• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

W uzasadnieniu projektu mówi się m. in. :

"Wysokość emerytury policyjnej obliczonej na powyższych zasadach może ulec podwyższeniu o:
1) 2%, 1% lub 0,5% podstawy wymiaru za służbę pełnioną w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze. Warunki podwyższania emerytury z tego tytułu reguluje art. 15 ust. 2-3a ustawy zaopatrzeniowej oraz rozporządzenie Rady Ministrów wydane na podstawie art. 15 ust. 6 tej ustawy;
Oczywiście te warunki są tam zdefiniowane, ale trudno tam z wiadomych przyczyn znaleźć coś na temat naszej pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze (w okresie pełnienia służby jako funkcjonariusze celni). Myślę, że warto byłoby powalczyć o zapis dotyczący naszej pracy w tych warunkach, bo istnieje możliwość, że może nie być uwzględniona w ogóle, z tego względu, że jej okres w większości przypadał i przed i po 15.09.1999 r. Tym samym nie został on uwzględniony przy emeryturze mundurowej, a istnieje obawa, że może nie zostać doliczony do emerytury ZUS, ponieważ część okresu potrzebnego do zaliczenia przypada na okres po 15.09.2021 r. (do rekompensaty z tytułu pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze potrzebne jest co najmniej 15 lat).
Trochę to zawiłe ale myślę, że rozumiecie o co mi chodzi, a przy okazji tego projektu, o ile zostalibyśmy do niego włączeni, można by upiec dwie pieczenie przy jednym ognisku.
 
Ostatnia edycja:
Przecież w odpowiedzi na petycje zlozona przez zwiazki- SSCS napisała, że MF nie prowadźi żadnych prac dot zmiany Art 15a, poparła jedynie waloryzacje, ale to też gdzieś utknęło.
Może i nie prowadzi ale dla dobra własnego i wszystkich swoich podwładnych powinna jeszcze raz dokładnie przeczytać brzmienie §3 porozumienia z 21.11.2018 r. pomiędzy Szefem KAS Panem Marianem Banasiem, a stroną społeczną. Kiedyś o tym pisałem i swoje przemyślenia podtrzymuję.
 
Gdzie są związki że Służby Celnej? Może się w końcu obudzą i zaczną coś robić
Związki związane z dawno zlikwidowaną SC zostały zdelegalizowane , wszelkiego rodzaju
federacje , zrzeszenia, które mają coś w nazwie ze służbą celną powinny zostać zlikwidowane
w 03.2017, . Jeżeli tego nie uczyniły to działają niezgodnie z prawem.
Służba Celna została zlikwidowana 01.03.2017r. Ludzie , którzy tam dalej tkwią
realizują tylko zadania wyłudzeniowe . Nie interesuje ich los funkcjonariuszy .
 
Dla mnie dalej istnieje Służba Celna i nie zamierzam używać innej nazwy. Dla mnie służba celno coś tam jest organizacją pozbawiona sensu istnienia i prędze czy później ten cudak służba celno coś tam zostanie zlikwidowana i znowu będzie Służba Celna. Bo to co jest teraz jest wbrew logice i wbrew zdrowemu rozsądkowi. Na moim mundurze jest napis SŁUŻBA CELNA. Wypchaj się ze swoimi uwagami
 
Dla mnie dalej istnieje Służba Celna i nie zamierzam używać innej nazwy. Dla mnie służba celno coś tam jest organizacją pozbawiona sensu istnienia i prędze czy później ten cudak służba celno coś tam zostanie zlikwidowana i znowu będzie Służba Celna. Bo to co jest teraz jest wbrew logice i wbrew zdrowemu rozsądkowi. Na moim mundurze jest napis SŁUŻBA CELNA. Wypchaj się ze swoimi uwagami
Nigdy nie założyłem i już nie założę innego munduru. Jestem na emce a w stronę tego tworu z 2017r. nawet nie chcę patrzeć. Oby jak najszybciej decydenci doszli do wniosku że reforma się nie udała i podjęli działania w kierunku rozdzielenia cła od skarbówki. Pozdrawiam wszystkich funków i ludzi rozsądnie myślących.
 
