• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Pisałem o tym kilka postów wcześniej. Czekam na decyzję ZER. Mam przyznaną grupę inwalidzką w zwiazku ze służba. Jak dostanę decyzję o podwyższeni , to dam znać..
Tylko przyznanie grupy inwalidzkiej kwalifikuje do podwyższenia czy schorzenia kręgosłupa czy więzadło kolana zerwane w trakcie treningu samoobrony też? Ktoś coś wie więcej?
 
🤡
>... związkowcy zdają sobie sprawę z tego, "że ten projekt nie jest doskonały", ale nie chcą doprowadzić do sytuacji, w której zostanie on wycofany z prac legislacyjnych ...<<
😡😤
Projekt jest do d*py! Przy złym "projekcie", lepszy będzie brak projektu ...
 
Będzie nowy projekt dot. art.15a:
Ale kiedy, którz to wie... 😉
Jak w bajce "Piątek z Pankracym"
 
Tylko przyznanie grupy inwalidzkiej kwalifikuje do podwyższenia czy schorzenia kręgosłupa czy więzadło kolana zerwane w trakcie treningu samoobrony też? Ktoś coś wie więcej?
Zakwalifikowanie badanego do którejś z trzech grup inwalidztwa to element orzeczenia komisji lekarskiej MSWiA, związek schorzenia że służbą to kolejny element, który uprawnia do podwyższenia emerytury maksymalnie o 15% podstawy wymiaru do górnej granicy 80% podstawy wymiaru (art.15 ust. 4 u.o.z.e). Jeżeli komisja uzna, iż wymienione przez ciebie schorzenia mają związek ze służbą i zakwalifikują ciebie jednocześnie do którejś z ww. grup inwalidztwa, to otrzymasz orzeczenie komisji, na podstawie którego ZER wyda odpowiednią decyzję.
 
Będzie nowy projekt dot. art.15a:
Ale kiedy, którz to wie... 😉
Jak w bajce "Piątek z Pankracym"
no ok ale czy MF ma zamiar nas zgłosić do objęcia tymi zmianami? Czy Związek wie cos na ten temat? Czy będzie powtórka z rozrywki, że zgłoszą ale za późno.
 
Nie ma się co czarować rząd ograł policjantów, jeśli zgodzą się na takie załatwienie 15a, to nawet szkoda to komentować. Lepiej już chyba zostawić jak jest niż tworzyć takie cuda.
 
Na moim własnym przykładzie, po przyznaniu pół roku temu emki (z art. 15 - zaliczenie wszystkich okresów), ZER powiadomił o tym ZUS,
który przesłał do OFE żądanie przelania zgromadzonych środków na rzecz skarbu państwa. OFE zrealizował ten wniosek, stan konta w OFE: 0.
Taki też stan widnieje na portalu PUE ZUS w zakładce OFE, natomiast w zakładce Subkonto - brak jakichkolwiek informacji, a w zakładce Stan konta ubezpieczonego - widnieją informacje o kapitale początkowym i jego waloryzacji, kwocie zwaloryzowanych składek na ubezpieczenie emerytalne oraz kwocie zwaloryzowanych składek na subkoncie. W zakładce Informacje o stanie konta - są informacje o zwaloryzowanych składkach na ubezpieczenie emerytalne, zwaloryzowanym kapitale początkowym, składkach odprowadzonych na OFE, składkach wpłaconych na subkonto.
Przyznam, że nie jest łatwo zorientować się w tym wszystkim.
Czy masz wyodrębnione OFE?
 
Taka sytuacja, załóżmy, że pobieram emkę i schodzę z tego świata, czy żona nie będąc na emeryturze może przejąć moją emkę czy musiała by już być na emce żeby tego dokonać.
 
Taka sytuacja, załóżmy, że pobieram emkę i schodzę z tego świata, czy żona nie będąc na emeryturze może przejąć moją emkę czy musiała by już być na emce żeby tego dokonać.
Może to uczynic w ciagu 6 miesięcy, jezeli juz jest emerytą lub w tym czasie zostanie nią.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 

Przewodniczący NSZZ Policjantów: zmiany, które proponujemy w art. 15a, są jedynymi uczciwymi.​

"Z informacji przekazanych przez resort wynika, że strony uzgodniły, że MSWiA przygotuje odpowiednie przepisy i przedstawi je związkom zawodowym. Ostatnie spotkanie spowodowało to, że sprawa ta zostanie wyciągnięta z zamrażarki KPRM i zostanie skierowana na drogę legislacji. Pewnie trafi do sejmowych komisji, pewnie jeszcze raz zapytają o opinię związków zawodowych. Wszystko to, czego niestety nie udało się załatwić na drodze negocjacji z MSWiA wróci jeszcze raz do ponownego opiniowania" - powiedział szef NSZZ Policjantów Rafał Jankowski. Dodał, że związki ponownie będą przekonywać komisje parlamentarne i właściwych ministrów - spraw wewnętrznych i administracji oraz sprawiedliwości - że zmiany, które proponują "są jedynymi uczciwymi zmianami wobec osób, które w przeszłości zgromadziły pieniądze na swoich <<zusowskich>> kontach". "Będziemy jeszcze raz udowadniać, że racja jest po naszej stronie" - powiedział Jankowski."

