• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Nie ma co się łudzić, że z modernizacją będzie inaczej niż z kb. Władza chcąc nas zachęcić do pozostania w służbie ma to robić tylko połowicznie ?!
Na pewno zachęci po całość i wszystkie podwyżki zostawi dla tych, co będą w służbie 1 marca - oczywiście z wyrównaniem od stycznia tak samo jak przy kb. Po co wydawać kasę na odchodzących ? Mżonki jakieś, zakładające dobrą wolę przeciwnika...
Poszkodowani savtakze Ci, którzy w służbie zostają bo kiedyś tez pójdą na emeryturę i w tym momencie rownież tracą waloryzację z 1 marca. WSZYSCY sa stratni, nie tylko Ci co odchodzą teraz. Ruchaja w du*e wszystkich po całości.
 
Spokojnie, jeszcze trochę czasu mają na ogłoszenie tej nowiny .
Skoro uważacie, że modernizacją będzie z wyrównaniem od marca to może pójdźmy dalej, może wcale nie wypłaca modernizacji tylko będą ściemniać do wyborów. Może trzeba zasiać ziarno niepewności i niepokoju. Tylko po co. Może okazać się, że jeżeli nie wypłacą modernizacji to lepiej iść teraz na emkę. Wszystko to wróżenie z fusów. Ziomki to czytają i dupa już ich boli od tych dyrdymałow. Niektórzy po nocach nie śpią 🙂. Jeszcze zostało parę dni na podjęcie decyzji, a tu niektórzy tabletki na sen łykają hehe....
 
Pamiętajcie, ze rok temu Pisowcy dali „od siebie” dodatkowy procent do założonej waloryzacji emerytur. Raz mamy rok wyborczy wiec „łaskawcy” mogą dać więcej od siebie 😉
Może i mogą, ale z pewnością nie "dać" lecz "wziąć" - a czy od siebie, czy też do siebie - bez różnicy.
"Właściwą" interpretację, w dwu - niezależnych wersjach - już przygotowano ...
 
Znalezione w dzisiejszej prasie:

W 2024 r. spodziewana waloryzacja emerytur i rent ma wynieść 10,19 proc., a w 2025 – 5,77 proc

A jak będzie to się zobaczy za rok :)
 
Znalezione w dzisiejszej prasie:

W 2024 r. spodziewana waloryzacja emerytur i rent ma wynieść 10,19 proc., a w 2025 – 5,77 proc

A jak będzie to się zobaczy za rok :)
Bajki z mchu i paproci 🤭
Za rok, dwa, zobaczymy, chciałbym bardzo, by nie były to bajki, jednak ......
Geniusz prezesów mnie sprowadza na ziemię 😐
 
Znalezione w dzisiejszej prasie:

W 2024 r. spodziewana waloryzacja emerytur i rent ma wynieść 10,19 proc., a w 2025 – 5,77 proc

A jak będzie to się zobaczy za rok :)
Prezes NBP już pokazał jak potrafi szacować inflację.
Nikt nie wie jaka będzie inflacja i zależna od niej waloryzacja za rok czy dwa, a już na pewno nie Glapiński.
A mi się marzy waloryzacja rzędu 1%, bo będzie to oznaczało, że moje pieniądze nie tracą na wartości.
 
Prezes NBP już pokazał jak potrafi szacować inflację.
Nikt nie wie jaka będzie inflacja i zależna od niej waloryzacja za rok czy dwa, a już na pewno nie Glapiński.
A mi się marzy waloryzacja rzędu 1%, bo będzie to oznaczało, że moje pieniądze nie tracą na wartości.
Za PO były takie symboliczne waloryzacje, jednak były tu wydzydzane przez niektórych. Cyt :za PO moi rodzice dostali w pewnym roku parę zł waloryzacji.
 
Za PO były takie symboliczne waloryzacje, jednak były tu wydzydzane przez niektórych. Cyt :za PO moi rodzice dostali w pewnym roku parę zł waloryzacji.
pamietaj że coś po roku 2012 była inflacja bardzo niska i zdaje sieże nawet otarliśmy sieo deflację. więc były bardzo niskie waloryzacje mek i 0 podwyżek w budżetówce walczącej z kryzysem lemans bor. gdy wszystko idize dobrze to budrzet podaża za rynkiem przy niskiej inflacji w celu. wtedy powoli odjezdza emerytom
obecnie jest taka czarnd że tylko emeryci przez kilka lat moga liczyć na podtrzymywanie siły nabywczej. no napewno nie budżet.
 
