• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Znajomy wojskowy, który odszedł na pełną emeryturę w 2020 r. dostał teraz w styczniu mniejszą o 480 zł. W skali roku to kwota 5760,00 zł zabrana przez złodziejski nieład. Kwotę wypracowanej emerytury określa Dyrektor ZER w decyzji wydanej na podstawie przepisów prawa. To są prawa nabyte. Zmiana kwoty powinna nastąpić decyzją ZER, tak, żeby każdy emeryt wiedział dlaczego ma taką a nie inną wysokość emerytury.
 
Znajomy wojskowy, który odszedł na pełną emeryturę w 2020 r. dostał teraz w styczniu mniejszą o 480 zł. W skali roku to kwota 5760,00 zł zabrana przez złodziejski nieład. Kwotę wypracowanej emerytury określa Dyrektor ZER w decyzji wydanej na podstawie przepisów prawa. To są prawa nabyte. Zmiana kwoty powinna nastąpić decyzją ZER, tak, żeby każdy emeryt wiedział dlaczego ma taką a nie inną wysokość emerytury.
Szkoda że nie masz racji ponieważ możnaby było takie sprawy skarżyć, ale nikt nie zmienił nam wysokošci emerytury tylko płacimy wyžaze podatki, niestety.
 
Znajomy wojskowy, który odszedł na pełną emeryturę w 2020 r. dostał teraz w styczniu mniejszą o 480 zł. W skali roku to kwota 5760,00 zł zabrana przez złodziejski nieład. Kwotę wypracowanej emerytury określa Dyrektor ZER w decyzji wydanej na podstawie przepisów prawa. To są prawa nabyte. Zmiana kwoty powinna nastąpić decyzją ZER, tak, żeby każdy emeryt wiedział dlaczego ma taką a nie inną wysokość emerytury.
Proszę was, przestańcie martwić się o emerytów z 11000 zł emerytury, oni dadzą sobie radę, nawet gdy zapłacą 500 zl więcej.

To samo tyczy pracujących którym potrącają 600 zl więcej, bo to nie są zwykłe funki.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 
Proszę was, przestańcie martwić się o emerytów z 11000 zł emerytury, oni dadzą sobie radę, nawet gdy zapłacą 500 zl więcej.

To samo tyczy pracujących którym potrącają 600 zl więcej, bo to nie są zwykłe funki.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
To nie jest tak do końca, emeryci tracą już od 5000 zł brutto (o ile dobrze pamiętam) i nie ważne ile, liczy się sam fakt, bo nie obowiązuje ich tzw. łatka Nowego Ładu przygotowana dla średniej klasy, jak ma to miejsce dla pracujących. Takie podejście rządu powoduje, że dodatkowo niweluje się im coroczne waloryzacje. Wniosek, dostają dwa razy po tylnej części pleców.
Pamiętaj, ty też możesz być emerytem.

 
Ostatnia edycja:
Proszę was, przestańcie martwić się o emerytów z 11000 zł emerytury, oni dadzą sobie radę, nawet gdy zapłacą 500 zl więcej.

To samo tyczy pracujących którym potrącają 600 zl więcej, bo to nie są zwykłe funki.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
No pewnie- wypracowali, ale co tam... zabrać. A później zabiorą 90% emerytury tym, co choćby jeden dzień przepracowali w dawnych mobilnych. A co mi tam - niech biorą bo mnie to nie dotyczy....Co się z Tobą stało człowieku. Dzisiaj zabiorą kułakowi co ma 5000 emerytury a jutro Tobie, co masz niższą. Później zabiorą funkcjonariuszom z pensja powyżej 4000 bo po co im tyle hajsu....
Przepraszam, ale żeby kolega koledze tak źle życzył, żeby zabrać bo ma więcej?

Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

Nowa wersja dla Jabola -
kiedy zabierali bogatym emerytom nie, protestowałem,
Kiedy zabierano rewidentom nie protestowałem.....
Kiedy zabierano oficerom nie protestowałem,
Kiedy zabierano....

A ja nie będę się martwił o Jabola jak mu emeryturę zabiorą- jakoś sobie przecież poradzi.
Całej reszcie współczuję, za zabranie choćby złotówki na Polski bałagan w celu poprawy sondaży....
 
