• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Ja tu widzę grę na czas i politykę skracania łańcucha żeby pies się nie urwał zamiast postawienia michy z jedzeniem.
Ludzie będą odchodzić nawet na 15a.
 
Według odpowiedzi SKAS przepisy są spójne, ale według mnie nie praktyczne.
Co ma zrobić funk przyjęty np. w 2009, rozmundurowany w 2017, umundurowany w 2020, który zechce skorzystać z emki w 2028 roku. Spełni wszystkie warunki: 15 lat stażu, 5 lat w SCS. Jak przeliczyć mu 10 KOLEJNYCH lat ?
To są osoby, które w wyniku "reformy" znalazły się w bardzo nieprzyjaznym miejscu, tzw. czarnej dupie.
Taaa... rewolucja potrzebuje podobno ofiar.
 
Za "banasiową" tak, ale idzie Nowy Ład;) i w tej branży raczej w d...ę ( nie hejtuję) dostaniemy wszyscy:cool:
Myślę, iż szczególnie za Nowym Wałem będą emerytowani górnicy z ich skromnymi emeryturkami - ale w dzieleniu i skłócaniu to jednak są mistrzowie fachu ci nasi rządzący.
 
Rzekłbym...nie podskoczą im (!) raczej doskakują do nich i ręka rękę myje :unsure: takie pobudkowe skojarzenie :coffee:
A Maryjan w potrzebie i oczekuje wsparcia. Powinniśmy mu pomóc za dokonania na celnej niwie.
 
Dostałam pismo/druk zaświadczenia lekarskiego celem skierowania na komisję lekarską.Czy Ktoś z Was, może by coś podpowiedział jak to najlepiej ogarnąć?
 
A Maryjan w potrzebie i oczekuje wsparcia. Powinniśmy mu pomóc za dokonania na celnej niwie.
W du................mam Maryjana . To nie moja bajka aczkolwiek wespół w zespół z moją Zytą Gilowską , która była promotorką mojej pracy magisterskiej dołożyli tzw. "starań" do tego co ma miejsce..................
 
Dostałam pismo/druk zaświadczenia lekarskiego celem skierowania na komisję lekarską.Czy Ktoś z Was, może by coś podpowiedział jak to najlepiej ogarnąć?
Jestem na emce. Byłem u lekarza rodzinnego z dokumentacją medyczną i drukiem zaświadczenia. Wypełnił mi je. W zależności od ilości pracy nie stanie się to z dnia na dzień. Odesłałem wypełnione zaświadczenie do zeru i jestem już po badaniach lekarzy z komisji czekam na wezwanie w sprawie ustalenia uszczerbku
 
Jestem na emce. Byłem u lekarza rodzinnego z dokumentacją medyczną i drukiem zaświadczenia. Wypełnił mi je. W zależności od ilości pracy nie stanie się to z dnia na dzień. Odesłałem wypełnione zaświadczenie do zeru i jestem już po badaniach lekarzy z komisji czekam na wezwanie w sprawie ustalenia uszczerbku

Czytam i nie wierzę . Obserwujesz forum i powinieneś wiedzieć , że do osiągnięcia
dodatku do emki powinieneś zażądać ustalenia grupy inw. w zw. ze służbą .
Komisja powinna potwierdzić Twoją nieprzydatność do służby ze względu na
posiadane schorzenia i choroby . Uszczerbek ?
Jeżeli komisja ustali gr. inw. w związku ze służbą , to na tej podstawie dostaniesz
od ZER do 15% /zależy ile brakuje do 80%/ podwyższonej emki .
 
Czytam i nie wierzę . Obserwujesz forum i powinieneś wiedzieć , że do osiągnięcia
dodatku do emki powinieneś zażądać ustalenia grupy inw. w zw. ze służbą .
Komisja powinna potwierdzić Twoją nieprzydatność do służby ze względu na
posiadane schorzenia i choroby . Uszczerbek ?
Jeżeli komisja ustali gr. inw. w związku ze służbą , to na tej podstawie dostaniesz
od ZER do 15% /zależy ile brakuje do 80%/ podwyższonej emki .
Uprościłem sformułowania. Pytanie dotyczyło zaświadczenia więc napisałem jak ja to zrobiłem. Pozdrawiam🙂
 
Back
Do góry