• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Przewodniczący NSZZ Policjantów: zmiany, które proponujemy w art. 15a, są jedynymi uczciwymi.​

"Z informacji przekazanych przez resort wynika, że strony uzgodniły, że MSWiA przygotuje odpowiednie przepisy i przedstawi je związkom zawodowym. Ostatnie spotkanie spowodowało to, że sprawa ta zostanie wyciągnięta z zamrażarki KPRM i zostanie skierowana na drogę legislacji. Pewnie trafi do sejmowych komisji, pewnie jeszcze raz zapytają o opinię związków zawodowych. Wszystko to, czego niestety nie udało się załatwić na drodze negocjacji z MSWiA wróci jeszcze raz do ponownego opiniowania" - powiedział szef NSZZ Policjantów Rafał Jankowski. Dodał, że związki ponownie będą przekonywać komisje parlamentarne i właściwych ministrów - spraw wewnętrznych i administracji oraz sprawiedliwości - że zmiany, które proponują "są jedynymi uczciwymi zmianami wobec osób, które w przeszłości zgromadziły pieniądze na swoich <<zusowskich>> kontach". "Będziemy jeszcze raz udowadniać, że racja jest po naszej stronie" - powiedział Jankowski."

Całość na stronie:

https://infosecurity24.pl/szef-nszz...e-proponujemy-w-art-15a-sa-jedynymi-uczciwymi
''Dodał, że związki ponownie będą przekonywać komisje parlamentarne i właściwych ministrów - spraw wewnętrznych i administracji oraz sprawiedliwości''
A minister finansów? :unsure:
 
Z tą rejestracją jako bezrobotny emeryt, to nieźle dajesz! (y)
Emeryt może prowadzić działalność gospodarczą bez problemów. Ale jak to się ma do pobierania emerytury - nie wiem.
Też miłej niedzieli 🙂
Nieźle daje? Dlaczego tak uważasz? Przecież teoretycznie jakoś tą nową pracę musze znaleźć (pomijając jej ogólną dostępność obecnie). Rozumiesz, że piszę cały czas o art. 15a. ustawy zaopatrzeniowej, który traktuje okres służby jak całkowicie odrębny byt, okres, który nie ma nic wspólnego z pracą w cywilu.
Wiem, że emeryt "policyjny" może bez problemu prowadzić DG, wiem również jak to ma się do pobierania emerytury - jest zmniejszana proporcjonalnie ponad pewną zarobioną kwotę maksymalnie bodajże do 75% - nie w tym rzecz.
Chodzi o to, że art. 15a jest specyficznym przepisem, chociażby dlatego, iż umożliwia w przyszłości pobieranie emerytur z 2 systemów. Jakoś ci funkowie muszą "zarobić" na ta druga emeryturę, więc gdzieś muszą pracować. Dlaczego nie mogliby się zarejestrować w UP. Dlaczego mieliby być pozbawieni możliwości uzyskania dotacji z UP na założenie DG, jaką mają wszyscy inni obywatele, np: pracujący wcześniej na kolei czy w kopalni?
To takie moje dywagacje, może jest inaczej. Dlatego, tak jak napisałem - proszę o konkrety. Może się w przyszłości komuś przyda.
Ps. Stefan - ja również Cię pozdrawiam :)
 
Nieźle daje? Dlaczego tak uważasz? Przecież teoretycznie jakoś tą nową pracę musze znaleźć (pomijając jej ogólną dostępność obecnie). Rozumiesz, że piszę cały czas o art. 15a. ustawy zaopatrzeniowej, który traktuje okres służby jak całkowicie odrębny byt, okres, który nie ma nic wspólnego z pracą w cywilu.
Wiem, że emeryt "policyjny" może bez problemu prowadzić DG, wiem również jak to ma się do pobierania emerytury - jest zmniejszana proporcjonalnie ponad pewną zarobioną kwotę maksymalnie bodajże do 75% - nie w tym rzecz.
Chodzi o to, że art. 15a jest specyficznym przepisem, chociażby dlatego, iż umożliwia w przyszłości pobieranie emerytur z 2 systemów. Jakoś ci funkowie muszą "zarobić" na ta druga emeryturę, więc gdzieś muszą pracować. Dlaczego nie mogliby się zarejestrować w UP. Dlaczego mieliby być pozbawieni możliwości uzyskania dotacji z UP na założenie DG, jaką mają wszyscy inni obywatele, np: pracujący wcześniej na kolei czy w kopalni?
To takie moje dywagacje, może jest inaczej. Dlatego, tak jak napisałem - proszę o konkrety. Może się w przyszłości komuś przyda.
Ps. Stefan - ja również Cię pozdrawiam :)
Spoko,
na każdym PUP-ie jest info o dofinansowaniach dla rozpoczynających DG, także dla 55+ (jak ja),
powodzenia.
P.S.
Ale emeryt nie może być bezrobotnym.
 
