• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Minister sprawiedliwości powołał zespół, który zająć ma się rozpatrzeniem postulatów dotyczących Służby Więziennej zgłaszanych przez związki zawodowe. Czyżby ostrzeżenia związkowców podziałały? Zapowiadali oni bowiem, że jeśli grupa nie zostanie formalnie powołana do końca stycznia, to wypowiedzą porozumienie z 2018 roku i rozpoczną przygotowania do protestu. Art. z 29-01-2021

https://www.infosecurity24.pl/zespol-powolany-kryzys-zazegnany-protestu-w-sw-na-razie-nie-bedzie

A co zrobiło nasze Ministerstwo F.......su ???????????????????????
To kolejna ściema widać to po komentarzach do artykułu czy na forum funkcjonariuszy SW. Zakończenie prac zespołu roboczego nie później niż 31.12.2022🤣🤣🤣
 
Czy ktoś orientuje się w jakim miesiącu emerytura powiększona o waloryzację / która będzie od 1 marca / wpłynie na konto? Czy będzie to w miesiącu kwietniu czy maju? Ciekawi mnie jak sytuacja wyglądała w ubiegłym roku.
 
To kolejna ściema widać to po komentarzach do artykułu czy na forum funkcjonariuszy SW. Zakończenie prac zespołu roboczego nie później niż 31.12.2022🤣🤣🤣
Grześ może i ściema ale przynajmniej jest jakiekolwiek info, natomiast ze strony Ministerstwa F-su mamy co?
Zero, null,figa, nic, guzik, g***no !!!!!
Dość tych pochwał 😉nie będę już wyliczał tych sukcesów :ROFLMAO: bo jeszcze w tym MF-ie w piórka obrosną😂🤣
 
Czy ktoś orientuje się w jakim miesiącu emerytura powiększona o waloryzację / która będzie od 1 marca / wpłynie na konto? Czy będzie to w miesiącu kwietniu czy maju? Ciekawi mnie jak sytuacja wyglądała w ubiegłym roku.
W zeszłym roku zwaloryzowana emerytura wpłynęła na moje konto już 3.03.2020. W kwietniu na jednym przelewie ze zwykłym zwaloryzowanym już świadczeniem była dodana jeszcze 13-ta emerytura:)
 
Czy ktoś ma podwyższoną emeryturę na tej podstawie ?
ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW
z dnia 4 maja 2005 r.
w sprawie szczegółowych warunków podwyższania emerytur funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej

§ 4. Emeryturę podwyższa się o 0,5 % podstawy wymiaru za każdy rok służby pełnionej w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu, jeżeli funkcjonariusz w czasie wykonywania obowiązków służbowych:
1) 1 podejmował, co najmniej 6 razy w ciągu roku, czynności operacyjno-rozpoznawcze lub dochodzeniowo-śledcze albo interwencje w celu ochrony osób, mienia lub przywrócenia porządku publicznego w sytuacjach, w których istniało bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia;
 
Czy ktoś ma podwyższoną emeryturę na tej podstawie ?
ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW
z dnia 4 maja 2005 r.
w sprawie szczegółowych warunków podwyższania emerytur funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej

§ 4. Emeryturę podwyższa się o 0,5 % podstawy wymiaru za każdy rok służby pełnionej w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu, jeżeli funkcjonariusz w czasie wykonywania obowiązków służbowych:
1) 1 podejmował, co najmniej 6 razy w ciągu roku, czynności operacyjno-rozpoznawcze lub dochodzeniowo-śledcze albo interwencje w celu ochrony osób, mienia lub przywrócenia porządku publicznego w sytuacjach, w których istniało bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia;
Jak już to jest nowszy akt prawny:
Dz. U. 2019 poz.1048
Albo jeszcze lepiej tekst jednolity Dz.U.2020 poz. 1611:
 
