• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Emerytury !!!

No trzeba, taka jest potrzeba elektorat wesprzeć finansowo!... Przekaz pasków z TVP... (My wszystko dla Was, a Wy postawicie na nas)
Hahahaha @zolcim jesteś genialny!!!! Całkiem niezłe hasło wyborcze dla obecnie rządzących:unsure::unsure::whistle::whistle::whistle::whistle:;);););););););)🤣🤣🤣(nie odbieraj tego jako złośliwość po prostu rozbawiłeś mnie)
 

RPO o zmianach art. 15a: paradoksalnie grupa emerytów z lat 1999-2003 jest w bardziej korzystnej sytuacji niż starsi czy młodsi koledzy [WYWIAD]​


  • 20220201originalswfvdss1fqcpj2mwdpjzpirn2wxbczutjkhi49x8d.mFKm.png


    Nowela ustawy zaopatrzeniowej przyjęta przez rząd. Zmianami w art. 15a zajmie się Sejm

Żołnierze/funkcjonariusze przyjęci do służby przed 2 stycznia 1999 r., którzy pobierają pełną emeryturę wojskową/policyjną, a pozostają aktywni zawodowo na rynku pracy, nie osiągają z tego tytułu żadnych dodatkowych korzyści (jest to tzw. solidaryzm społeczny), a w najlepszym wypadku tj. jeżeli wypracują wyższą emeryturę w powszechnym systemie emerytalnym – mogą wybrać korzystniejsze świadczenie.


Z tego względu uważam, że pomimo mniej korzystnego rozwiązania w momencie rozstania ze służbą, osoby rozpoczynające służbę po 1 stycznia 1999 r. w efekcie – po osiągnięciu wieku emerytalnego – zyskują dwa świadczenia z możliwością zwiększenia emerytury cywilnej – w zależności od dalszej aktywności zawodowej. Takiej możliwości ich starsi koledzy nie mają. Na marginesie należy zauważyć, że – co do zasady - okresy przed służbą nie przepadną i będą brane pod uwagę, choć dopiero przy ustalaniu świadczenia w systemie powszechnym.
 
Ostatnia edycja:
Czy jest na forum ktoś, kto pobiera tzw. drugą emeryturę z ZUS za lata sprzed 1999 r.? Jestem emerytką od ubiegłego roku i póki co nie mam 60 lat ale jestem ciekawa jakiego rzędu pieniędzy mogę się spodziewać za 10 lat pracy w administracji celnej przed 99r. plus ew. lata nieskladkowe (5 lat studiów)?
 
Czy jest na forum ktoś, kto pobiera tzw. drugą emeryturę z ZUS za lata sprzed 1999 r.? Jestem emerytką od ubiegłego roku i póki co nie mam 60 lat ale jestem ciekawa jakiego rzędu pieniędzy mogę się spodziewać za 10 lat pracy w administracji celnej przed 99r. plus ew. lata nieskladkowe (5 lat studiów)?
Zaloguj się na zus npi i i włącz kalkulator emerytalny.
 
Zaloguj się na zus npi i i włącz kalkulator emerytalny.
Użytkownik @Iska ma uzasadnione i mądre pytanie. Kalkulator działa dla zusowiczów, którzy całe życie w nim (ZUSie) byli. Nie odsyłaj więc ludzi do czegoś nie sprawdzonego. Chciałbym swoją mundurową plus tą z kalkulatora! Więcej niż obecnie mam uposażenia! Składki za lata mundurowe odpadają, więc kalkulator jest do niczego!
 
Ja mam emkę z art. 15 ale są osoby, które osiągnęły wiek emerytalny i pobierają drugą emkę z ZUS-u. Postaram się ustalić jakie to są kwoty.
 
Użytkownik @Iska ma uzasadnione i mądre pytanie. Kalkulator działa dla zusowiczów, którzy całe życie w nim (ZUSie) byli. Nie odsyłaj więc ludzi do czegoś nie sprawdzonego.
Ja byłem tylko 8 lat w ZUS i kalkulator wyliczył emeryturę ze składek, działa bardzo dobrze.Przeprowadziłem swoją kalkulacje usuwając składki zwaloryzowane i w to miejsce w moim przypadku wpisałem składki za parę miesięcy tj. od 01.01.1999 do 15.09.1999 r, pozostawiłem zwaloryzowany kapitał początkowy plus OFE to z subkonta i OFE z firmy. Następnie wpisałem zerowy dochód w każdym roku do 65 lat i gotowe. Kalkulator działa i liczy.
 
Ja byłem tylko 8 lat w ZUS i kalkulator wyliczył emeryturę ze składek, działa bardzo dobrze.Przeprowadziłem swoją kalkulacje usuwając składki zwaloryzowane i w to miejsce w moim przypadku wpisałem składki za parę miesięcy tj. od 01.01.1999 do 15.09.1999 r, pozostawiłem zwaloryzowany kapitał początkowy plus OFE to z subkonta i OFE z firmy. Następnie wpisałem zerowy dochód w każdym roku do 65 lat i gotowe. Kalkulator działa i liczy.
obawiam się ze ofe musisz odjąć
 
Odejmuję wszystko, także OFE
Dlatego robi się problem dla tych z bardzo małą wysługą przed 1999, oni będą mieli tzw. drugą emeryturę w porywach około 200 zł, czyli cały majątek...
 
Zasadniczo bierz pod uwagę tylko zwaloryzowany kapitał początkowy i podziel przez średnie życie emeryta, niedawno bylo to 247 i będzesz miał emkę z zus.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 
Znajomy powyżej 10 lat pracy przed 1999, ma już emkę i z ZUS i z ZER. Z ZUS ma coś ponad 3 000PLN netto, a u nas wiadomo .....sporo więcej. Za Twoje 5 lat kokosów bym się nie spodziewał, ale każdy grosz się liczy do ogólnego budżetu.
 
za czas służby nie odprowadzane są składki emerytalne do us i 2 filaru a my jesteśmy takim wypadkiem przy pracy że nas włączono z data wsteczną. Te składki zostaną umorzone tak jak składki zus
nie ma podstawy prawnej. Składki OFE są umarzane przy art. 15. Ot taki wypadek przy pracy na naszą korzyść.
 
Back
Do góry