• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

...ciekawe interpretacje, być może jednak przekaz jest zafałszowany, co jest najbardziej prawdopodobne. A my tu szukamy sensu w czymś nonsensownym...
 
Czyli jednym słowem, SKAS i MF są przeciwni objęciem funków scs zmianami w zakresie art. 15 a czy też zaliczeniem lat sprzed 99 roku jako lat służby.
wg mnie lata rónożednę ze służba lub poprostu służba w rozuienu ustawy zarówno z 99 i 2009r to dla nich nie istnieje to jest tylko temat jakiegoś zaliczani pracy za 1.3 co też by wielu urządzało.
 
wg mnie lata rónożednę ze służba lub poprostu służba w rozuienu ustawy zarówno z 99 i 2009r to dla nich nie istnieje to jest tylko temat jakiegoś zaliczani pracy za 1.3 co też by wielu urządzało.
Pewno tak, tylko jak będzie wyglądał końcowy projekt art. 15 a oto jest pytanie. Już była mowa na forum, że jednym likwidacja art. 15 a ( co wiązać się będzie tylko z jedną emką) będzie pasowała innym nie.
 
...ciekawe interpretacje, być może jednak przekaz jest zafałszowany, co jest najbardziej prawdopodobne. A my tu szukamy sensu w czymś nonsensownym...
Cóż miałem nadzieję, że ktoś potwierdzi mój przekaz. Otrzymałem go na gorąco po spotkaniu od jednego z kierowników, który w nim uczestniczył. Mam nadzieję, że niebawem ukażą się jakieś ustalenia/komunikat w formie pisemnej, co może rozwieje nasze dywagacje i wątpliwości.
 
Ostatnia edycja:
Może szefowa napisze do nas list w tej sprawie...
Mam nadzieję, że napisze.....
Może....
No nie wiem....
Ale może......
Może wytłumaczy....
Ale czy zrozumię...
Nie wiem...
Ale może....
Dam radę....
Może napisze a ja zrozumię...
Może....
 
Ostatnia edycja:
Cóż miałem nadzieję, że ktoś potwierdzi mój przekaz. Otrzymałem go na gorąco po spotkaniu od jednego z kierowników, który w nim uczestniczył. Mam nadzieję, że niebawem ukażą się jakieś ustalenia/komunikat w formie pisemnej, co może rozwieje nasze dywagacje i wątpliwości.
Z tych funkcjonariuszy co w czynnej służbie, w tym kierowników, naczelników nikt nie potwierdzi, nikt nie zaprzeczy???
 
Chyba chodzi im właśnie o funkcjonariuszy, którzy przeszli do SCS z byłego UKS w 2016 r. czy później i nie mają szans na spełnienie wymogów u.o.z.e bo musieliby pełnić służbę w nieskończoność. Skoro skreślają im możliwość zaliczenia jako okresu równorzędnego pracy w UKS, to tak to rozumiem.
W tym temacie: ustawa o KAS:
Art. 250a. 1. Jeżeli funkcjonariusz zwolniony ze służby nie spełnia warunków do nabycia prawa do emerytury policyjnej lub policyjnej renty inwalidzkiej, od uposażenia wypłaconego funkcjonariuszowi po dniu wejścia w życie ustawy z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1321) do dnia zwolnienia ze służby, od którego nie odprowadzono składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, przekazuje się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych składki za ten okres przewidziane w ustawie z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych. 2. Przez uposażenie stanowiące podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, o którym mowa w ust. 1, rozumie się uposażenie zasadnicze, uposażenie chorobowe, uposażenie za przedłużony czas służby, dodatki do uposażenia, nagrody roczne i uznaniowe, odpowiednio przeliczone zgodnie z art. 110 ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych. 3. Składki przekazuje się również w przypadku, gdy funkcjonariusz spełnia jedynie warunki do nabycia prawa do policyjnej renty inwalidzkiej. Przekazanie składek następuje na wniosek funkcjonariusza. 4. Składki podlegają waloryzacji wskaźnikiem waloryzacji składek określonym na podstawie ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2020 r. poz. 53 i 252). 5. Przy obliczaniu kwoty należnych składek, waloryzowanych na podstawie ust. 4, stosuje się odpowiednio art. 19 ust. 1 i art. 22 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych. 6. Kwota należnych, zwaloryzowanych składek stanowi przychody Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. 7. Minister właściwy do spraw finansów publicznych, w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw zabezpieczenia społecznego, określi, w drodze rozporządzenia, tryb i terminy przekazywania do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych składek, o których mowa w ust. 1, 3 i 4, oraz jednostki do tego właściwe, mając na uwadze konieczność zapewnienia prawidłowego i niezwłocznego wykonywania czynności związanych z przekazywaniem tych składek. A
 
to było by wytłumaczenei ale to też jest standardowe działnie. Wyobraż sobie kogoś młodego kto wstąpił do służby teraz a za 10 lat poprostu zmieni pracę. Nic nie nabywa a DIAS musi mu uzupełnić składki w zus więc nie ma żadnej różnicy. Zatem podnoszenie tematu wydaje siędziwne i nie zrozumiałe bo dzianie takie jest po prostu oczywiste
Tak, to wygląda na gmeranie w rzeczach jasnych. Ale wiecie że odpowiednia wstawiony przecinek, zamiast spójnika "i" całkowici zmienia postać przepisu. " LUB CZASOPISMA" Tak więc o co z tym chodziło dowiemy się po jego prowadzeniu .....
 
