• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Nie chcę być niemiły ale nie pisz już więcej tych głupot że jesteś dyskryminowany przez bezrobotnych jako mundurowy emeryt.
O ile umiem czytać, to nie zauważyłem wątku o dyskryminacji przez bezrobotnych!

Może inaczej;
I - Gość z rentą zza granicy, której wysokość nie przekracza połowy minimalnego wynagrodzenia
(nie ma tu zastrzeżenia, że liczonego w Polsce) ma możliwość nabycia statusu bezrobotnego.
II - Gość z EM netto 2000 zeta - pozbawiony przez Państwo możliwości dosłużenia w fachu, na
którym naprawdę dobrze się zna - nie może liczyć nawet na taką jego "pomoc" i status, który nie
ciąży wielce Państwu, a może dać mu efektywne korzyści.

Nie jest możliwa rzetelna recenzja tego; kto, kogo, kiedy, jak i dlaczego "głodzi" i czy aby na pewno;
z pozycji studia sprawozdawczego i to przez ludzi unikających znajomości z osobami trafiającymi
(także w przenośni) do dzielnic biedy i głodu.
 
Nie chcę być niemiły ale nie pisz już więcej tych głupot że jesteś dyskryminowany przez bezrobotnych jako mundurowy emeryt.
Kolego, chyba nie rozumiesz co oznacza pojęcie dyskryminacji!
Nie oznacza to, że w stosunku do bezrobotnego mam więcej pieniędzy ponieważ mam emeryturę tylko, że będąc w takim samym stanie prawnym (szukając pracy) odmawia mi się pomocy urzędu, który jest ustanowiony do pomocy w szukaniu pracy.
Twoim tokiem myślenia milioner powinien być pozbawiony np.: prawa do bezpłatnej opieki zdrowotnej bo jest bogaty???
 
O ile umiem czytać, to nie zauważyłem wątku o dyskryminacji przez bezrobotnych!

Może inaczej;
I - Gość z rentą zza granicy, której wysokość nie przekracza połowy minimalnego wynagrodzenia
(nie ma tu zastrzeżenia, że liczonego w Polsce) ma możliwość nabycia statusu bezrobotnego.
II - Gość z EM netto 2000 zeta - pozbawiony przez Państwo możliwości dosłużenia w fachu, na
którym naprawdę dobrze się zna - nie może liczyć nawet na taką jego "pomoc" i status, który nie
ciąży wielce Państwu, a może dać mu efektywne korzyści...
Jak zwykle w sedno!!!
 
Jeszcze jedna konkluzja.
Mam wrażenie, że niektórzy użytkownicy forum nie są chyba celnikami.
Jeżeli jest odwrotnie to nie mogę zrozumieć jakim trzeba być człowiekiem, żeby będąc celnikiem, znając specyfikę i charakter naszej służby negować wszystkie pomysły i niejasności, których rozwiązanie przyniosłoby korzyść choćby grupce moich kolegów po fachu?
Jak to nazywają takich ludzi, pies ogrodnika czy jakoś tak?
Zamiast napisać: koledzy próbujcie, może się uda, zróbcie to dla siebie i dla następnych celników, może jeszcze ktoś skorzysta, piszą: nie dostaniecie, no fuck..ng way, bo będziecie mieli za dobrze...
Przy walce o emerytury również pisaliście: nie dostaniecie bo się wam nie należy???
Ludzie opamiętajcie się!
 
Cat i czwschód chyba całkiem Wam się w głowach poprzewracała. To co wypisujcie jest nielogiczne. Jak ktoś ma emke to ma jakieś środki na utrzymanie. Bezrobotny takich środków nie ma i takiej osobie państwo powinno pomóc a nie gościowi co ma emeryturę. Co za różnica w tym przypadku czy jestem celnikiem czy nie. Wszystkim musi kierować jakaś logika.
 