Za PO były takie symboliczne waloryzacje, jednak były tu wydzydzane przez niektórych. Cyt :za PO moi rodzice dostali w pewnym roku parę zł waloryzacji.
Chyba nie rozumiesz zasad waloryzacji, która ma na celu utrzymanie siły nabywczej emerytury a przynajmniej ma łagodzić skutki inflacji. Waloryzacja jest ściśle powiązana z inflacją i obecnie jest tego przykład. Rekordowa inflacja wymusiła wysoką waloryzację. Waloryzacja działa z opóźnieniem względem inflacji.
Jeśli ktoś się cieszy z wysokiej waloryzacji to jest ekonomicznym analfabetą.
 
Chyba nie rozumiesz zasad waloryzacji, która ma na celu utrzymanie siły nabywczej emerytury a przynajmniej ma łagodzić skutki inflacji. Waloryzacja jest ściśle powiązana z inflacją i obecnie jest tego przykład. Rekordowa inflacja wymusiła wysoką waloryzację. Waloryzacja działa z opóźnieniem względem inflacji.
Jeśli ktoś się cieszy z wysokiej waloryzacji to jest ekonomicznym analfabetą.
Źle mnie zrozumiałeś, ja przytaczałem wypowiedzi krytykantów niskich waloryzacji. Oczywiście, też wolałbym niskie waloryzacje, bo to świadczy o stabilności siły nabywczej określonego świadczenia.
 
Chyba nie rozumiesz zasad waloryzacji, która ma na celu utrzymanie siły nabywczej emerytury a przynajmniej ma łagodzić skutki inflacji. Waloryzacja jest ściśle powiązana z inflacją i obecnie jest tego przykład. Rekordowa inflacja wymusiła wysoką waloryzację. Waloryzacja działa z opóźnieniem względem inflacji.
Jeśli ktoś się cieszy z wysokiej waloryzacji to jest ekonomicznym analfabetą.
ja twierdze ze mamy bardzo dramatyczna sytuacje gdy przy wysokim prawdopodobieństwo (w mojej ni profesjonalnej ocenie) mrożenia płąc w ramach walki z ndwyżką pieniądza na rynku, tj w walce z inflacją oraz mrożenia w celu poprawienia stanu finansów publicznych (dług budżetowy + poza budżetowy w tym wysokie koszty obsługi dlugu zdaje sięże PAństwo obecnie porzycza na 8% podobno) rzeczywistą ochroną przyszłej wysokości emki przynajmniej w dystansie 4-6 lat jest przejście na emkę. I ie jest to okazja lecz dramatyczna konieczność.
 
Ciekawy artykuł ukazał się w portalu INTERIA.
Cyt.
Przygotowywany przez MSWiA projekt ustawy zakłada, że prawo do emerytury mają nabywać funkcjonariusze, którzy ukończyli 55 lat i przepracowali w służbie co najmniej 25 lat. Reforma ma objąć funkcjonariuszy policji, straży granicznej, straży pożarnej, ABW, CBA, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Więziennej oraz BOR - przyjętych do służby po 1 stycznia 1999 r.

A gdzie SŁUŻBA CELNA ???
Panie Sławku zapewniano nas, że będziemy ujęci w nowym projekcie.
Może należy przypomnieć o pewnych ustaleniach.
Liczyć można jedynie na Pana związek.

