• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Emerytury !!!

Dotyczy : informacji o zwaloryzowanych składkach na subkoncie w Zakładzie Ubezpieczeń
Społecznych.
W tym przypadku ZUS jest zobowiązany do usunięcia z ewidencji
informacji o składkach należnych i zwaloryzowanych na ubezpieczenie emerytalne za te okresy .
Nie będą one uwzględnione przy ustaleniu prawa do emerytury z ZUS oraz w podstawie
obliczenia wysokości tego świadczenia.
Okres uwzględniony w ZER MSWIA to:..............
W związku z tym uległy zmniejszeniu Pana środki na koncie/subkoncie ubezpieczonego w ZUS.
 
Dotyczy : informacji o zwaloryzowanych składkach na subkoncie w Zakładzie Ubezpieczeń
Społecznych.
W tym przypadku ZUS jest zobowiązany do usunięcia z ewidencji
informacji o składkach należnych i zwaloryzowanych na ubezpieczenie emerytalne za te okresy .
Nie będą one uwzględnione przy ustaleniu prawa do emerytury z ZUS oraz w podstawie
obliczenia wysokości tego świadczenia.
Okres uwzględniony w ZER MSWIA to:..............
W związku z tym uległy zmniejszeniu Pana środki na koncie/subkoncie ubezpieczonego w ZUS.
musisz się bardziej postarać
 
może zasłoń dane osobowe i wrzuć skan? Albo wyślij Sławkowi. Jak rozumiem ZUS odpowiedział, że ma obowiązek usunąć środki z OFE za okres brany do emki ale jeszcze tego nie zrobił bo nie masz emerytury z ZUS?
To nie jest tak do końca.
Mam już obie emki tj z ZUS i ZER.
Składki ZUS są za okresy służby umarzane, kapitał początkowy pomniejszany za okres służby wojskowej. Otwarte fundusze to jest zagadka bo każdy ma inny przypadek w zależności w którym funduszu był. Ja przeszedłem z OFE (nie pamiętam kiedy, chyba wtedy jak trzeba było się określić czy zostajesz w OFE) do ZUS i moje składki były ewidencjonowane na subkoncie w ZUS. Są one dostępne na portalu ZUS w zakładce subkonto. Emeryturę policzyli z kapitału początkowego i z subkonta po waloryzacjach (wszystkie uwzględnili). Wyszło bardzo dobrze tak jak sobie sam obliczałem. Życzę wszystkim takich emerytur.
Nie wiem jak jest w przypadku jak ktoś był tylko w ZUS, lub tylko w OFE.
 
To nie jest do końca.
Mam już obie emki tj z ZUS i ZER.
Składki ZUS są za okresy służby umarzane, kapitał początkowy pomniejszany za okres służby wojskowej. Otwarte fundusze to zagadka bo każdy ma inny wybór w rozwiązaniu, w którym fundusz funduszu. Ja pamiętam, kiedy wwtedy, że trzeba było, proszę, aby upamiętnić w OFE i składki były ewidencjonowane na subkoncie ZUS. Są one dostępne na portalu ZUS w zakładce subkonto. Emerytura polityczna od początku początkowego i subkonta po waloryzacji (wszystkie instytuty). Wyszło bardzo dobrze tak jak sobie sam obliczyć. Życzę wszystkim takim emeryturom.
Nie wiem jak jest w przypadku jak ktoś był tylko w ZUS, lub tylko w OFE.
i jeszcze składki emerytalne za okres 1.01.1999-14.09.1999 też wliczyli?
 
Ostatnia edycja:
Z Waszego doświadczenia, czy osoby, które mają jeszcze w OFE (2,92%), w wieku 55 lat będą podlegać tzw. suwakowi bezpieczeństwa?
Czy to oznacza, że docelowo te środki będą znajdować się na subkoncie w ZUS?
 
Z Waszego doświadczenia, czy osoby, które mają jeszcze w OFE (2,92%), w wieku 55 lat będą podlegać tzw. suwakowi bezpieczeństwa?
Czy to oznacza, że docelowo te środki będą znajdować się na subkoncie w ZUS?
Tak jest w moim przypadku, od 55 roku życia suwak mi skubie kąski ze środków z OFE.
 
Tutaj Nasuwa się pytanie , które mnie nurtuje od 3 lat .
Dlaczego funkcjonariusze posiadający decyzję emerytalną
nie mogą pobierać swoich pieniędzy z otwartych funduszy
emerytalnych będąc na emeryturze , a muszą patrzeć
na chory przepis i czekać na powszechny wiek emerytalny .
To jest zwykłe chamstwo ? Ile osób po kilkudziesięciu
latach służby nie doczeka ....... To musi być zmienione!!!!
Pozdrawiam wszystkich na emeryturach i młodych emerytów .
A ha jeszcze jedna rzecz pewna : nie mam zamiaru do OFE
wnieść żadnej złamanej złotówki .
 
Ostatnia edycja:
dobre pytanie. Generalnie odpowiedź jest taka, że ZUS czeka żeby ubezpieczony zachował się patriotycznie i zeszedł z tego świata zanim nabędzie prawa do emerytury. Jednak środki z OFE są dziedziczone o ile wiem tyle, że chyba jak ktoś odziedziczy to też jako dodatek do emerytury więc nadal są odwlekane w nieskończoność.
 
a tak ap ropo waloryzacji poborów cywile do podstawy a Funkowie do stopnia. Swoją droga to jawna dyskryminacja !!!! I związki się na to zgodziły ?
 
Czy coś komuś wiadomo na temat procedowania zmian do ustawy zaopatrzeniowej. Luty się kończy, a tu cisza.
 
Back
Do góry