No pewnie- wypracowali, ale co tam... zabrać. A później zabiorą 90% emerytury tym, co choćby jeden dzień przepracowali w dawnych mobilnych. A co mi tam - niech biorą bo mnie to nie dotyczy....Co się z Tobą stało człowieku. Dzisiaj zabiorą kułakowi co ma 5000 emerytury a jutro Tobie, co masz niższą. Później zabiorą funkcjonariuszom z pensja powyżej 4000 bo po co im tyle hajsu....
Przepraszam, ale żeby kolega koledze tak źle życzył, żeby zabrać bo ma więcej.

Nie mam kolegów wśród jenerałów i nie jest mi z tym źle.

Marcinku, załóż związek zawodowy z jenerałami i razem będziecie swoje postulaty przedstawiać, że podwyżki po równo to niesprawiedliwe, bo przecież odpowiedzialność inna itp. itd.

Ps zaraz napiszesz, żeś aplikant.... Ach ta anonimowość na forum.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 
Proszę was, przestańcie martwić się o emerytów z 11000 zł emerytury, oni dadzą sobie radę, nawet gdy zapłacą 500 zl więcej.

To samo tyczy pracujących którym potrącają 600 zl więcej, bo to nie są zwykłe funki.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
Powiem Ci, Krzysztofie, krótko w żołnierskich słowach. Pie...olisz głupoty. Twój relatywizm nie usprawiedliwia w żadnym stopniu tej podłości. Jestem zwykłym funkcjonariuszem , żadnym funkcyjnym, niczego nie ukradłem, nikomu nic nie zabrałem, tylko wysłużyłem, i nikt nie powinien finansować swoich wyborców moim, ani niczyim kosztem.
 
Ja również będę miał niższą wypłatę, ale skoro takie przepisy zostały wprowadzone przez większość sejmową wybraną w powszechnych wyborach, to cóż poradzić, może to była premedytacja lub błąd, ale oni do błedu się nie przyznają, więc...

ps żadne lamenty do tk nic nie dadzą, to tak jakby wprowadzono np tylko 32 % stawkę podatku, przepis jest przepis.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 
Nie mam kolegów wśród jenerałów i nie jest mi z tym źle.

Marcinku, załóż związek zawodowy z jenerałami i razem będziecie swoje postulaty przedstawiać, że podwyżki po równo to niesprawiedliwe, bo przecież odpowiedzialność inna itp. itd.

Ps zaraz napiszesz, żeś aplikant.... Ach ta anonimowość na forum.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
Zawsze można też być w ZZ i wystraszyć się .... znasz to?
Jeśli o mnie chodzi to źle w systemie jest zaznaczone- taki burd... po reformie. Od kilku lat starszy aspirant. Stanowiska nie sptawdzaj już Ci piszę- ekspert, ale co to ma do rzeczy? Jak ktoś ma coś więcej niż ubóstwo to mu brać bo kasa na kiełbasę wyborczą jest potrzebna?
Myślę- a nawet wiem, że nie tylko wśród jeneralow nie masz kolegów. Krzyż Ci na drogę- oby ciężki. Brnij w zawiści do innych.... koty tez lubisz?

Czytam twój drugi post- jeszcze głupszy. Jeszcze wyskoczysz z tekstem o ośmiorniczka i że ONI też nas mieli w poważaniu i portret mamy gotowy.
 
Wczoraj wpłynęła na konto "nowa emerytura" za styczeń 2022r. Została pomniejszona o 86 zł. Przekładając to na życie można powiedzieć ,
że polski rząd ukradł mi pieniądze na miesięczny zakup chleba (w przybliżeniu).
Jak to możliwe że emerytura wypracowana przez 37 lat pracy i określona na podstawie przepisów prawa w decyzjach, nagle jedną ustawą
zostaje ograniczona w dowolnej wysokości. Bo dzisiaj to jest 86 zł ale za miesiąc to może być np. połowa, a dlaczego nie.
Mam nadzieję, że nasze ZZ śladem innych służb nie odpuszczą tematu aż do skutecznego zakończenia. Czytałem, że pisma sygnalizujące problem już zostały skierowane do premiera.
Pozdrawiam
Oczywiście, że będziemy cisnąć. Szokujące jest to co napisałeś o tym, że na razie 86zł a za chwilę może być połowa emki, dlaczego nie?
SZOK, A GDZIE PRAWA NABYTE, ZASADA ZAUFANIA OBYWATELA DO PAŃSTWA, PARĘ INNYCH ZASAD KONSTYTUCYJNYCH?
 