Pozdrawiam.
Link:http://biznes.interia.pl/wiadomosci/finanse-osobiste/news/emerytury-czy-mundurowi-zaplacza,1490801
Dla malkontentów zaklinaczy i całej reszty. Zobaczcie gdzie byliśmy a gdzie jesteśmy. Dziękuję związkowi Celnicy.pl. Dziękuję również tym politykom dzięki którym te zmiany były możliwe. Nie można tych Polityków i ich dobrej woli pominąć czy to się komuś z Naszego Środowiska podoba czy też nie podoba. Bez porozumienia obu środowisk nie osiągnęlibyśmy WSPÓLNIE TEGO CO OSIĄGNĘLIŚMY. Z naciskiem na WSPÓLNIE. Doceniajmy tych Związkowców Tych Polityków i Doceniajmy Własny Tród i Wysiłek. Ale tak czy inaczej to Dzieło Wspólne i o tym PAMIĘTAJMY a i nauka na przyszłość. Można dokonać rzeczy wydawałoby się niemożliwych ALE NIEZBĘDNA JEST ZGODA I WZAJEMNE ZROZUMIENIE. Ot taka moja refleksja. Dodam iż cytowany powyżej wpis nosi datę 10.06.2010. Taka refleksja dla co niektórych i oby każdy z nas pamiętał jak Nas przez całe lata - za mojej pamięci od roku 1991 - mamiono i oszukiwano. PRZEZ CAŁE DŁUGIE LATA. Czy to się komuś podoba czy nie tylko jedna partia dotrzymała danego nam słowa. Reszta nas olewała. To nie jest agitka mi wiele się nie podoba ale piszę teraz TYLKO I WYŁĄCZNIE O SPRAWIE NASZYCH EMERYTUR I chyba nikt mający pojęcie o tym co piszę temu nie zaprzeczy. Cała reszta to inna sprawa ale to jest forum Celników i temat emerytur i tylko i wyłącznie do tego tematu się odnoszę. Może kulawe może niedoskonałe ale MAMY JE :) Pamiętam też kto wprowadził kas ( celowo małymi literami ).
 
Ostatnia edycja:
Dla malkontentów zaklinaczy i całej reszty. Zobaczcie gdzie byliśmy a gdzie jesteśmy. Dziękuję związkowi Celnicy.pl. Dziękuję również tym politykom dzięki którym te zmiany były możliwe. Nie można tych Polityków i ich dobrej woli pominąć czy to się komuś z Naszego Środowiska podoba czy też nie podoba. Bez porozumienia obu środowisk nie osiągnęlibyśmy WSPÓLNIE TEGO CO OSIĄGNĘLIŚMY. Z naciskiem na WSPÓLNIE. Doceniajmy tych Związkowców Tych Polityków i Doceniajmy Własny Tród i Wysiłek. Ale tak czy inaczej to Dzieło Wspólne i o tym PAMIĘTAJMY a i nauka na przyszłość. Można dokonać rzeczy wydawałoby się niemożliwych ALE NIEZBĘDNA JEST ZGODA I WZAJEMNE ZROZUMIENIE. Ot taka moja refleksja. Dodam iż cytowany powyżej wpis nosi datę 10.06.2010. Taka refleksja dla co niektórych i oby każdy z nas pamiętał jak Nas przez całe lata - za mojej pamięci od roku 1991 - mamiono i oszukiwano. PRZEZ CAŁE DŁUGIE LATA. Czy to się komuś podoba czy nie tylko jedna partia dotrzymała danego nam słowa. Reszta nas olewała. To nie jest agitka mi wiele się nie podoba ale piszę teraz TYLKO I WYŁĄCZNIE O SPRAWIE NASZYCH EMERYTUR I chyba nikt mający pojęcie o tym co piszę temu nie zaprzeczy. Cała reszta to inna sprawa ale to jest forum Celników i temat emerytur i tylko i wyłącznie do tego tematu się odnoszę. Może kulawe może niedoskonałe ale MAMY JE :)
Emerytury mundurowe mamy tylko dzięki determinacji środowiska.
Sami doprowadziliśmy do postawienia sprawy przed TK.
Pamiętasz kto był przy władzy kiedy zapadł korzystny dla nas wyrok?
Pamiętasz jak nowa władza długo udawała, że tego wyroku nie ma? Projektem obywatelskim przymusiliśmy Sejm do zajęcia się sprawą.
Pamiętasz kto w komisjach piętrzył przeszkody i wymyślał warunki lat policyjnych itp.?
Nikomu nic nie zawdzięczamy jeśli chodzi o nasze emerytury. Jeśli jacyś politycy nam przez chwilę pomagali to tylko w czasie jak byli w opozycji i chcieli przez chwilę zaistnieć.
A kto rozpieprzył Służbę Celnej? Kto ucywilnił i wygasił tysiące ludzi?
Nadal uważasz, że mamy wobec jakiejkolwiek opcji politycznej jakiś dług wdzięczności?
 
