• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Emerytury !!!

A potem już górki!
Od nadwyżki powyżej 2500 brutto odejmujesz 9% składki zdrowotnej, następnie 17% podatku,dodajesz do tego co Ci wyszło 2275 i masz przybliżona emkę na rękę.
Jest również szansa, że rozporządzenie z nową kwota bazową wejdzie w tym roku😉, więc możesz wcześniej jako średnie uposażenie w SCS przyjąć około 6995pln.
Powodzenia!
dzięki
 
Mówię o skróconym etacie w ramach wychowawczego.Nie byłam na wychowawczym .ale pracowałam około 1roku na 3/5etatu w ramach wychowawczego bo tak można.Czy wtedy zalicza mi to do tych 10lat?
żeby było zabawniej to zgodnie z wykładnią mędrców z kadr i ZER jesli byłaś na całkowitym wychowawczym to liczy Ci sie do emki zero wynagrodzenia, a jesli byłaś na częściowym to liczy Ci się całość wyngrodzenia czyli jak przed wychowawczym.
 
Czyli rozumiem że i macierzyński i skrócone 3/5etatu wliczają do tych 10lat , które trzeba mieć ciągiem do emki?Upewniam się bo przepis przepisem a interpretacja przepisów przez mędrców z ZER może być inna....
10 p pow lnych kolejnych kat jak kół zauważył macierzyński liczą za 0 ale niepełen etat za pełna stawkę. Czyli jeśli tak to dobrxe
 
*) Niepotrzebne skreślić
**) Za okres przebywania na urlopie bezpłatnym, urlopie wychowawczym uposażenie nie przysługuje. W kolumnie 7 tabeli C (oraz odpowiednio
w tabeli D za czas przebywania na ww. urlopach powinna być wykazana kwota uposażenia równa 0,00 zł. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy w okresie przebywania na ww. urlopach funkcjonariusz/ka pobierał/a zasiłek macierzyński. W takim przypadku za okres pobierania zasiłku macierzyńskiego powinna być wykazana kwota zasiłku macierzyńskiego stanowiąca 100% uposażenia (art. 230 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji
Skarbowej, w związku z art. 29 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa).
Link do załącznika do wniosku o emkę. - Zaświadczenie o uposażeniu i nagrodzie rocznej dla celów emerytalnych z kolejnych 10 lat kalendarzowych - VIDE UWAGI WE WNIOSKU DO POSZCZEGÓLNYCH PÓL :unsure::giggle:

https://www.gov.pl/attachment/680c9355-41da-4c19-bd74-4c12f5bb05c4

ps. Fakt, wszystko jest na stronie ZER - @mloda pozdrawiam i życzę miłej niedzieli i lektury 👋
 
Ostatnia edycja:
*) Niepotrzebne skreślić
**) Za okres przebywania na urlopie bezpłatnym, urlopie wychowawczym uposażenie nie przysługuje. W kolumnie 7 tabeli C (oraz odpowiednio
w tabeli D za czas przebywania na ww. urlopach powinna być wykazana kwota uposażenia równa 0,00 zł. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy w okresie przebywania na ww. urlopach funkcjonariusz/ka pobierał/a zasiłek macierzyński. W takim przypadku za okres pobierania zasiłku macierzyńskiego powinna być wykazana kwota zasiłku macierzyńskiego stanowiąca 100% uposażenia (art. 230 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji
Skarbowej, w związku z art. 29 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa).
Link do załącznika do wniosku o emkę. - Zaświadczenie o uposażeniu i nagrodzie rocznej dla celów emerytalnych z kolejnych 10 lat kalendarzowych - VIDE UWAGI WE WNIOSKU DO POSZCZEGÓLNYCH PÓL :unsure::giggle:

https://www.gov.pl/attachment/680c9355-41da-4c19-bd74-4c12f5bb05c4

ps. Fakt, wszystko jest na stronie ZER - @mloda pozdrawiam i życzę miłej niedzieli i lektury 👋
 
nie ma czego, to podstawa w normalnej służbie....hm to nasza służba jest normalna ?🤦Po tym co piszą tu ludzie na forum to wydaje mi się, że wiele forumowiczów ma inną zdanie na temat tej służby Ja to młoda jestem więc jeszcze zdanie sobie wyrabiam☺️
 
Ostatnia edycja:
pisałam o inteligencji, bo tępi ludzie tylko ośmieszają Naszą służbę i nie ma to nic wspólnego z narzekaniem na nią, bowiem właśnie brak inteligencji i tępota pewnych osób tworzy ze SC-S karykaturę.
 
Back
Do góry