała wniosek o emeryturę do zer to wtedy składam też wniosek o komisję lekarską ,czy dopiero po przejściu na emke?
 
Jak w komórce kadrowej będę składała wniosek o emeryturę do zer to wtedy składam też wniosek o komisję lekarską ,czy dopiero po przejściu na emke?
We wniosku jest odpowiednia rubryka, w której zaznaczasz, że chcesz być skierowana na komisję lekarską. To skierowanie w formie pisemnej może przyjść do Ciebie w trakcie przebywania już na emce, np. po miesiącu, dwóch (IAS musi ustalić z Komisją lekarską termin Twojej wizyty).
 
We wniosku jest odpowiednia rubryka, w której zaznaczasz, że chcesz być skierowana na komisję lekarską. To skierowanie w formie pisemnej może przyjść do Ciebie w trakcie przebywania już na emce, np. po miesiącu, dwóch (IAS musi ustalić z Komisją lekarską termin Twojej wizyty).
Zaznaczam punkt g)ubiegam się o przyznanie zwiększenia do emerytury z tytułu inwalidztwa pozostającego w związku ze służbą czy punkt h) proszę o skierowanie na badania przez komisję lekarska?
 
Może ktoś praktycznie podać mi, jakie dokumenty na taką komisję są potrzebne. Parę rzeczy mi dolega, ale co mogę zrobić więcej. Byłem na kilkunastu różnych rehabilitacjach. Pracodawca uznał także, że przysługuje mi urlop zdrowotny, ale najbardziej to mam zszargane nerwy jak większość. Może ktoś podpowie mi jak ten temat ugryź, od czego zacząć i jak właściwie przygotować dokumentację. Nie wszystkie dolegliwości są także brane w naszym przypadku, tylko te wymienione w rozporządzeniu. Liczę szczególnie na tych, co już byli na takiej komisji i coś ugrali albo nie. Pozdrawiam !!!
 
Czy ktoś może mi wyjaśnić, po co ta komisja, jak się idzie na emkę?
Przecież to nie renta, emka się należy i tyle.
 
Czy ktoś może mi wyjaśnić, po co ta komisja, jak się idzie na emkę?
Przecież to nie renta, emka się należy i tyle.
Najprawdopodobnie po to, jeżeli funk odchodząc na emeryturę czuje jakiś uszczerbek na zdrowiu. Komisja oceni czy jest on związany ze służbą i może określić stopień niepełnosprawności/inwalidztwa.
 
Może ktoś praktycznie podać mi, jakie dokumenty na taką komisję są potrzebne. Parę rzeczy mi dolega, ale co mogę zrobić więcej. Byłem na kilkunastu różnych rehabilitacjach. Pracodawca uznał także, że przysługuje mi urlop zdrowotny, ale najbardziej to mam zszargane nerwy jak większość. Może ktoś podpowie mi jak ten temat ugryź, od czego zacząć i jak właściwie przygotować dokumentację. Nie wszystkie dolegliwości są także brane w naszym przypadku, tylko te wymienione w rozporządzeniu. Liczę szczególnie na tych, co już byli na takiej komisji i coś ugrali albo nie. Pozdrawiam !!!
Idź do psychiatry.
Lekarza psychiatry.
 
Witam
Po otrzymaniu emerytury, po 4 miesiącach byłem na badaniach lekarskich. Do obiegówki niezbędne były badania u 4 lekarzy. Każdy może mieć innych specjalizacji. Do tego RTG klatki, krew, słuch. Następnie, po 4 miesiącach była komisja z orzeczeniem o niezdolności do służby i zdolnym do pracy. Orzeczenie mam bezterminowo, liczone od dnia wpływu wniosku do ZER i tak wypłacone. Komisję miałem w lipcu.
Co mogę zasugerować. Psychiatra i miesięczne warsztaty psychiatryczne ze skierowaniem od lekarza-psychiatry.
Ważne są wszystkie badania i wyniki nawet sprzed kilkunastu lat.

Jeżeli ktoś potrzebuje wskazówek, to chętnie pomogę.
 
Pytałem serio, nie mam wiedzy o jakichś ewentualnych dodatkach za uszczerbek, nie myślałem jeszcze o emce, a jak kończyłem służbę, nie było jeszcze emek mundurowych dla SCS.
Teraz rozumiem, dlaczego tak ciężko przejść komisję MSWiA, gdy chce się dostać do służby, przynajmniej tym podległym MSWIA.
Tym gorzej dla kandydatów...
 
Pytałem serio, nie mam wiedzy o jakichś ewentualnych dodatkach za uszczerbek, nie myślałem jeszcze o emce, a jak kończyłem służbę, nie było jeszcze emek mundurowych dla SCS.
Teraz rozumiem, dlaczego tak ciężko przejść komisję MSWiA, gdy chce się dostać do służby, przynajmniej tym podległym MSWIA.
Tym gorzej dla kandydatów...
Przeczytaj art 15.4 i 18 ustawy emerytalnej
 
Jak w komórce kadrowej będę składała wniosek o emeryturę do zer to wtedy składam też wniosek o komisję lekarską ,czy dopiero po przejściu na emke?
Ja składałam wniosek o komisję lekarską w styczniu, a na emeryturę przeszłam 25 lutego. Termin na komisję mam wyznaczony na listopad.
 
Ja składałam wniosek o komisję lekarską w styczniu, a na emeryturę przeszłam 25 lutego. Termin na komisję mam wyznaczony na listopad.
z tego by wynikało, że najlepiej złożyc wniosek o komisję jeszcze pracując. I uzasadnić, że stan zdrowia wskazuje na niemożność pelnienia słuzby. To powinno przyspieszyć Komisję. Z drugiej strony może utrudnić wcelowanie w planowany termin odejścia gdyż jesli Komisja orzeknie niezdolność do słuzby jestesmy zwalniani natychmiast, z datą orzeczenia.
 
Back
Do góry