To tak jakby ktoś nieprzewidywał już powrotu byłych fscs (ucywilnionych) w szeregi scs. A może można te środki przerzucać jak i kiedy się chce, przeca to wirtualne pieniądze.
Panowie przecież tam jest napisane wyraźnie "byłych funkcionariuszy.......", biorąc to pod uwagę sprawa dotyczy tych ktòrych ucywilniono lub ktòrzy odejdą ze służby i ktòrzy nie nabyli praw emerytalnych.
 
Sławek jako emeryt mogę jutro pod budynkami MF zacząć głodówkę. I nikt mnie z tego nie zwolni. Nie będzie to żadna polityczna chucpa. Jako emeryt pamiętam że przez 30 lat robili mnie w bambuko i nic się nie zmieniło.
 
Panowie przecież tam jest napisane wyraźnie "byłych funkcionariuszy.......", biorąc to pod uwagę sprawa dotyczy tych ktòrych ucywilniono lub ktòrzy odejdą ze służby i ktòrzy nie nabyli praw emerytalnych.
Których "umundurowano" i od 2017 nie mają potrącanych składek ZUS. Ucywilnieni mają potrącane składki cały czas... Tak jak ktoś napisał dotyczy to FCS z byłego UKS, lub US, którzy 15 lat w służbie nie wyrobią. I innych, którzy ze służby odejdą przed upływem tego okresu. Mało młodych odchodzi? I niekoniecznie do innych formacji mundurowych... Jeśli chodzi o te'przecieki' że spotkania z Szefką, to jak dla mnie istotne jest co innego. Po raz kolejny UKSowcy zostali w KAS wydupani, a w konsekwencji my możemy zapomnieć o zaliczeniu lat przed 1999 jako służbę lub równorzędne ze służbą...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Których "umundurowano" i od 2017 nie mają potrącanych składek ZUS. Ucywilnieni mają potrącane składki cały czas... Tak jak ktoś napisał dotyczy to FCS z byłego UKS, lub US, którzy 15 lat w służbie nie wyrobią. I innych, którzy ze służby odejdą przed upływem tego okresu. Mało młodych odchodzi? I niekoniecznie do innych formacji mundurowych... Jeśli chodzi o te'przecieki' że spotkania z Szefką, to jak dla mnie istotne jest co innego. Po raz kolejny UKSowcy zostali w KAS wydupani, a w konsekwencji my możemy zapomnieć o zaliczeniu lat przed 1999 jako służbę lub równorzędne ze służbą...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Dokładnie chodzi o "umundurowanych" w 2016 i 2017 r. byłych pracowników UKS, którym w tym momencie nie po drodze na emeryturę policyjną. Pozostali byli pracownicy UKS, którzy przyszli do SC np. w 2003 r. (SzNP) i otrzymali propozycję pełnienia służby w SC dużo wcześniej i nadal są funkcjonariuszami SCS prawo do emerytury mundurowej nabędą z chwilą kiedy zegar odmierzy im 15 lat stażu w Służbie. Przecieki z narady świadczą niestety o totalnej niechęci MF-u do wszystkich funkcjonariuszy SCS.
 
Których "umundurowano" i od 2017 nie mają potrącanych składek ZUS. Ucywilnieni mają potrącane składki cały czas... Tak jak ktoś napisał dotyczy to FCS z byłego UKS, lub US, którzy 15 lat w służbie nie wyrobią. I innych, którzy ze służby odejdą przed upływem tego okresu. Mało młodych odchodzi? I niekoniecznie do innych formacji mundurowych... Jeśli chodzi o te'przecieki' że spotkania z Szefką, to jak dla mnie istotne jest co innego. Po raz kolejny UKSowcy zostali w KAS wydupani, a w konsekwencji my możemy zapomnieć o zaliczeniu lat przed 1999 jako służbę lub równorzędne ze służbą...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Ja tam czytałem przyczynowy post dosłownie, byłych, a nie obecnych FSCS. Dokładnie tak jak i ja pisałem, np. UKS owcy ktòrzy nie nabędą praw emerytalnych i odejdą ze służby. Szkoda, że koledzy z UKS nie pròbowali działać w sprawie, dla wszystkich mundurowych z SCS, a gdzieś tak jakoś po cichu i dla siebie. Nie jestem pewien ale ucywilnionym płaci się składki do ZUS.
 
Ostatnia edycja:
W tym temacie: ustawa o KAS:
Art. 250a. 1. Jeżeli funkcjonariusz zwolniony ze służby nie spełnia warunków do nabycia prawa do emerytury policyjnej lub policyjnej renty inwalidzkiej, od uposażenia wypłaconego funkcjonariuszowi po dniu wejścia w życie ustawy z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1321) do dnia zwolnienia ze służby, od którego nie odprowadzono składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, przekazuje się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych składki za ten okres przewidziane w ustawie z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych. 2. Przez uposażenie stanowiące podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, o którym mowa w ust. 1, rozumie się uposażenie zasadnicze, uposażenie chorobowe, uposażenie za przedłużony czas służby, dodatki do uposażenia, nagrody roczne i uznaniowe, odpowiednio przeliczone zgodnie z art. 110 ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych. 3. Składki przekazuje się również w przypadku, gdy funkcjonariusz spełnia jedynie warunki do nabycia prawa do policyjnej renty inwalidzkiej. Przekazanie składek następuje na wniosek funkcjonariusza. 4. Składki podlegają waloryzacji wskaźnikiem waloryzacji składek określonym na podstawie ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2020 r. poz. 53 i 252). 5. Przy obliczaniu kwoty należnych składek, waloryzowanych na podstawie ust. 4, stosuje się odpowiednio art. 19 ust. 1 i art. 22 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych. 6. Kwota należnych, zwaloryzowanych składek stanowi przychody Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. 7. Minister właściwy do spraw finansów publicznych, w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw zabezpieczenia społecznego, określi, w drodze rozporządzenia, tryb i terminy przekazywania do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych składek, o których mowa w ust. 1, 3 i 4, oraz jednostki do tego właściwe, mając na uwadze konieczność zapewnienia prawidłowego i niezwłocznego wykonywania czynności związanych z przekazywaniem tych składek. A
Fajnie to ująłeś ale nie jest tak różowo jak by się mogło jawić z przepisów prawa, tak powinno być a rzeczywistość swoje.:unsure:
W zeszłym tygodniu wybrałem się osobiście do ZUS-u ponieważ do "dziadów" się nie dodzwonisz, stworzyli centralne info telefoniczne i wychodzi na to że cała Polska dzwoni na jeden telefon :mad:

Mianowicie chciałem się dowiedzieć:
1. czy składki za okres mojej emerytur z ZER-u od 15-09-1999 do 31-05-2017 zostały już rozliczone (ponieważ emeryturę pobieram od października 2019 r.)
2. Czy składki z drugiego filaru wróciły na subkonto do ZUS ponieważ z 2 filaru zrezygnowałem
3. Jaki jest obecnie stan mojego konta w kontekście emerytury z FUS po odliczeniu ww. składek za ww. okres.
4. Jaka jest prognozowana emka z FUS

Niestety taki burdel że pani potrafiła (mając wszystko w kompie) podpowiedzieć mi tylko że II filar przelał środki na subkonto ponieważ mam już mniej niż 10 lat do emerytury z FUS.
Oczywiście pani wyliczyła mi prognozę że aż mi oko zbielało skąd taka wysoka emerytura??????????????

Okazuje się że składki za okres emki która pobieram nadal wiszą w ZUS-ie, ona nie potrafi ich odjąć od całości, nie potrafi wyliczyć prognozy,
w ogóle niczego nie potrafi.
Mam tylko taką skromną cichą nadzieję że zdążą to wszystko przez te dziesięć lat policzyć, choć do końca to nie mam pewności czy aby na pewno wyliczą mi tą emeryturę z FUS.

PS.
Konkluzja jest taka że nie wybierajcie się do ZUS-u ponieważ i tak nic się nie dowiecie, trzeba wszystko z nimi załatwiać pisemnie i niestety cierpliwie czekać na odpowiedź.

Słyszałem również że ZUS przyjmie do pracy na stanowisko Dyrektora pracownika agencji towarzyskiej z umiejętnośćią ogarnięcia burdelu.:giggle::whistle:;););)
 
Ostatnia edycja:
Dokładnie chodzi o "umundurowanych" w 2016 i 2017 r. byłych pracowników UKS, którym w tym momencie nie po drodze na emeryturę policyjną. Pozostali byli pracownicy UKS, którzy przyszli do SC np. w 2003 r. (SzNP) i otrzymali propozycję pełnienia służby w SC dużo wcześniej i nadal są funkcjonariuszami SCS prawo do emerytury mundurowej nabędą z chwilą kiedy zegar odmierzy im 15 lat stażu w Służbie. Przecieki z narady świadczą niestety o totalnej niechęci MF-u do wszystkich funkcjonariuszy SCS.
Ja tak się zastanawiam czy jak, ktoś z wyższej czy też najwyższej kadry kierowniczej, będąc w służbie w SCS przechodząc przypadkiem w mundurze przed lustrem nie dostaje nagle rozstroju żołądka połączonego z gwałtownym cofniecię się treści na ten przebrzydły widok?
 
Back
Do góry