• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Prowadzimy dialog ze związkami zawodowymi i chcemy wspólnie pracować nad programem motywacyjnym. Jest to cały pakiet rozwiązań, od momentu naboru i usprawnienia tego procesu, przez ścieżkę kariery, program mentorski, a więc właśnie zachęcający do pozostania w służbie, aż po zaopiekowanie się tymi, którzy z organizacji odchodzą. Chcemy wykorzystać takie narzędzia jak exit interview, czyli ocenę tego, jak ci doświadczeni pracownicy, przechodzący na emeryturę, postrzegają organizację.
Magdalena Rzeczkowska, Szef Krajowej Administracji Skarbowej, grudzień 2020 roku

Cytat z portalu Infosecurity24.pl w art "Zmienią się zasady wypłat uposażenia w SCS 6 kwietnia 2021, 13:24"
https://infosecurity24.pl/sluzby-mu...wa/zmienia-sie-zasady-wyplat-uposazenia-w-scs


Od grudnia 2020 roku minęło pół roku - Sławek możesz powiedzieć jak się Tobą MF zaopiekowało, ?????????? :unsure::unsure::unsure::unsure:

Jak MF z Celnicy pl współpracuje, jak prowadzi dialog?????? Co z exit interview? Co z art. 15 a??????:unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure:

A może ktoś z szanownych forumowiczów doznał opieki MF-u przechodząc na emkę ?????????????????

PS.
Szlag mnie trafia jak czytam te bzdety - czekam na dzień aż ktoś rozpieprzy to towarzystwo wzajemnej adoracji w MF-ie.
 
Czy ktoś z szanownych forumowiczów zastanawiał się nad zbliżającym nieładem ?
Czy los emerytów mundurowych się poprawi , a może pogorszy ?
Czytając opinie przemadrzalkow wychodzi , że emki mogą być nizsze o składkę :(
 
Czy ktoś z szanownych forumowiczów zastanawiał się nad zbliżającym nieładem ?
Czy los emerytów mundurowych się poprawi , a może pogorszy ?
Czytając opinie przemadrzalkow wychodzi , że emki mogą być nizsze o składkę :(
Może tak się zdarzyć. Poczekajmy na projekty ustaw, dzisiaj to tylko gdybanie.
 
Może tak się zdarzyć. Poczekajmy na projekty ustaw, dzisiaj to tylko gdybanie.
pewnie będę niższe o podatek od składki bo składka to owszem jest 9 % już teraz i to od dawna, ale ponad 70% tej składki jest obecnie nie wliczane do podstawy opodatkowania (czyli te 7% z kawałkiem) ale wzrośnie dziesięcio krotnie kwota wola od podatku z 3000 do 30 000. Zatem jeżeli do ręki nie będzie więcej niż 6100 emki to raczej nic się nie straci a poniżej 4000 to raczej się pewnie coś zyska. Choć jak to mówią timeo danae et dona ferentes.

Co więcej potrafię sobie wyobrazić sytuację, a anwet uważam ją za bardzo prawdopodobną, że ta łatka dla nieco lepiej zarabiających mająca im wyrównać traty przyniesione Polskim ładem za kilka lat, jakiś czas po wyborach zostanie zniesiona jako kompletnie zbyteczna ulga podatkowa.
 
Ostatnia edycja:
Ekspert w Money.pl wypowiadał się odnośnie kwoty wolnej dla emerytów i wskazał , że po osiągnięciu kwoty 30.000 dopiero będzie pobierany podatek . Czy w to wierzyć ? Czy to tylko ułanska fantazja ?
 
Ekspert w Money.pl wypowiadał się odnośnie kwoty wolnej dla emerytów i wskazał , że po osiągnięciu kwoty 30.000 dopiero będzie pobierany podatek . Czy w to wierzyć ? Czy to tylko ułanska fantazja ?
:rolleyes:
Nie za bardzo rozumiem w co chcesz (lub nie chcesz) tutaj wierzyć (?!)
🥵
Kwota wolna, to kwota wolna! (30000zł/12 m-cy=2500/m-c)
😡
Niestety - przychody się sumują, więc gdyby nawet ktoś dostawał EM < 2,5 tys/ m-c,
to raczej nadal pracuje i kwota samej EM, będzie się wliczać do dochodu w całości ...
 
:rolleyes:
Nie za bardzo rozumiem w co chcesz (lub nie chcesz) tutaj wierzyć (?!)
🥵
Kwota wolna, to kwota wolna! (30000zł/12 m-cy=2500/m-c)
😡
Niestety - przychody się sumują, więc gdyby nawet ktoś dostawał EM < 2,5 tys/ m-c,
to raczej nadal pracuje i kwota samej EM, będzie się wliczać do dochodu w całości ...
Raczej chodzi o to czy podatek zer będzie odprowadzał dopiero po osiàgnięciu 30 tyś. Czy cały czas od pierwszej emki w roku podatkowym
 
Nie znam się na podatkach i nie potrafię ich liczyć. Ale z tego co zrozumiałem to nie prawda, że do 30 tys nie będzie podatków. Wg. mnie będzie podatek 9%, od 30 tyś wzwyż będzie podatek 26%. Tu zabiorą a tam dadzą.
 