Jeszcze jedna konkluzja.
Mam wrażenie, że niektórzy użytkownicy forum nie są chyba celnikami.
Jeżeli jest odwrotnie to nie mogę zrozumieć jakim trzeba być człowiekiem, żeby będąc celnikiem, znając specyfikę i charakter naszej służby negować wszystkie pomysły i niejasności, których rozwiązanie przyniosłoby korzyść choćby grupce moich kolegów po fachu?
Jak to nazywają takich ludzi, pies ogrodnika czy jakoś tak?
Zamiast napisać: koledzy próbujcie, może się uda, zróbcie to dla siebie i dla następnych celników, może jeszcze ktoś skorzysta, piszą: nie dostaniecie, no fuck..ng way, bo będziecie mieli za dobrze...
Przy walce o emerytury również pisaliście: nie dostaniecie bo się wam nie należy???
Ludzie opamiętajcie się!
I to chyba jest odpowiedź na tajemnicę, dlaczego MF nas nie szanuje. Jak sami nawzajem nie możemy się poszanować?
 
Cat i czwschód chyba całkiem Wam się w głowach poprzewracała. To co wypisujcie jest nielogiczne. Jak ktoś ma emke to ma jakieś środki na utrzymanie. Bezrobotny takich środków nie ma i takiej osobie państwo powinno pomóc a nie gościowi co ma emeryturę. Co za różnica w tym przypadku czy jestem celnikiem czy nie. Wszystkim musi kierować jakaś logika.
Co mają środki na utrzymanie do pomocy w znalezieniu odpowiedniej pracy? Przecież ten "bezrobotny" może być kilka razy bardziej majętny ode mnie?
Logika powiadasz? No właśnie. Logika!
 
Co mają środki na utrzymanie do pomocy w znalezieniu odpowiedniej pracy? Przecież ten "bezrobotny" może być kilka razy bardziej majętny ode mnie?
Logika powiadasz? No właśnie. Logika!
Hipotetycznie, w Polsce jest ponad 6 mln. emerytów i wg. Twojej logiki państwo ma zrobić z nich bezrobotnych i szukać im pracę? Nie wiem ale dla Ciebie emerytura jest lub będzie karą a nie przywilejem bo musisz iść do drugiej pracy a na Twojej drodze stanęli bezrobotni.
 
Cat i czwschód chyba całkiem Wam się w głowach poprzewracała. To co wypisujcie jest nielogiczne. Jak ktoś ma emke to ma jakieś środki na utrzymanie. Bezrobotny takich środków nie ma i takiej osobie państwo powinno pomóc a nie gościowi co ma emeryturę. Co za różnica w tym przypadku czy jestem celnikiem czy nie. Wszystkim musi kierować jakaś logika.
@stefan 123 o jakiej Ty logice piszesz, Twojej jedynej niepowtarzalnej. Rozpacz.

Pracując odprowadzasz podatki z korzyścią to jest dla budżetu. Jeżeli to jest nielogiczne to staraj się więcej czytać, a mniej pisać. Funkcjonariusze będą Ci wdzięczni.

Dla przykładu podam coś oczywistego , co może zburzyć spokój tylko @stefan 123 -a . Funkcjonariuszom celnym z Czech w momencie przyjęcia do UE zaproponowano (tym co emerytury przyznali oraz tym co ich emki nie objęły) szkolenia celem przebranżowienia , których koszt pokrywał Skarb Państwa . Warunek był jeden -taki, aby to zrobili w ciągu 24 miesięcy i nie było górnego limitu odnośnie kosztów . Nie będę pisał o tym , jaką gwarancję wysokości pensji dostali funkcjonariusze (przez 2 lata) , gdyby podjęli pracę . W Polsce taką grupą uprzywilejowaną są górnicy . Pomimo przysługującej emerytury proponuje się im szkolenia i przebranżowienie , nie wspomnę o wysokich odprawach a nawet ostatnio propozycji odpraw rzędu ok. 120.000 pln bez podatku.

Osoba pracująca nie jest obciążeniem dla Państwa , odwrotnie socjal i emeryci . Na tym buduj logikę @stefan 123 . A teraz Twoja ulubiona buźka 🤣 .
 
@stefan 123 o jakiej Ty logice piszesz, Twojej jedynej niepowtarzalnej. Rozpacz.

Pracując odprowadzasz podatki z korzyścią to jest dla budżetu. Jeżeli to jest nielogiczne to staraj się więcej czytać, a mniej pisać. Funkcjonariusze będą Ci wdzięczni.

Dla przykładu podam coś oczywistego , co może zburzyć spokój tylko @stefan 123 -a . Funkcjonariuszom celnym z Czech w momencie przyjęcia do UE zaproponowano (tym co emerytury przyznali oraz tym co ich emki nie objęły) szkolenia celem przebranżowienia , których koszt pokrywał Skarb Państwa . Warunek był jeden -taki, aby to zrobili w ciągu 24 miesięcy i nie było górnego limitu odnośnie kosztów . Nie będę pisał o tym , jaką gwarancję wysokości pensji dostali funkcjonariusze (przez 2 lata) , gdyby podjęli pracę . W Polsce taką grupą uprzywilejowaną są górnicy . Pomimo przysługującej emerytury proponuje się im szkolenia i przebranżowienie , nie wspomnę o wysokich odprawach a nawet ostatnio propozycji odpraw rzędu ok. 120.000 pln bez podatku.

Osoba pracująca nie jest obciążeniem dla Państwa , odwrotnie socjal i emeryci . Na tym buduj logikę @stefan 123 . A teraz Twoja ulubiona buźka 🤣 .
120 000 ?
 
@stefan 123 o jakiej Ty logice piszesz, Twojej jedynej niepowtarzalnej. Rozpacz.

Pracując odprowadzasz podatki z korzyścią to jest dla budżetu. Jeżeli to jest nielogiczne to staraj się więcej czytać, a mniej pisać. Funkcjonariusze będą Ci wdzięczni.

Dla przykładu podam coś oczywistego , co może zburzyć spokój tylko @stefan 123 -a . Funkcjonariuszom celnym z Czech w momencie przyjęcia do UE zaproponowano (tym co emerytury przyznali oraz tym co ich emki nie objęły) szkolenia celem przebranżowienia , których koszt pokrywał Skarb Państwa . Warunek był jeden -taki, aby to zrobili w ciągu 24 miesięcy i nie było górnego limitu odnośnie kosztów . Nie będę pisał o tym , jaką gwarancję wysokości pensji dostali funkcjonariusze (przez 2 lata) , gdyby podjęli pracę . W Polsce taką grupą uprzywilejowaną są górnicy . Pomimo przysługującej emerytury proponuje się im szkolenia i przebranżowienie , nie wspomnę o wysokich odprawach a nawet ostatnio propozycji odpraw rzędu ok. 120.000 pln bez podatku.

Osoba pracująca nie jest obciążeniem dla Państwa , odwrotnie socjal i emeryci . Na tym buduj logikę @stefan 123 . A teraz Twoja ulubiona buźka 🤣 .
Rozmawiamy o dwóch różnych sprawach. Niektórzy koledzy chcą wmawiać innym, że emeryci którzy przeszli na emeryturę powinni być traktowani tak jak bezrobotni co dla mnie jest kompletna bzdurą. A Ty piszesz o tym co zrobili Czesi ze swoimi celnikami jak wchodzili do UE. To co piszesz jest prawdą ale chyba to była inna sytuacja.
 
Rozmawiamy o dwóch różnych sprawach. Niektórzy koledzy chcą wmawiać innym, że emeryci którzy przeszli na emeryturę powinni być traktowani tak jak bezrobotni co dla mnie jest kompletna bzdurą. A Ty piszesz o tym co zrobili Czesi ze swoimi celnikami jak wchodzili do UE. To co piszesz jest prawdą ale chyba to była inna sytuacja.

Okoliczności się liczą . Funkcjonariusz @czwschód nie twierdzi , że należy się zasiłek tzw. "bezrobotne" osobie , której przysługuje emka .
Idzie w stronę usług jakie świadczy "pośrednictwo pracy" i jakie narzędzia wykorzystuje . Też nie widzę w tym żadnych przeszkód aby skorzystała na tym osoba już ze świadczeniem emerytalnym z ZER .
Wyjaśnię co przez to rozumię ;

Chodzi m/in. o pomoc w nawiązaniu kontaktu osób bezrobotnych i poszukujących pracy z pracodawcami . Każda oferta pracy zgłoszona do urzędu pracy jest upowszechniana w Centralnej Bazie Ofert Pracy . Pracodawcy za pomocą serwisu praca.gov.pl mają zapewnioną możliwość komunikacji ze wszystkimi urzędami pracy .
Również pomoc i wsparcie doradcy zawodowego, m.in. w zakresie: wyboru lub zmiany zawodu, zaplanowania kariery zawodowej, uzupełnienia kwalifikacji zawodowych, określenia swoich kompetencji i zainteresowań, zaplanowania rozwoju zawodowego , przygotowania dokumentów aplikacyjnych itp.
 
Przecież to nie jest duża trudność sprawdzić inf. w sieci.
No i jest praca dla czwschód, możesz zostać górnikiem a czeka Cię jeszcze odprawa 120.000 PLN - to taki żart,
Popieram Stefan 123 w całości, nikt nie broni czwschód iść do pracy ,lecz z programów dla bezrobotnych na pewno nie skorzysta i nie widzę tu żadnej dyskryminacji.
 
...
Popieram Stefan 123 w całości, nikt nie broni czwschód iść do pracy ,lecz z programów dla bezrobotnych na pewno nie skorzysta i nie widzę tu żadnej dyskryminacji.
Niech będzie zgoda - nie ma dyskryminacji. Jest natomiast mowa o nierównym traktowaniu.

Nie jest tu mowa o ostatecznej emeryturze, a przede wszystkim o NIEPEŁNEJ mundurowej
i o pewnym "długu" Państwa, wobec emeryta mundurowego pokrzywdzonego w wieloraki
sposób nieprzemyślanymi "reformami" ...

Nie chodzi o finansowanie lenistwa takiego niepełnego emeryta ale wykorzystanie narzędzi,
których kosztów w żaden sposób nie zmienia ilość korzystających, a tym bardziej wielkość
potrzeb - z granicą równo dla wszystkich określoną. Dla emeryta w tym roku, to 1400 zeta.

Czyli emeryt z przychodem emerytalnym 1401 zł (zaznaczam - BRUTTO), nie musi szukać
pracy, bo ma się za co, jak i gdzie ubrać, ogrzać, przespać, wyżywić, wy*rać, dostać się czy
zajechać do lekarza specjalisty. No i pewnie ma darmowe leki jako emeryt mundurowy ?!

Jeżeli ktoś uważa to za sprawiedliwe - wiedząc, że naszym kolegom, odmawiającym w '17
przejścia do skarbówki, również nie przyznawano statusu bezrobotnego, to ja tak pojętej
sprawiedliwości, nawet nie chcę próbować zrozumieć ...
 
Cat jaka zgoda, jakie nierówne traktowanie. Mieszasz emerytury z patologią jaką jest kas. Przecież wszyscy wiemy, że kas i wszystko co się z tym wiąże to patologią. Emki są o.k.
 
Okoliczności się liczą . Funkcjonariusz @czwschód nie twierdzi , że należy się zasiłek tzw. "bezrobotne" osobie , której przysługuje emka .
Idzie w stronę usług jakie świadczy "pośrednictwo pracy" i jakie narzędzia wykorzystuje . Też nie widzę w tym żadnych przeszkód aby skorzystała na tym osoba już ze świadczeniem emerytalnym z ZER .
Wyjaśnię co przez to rozumię ;