Nie można w ten sposób zmieniać zasad. Jarosław Józefowski, radca prawny z Enodo Advisors, ujmuje to krótko: - Nie można zmieniać zasad w trakcie gry. Zgodnie z zasadą ochrony praw nabytych raz uzyskane prawo nie może być odebrane lub w niekorzystny sposób zmodyfikowane, a tak właśnie zrobił "polski nieład". Pozdrawiam.
 
Nie można w ten sposób zmieniać zasad. Jarosław Józefowski, radca prawny z Enodo Advisors, ujmuje to krótko: - Nie można zmieniać zasad w trakcie gry. Zgodnie z zasadą ochrony praw nabytych raz uzyskane prawo nie może być odebrane lub w niekorzystny sposób zmodyfikowane, a tak właśnie zrobił "polski nieład". Pozdrawiam.
Zdanie wyrwane z kontekstu...


Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 
Zdanie wyrwane z kontekstu...


Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
Sam jesteś wyrwany tylko nie wiem z czego. Zacytowałem część artykułu fakt. Ale ta właśnie część mówi o zmianach, które zostały wprowadzone. Jeśli te zmiany coś odbierają lub niekorzystnie modyfikują mogą być niekonstytucyjne. To wątek o emeryturach, a właśnie one zostały zmienione (niekorzystnie). Nie staraj się odpowiadać. Czytałem co tu piszesz i nie mam zamiaru prowadzić dalszej konwersacji. Pozdrawiam
 
Sam jesteś wyrwany tylko nie wiem z czego. Zacytowałem część artykułu fakt. Ale ta właśnie część mówi o zmianach, które zostały wprowadzone. Jeśli te zmiany coś odbierają lub niekorzystnie modyfikują mogą być niekonstytucyjne. To wątek o emeryturach, a właśnie one zostały zmienione (niekorzystnie). Nie staraj się odpowiadać. Czytałem co tu piszesz i nie mam zamiaru prowadzić dalszej konwersacji. Pozdrawiam
Co z prawami nabytymi
Przypomnijmy, że Polski Ład likwiduje od 2023 r. (a więc za rok) możliwość zaliczania do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od budynków i lokali mieszkalnych nabytych lub wytworzonych przed 1 stycznia 2022 r. Dotyczy to zarówno podatników PIT, jak i podatników CIT.
Oznacza to, że podatnik, który np. w ramach działalności gospodarczej nabył mieszkanie i amortyzuje je od dwóch lat, nie będzie mógł zaliczać odpisów do kosztów podatkowych po 31 grudnia 2022 r.
– A przecież taki podatnik już zaplanował tę inwestycję, ona trwa i jest uzasadniona biznesowo, pod warunkiem że będzie kontynuowana amortyzacja – wskazuje Jacek Aninowski.
Jarosław Józefowski, radca prawny z Enodo Advisors, ujmuje to krótko: – Nie można zmieniać zasad w trakcie gry. Zgodnie z zasadą ochrony praw nabytych raz uzyskane prawo nie może być odebrane lub w niekorzystny sposób zmodyfikowane.

Zacytowałeś ostatni akapit, który nijak się ma do naszej sytuacji, jak i cały artykuł.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 
Oczywiście, że będziemy cisnąć. Szokujące jest to co napisałeś o tym, że na razie 86zł a za chwilę może być połowa emki, dlaczego nie?
SZOK, A GDZIE PRAWA NABYTE, ZASADA ZAUFANIA OBYWATELA DO PAŃSTWA, PARĘ INNYCH ZASAD KONSTYTUCYJNYCH?

Polityka • 05.01.2022 12:50

Wszystkie osoby, które miały nieprawidłowo naliczone wynagrodzenia, w lutym otrzymają wyrównania


Pytanie się samo nasuwa a co z emeryturami styczniowymi ??????????????????????????????????????????????
 
Back
Do góry