Nie znam się na podatkach i nie potrafię ich liczyć. Ale z tego co zrozumiałem to nie prawda, że do 30 tys nie będzie podatków. Wg. mnie będzie podatek 9%, od 30 tyś wzwyż będzie podatek 26%. Tu zabiorą a tam dadzą.
Całe to majstrowanie, co cyniczne kalkulowanie, jak dokupić głosów wyborczych, wiadomo, kosztem tych, których uznano za nie rokującym jako dawcy głosów wiadomej opcji 😠
 
Raczej chodzi o to czy podatek zer będzie odprowadzał dopiero po osiàgnięciu 30 tyś. Czy cały czas od pierwszej emki w roku podatkowym
Tak jak do tej pory pobierane są zaliczki, więc od kwoty powyżej 2500 miesięcznie będzie pobierana zaliczka na podatek. jeśli będą uwzgledniać 13-stkę to zaliczki mogą pobierać od nadwyżki ponad ok 2400 zł. Jeśli emeryt dodatkowo pracuje to jesli nie dopilnuje, żeby potrącano mu zaliczki od całości dochodu w okresie rozliczeniowym będzie musiał dopłacić
 
Tak jak do tej pory pobierane są zaliczki, więc od kwoty powyżej 2500 miesięcznie będzie pobierana zaliczka na podatek. jeśli będą uwzględniać 13-stkę to zaliczki mogą pobierać od nadwyżki ponad ok 2400 zł. Jeśli emeryt dodatkowo pracuje to jeśli nie dopilnuje, żeby potrącano mu zaliczki od całości dochodu w okresie rozliczeniowym będzie musiał dopłacić
🤨
Technicznie - o to właśnie mi chodziło w poprzednim poście;
praktycznie - dwa zastrzeżenia.
1. tak powinno być - jak będzie ... ?!
2. nie "dopłacić" lecz "przepłacić"!
 
Jednak Służba Więzienna nie odpuszcza. Mało tego ma jeszcze wsparcie FZZSM.
Teraz się pytam, a Pan Sławomir Kołodko szef ZZZSC RP, to na co czeka???
ZZZSC RP jest przecież członkiem tejże Federacji, i co i nic😡
SW przynajmniej pokazuje, że brak realizacji Porozumienia z 2018 r. jest nie do przyjęcia. Może Pan Kołodko uważa, że zawarte m.in. przez Zrzeszenie porozumienie z Marianem Banasiem jest zrealizowane? Otóż nie jest. Już kiedyś pisałem o tym w wątku emerytury i nie zamierzam się powtarzać.
P. S Teraz, gdy według ostatnich uzgodnień w projekcie ma się znaleźć alternatywa (ZER lub ZER+ZUS), to tym bardziej sygnatariusze owego porozumienia z Szefem KAS powinni się bardziej starać.
 
Ostatnia edycja:
Witam szanowne Koleżanki i Kolegów. Z góry przepraszam za naiwne pytanie odnośnie kwestii emerytalnej. Moja sytuacja wygląda następująco. Do służby przyszedłem 03.01.2007 [mam akt mianowania]. 15 lat służby mija mnie 03.01.2022, i w tym dniu nabędę uprawnienia emerytalne [służbę pełniłem tylko i wyłącznie w OC granicznych, więc kwestia zadań policyjnych jest jasna]. Chciałem zapytać, czy jeśli złożę wypowiedzenie z 3 miesięcznym okresem, np. 15.10.2021 - 15.01.2022, to czy pracodawca może, bez mojej zgody skrócić okres wypowiedzenia. Wiem że może, gdy to on wypowiada umowę, i w szczególnych przypadkach np. likwidacja zakładu. Pytanie czy ma taką możliwość, gdy umowę wypowiadam ja?
 
Ostatnia edycja:
Dożyliśmy szalonych czasów . Dyrektorzy wg pism SKAS trzymają funk.
jak najdłużej. Prawnie , to dias nie może skrócić terminu .
Na pisemne żądanie zwolnienia ze służby może ten termin skrócić .
Najlepszym rozwiązaniem jest żądanie zwolnienia ze służby że wskazaniem
daty /konkretnej/ . Kwestia zwolnienia i liczenia dni , to 3 miesięczny
okres do zwolnienia bierze swój początek od daty otrzymania decyzji.
Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu zadzwonić do personalnego
I i ustalenie konkretnych dat . Pozdrawiam .
 
Witam szanowne Koleżanki i Kolegów. Z góry przepraszam za naiwne pytanie odnośnie kwestii emerytalnej. Moja sytuacja wygląda następująco. Do służby przyszedłem 03.01.2007 [mam akt mianowania]. 15 lat służby mija mnie 03.01.2022, i w tym dniu nabędę uprawnienia emerytalne [służbę pełniłem tylko i wyłącznie w OC granicznych, więc kwestia zadań policyjnych jest jasna]. Chciałem zapytać, czy jeśli złożę wypowiedzenie z 3 miesięcznym okresem, np. 15.10.2021 - 15.01.2022, to czy pracodawca może, bez mojej zgody skrócić okres wypowiedzenia. Wiem że może, gdy to on wypowiada umowę, i w szczególnych przypadkach np. likwidacja zakładu. Pytanie czy ma taką możliwość, gdy umowę wypowiadam ja?
Weź pod uwagę zwolnienia lekarskie, na których przebywałes w tym okresie. Mogę Ci je odliczyć od tych 15 lat i możesz zostać z ręką w nocniku. Lepiej dla pewności przepracować nieco dłużej, bo co zrobisz jak Ci zabraknie paru dni , czy tygodni.
 
Back
Do góry