• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Jest na WP taka informacja
Główny Urząd Statystyczny poinformował we wtorek o tym, jak w 2020 r. wzrosło przeciętne wynagrodzenie. Wzrost średniej płacy, to jeden ze składników waloryzacji, drugim – jest wzrost cen. Dane zaskoczyły! Waloryzacja liczona według najnowszych danych wyniesie aż 4,24 proc. To oznacza jedno: podwyżek kwotowych nie będzie i wszystkie świadczenia wzrosną procentowo.
 
Główny Urząd Statystyczny poinformował we wtorek o tym, jak w 2020 r. wzrosło przeciętne wynagrodzenie. Wzrost średniej płacy, to jeden ze składników waloryzacji, drugim – jest wzrost cen. Dane zaskoczyły! Waloryzacja liczona według najnowszych danych wyniesie aż 4,24 proc. To oznacza jedno: podwyżek kwotowych nie będzie i wszystkie świadczenia wzrosną procentowo.
Właśnie potwierdził to M. Morawiecki na konferencji prasowej 4,24% :)(y)
 
Onet - ładnie opisał informacje o waloryzacji /komu, ile , jak / brakuje tylko info
komu zabiorą -/ Tadeusz to chyba nie odda /.
Może DIAS , którzy mają odprowadzić składki do FUS przeznaczone zostaną na waloryzację ?
 
Ostatnia edycja:
W zeszłym tygodniu wybrałem się osobiście do ZUS-u ponieważ do "dziadów" się nie dodzwonisz, stworzyli centralne info telefoniczne i wychodzi na to że cała Polska dzwoni na jeden telefon :mad:
oczywiście jak pogoda ładna to można osobiście ale gdy ślisko i pada:
https://www.zus.pl/portal/logowanie.npi tutaj dowiesz się tego wszystkiego co "wie" ZUS,
 
4,24% to zarówno dobra i zła wiadomość. Dobra to ta, że jest to dość spora podwyżka, zła bo to oznacza, że siła nabywcza naszych świadczeń pikuje w dół. Premier Morawiecki natomiast informuje po raz kolejny o bardzo dobrym stanie naszej gospodarki.
 
Waloruxsvk
4,24% to zarówno dobra i zła wiadomość. Dobra to ta, że jest to dość spora podwyżka, zła bo to oznacza, że siła nabywcza naszych świadczeń pikuje w dół. Premier Morawiecki natomiast informuje po raz kolejny o bardzo dobrym stanie naszej gospodarki.
Niekoniecznie calkiem zła. Waloryzacja jest powiązana nie tylko z inflacją aleakże ze średnią płacą a ta też wzrosła i wpłynęła pozytywnie na waloryzacje. Tegoroczna walorka przy pięćdziesięciu kilku procentach wysługi, co ma większość z nas jest prawie równa z efektem przyrostu po roku służby tj 2,6%😁
 
Poświęciłem trochę czasu na przygotowanie pisma (w załączeniu) w dwóch wariantach. Zmiana decyzji ze względu na słuszny interes strony i odwołanie od decyzji ZER. Przed popełnieniem tego pisma zrobiłem analizę wyroków sądów i przepisów prawa. Jest to trochę inne spojrzenie na sprawę. Pewnie ZER tego nie uwzględni, ale przed Sądem może się udać. Sam nie wybieram się jeszcze na emeryturę mundurową, więc udostępniam to dla funkcjonariuszy, którzy być może zechcą z tego skorzystać. Zrobiłem to pro bono.
 

Attachments

  • ZER.docx
    15,6 KB · Wyświetleń: 680
Poświęciłem trochę czasu na przygotowanie pisma (w załączeniu) w dwóch wariantach. Zmiana decyzji ze względu na słuszny interes strony i odwołanie od decyzji ZER. Przed popełnieniem tego pisma zrobiłem analizę wyroków sądów i przepisów prawa. Jest to trochę inne spojrzenie na sprawę. Pewnie ZER tego nie uwzględni, ale przed Sądem może się udać. Sam nie wybieram się jeszcze na emeryturę mundurową, więc udostępniam to dla funkcjonariuszy, którzy być może zechcą z tego skorzystać. Zrobiłem to pro bono.

