Emerytury !!!

mimi11

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
66
Czyli 15 a, zostają wszystkie na kapitałową? Toczę w tej kwestii bój, bo mi zmniejszyli em kapitałową - usunęli 😒

j60+

Użytkownik
Punkty reakcji
91
Walczycie o jak najwyższe emki to normalne, ale jak wejdzie Nowy Ład to nam zabiorą kilkaset złotych. Taka to sprawiedliwość dziejowa.

franek kisiel

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
291
Moi drodzy rozmawiałem z 3 osobami z którymi pełniłem służbę przed moim przejściem na emkę mundurową.Osoby te w 2021 roku przeszły na emki mundurowe , a jednocześnie nabyły prawo do emek ZUS-owskich.I wiecie co , wszystkie te osoby obecnie pobierają 2 emki / ZER-owska i ZUS-owska / które łącznie są netto dużo wyższe niż ich ostatnie zarobki w służbie / osoby te to 2 kobiety oraz 1 mężczyzna /. Tak więc uważam że dla osób które nabędą uprawnienia ZUS-owskie w najbliższych latach , a które jeszcze pełnią służbę to wybór 2 emek jest bardziej korzystny niż ewentualna reforma art.15a która miała by nas objąć.
Pozdrowienia dla wszystkich emerytów .:LOL: (y) ;)

standby2

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
539
Moi drodzy rozmawiałem z 3 osobami z którymi pełniłem służbę przed moim przejściem na emkę mundurową.Osoby te w 2021 roku przeszły na emki mundurowe , a jednocześnie nabyły prawo do emek ZUS-owskich.I wiecie co , wszystkie te osoby obecnie pobierają 2 emki / ZER-owska i ZUS-owska / które łącznie są netto dużo wyższe niż ich ostatnie zarobki w służbie / osoby te to 2 kobiety oraz 1 mężczyzna /. Tak więc uważam że dla osób które nabędą uprawnienia ZUS-owskie w najbliższych latach , a które jeszcze pełnią służbę to wybór 2 emek jest bardziej korzystny niż ewentualna reforma art.15a która miała by nas objąć.
Tylko należy pamiętać, żeby najpierw wystąpić o tę z ZER a kiedy ją otrzymacie występujecie do ZUS. To bardzo ważne.

j60+

Użytkownik
Punkty reakcji
91
brutto 4900 zł - 13600 złdo 200 zł miesięcznie mniej5,9 proc. emerytów straci

j60+

Użytkownik
Punkty reakcji
91
Powyższe prognozy do nowych stawek podatkowych w Nowym Ładzie

Basic

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
988
Zgadza się, wybór pobierania jednej emki czy dwóch jest bardzo indywidualny, przykładowo jestem ucywilniony, do emki z zus mam 10 lat, (w mojej ocenie skorzystałbym na połączeniu emek), kolega również ma 10 lat do zusowskiej emki, ale pracując jeszcze 5 lat osiągnie pełną emkę mundurową, i rozważa czy opłaca się jemu doliczyć lata z cywila i odejść szybciej czy dopracować i potem brać dwie emki. W dużej mierze zależy to od tego ile masz lat przepracowanych w cywilu i w jakim wieku jesteś. Moim zdaniem tym którzy mają mało lat do zusowskiej emki to się nie opłaca, jest tak jak napisał @franek kisiel

Ostatnia edycja:

anastazja

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
47
Tak może być tylko i wyłącznie w przypadku uzyskania dodatkowych 15 % do emerytury ZER MSWIA, z tytułu renty i w przypadku emerytury z ZUS posiadania co najmniej kilkunastu lat pracy przed 1999 rokiem. O tym Kolega chyba zapomniał napisać. Proszę piszcie rzetelnie.

franek kisiel

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
291
Tak może być tylko i wyłącznie w przypadku uzyskania dodatkowych 15 % do emerytury ZER MSWIA, z tytułu renty i w przypadku emerytury z ZUS posiadania co najmniej kilkunastu lat pracy przed 1999 rokiem. O tym Kolega chyba zapomniał napisać. Proszę piszcie rzetelnie.
Niestety ale nie masz racji!!! Osoby te na pewno nie miały dodatkowych 15 % do emerytury ZER z tytułu renty!!! Ale prawdą jest że posiadały kilkanaście lat pracy przed 1999 rokiem- ale to jest chyba normalne jeżeli ktoś obecnie przechodzi na emeryturę w wieku 60/65 lat!!!

anastazja

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
47
Niestety ale nie masz racji!!! Osoby te na pewno nie miały dodatkowych 15 % do emerytury ZER z tytułu renty!!! Ale prawdą jest że posiadały kilkanaście lat pracy przed 1999 rokiem- ale to jest chyba normalne jeżeli ktoś obecnie przechodzi na emeryturę w wieku 60/65 lat!!!
No to gratuluję.Ja nie znam ani jednego takiego przypadku. Przypuszczam, że osoby te zaczęły pracę po maturze (nie studiowały) i tym samym przed 1999 r miały ponad 20 lat pracy oraz wysokie wynagrodzenie.

mimi11

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
66
No to gratuluję.Ja nie znam ani jednego takiego przypadku. Przypuszczam, że osoby te zaczęły pracę po maturze (nie studiowały) i tym samym przed 1999 r miały ponad 20 lat pracy oraz wysokie wynagrodzenie.
Znam takich że bez matury byli kierownikami, nawet KAS tego nie zmienił, kursy oficerskie itd - potrzeba służby 😒

franek kisiel

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
291
To fakt że kobiety zaczęły pracę po maturze i pracowały do 61 roku życia , natomiast mężczyzna ukończył studia i pracował do 67 roku życia/ i on ma łączną emeryturę wyższą o 1500 zł od ostatniej pensji /.Natomiast żadna z tych osób nigdy nie była na kierowniczym stanowisku- wszyscy byli zwykłymi zollami bez wygórowanych zarobków!!!

standby2

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
539
Nie zacząłem a studiowałem przed pracą/służbą. W służbie dawno byłem po studiach

Do góry