Ostatnia edycja:
czy ktos sie orientuje ile wynosi srednia emerytura dla zwyklych zoolli
Każdy będzie miał inaczej. Musisz znać swój wskaźnik "%" z 10 lat porównać go z przeciętnym uposażeniem z roku, w którym chcesz odejść i otrzymujesz podstawę wymiaru. Następnie mnożysz przez ilość lat, tzn. przez % z tego wynikający i już masz kwotę brutto swojej przyszłej emki. Jeśli chcesz wiedzieć ile będzie na rękę odejmij ok. 18%. Proste jak rogalik. 🤪
 
Każdy będzie miał inaczej. Musisz znać swój wskaźnik "%" z 10 lat porównać go z przeciętnym uposażeniem z roku, w którym chcesz odejść i otrzymujesz podstawę wymiaru. Następnie mnożysz przez ilość lat, tzn. przez % z tego wynikający i już masz kwotę brutto swojej przyszłej emki. Jeśli chcesz wiedzieć ile będzie na rękę odejmij ok. 18%. Proste jak rogalik. 🤪
Chyba nie tylko porównać, ale pomnożyć ten swój współczynnik z 10 ciu lat przez owe średnie uposażenie z roku odejścia na emkę.
 
W zakładce dotyczącej emerytur jest przecież dostępny kalkulator.
Tylko, że w kalkulatorze jest chyba jakiś mały błąd, dokładnie nie pamiętam gdzie. Chyba przy zliczaniu wskaźników z 10 lat coś jest nie tak z formułą ale teraz nie mam pewności. Ale przeciętnie ogarnięty z komputerem da sobie radę. Jutro sprawdzę to napiszę gdzie dokładnie.
 
Tylko, że w kalkulatorze jest chyba jakiś mały błąd, dokładnie nie pamiętam gdzie. Chyba przy zliczaniu wskaźników z 10 lat coś jest nie tak z formułą ale teraz nie mam pewności. Ale przeciętnie ogarnięty z komputerem da sobie radę. Jutro sprawdzę to napiszę gdzie dokładnie.
Już sprawdziłem. Moim zdaniem w pozycji K36 (ustalenie podstawy wymiaru) jest formuła SUMA(L11:L34)/10 a winna być formuła SUMA(K11:K34)/10. Wtedy dopiero otrzymamy średnia arytmetyczną w %.
 
Już sprawdziłem. Moim zdaniem w pozycji K36 (ustalenie podstawy wymiaru) jest formuła SUMA(L11:L34)/10 a winna być formuła SUMA(K11:K34)/10. Wtedy dopiero otrzymamy średnia arytmetyczną w %.
Wszystko jest OK. Sprawdziłem na swojej emeryturze . Decyzja z ZER-u różniła się o niewielką kwotę. Różnice wynikają z tego, że zer liczy pełne miesiące, a ja wpisałem sobie w kalkulator co do dnia. Nasz kalkulator jest OK
 
Już sprawdziłem. Moim zdaniem w pozycji K36 (ustalenie podstawy wymiaru) jest formuła SUMA(L11:L34)/10 a winna być formuła SUMA(K11:K34)/10. Wtedy dopiero otrzymamy średnia arytmetyczną w %.
Masz rację jest błąd. Polega on na złym zdefiniowaniu całej kolumny L. W tej wersji jest ona zdublowaniem kolumny F z kwotami rocznych zarobków, nie są to wskaźniki. Twój sposób naprawienia też byłby dobry, pod warunkiem, że w kol.K byłoby tylko 10 wybranych lat. A chodziło o to, żeby najpierw w kolumnie K zobaczyć swoje wskaźniki za wszystkie poszczególne lata, a w kol L wpisać tylko 10 kolejnych wybranych. Do kolumny L nie dawałbym żadnej formuły, inaczej trzeba pamietać, żeby wykasować lata których nie wybraliśmy do emki. W poprzednim kalkulatorze też tak robiłem. Taka mała pułapka
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry