• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Emerytury !!!

Wszystkie składki od 15.09.1999. są umorzone. Wszystkie, na OFE też. Podaj podstawę prawną gdzie składki na OFE nie są umorzone
 
Art 111a ust 1 pkt 1 lit b ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych tj. DU z 2020 poz 105
przepis dot art 15 i 15e ust o zaopatrzeniu em
Zmiana ta została wprowadzona ustawą z 11 maja 2017 r DU z 2017 poz 1321 - o zmianie ustawy o zaopatrzeniu em f-szy policji....
 
Art 111a ust 1 pkt 1 lit b ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych tj. DU z 2020 poz 105
przepis dot art 15 i 15e ust o zaopatrzeniu em
Zmiana ta została wprowadzona ustawą z 11 maja 2017 r DU z 2017 poz 1321 - o zmianie ustawy o zaopatrzeniu em f-szy policji....
Czyli mamy "uratowane" składki z OFE?
 
Art 111a ust 1 pkt 1 lit b ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych tj. DU z 2020 poz 105
przepis dot art 15 i 15e ust o zaopatrzeniu em
Zmiana ta została wprowadzona ustawą z 11 maja 2017 r DU z 2017 poz 1321 - o zmianie ustawy o zaopatrzeniu em f-szy policji....
Gefreiter Ty normalnie wielki jesteś, szacun.
 
Art. 111a. 1. Środki zgromadzone na rachunku członka otwartego funduszu są przekazywane przez ten fundusz, za
pośrednictwem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, na dochody budżetu państwa w przypadku, gdy:
1) właściwy organ emerytalny zawiadomi o ustaleniu członkowi otwartego funduszu prawa do emerytury:
a) obliczonej na podstawie art. 15 lub prawa do jej zwiększenia na podstawie art. 14 ustawy z dnia 10 grudnia
1993 r. o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin (Dz. U. z 2019 r. poz. 289, 730,
1635 i 1726) lub
b) obliczonej na podstawie art. 15, art. 15e lub prawa do jej zwiększenia na podstawie art. 14 ustawy z dnia 18 lutego
1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji
Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyj-
nego, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby
Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin71) (Dz. U. z 2019 r. poz. 288, 730 i 1635);

Art. 15e. zaop. emeryt.​



Zasady obliczania emerytury dla funkcjonariuszy mianowanych do Służby Celnej​

Emeryturę dla funkcjonariuszy, o których mowa w art. 12 prawo do emerytury policyjnej ust. 2–3, którzy zostali mianowani do Służby Celnej po dniu 14 września 1999 r. lub których stosunek pracy został przekształcony w stosunek służbowy na podstawie art. 22b ustawy z dnia 24 lipca 1999 r. o Służbie Celnej lub art. 99 przeniesienie członka służby cywilnej do pełnienia służby w Służbie Celnej ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o Służbie Celnej i którzy przed dniem 2 stycznia 1999 r. pełnili służbę, o której mowa w art. 15d emerytura funkcjonariuszy mianowanych do Służby Celnej ust. 2, lub byli zatrudnieni w jednostkach, o których mowa w art. 13 okresy służby funkcjonariuszy w innych formacjach ust. 1 pkt 4, oblicza się na zasadach określonych odpowiednio w art. 15 emerytura funkcjonariusza pozostającego w służbie przed dniem 2 stycznia 1999 r. lub art. 15c wysokość emerytury osoby pełniącej służbę na rzecz totalitarnego państwa.


czyli jednak przekazywane
 
Czyli jednak nie przekazywane, jeżeli emka z 15a

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
W piśmie przekazującym decyzję emerytalną z art. 15d (wyliczana na zasadach art. 15a) mam zapis:
''...jeżeli jest pan członkiem otwartego funduszu emerytalnego będzie pan miał także prawo do emerytury wypłacanej ze środków zgromadzonych w otwartym funduszu emerytalnym"
 
Ja byłem tylko 8 lat w ZUS i kalkulator wyliczył emeryturę ze składek, działa bardzo dobrze.Przeprowadziłem swoją kalkulacje usuwając składki zwaloryzowane i w to miejsce w moim przypadku wpisałem składki za parę miesięcy tj. od 01.01.1999 do 15.09.1999 r, pozostawiłem zwaloryzowany kapitał początkowy plus OFE to z subkonta i OFE z firmy. Następnie wpisałem zerowy dochód w każdym roku do 65 lat i gotowe. Kalkulator działa i liczy.
Właśnie tak to trzeba zrobić, ale chyba składki ze zwaloryzowanego subkonta po 15.09. też trzeba usunąć
 
W piśmie przekazującym decyzję emerytalną z art. 15d (wyliczana na zasadach art. 15a) mam zapis:
''...jeżeli jest pan członkiem otwartego funduszu emerytalnego będzie pan miał także prawo do emerytury wypłacanej ze środków zgromadzonych w otwartym funduszu emerytalnym"
Tyle tylko, że to dotyczy okresów za który nie przysługuje emka z ZER. Za okres w którym przysługuje nam emka z ZER wszystkie składki zostaną umorzone. Te z OFE też.
 
Czy faktycznie za okres, za który emkę wylicza ZER umarzane są zarówno:
  • składki na subkoncie w ZUS (przesuwane z II filaru na to subkonto w ramach suwaka suwaka emerytalnego)???
  • jak też te, które są jeszcze na koncie w II filarze i nie przeszły jeszcze do ZUS na subkonto???
Dziwne
 
Podstawę do umorzenia składek zgromadzonych w OFE jeśli taka istnieje. Chyba, ze źle zrozumiałem Twój post i nie miałeś nic takiego na myśli.
Art 111a ust 1 pkt 1 lit b ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych tj. DU z 2020 poz 105
przepis dot art 15 i 15e ust o zaopatrzeniu em
Zmiana ta została wprowadzona ustawą z 11 maja 2017 r DU z 2017 poz 1321 - o zmianie ustawy o zaopatrzeniu em f-szy policji....

może niech prawnik to zinterpretuje...
dla art 15 i 15a
będzie jasność
 
Back
Do góry