• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

U mnie ZUS stwierdził że emkę kapitałową mi pomniejszyli w decyzji ostatecznej, bo przekazali /usuneli skadki do ZER?
 
U mnie ZUS stwierdził że emkę kapitałową mi pomniejszyli w decyzji ostatecznej, bo przekazali /usuneli skadki do ZER?

Może to jest logiczne . za lata 09.1999r. do 01.01.2018 otrzymujesz emkę mundurową .
Czyli za ten okres emki zus nie będzie . ale ofe napewno powinni wypłacać z chwilą
osiągnięcia wieku emerytalnego.
 
Tak wydali mi w X 2020zaliczkową decyzję em, i kapitałową decyzję,w lutym 21 ostateczną, a kapitalową pomniejszyli. Zdałam pisemnie pytanie, teraz mi tak odpowiedzieli. Dlatego pytam Emerytów czy tak też mają?
 
Tak wydali mi w X 2020zaliczkową decyzję em, i kapitałową decyzję,w lutym 21 ostateczną, a kapitalową pomniejszyli. Zdałam pisemnie pytanie, teraz mi tak odpowiedzieli. Dlatego pytam Emerytów czy tak też mają?
W piśmie ZUS do ZZ Celnicy PL z 30 listopada 2020 r. pkt. 10 jest wyjaśnione, że środki zgromadzone w OFE nie będą usuwane z subkonta. Będą uwzględniane do ustalenia emerytury kapitałowej dla kobiety a w przypadku mężczyzny zostaną uwzględnione w podstawie obliczenia emerytury z FUS
 
Prośba o pomoc nie mogę znaleźć pisma ZUS w tym temacie, wszystko składkach od nagrody . Po dacie też 🙂 prośba
 
Ostatnia edycja:
 
Czy znajdę na forum aktualny kalkulator emerytalny? Ten który znalazłam "kończy" się na 2018 roku
 
Czy tym razem jest szansa na inny scenariusz? Wydaje się, że tak, bowiem resort finansów ma zamiar zgłosić poprawki już na etapie konsultacji międzyresortowych, a więc wcześniej niż miało to miejsce w przypadku tzw. superustawy. Osobną kwestią jest to, jaki kształt ostatecznie przybierze ustawa, bowiem mundurowi z służb podległych MSWiA zamierzają przekonywać parlamentarzystów do tego, że wprowadzenie zmian do propozycji resortu spraw wewnętrznych i administracji jest konieczne.
 
mam następujące pytanie do emerytów. W 2014 r, była reforma systemu OFE, która spowodowała, że 51% funduszu OFE przekazano do ZUS. Te środki zostały zapisane na subkoncie. Czy w momencie przejścia na emkę, gdy nasze środki w ZUS zostają wyzerowane za okres od 99 r. obejmuje to również subkonto z funduszem przekazanym z OFE?
 
mam następujące pytanie do emerytów. W 2014 r, była reforma systemu OFE, która spowodowała, że 51% funduszu OFE przekazano do ZUS. Te środki zostały zapisane na subkoncie. Czy w momencie przejścia na emkę, gdy nasze środki w ZUS zostają wyzerowane za okres od 99 r. obejmuje to również subkonto z funduszem przekazanym z OFE?
Nie napisałeś na jaką emkę chcesz przejść . czy na emkę mund. czy ZUS .
Jak na mundurową , to w ZUS nic nie kasują . Wszystko figuruje tak samo
jak przed przejściem na emkę mund. Pojawił się tylko wpis o emce z zer.
OFE na subkoncie czeka i wszystkie kwoty do osiągnięcia wieku emeryt.
i wówczas dopiero wyliczają emkę z zus.
OCZYWIŚCIE Z ART. 15a . W przypadku art.15 z zusu nic nie pozostaje.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry