• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Proponuję zwrócić uwagę na uznanie chorób nie od dnia wypisania
Orzeczenia tylko od kiedy złożyliście papiery na komisję .
Komisja orzeka 12 miesięcy i później cały ten okres nie jest brany
przez ZER do np. podwyższenia emki . Powodzenia .
 
Według odpowiedzi SKAS przepisy są spójne, ale według mnie nie praktyczne.
Co ma zrobić funk przyjęty np. w 2009, rozmundurowany w 2017, umundurowany w 2020, który zechce skorzystać z emki w 2028 roku. Spełni wszystkie warunki: 15 lat stażu, 5 lat w SCS. Jak przeliczyć mu 10 KOLEJNYCH lat ?
może wtedy można będzie się posiłkować art 18.f.2 ustawy zaopatrzeniowej : W przypadku niewskazania przez funkcjonariusza kolejnych lat kalendarzowych podstawę wymiaru emerytury stanowi średnie uposażenie funkcjonariusza należne przez okres kolejnych 10 lat kalendarzowych, poprzedzających rok zwolnienia ze służby.
 
Proponuję zwrócić uwagę na uznanie chorób nie od dnia wypisania
Orzeczenia tylko od kiedy złożyliście papiery na komisję .
Komisja orzeka 12 miesięcy i później cały ten okres nie jest brany
przez ZER do np. podwyższenia emki . Powodzenia .
Odebrałem w tym tygodniu decyzję komisji. Mam przyznaną grupę inwalidzką w związku ze służbą. Jest podany termin od dnia przejścia na emkę. Tak składałem też wniosek o komisję. Nie wiem tylko jak będzie to wyglądało w ZER. Pierwsze badania miałem w zeszłym roku, chyba w listopadzie a komisja wyznaczyła termin na maj. Ciekawe ile czasu ZER potrzebuje , żeby wydać decyzję na podstawie orzeczenia komisji.
 
Ostatnia edycja:
Miałem tak samo. ZER wyrówna Ci emkę od dnia przejścia na emeryturę. Czekałem około 1,5 miesiąca.

Wysłane z mojego BLN-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Odebrałem w tym tygodniu decyzję komisji. Mam przyznaną grupę inwalidzką w związku ze służbą. Jest podany termin od dnia przejścia na emkę. Tak składałem też wniosek o komisję. Nie wiem tylko jak będzie to wyglądało w ZER. Pierwsze badania miałem w zeszłym roku, chyba w listopadzie a komisja wyznaczyła termin na maj. Ciekawe ile czasu ZER potrzebuje , żeby wydać decyzję na podstawie przeczenia komisji.

Wielkie gratulacje .
Teraz są dwa warianty : 1 jeżeli IAS skierował na komisje , to otrzyma 2 orzeczenia /jedno do akt
a drugie do przesłania dla ZER .

2/ jeżeli skierował ZER , to od razu otrzymał ZER .
W zależności kto kierował , tak szybko będzie rozpatrzone.
Gdy już jakaś osoba w zer otrzyma orzeczenie , to błyskawicznie będziesz miał /z emeryturą /na koncie
wraz z wyrównaniem .
 
Wielkie gratulacje .
Teraz są dwa warianty : 1 jeżeli IAS skierował na komisje , to otrzyma 2 orzeczenia /jedno do akt
a drugie do przesłania dla ZER .

2/ jeżeli skierował ZER , to od razu otrzymał ZER .
W zależności kto kierował , tak szybko będzie rozpatrzone.
Gdy już jakaś osoba w zer otrzyma orzeczenie , to błyskawicznie będziesz miał /z emeryturą /na koncie
wraz z wyrównaniem .
Pisałem razem z wnioskiem o emke. Z tego co powiedzieli mi na komisji, to przesyłają bezpośrednio do ZER.
 
Pisałem razem z wnioskiem o emke. Z tego co powiedzieli mi na komisji, to przesyłają bezpośrednio do ZER.
:mad:
Ja też pisałem razem z wnioskiem ... we wrześniu 2019 roku!
Na badania wezwali mnie w lipcu 2020 roku i wtedy też wszystkie zaliczyłem.
Niedawno dzwoniłem z pytaniem - co dalej ?! Odpowiedź - CZEKAĆ !!!
 
Pisałem razem z wnioskiem o emke. Z tego co powiedzieli mi na komisji, to przesyłają bezpośrednio do ZER.

Wygląda mi tutaj , że na 02.07 z emką . Szykują się piękne wakacje .
Profilaktycznie po dwóch tygodniach proponuję zadzwonić na infolinię ZER czy już orzeczenie dotarło .
Później to już z górki . Dużo zdrowia.
 
Ostatnia edycja:
Dla policjantów ze stażem poniżej 25 lat nadal nic nie zrobiono. Stare kości dostały dodatki 1500/2500 a średniacy dalej nic. Nie ma skreślonego art. 15a, mizerne płace, brak perspektyw na przyszłość. Czasami mam wrażenie że oni mają znacznie mniej problemów niż my. U nas dochodzą nie rozwiązane problemy skutków wdrożenia KAS, i sprawy w sądach o rzeczy które chluby tej instytucji nie przynoszą.
 
Mam pytanie o możliwość podwyższenia emerytury poprzez komisję lekarską MSWiA. Jak to się odbywa w praktyce? Ktoś już korzystał z tej ewentualności?
 
Mam pytanie o możliwość podwyższenia emerytury poprzez komisję lekarską MSWiA. Jak to się odbywa w praktyce? Ktoś już korzystał z tej ewentualności?
Pisałem o tym kilka postów wcześniej. Czekam na decyzję ZER. Mam przyznaną grupę inwalidzką w zwiazku ze służba. Jak dostanę decyzję o podwyższeni , to dam znać..
 
Back
Do góry