• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Może jestem naiwny. Ja jednak liczę, że ktoś spoza ZZ Celnicy PL zabierze głos w tej sprawie. Przecież porozumienie sygnatariuszy, a "w szczególności" FZZSC i ZZZSC z dnia 21.11.2018 r. z Szefem KAS Panem Marianem Banasiem, przynajmniej w zakresie §3 nie jest w dalszym ciągu zrealizowane.
Grzesiu, jeśli masz kontakt z naszymi znajomymi od wymienionych sygnatariuszy (A.Cz. J.K. i chyba Basia),
szybko im to podpowiedz ...
 
Grzesiu, jeśli masz kontakt z naszymi znajomymi od wymienionych sygnatariuszy (A.Cz. J.K. i chyba Basia),
szybko im to podpowiedz ...
Być może ktoś z członków ZZ Celnicy PL, aktywnych uczestników tego forum chce i może to podpowiedzieć swoim znajomym, kolegom z FZZSC i ZZZSC. Aktywność w tym temacie jest potrzebna, bo czas biegnie szybko.
 
Witam koleżanki i kolegów na emce a także w czynnej służbie 👍
Mam takie pytanie, czy jeśli nie emeryturę odszedłem w połowie roku 2020 i nie podejmowałem żadnej pracy zarobkowej, to mam obowiązek wysyłania PITu do urzędu skarbowego?
Osobiście uważam że nie ma znaczenia kiedy odszedłeś na emeryturę i czy podjąłeś jakąkolwiek pracę. Z ostrożności tzw. procesowej zrobił bym tak że jeżeli w 2020 nie przekroczyłeś kwoty wolnej od podatku to możesz być spokojny i nie składać PIT-u, w przypadku przekroczenia tej kwoty rozliczyłbym się z US.
Pracodawca i Zer na pewno wyśle pit 11 do twojego US, jeśli przekroczyłeś kwotę wolną od podatku a się nie rozliczysz to narażasz się na ukaranie przez Naczelnika US mandatem. Chyba że masz mniej niż 26 lat. :unsure: Dostaniesz dwa pity 11 i pit 40A.
 
Osobiście uważam że nie ma znaczenia kiedy odszedłeś na emeryturę i czy podjąłeś jakąkolwiek pracę. Z ostrożności tzw. procesowej zrobił bym tak że jeżeli w 2020 nie przekroczyłeś kwoty wolnej od podatku to możesz być spokojny i nie składać PIT-u, w przypadku przekroczenia tej kwoty rozliczyłbym się z US.
Pracodawca na pewno wyśle pit 11 do twojego US, jeśli przekroczyłeś kwotę wolną od podatku a się nie rozliczysz to narażasz się na ukaranie przez Naczelnika US mandatem. Chyba że masz mniej niż 26 lat. :unsure:
Jak najbardziej zasadne...No i może się okazać, że coś trzeba oddać fiskusowi:devilish:, a tego bym już nie bagatelizował (wiadomo jak "stoi" budżet);)
 
wg mojej wiedzy pit zatwierdzi sie automatycznie, w razie niedoplaty przyjdzie wezwanie. Nie ma już obowiązku składania deklaracji. No chyba, że ktoś lubi, boi się lub ma ulgi.
OK przecież nikt cię nie zmusi do składania pitu Twój wybór :)

(hihihih tylko pamiętaj - najpierw zajmiemy ci konto, a jak będzie puste to przyjadę do ciebie ja - POBORCA SKARBOWY 🤣🤣🤣)
 
Osobiście uważam że nie ma znaczenia kiedy odszedłeś na emeryturę i czy podjąłeś jakąkolwiek pracę. Z ostrożności tzw. procesowej zrobił bym tak że jeżeli w 2020 nie przekroczyłeś kwoty wolnej od podatku to możesz być spokojny i nie składać PIT-u, w przypadku przekroczenia tej kwoty rozliczyłbym się z US.
Pracodawca i Zer na pewno wyśle pit 11 do twojego US, jeśli przekroczyłeś kwotę wolną od podatku a się nie rozliczysz to narażasz się na ukaranie przez Naczelnika US mandatem. Chyba że masz mniej niż 26 lat. :unsure: Dostaniesz dwa pity 11 i pit 40A.
W
 
Ostatnia edycja:
Witam
Alle to chyba jak wejdę na stronę e pit obecnie e US to tam będzie wyraźnie napisane czy mam coś dopłacić czy też nie jak w roku 2020 za rok 2019,chodzi o to czy jak dostanę dwa pity 11 to w tym elektronicznym będę musiał rubryki wypełniać po kolei czy tylko to będzie do wglądu i zatwierdzenia, progu nie przekroczyłem, aż taki bogacz nie jestem😁😁😁👍(pytam o to, bo jeśli przyjdzie wezwanie do zapłaty to zapłacę, nie zamierzam się uchylać, chodzi mi bardziej o stronę techniczną czy muszę się rozliczać i wypełniać czy też nie)
Możesz zajrzeć ....i wysłać też możesz po obejrzeniu, zakazu nie ma;)....no i sprawdź 1%:cool:
 
Witam koleżanki i kolegów na emce a także w czynnej służbie 👍
Mam takie pytanie, czy jeśli nie emeryturę odszedłem w połowie roku 2020 i nie podejmowałem żadnej pracy zarobkowej, to mam obowiązek wysyłania PITu do urzędu skarbowego?
Dostałeś odprawę, więc masz duże szanse że wpadłeś w 2 próg podatkowy. Zaliczki tego nie uwzględniały bo ZER nie zna twoich dochodów z 2020 z IAS i nie powiększył ci składek po ich przekroczeniu.
Sprawdź to bo prawdopodobnie możesz mieć niemiłą niespodziankę w postaci dopłaty podatku. Ratunkiem może być mało zarabiająca żona, wtedy wspólne rozliczenie załatwia sprawę
 
Zaopatrzenie emerytalno-rentowe , 3 grupa inwalidztwa w zw. ze służbą - czy odliczymy
w pit ulgi ; rehabilitacyjna , leki itp. ? Mają Forumowicze Taką Wiedzę ?
 
Zaopatrzenie emerytalno-rentowe , 3 grupa inwalidztwa w zw. ze służbą - czy odliczymy
w pit ulgi ; rehabilitacyjna , leki itp. ? Mają Forumowicze Taką Wiedzę ?
Inwalidztwo z u.o.z.e to inna para kaloszy. Ulgi w Pit w rodzaju rehabilitacyjna, korzystanie z sam. osobowego, lekowa odliczysz jeżeli będziesz miał orzeczoną niepełnosprawność przez Powiatowy Zespół ds Orzekania o Niepełnosprawności. Chyba tak to właśnie wygląda.
 
Z tymi ulgami w PIT to się tak nie rozpędzajcie, leki tylko powyżej 100,- PLN w miesiącu, dojazdy tylko na udokumentowane zabiegi rehabilitacyjne i tu chyba koniec ulg. Już to tak wszystko uregulowali aby osoby niepełnosprawne nie miały z tego tytułu wielkich przywilejów podatkowych.
A zwolnienie z abonamentu rtv jedynie dla emerytów po 60 roku życia pod warunkiem pobierania emerytury w wysokości około 2500,- PLN brutto.
 
PS. Leki do odliczenia: kwota powyżej 100,- PLN w miesiącu. Uważajcie aby nie doliczyć jednorazowej torebki foliowej widniejącej ewentualnie na fakturze z apteki, bo koledze US zakwestionował tą śmieszną groszową kwotę.
 
Back
Do góry