Emerytury mundurowe mamy tylko dzięki determinacji środowiska.
Sami doprowadziliśmy do postawienia sprawy przed TK.
Pamiętasz kto był przy władzy kiedy zapadł korzystny dla nas wyrok?
Pamiętasz jak nowa władza długo udawała, że tego wyroku nie ma? Projektem obywatelskim przymusiliśmy Sejm do zajęcia się sprawą.
Pamiętasz kto w komisjach piętrzył przeszkody i wymyślał warunki lat policyjnych itp.?
Nikomu nic nie zawdzięczamy jeśli chodzi o nasze emerytury. Jeśli jacyś politycy nam przez chwilę pomagali to tylko w czasie jak byli w opozycji i chcieli przez chwilę zaistnieć.
A kto rozpieprzył Służbę Celnej? Kto ucywilnił i wygasił tysiące ludzi?
Nadal uważasz, że mamy wobec jakiejkolwiek opcji politycznej jakiś dług wdzięczności?
Pamiętam to wszystko. To o czym piszez czyli wyrok TK i lata policyjne było za rządów koalicji PO -PSL.Rozprawie przewodniczył Pan Sędzia Rzepliński i na samym jej początku zadał Sławkowi bardzo dziwne pytanie... pamiętasz to pytanie ???? Nawet mówili że emerytury dadzą nam liczone z mocą czyli z terminem od wyroku Trybunału Konstytucyjnego bez zaliczenia lat wcześniejszych. Zapewne o tym piszesz ? Mogę się mylić piszę z pamięci ale wyrok TK był chyba coś około 2013 - 2014 ? Lata policyjne były zawarte w tymże wyroku TK. Mogę się mylić... A co projektu obywatelskiego on też był złożony za poprzedniej władzy a dzięki temu że był projektem obywatelskim to nie przepadł wraz ze zmianą władzy. Jeżeli się mylę to mnie popraw sięgnę do źródeł w spisie aktów prawnych w sejmie i do wyroków TK tam są daty. Na razie piszę tylko z pamięci... A kto rozwalił Służbę Celną to pamiętam aż za bardzo dobrze o czym WIELOKROTNIE na forum pisałem. To Pan M. B. W imię osobistej wendety za rok 2007. Dobrze że nie miał na to do końca zgody politycznej bo Jego pomysł był taki aby WSZYSCY ŁĄCZNIE Z GRANICĄ CHODZILI W SWETRRKACH - sięgnięcie po projekt ustawy z roku 2007. To była jego zemsta. Zakładam też iż wiesz że przed rozprawą do TK wpłynęła obszerna bogata rzeczową analiza porównawcza dotycząca stosunku prawnego zatrudnienia praw uprawnień i obowiązków funkcjonariuszy Służby Celnej wobec innych Służb objętych ustawą o Zaopatrzeniowym Systemie Emerytalnym jak i też zakładam że nie mylisz lat jak i tego kto i co wówczas mówił ... wszystko jest do sprawdzenia... mój wpis odnosi się WYŁĄCZNIE DO NASZYCH EMERYTUR. oraz do wprowadzenia kas ( celowo małe litery ) do niczego więcej.
 
Ostatnia edycja:
Emerytury mundurowe mamy tylko dzięki determinacji środowiska.
Sami doprowadziliśmy do postawienia sprawy przed TK.
Pamiętasz kto był przy władzy kiedy zapadł korzystny dla nas wyrok?
Pamiętasz jak nowa władza długo udawała, że tego wyroku nie ma? Projektem obywatelskim przymusiliśmy Sejm do zajęcia się sprawą.
Pamiętasz kto w komisjach piętrzył przeszkody i wymyślał warunki lat policyjnych itp.?
Nikomu nic nie zawdzięczamy jeśli chodzi o nasze emerytury. Jeśli jacyś politycy nam przez chwilę pomagali to tylko w czasie jak byli w opozycji i chcieli przez chwilę zaistnieć.
A kto rozpieprzył Służbę Celnej? Kto ucywilnił i wygasił tysiące ludzi?
Nadal uważasz, że mamy wobec jakiejkolwiek opcji politycznej jakiś dług wdzięczności?
W sprawie emerytur, mimo całego trudu i korzystnego wyroku TK, bez poparcia opcji rządzącej nic byśmy nie uzyskali. Wszystkie projekty trafiłby do zamrażarki albo byłyby niekorzystne przegłosowane.
 
Back
Do góry