''Dodał, że związki ponownie będą przekonywać komisje parlamentarne i właściwych ministrów - spraw wewnętrznych i administracji oraz sprawiedliwości''
A minister finansów? :unsure:
To jest ostatnia szansa na dopisanie SCS do projektu. Skoro pomijana dotychczas SW prawdopodobnie tam się znajdzie, to nie ma żadnego argumentu po stronie MF, żebyśmy się tam nie znaleźli. Inaczej jawna dyskryminacja.
 
To jest ostatnia szansa na dopisanie SCS do projektu. Skoro pomijana dotychczas SW prawdopodobnie tam się znajdzie, to nie ma żadnego argumentu po stronie MF, żebyśmy się tam nie znaleźli. Inaczej jawna dyskryminacja.
A MF odpowie, że nie ma żadnego argumentu, żebyśmy my się mieli tam znaleźć
 
Sławku Twój argument (emka do wyboru przez funkcjonariusza) z tego co wcześniej pisano został zaakceptowany, skoro tak, to powrót projektu na łono sejmowych komisji otwiera nam szansę na dopisanie się do tego projektu. Zatem moje pytanie brzmi "Co zamierzasz zrobić w tym temacie??????":unsure::unsure::unsure:
:unsure:
Przypuszczam, że Sławek może wciąż być na rekonwalescencji, dlatego
👊
APELUJĘ do naszego Zarządu - wcześniejsze wątpliwości zostały rozwiane, we wszystkich trzech
aspektach - czas wyrazić nasze poparcie i zainteresować poparciem nasze ministerstwo f ...
🤜🤛
Jeśli Zarząd nie był na to przygotowany, to już nic innego, a szczególnego nie wymyśli! Dość papierowych słów
niewolników, jęczących jak im to jest źle!
Czas na słowo Wiary - słowo Prawdy - Słowo Stworzenia ... czyli CZYN ...

edit:
proszę nie zwracać uwagi na próby odejścia od tematu
 
Spoko,
na każdym PUP-ie jest info o dofinansowaniach dla rozpoczynających DG, także dla 55+ (jak ja),
powodzenia.
P.S.
Ale emeryt nie może być bezrobotnym.
No sam widzisz, że gra warta jest przysłowiowej świeczki, chociażby dlatego, iż dofinansowanie może sięgać do 50 000 PLN.
Pytanie czy emeryt z art. 15a. nie może być bezrobotnym?
 
No sam widzisz, że gra warta jest przysłowiowej świeczki, chociażby dlatego, iż dofinansowanie może sięgać do 50 000 PLN.
Pytanie czy emeryt z art. 15a. nie może być bezrobotnym?
art. 2 ust. 1 pkt 1ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy
 
art. 2 ust. 1 pkt 1ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy
Ok, ja znam ta ustawę. Ale przy 15a nie jest to takie jednoznaczne, do tego stopnia, że problem zaciekawił kierownika mojego urzędu pracy, który zobowiązał się do przeanalizowania zagadnienia.
Mam nadzieję, nie tylko dla mnie ale i innych tego typu emerytów w przyszłości, że się mylisz kolego. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Ok, ja znam ten artykuł. Ale przy 15a nie jest to takie jednoznaczne, do tego stopnia, że problem zaciekawił kierownika mojego urzędu pracy, który zobowiązał się do przeanalizowania zagadnienia.
Mam nadzieję, nie tylko dla mnie ale i innych tego typu emerytów w przyszłości, że się mylisz kolego. Pozdrawiam.
Powodzenia!
Z przykrością, nie mylę się.
Daj znać
 
Przykro mi czwschód, ale jesteś w błędzie nie ma takiej możliwości żeby jednocześnie mieć uprawnienia emerytalne i zarejestrować się jako bezrobotny. Jak sobie to wyobrażasz masz emkę i jednocześnie chcesz brać zasiłek dla bezrobotnych. Aktywizacja zawodowa jest dla ludzi którzy nie mają pracy a nie dla ludzi którzy maja uprawnienia emerytalne i 15a nie ma tu nic do tego.
 
art. 2 ust. 1 pkt 1ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy
🙄

"Art. 2. prom. zatr. ...

Katalog pojęć ustawowych

1.
Ilekroć w ustawie jest mowa o:
1)

akademickim biurze karier - oznacza to jednostkę działającą na rzecz aktywizacji zawodowej studentów i absolwentów szkoły wyższej, prowadzoną przez szkołę wyższą lub organizację studencką, do której zadań należy w szczególności:
a) dostarczanie studentom i absolwentom szkoły wyższej informacji o rynku pracy i możliwościach podnoszenia kwalifikacji zawodowych,
b) zbieranie, klasyfikowanie i udostępnianie ofert pracy, staży i praktyk zawodowych,
c) prowadzenie bazy danych studentów i absolwentów uczelni zainteresowanych znalezieniem pracy,
d) pomoc pracodawcom w pozyskiwaniu odpowiednich kandydatów na wolne miejsca pracy oraz staże zawodowe,
e) pomoc w aktywnym poszukiwaniu pracy;

?!
 
Przykro mi czwschód, ale jesteś w błędzie nie ma takiej możliwości żeby jednocześnie mieć uprawnienia emerytalne i zarejestrować się jako bezrobotny. Jak sobie to wyobrażasz masz emkę i jednocześnie chcesz brać zasiłek dla bezrobotnych. Aktywizacja zawodowa jest dla ludzi którzy nie mają pracy a nie dla ludzi którzy maja uprawnienia emerytalne i 15a nie ma tu nic do tego.
Nie wiem, czy tak jest.
Wiem, że co najmniej dla tych z niepełną EM, byłoby to sprawiedliwe ...
 
W wojsku od jakiegoś czasu prowadzony jest program rekonwersji. Polega to na pomocy emerytowanemu żołnierzowi w przekwalifikowaniu się i znalezieniu pracy na rynku cywilnym. Specjalsi z Policji i innych służb również lobbują za takim rozwiązaniem.
Chciałbym usłyszeć co miałaby do powiedzenia nasza szefowa, gdyby związki zaproponowały taki program w SCS pismem skierowanym do Ministra Finansów. Argumentem byłby brak działań i zachęt do pozostania w służbie, a co za tym idzie odejścia na emerytury.
Zawsze lepiej funkowi zorganizować nowe zajęcie niż pozwolić by przeszedł na "drugą stronę".
 
W wojsku od jakiegoś czasu prowadzony jest program rekonwersji. Polega to na pomocy emerytowanemu żołnierzowi w przekwalifikowaniu się i znalezieniu pracy na rynku cywilnym. Specjalsi z Policji i innych służb również lobbują za takim rozwiązaniem.
Chciałbym usłyszeć co miałaby do powiedzenia nasza szefowa, gdyby związki zaproponowały taki program w SCS pismem skierowanym do Ministra Finansów. Argumentem byłby brak działań i zachęt do pozostania w służbie, a co za tym idzie odejścia na emerytury.
Zawsze lepiej funkowi zorganizować nowe zajęcie niż pozwolić by przeszedł na "drugą stronę".
Nie od jakiegoś czasu. Tylko tak już ze 2 dekady. Dzięki temu, wielu, wielu zmieniło zajęcie. Bardzo pożyteczne narzędzie.
 
Zakwalifikowanie badanego do którejś z trzech grup inwalidztwa to element orzeczenia komisji lekarskiej MSWiA, związek schorzenia że służbą to kolejny element, który uprawnia do podwyższenia emerytury maksymalnie o 15% podstawy wymiaru do górnej granicy 80% podstawy wymiaru (art.15 ust. 4 u.o.z.e). Jeżeli komisja uzna, iż wymienione przez ciebie schorzenia mają związek ze służbą i zakwalifikują ciebie jednocześnie do którejś z ww. grup inwalidztwa, to otrzymasz orzeczenie komisji, na podstawie którego ZER wyda odpowiednią decyzję.
IAS w momencie zwalniania mnie z powodu mojego przejścia na emeryturę wysłała mnie na komisję lekarską. Chodzłomi o podstawę do podwyższenia świadczenia. Komisja zażądała dokumentacji lekarskiej i na jej podstawie zaocznie zaliczyła mi trzy schorzenia współistniejące i wydała orzeczenie: Zdolny do służby w SCS z ograniczeniami. To się chyba kwalifikuje do odwołania od orzeczenia bo cel jego wydania jest absurdalny.
 
Zawsze lepiej funkowi zorganizować nowe zajęcie niż pozwolić by przeszedł na "drugą stronę".


Wielu z nas ma unikatową wiedzę...

O podatkach, akcyzie, cle, odprawach....

Ja na przykład nie wykluczam pracy za prawdziwe pieniądze w branży automatów...

Skoro mf swoimi działaniami zniechęca do przedłużania służby ponad 15 lat...
 
Przykro mi czwschód, ale jesteś w błędzie nie ma takiej możliwości żeby jednocześnie mieć uprawnienia emerytalne i zarejestrować się jako bezrobotny. Jak sobie to wyobrażasz masz emkę i jednocześnie chcesz brać zasiłek dla bezrobotnych. Aktywizacja zawodowa jest dla ludzi którzy nie mają pracy a nie dla ludzi którzy maja uprawnienia emerytalne i 15a nie ma tu nic do tego.
Nikt nie mówi o jakimś zasiłku. Poprostu byłbym dyskryminowany wobec innych kandydatów np.: w poszukiwaniu pracy! Koledzy cały czas dewagujemy na temat 15a. 2 oddzielne systemy w tym jeden cywilny!
Jak mam teoretycznie znaleźć pracę jak nie będę miał dostępu do ofert?
 
Back
Do góry