Mam prośbę - byłbym wdzięczny, gdybyś mógł mi jeszcze wyjaśnić na czym wspomniane
przez ciebie "inne spojrzenie" polega ...
 
Mam prośbę - byłbym wdzięczny, gdybyś mógł mi jeszcze wyjaśnić na czym wspomniane
przez ciebie "inne spojrzenie" polega ...
Myślę, że nie to jest tutaj istotą. Ważne, czy ktoś już tak próbował. Jest Ci coś wiadomo w tym temacie?
 
Starzy clorze próbowali i jak na razie z mizernym skutkiem
Czytałem wyroki. Sąd twierdził, że nie było stosunku administracyjno-prawnego. Dlatego też skupiłem się na udowodnieniu, że był i dodatkowo na Konstytucji i równości (Straż Marszałkowska). Spróbować zawsze warto.
 
Niestety nie masz kolego racji, to nie był stosunek administracyjno prawy, byliśmy mianowanymi funkcjonariuszami celnymi ale łączył nas z pracodawcą stosunek cywilnoprawny na podstawie kodeksu pracy. Oczywiście zgadzam się z Tobą, że próbować zawsze można i trzeba to robić. Pozdrawiam i dziękuję za załączenie twojego wzoru. Każda myśl, każdy pomysł jest warty przemyślenia.
 
Niestety nie masz kolego racji, to nie był stosunek administracyjno prawy, byliśmy mianowanymi funkcjonariuszami celnymi ale łączył nas z pracodawcą stosunek cywilnoprawny na podstawie kodeksu pracy. Oczywiście zgadzam się z Tobą, że próbować zawsze można i trzeba to robić. Pozdrawiam i dziękuję za załączenie twojego wzoru. Każda myśl, każdy pomysł jest warty przemyślenia.
Jak cywilnoprawny, to roszczenie o utratę korzyści w związku z utratą praw nabytych i dyskryminacją przeciwko Skarbowi Państwa ....:unsure:
 
Jak cywilnoprawny, to roszczenie o utratę korzyści w związku z utratą praw nabytych i dyskryminacją przeciwko Skarbowi Państwa ....:unsure:
Cywiloprawny tak jak i SM, ale tylko z nazwy był cywilnoprawny. Faktycznie wypełniał definicję administracyjnoprawnego, o czym napisałem, poprzez dodatkowe przepisy wprowadzone rozporządzeniem z 1982r.
 
Czytałem wyroki. Sąd twierdził, że nie było stosunku administracyjno-prawnego. Dlatego też skupiłem się na udowodnieniu, że był i dodatkowo na Konstytucji i równości (Straż Marszałkowska). Spróbować zawsze warto.
Chociaż napisałeś je dopiero po komentarzu Kolegi @wolny - dziękuję za to wyjaśnienie swego
trybu rozumowania. Niestety, jak przypuszczałem, nie jest to faktyczna nowość - przynajmniej
w IAS Katowice - ale być może poskutkuje gdzie indziej ...
 
Chociaż napisałeś je dopiero po komentarzu Kolegi @wolny - dziękuję za to wyjaśnienie swego
trybu rozumowania. Niestety, jak przypuszczałem, nie jest to faktyczna nowość - przynajmniej
w IAS Katowice - ale być może poskutkuje gdzie indziej ...
To nie jest kwestia IAS. Przed ZER zapewne to nie przejdzie, bo będą tłumaczyć, że taki jest przepis (15d ust. 3), ale odwołanie rozpatruje już Sąd. Tradycyjnie o swoje będzie trzeba powalczyć przed Sądem. Art. 32 ust. 1 pozostaje w sprzeczności z art. 15d ust. 3, gdyż różnicuje osoby znajdujące się w tożsamej sytuacji prawnej tj. nas i SM.
 
Back
Do góry