Całość na stronie:

https://infosecurity24.pl/szef-nszz...e-proponujemy-w-art-15a-sa-jedynymi-uczciwymi
 
Sławku Twój argument (emka do wyboru przez funkcjonariusza) z tego co wcześniej pisano został zaakceptowany, skoro tak, to powrót projektu na łono sejmowych komisji otwiera nam szansę na dopisanie się do tego projektu. Zatem moje pytanie brzmi "Co zamierzasz zrobić w tym temacie??????":unsure::unsure::unsure:
 

Przewodniczący NSZZ Policjantów: zmiany, które proponujemy w art. 15a, są jedynymi uczciwymi.​

"Z informacji przekazanych przez resort wynika, że strony uzgodniły, że MSWiA przygotuje odpowiednie przepisy i przedstawi je związkom zawodowym. Ostatnie spotkanie spowodowało to, że sprawa ta zostanie wyciągnięta z zamrażarki KPRM i zostanie skierowana na drogę legislacji. Pewnie trafi do sejmowych komisji, pewnie jeszcze raz zapytają o opinię związków zawodowych. Wszystko to, czego niestety nie udało się załatwić na drodze negocjacji z MSWiA wróci jeszcze raz do ponownego opiniowania" - powiedział szef NSZZ Policjantów Rafał Jankowski. Dodał, że związki ponownie będą przekonywać komisje parlamentarne i właściwych ministrów - spraw wewnętrznych i administracji oraz sprawiedliwości - że zmiany, które proponują "są jedynymi uczciwymi zmianami wobec osób, które w przeszłości zgromadziły pieniądze na swoich <<zusowskich>> kontach". "Będziemy jeszcze raz udowadniać, że racja jest po naszej stronie" - powiedział Jankowski."

Całość na stronie:

https://infosecurity24.pl/szef-nszz...e-proponujemy-w-art-15a-sa-jedynymi-uczciwymi
:confused:
W innym artykule prasowym, zabrzmiało to zupełnie inaczej!
:unsure:
Z powyższego wynika, iż wszystkim CELNYM została dana jeszcze jedna - ostatnia - szansa.
:cautious:
4? 5 ?!
Któremuś więcej - jeszcze się chce ??
 
Witam. Podpowiedzcie proszę, bo nie mogę znaleźć, gdzieś była założona coś w rodzaju "sekcji dla emerytów"? Czy to działa?
Chciałem się dowiedzieć od emerytów czy ktoś prowadzi działalność gospodarczą i na jakich zasadach? Jak na rynku pracy traktowani są emeryci z art. 15a? Czy mogą zarejestrować się jako bezrobotni (co jest zasadniczym wymaganiem do otrzymania dotacji na rozpoczęcie działalności gosp.)? Kierownik mojego UP ma ten problem przeanalizować i się odezwać ale póki co chciałbym poznać Wasze doświadczenia. Podobnie z zusem, gdzieś na forum czytałem, że jakiś emeryt prowadząc DG "płaci" preferencyjny (tzw. mały) zus. Jeżeli to prawda, mogłoby to oznaczać, iż na rynku pracy jesteśmy (emeryci z 15a) traktowani jak "normalni" bezrobotni.
Jeśli ktoś ma doświadczenie lub wiedzę (ale nie domysły) w tym zakresie to poproszę o informacje. Mogą przydać się w rozmowie z Urzędem Pracy.
Dzięki. Miłej niedzieli.
 
Witam. Podpowiedzcie proszę, bo nie mogę znaleźć, gdzieś była założona coś w rodzaju "sekcji dla emerytów"? Czy to działa?
Chciałem się dowiedzieć od emerytów czy ktoś prowadzi działalność gospodarczą i na jakich zasadach? Jak na rynku pracy traktowani są emeryci z art. 15a? Czy mogą zarejestrować się jako bezrobotni (co jest zasadniczym wymaganiem do otrzymania dotacji na rozpoczęcie działalności gosp.)? Kierownik mojego UP ma ten problem przeanalizować i się odezwać ale póki co chciałbym poznać Wasze doświadczenia. Podobnie z zusem, gdzieś na forum czytałem, że jakiś emeryt prowadząc DG "płaci" preferencyjny (tzw. mały) zus. Jeżeli to prawda, mogłoby to oznaczać, iż na rynku pracy jesteśmy (emeryci z 15a) traktowani jak "normalni" bezrobotni.
Jeśli ktoś ma doświadczenie lub wiedzę (ale nie domysły) w tym zakresie to poproszę o informacje. Mogą przydać się w rozmowie z Urzędem Pracy.
Dzięki. Miłej niedzieli

Z tą rejestracją jako bezrobotny emeryt, to nieźle dajesz! (y)
Emeryt może prowadzić działalność gospodarczą bez problemów. Ale jak to się ma do pobierania emerytury - nie wiem.
Też miłej niedzieli 🙂
 
Back
Do góry