Związki związane z dawno zlikwidowaną SC zostały zdelegalizowane , wszelkiego rodzaju
federacje , zrzeszenia, które mają coś w nazwie ze służbą celną powinny zostać zlikwidowane
w 03.2017, . Jeżeli tego nie uczyniły to działają niezgodnie z prawem.
Służba Celna została zlikwidowana 01.03.2017r. Ludzie , którzy tam dalej tkwią
realizują tylko zadania wyłudzeniowe . Nie interesuje ich los funkcjonariuszy .
Lubię cię @Zuziazoll ale tym razem przesadziłeś😡 To, że SC nie istnieje to dla funkcjonariuszy, a w szczególności byłych funkcjonariuszy- emerytów, rencistów i bezprawnie zwolnionych wielki cios. To, że, za nimi nie specjalnie przepadamy wcale nie oznacza, że nie mogą jeszcze czegoś dobrego dla nas wszystkich zrobić. Na przykład jako sygnatariusze porozumienia z 21.11.2018 r. z Szefem KAS Panem Marianem Banasiem. Trzeba ich tylko do tego zachęcić, zmotywować, pokazać, że jak podejmą rozsądne działania to sami z tego skorzystają. Trzeba dać im szansę kolego @Zuziacoll😉
 
Ostatnia edycja:
Lubię cię @Zuziazoll ale tym razem przesadziłeś😡 To, że SC nie istnieje to dla funkcjonariuszy, a w szczególności byłych funkcjonariuszy- emerytów, rencistów i bezprawnie zwolnionych wielki cios. To, że, za nimi nie specjalnie przepadamy wcale nie oznacza, że nie mogą jeszcze czegoś dobrego dla nas wszystkich zrobić. Na przykład jako sygnatariusze porozumienia z 21.11.2018 r. z Szefem KAS Panem Marianem Banasiem. Trzeba ich tylko do tego zachęcić, zmotywować, pokazać, że jak podejmą rozsądne działania to sami z tego skorzystają. Trzeba dać im szansę kolego @Zuziacoll😉
ma ktoś skan albo linka do tego porozumienia?
 
Czy jest "ktoś " w stanie powiedzieć /z forumowiczów lub zarządu / na jakim
etapie są prowadzone rozmowy z "innymi" związkami , zrzeszeniami, Służbami
Mundurowymi lub policyjnymi ?
O odpowiedź proszę jak zawsze na priv lub email.
Czy nadal trwają prace pod kątem akcji protestacyjnej jak w harmonogramie ?
:cautious:
Ten temat się już "przewijał" na Forum.
Jeśli są jakieś rozmowy "innych związków" to tylko z "innymi związkami" ...
 
SKAS stwierdziła, że emerytury z ZER powinny być waloryzowane i na tym stwierdzeniu się skończyło. ZER konsekwentnie odmawia waloryzacji i wypłaca tylko tym, co wygrali w Sądzie Apelacyjnym. Czy coś dzieje się w tym temacie?
Załóż osobny post.
Twoja wypowiedź nie dotyczy tematu nowelizacji przepisów u.o.z.e w zakresie zmian art.15a.
 
Załóż osobny post.
Twoja wypowiedź nie dotyczy tematu nowelizacji przepisów u.o.z.e w zakresie zmian art.15a.
@Grześ2211 chyba trochę się zapedziles, sprawa waloryzacji emerytur jest tak samo ważna jak Art 15a i jest pisana w wątku emerytury i kolega/kolezanka @Kalkulatorek11 ma do tego prawo. Nie przypisuj sobie wyłącznego prawa do oceny, gdzie ww powinien pisać o czymś co jest dla dużej grupy byłych funkow również ważne.
 
@Grześ2211 chyba trochę się zapedziles, sprawa waloryzacji emerytur jest tak samo ważna jak Art 15a i jest pisana w wątku emerytury i kolega/kolezanka @Kalkulatorek11 ma do tego prawo. Nie przypisuj sobie wyłącznego prawa do oceny, gdzie ww powinien pisać o czymś co jest dla dużej grupy byłych funkow również ważne.
Ok. Przepraszam wszystkich, poprawię się😉
 
Back
Do góry