Chodzi m/in. o pomoc w nawiązaniu kontaktu osób bezrobotnych i poszukujących pracy z pracodawcami . Każda oferta pracy zgłoszona do urzędu pracy jest upowszechniana w Centralnej Bazie Ofert Pracy . Pracodawcy za pomocą serwisu praca.gov.pl mają zapewnioną możliwość komunikacji ze wszystkimi urzędami pracy .
Również pomoc i wsparcie doradcy zawodowego, m.in. w zakresie: wyboru lub zmiany zawodu, zaplanowania kariery zawodowej, uzupełnienia kwalifikacji zawodowych, określenia swoich kompetencji i zainteresowań, zaplanowania rozwoju zawodowego , przygotowania dokumentów aplikacyjnych itp.
Dokładnie tak jak piszesz. Z pośrednictwa pracy korzyść osiągnąć może nie tylko pracownik ale w obecnych czasach (wszechobecna możliwość podjęcia pracy) przede wszystkim pracodawadca szukający wykwalifikowanego w określonym zakresie pracownika. Jeżeli obie te osoby nie zostaną odpowiednio skojarzone, traci osoba szukająca pracy ale i pracodawca nie mogący znaleźć odpowiedniego kandydata.
Tak jak pisał wcześniej cat - pojęcie "bezrobotnego" bardzo się w dzisiejszych realiach zdewaluowało! To już nie jest osoba stojąca co miesiąc po kuroniówkę (poza paroma wyjątkami). Teraz od UP wymaga się czegoś więcej. Szczególnie wymagają właśnie pracodawcy aby UP znalazł im odpowiedniego kandydata!
A kandydaci są - młodzi, elokwentni, wykształceni emeryci mundurowi z niską emerytura ale chęcią (czasem koniecznością) do dalszej pracy. Oni znajdą nową pracę ale czy pracodawcy znajdą ich?
 
Ostatnia edycja:
Hipotetycznie, w Polsce jest ponad 6 mln. emerytów i wg. Twojej logiki państwo ma zrobić z nich bezrobotnych i szukać im pracę? Nie wiem ale dla Ciebie emerytura jest lub będzie karą a nie przywilejem bo musisz iść do drugiej pracy a na Twojej drodze stanęli bezrobotni.
A dlaczego uważasz, że w czasach wszechobecnego braku pracowników (kilka milionów "gastarbeiterów" np.: z UA) państwo nie mogłoby pomóc w kontakcie pracodawca - kandydat emeryt chętny i zdolny do podjęcia pracy? Myślę, że byłoby to z korzyścią dla trzech stron: pracodawca, pracownik, budżet państwa.
Byłoby coś w tym złego? A tak - sąsiad Janusz powiedział by: "ma cham emeryturę po 15 latach i jeszcze mu mało!!"
 
A dlaczego uważasz, że w czasach wszechobecnego braku pracowników (kilka milionów "gastarbeiterów" np.: z UA) państwo nie mogłoby pomóc w kontakcie pracodawca - kandydat emeryt chętny i zdolny do podjęcia pracy? Myślę, że byłoby to z korzyścią dla trzech stron: pracodawca, pracownik, budżet państwa.
Byłoby coś w tym złego? A tak - sąsiad Janusz powiedział by: "ma cham emeryturę po 15 latach i jeszcze mu mało!!"
Po pierwsze chciałbym zaznaczyć że nie jestem Twoim wrogiem, po drugie nie napisałem żebyś nie pracował. Możesz szukać pracy na własną rękę, aplikować, to że nie skorzystasz z programów dla bezrobotnych nie zamyka Ci pewnie innych możliwości dotacji w momencie założenia własnej działalności. Oczywiście w porównaniu do górników jest niesprawiedliwość bo to uprzywilejowaną grupa której się boją wszyscy rządzący i pewnie się to nie zmieni.Praca sama w sobie jest szlachetna z korzyścią dla pracującego jak i państwa. W całej tej dyskusji , chodziło mi, i myślę że Stefanowi 123 również, że bezrobotny ma jednak zdecydowanie gorzej i nie można stawiać ich na jednej szali z emerytem a tym bardziej mundurowym, dlatego dla bezrobotnych są programy aktywizacji zawodowej oraz młodych ludzi którzy zaczynają wchodzić na rynki pracy,zdania nie zmienię . Życzę Ci znalezienia fajnej pracy, dużo zdrowia, długich lat życia i miłej niedzieli.
 
Back
Do góry