• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Emerytury !!!

15 lat warunków szczególnych obniża minimalny wiek przejścia na emkę do 60 lat dla mężczyzn i 55 dla kobiet.
Nie ma "rok za rok", jak masz 14 lat i 11 miesięcy to nie masz nic za to.

P.S. oczywiście pisze o 15 latach w cle.
Są też szczególne warunki, gdzie jest to tylko 10 lat, ale są to nieliczne zawody bardzo obciążające zdrowie.
 
Ostatnia edycja:
Przy ustalaniu 15-letniego okresu pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze wymaganego do obliczenia rekompensaty stosuje się analogiczne zasady jak przy ustalaniu prawa do wcześniejszej emerytury z tytułu wykonywania tej pracy. Niezbędne jest, aby praca w szczególnych warunkach była wykonywana stale i w pełnym wymiarze czasu pracy obowiązującym na danym stanowisku. Przy ustalaniu okresów pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze nie uwzględnia się okresów niewykonywania pracy, za które pracownik otrzymał po 14 listopada 1991 r. wynagrodzenie lub świadczenie na wypadek choroby lub macierzyństwa. Są to okresy:

niezdolności do pracy,

usprawiedliwionej nieobecności w pracy, za które w okresie od 15 listopada 1991 r. do 24 lipca 1992 r. wypłacono nauczycielowi, na podstawie ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela, wynagrodzenia za czas usprawiedliwionej nieobecności w pracy, a w odniesieniu do wynagrodzenia wypłaconego nauczycielowi w czasie urlopu macierzyńskiego – za okres od 15 listopada 1991 r. do 31 lipca 1992 r.,

urlopu dla poratowania zdrowia,

urlopu szkoleniowego,

przebywania nauczycieli na urlopie na dalsze kształcenie się,

pozostawania nauczycieli w tzw. stanie nieczynnym,

a także okresy, za które pracownik otrzymał po 14 listopada 1991 r. zasiłki: chorobowy, macierzyński, opiekuńczy bądź świadczenie rehabilitacyjne.

Ponadto przy ustalaniu okresów zatrudnienia w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze nie uwzględnia się – niezależnie od okresów, w jakich zostały przebyte – okresów urlopu wychowawczego, urlopu bezpłatnego oraz służby wojskowej.
 
 
Sławku może warto zapytać strony społeczne czy któraś zgodziła się z propozycją Wąsika ??????????????????????
Według (niestety formalnie) legalnej wykładni, przy metodzie literalnej stosując wnioskowanie
a fortiori (a maiori ad minus), niczyja zgoda nie była potrzebna ministerstwu.

A w razie czego - co Ty myślisz - że tak trudno "przekonać" dziesięciu (przykładowo) ludzi do
założenia "związku", który wszystko podpisze ?! Gdyby to miało być nieprzepisowe, zawsze
(według powyższego) można zmienić przepis ...
 
@Basic Nic mi nie jest wiadomo na ten temat.
Ps. Prosiłem już także żeby nie komunikować się ze mną przez forum.
Ja nie jestem w stanie śledzić wszystkich wpisów i wiele pomijam. Pisałem już także dlaczego. Mam po prostu ponad sto maili dziennie i wiele telefonów i mnóstwo(tego najwięcej) bieżącej pracy na rzecz poprawy naszej sytuacji. Często przez kilka dni z rzędu są sprawy sądowe, w których uczestniczę czy inne wyjazdy, spotkania, inicjatywy, itd.
Nie jestem w stanie zatem odpowiadać na forum na wiele wpisów i ktoś może wyrobić sobie z tego powod błędną ocenę sytuacji myśląc, że milczę celowo, a tak nie jest.
Każdego członka związku proszę i zachęcam serdecznie do kontaktu poprzez e-mail i telefon, także sms. Informuję także, że nie mam zainstalowanego messengera, a jedynie wattsapa.
 
@Basic Nic mi nie jest wiadomo na ten temat.
Ps. Prosiłem już także żeby nie komunikować się ze mną przez forum.
Ja nie jestem w stanie śledzić wszystkich wpisów i wiele pomijam. Pisałem już także dlaczego. Mam po prostu ponad sto maili dziennie i wiele telefonów i mnóstwo(tego najwięcej) bieżącej pracy na rzecz poprawy naszej sytuacji. Często przez kilka dni z rzędu są sprawy sądowe, w których uczestniczę czy inne wyjazdy, spotkania, inicjatywy, itd.
Nie jestem w stanie zatem odpowiadać na forum na wiele wpisów i ktoś może wyrobić sobie z tego powod błędną ocenę sytuacji myśląc, że milczę celowo, a tak nie jest.
Każdego członka związku proszę i zachęcam serdecznie do kontaktu poprzez e-mail i telefon, także sms. Informuję także, że nie mam zainstalowanego messengera, a jedynie wattsapa.
Ok dzięki za odpowiedź, ostatnio rzadko jestem na forum więc sorki ale nie doczytałem że masz taki nawał pracy, obiecuję poprawę:););););)
 
Pilne! Waloryzacja emerytur i rent jednak niższa niż oczekiwano: 5,7-5,9 proc. a nie 7 proc.? GUS podał dane o wynagrodzeniach [10.02.2022]
 
Pilne! Waloryzacja emerytur i rent jednak niższa niż oczekiwano: 5,7-5,9 proc. a nie 7 proc.? GUS podał dane o wynagrodzeniach [10.02.2022]
A czego innego można się spodziewać po takich marnych ludziach. Pytanie: jak dalej żyć? Obawiam się że to jest dopiero preludium do większego zbójeckiego dzieła.. Pozdrawiam wszystkich zawiedzionych
 
A czego innego można się spodziewać po takich marnych ludziach. Pytanie: jak dalej żyć? Obawiam się że to jest dopiero preludium do większego zbójeckiego dzieła.. Pozdrawiam wszystkich zawiedzionych
Ha, ha...i pewnie "oszastowano" szarą strefę na 1%, ostatnio na topie PARANOJA :poop:
 
Pilne! Waloryzacja emerytur i rent jednak niższa niż oczekiwano: 5,7-5,9 proc. a nie 7 proc.? GUS podał dane o wynagrodzeniach [10.02.2022]
A czego innego można się spodziewać po takich marnych ludziach. Pytanie: jak dalej żyć? Obawiam się że to jest dopiero preludium do większego zbójeckiego dzieła.. Pozdrawiam wszystkich zawiedzionych
Ha, ha...i pewnie "oszastowano" szarą strefę na 1%, ostatnio na topie PARANOJA :poop:
Chyba zbyt pochopne opinie w kontekście tego co udostępnił @ZGK ???????
 
Back
Do góry