• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

US zakwestionował tą śmieszną groszową kwotę.
ten US to nie jakiś mityczny cyklop z maczugą czy inny pasażer NOstromo, tylko z krwi i kości , nasz kolega , urzędnik pracujący w podatkach:):), swoja droga, to jak łatwo optyka się zmienia z chwila przejścia na emke , hehe a stopień to podobno ma się dożywotnio ( ironia)
 
Witam
Alle to chyba jak wejdę na stronę e pit obecnie e US to tam będzie wyraźnie napisane czy mam coś dopłacić czy też nie jak w roku 2020 za rok 2019,chodzi o to czy jak dostanę dwa pity 11 to w tym elektronicznym będę musiał rubryki wypełniać po kolei czy tylko to będzie do wglądu i zatwierdzenia, progu nie przekroczyłem, aż taki bogacz nie jestem😁😁😁👍(pytam o to, bo jeśli przyjdzie wezwanie do zapłaty to zapłacę, nie zamierzam się uchylać, chodzi mi bardziej o stronę techniczną czy muszę się rozliczać i wypełniać czy też nie)
Niestety ale otrzymałeś 18 pensji ( 6 odprawa + 12 emka i pobory jak pracowałeś !) - lepiej sprawdź czy nie przekroczyłeś 85 520 PLN brutto. Raczej na pewno, będzie dopłata.
 
Dodaj jeszcze 13 tj 19 pensji 😄
13-ta pensja będzie rozliczana w 2021 r. jako dodatkowy przychód oprócz emerytury. ZER wszczyna z urzędu postępowanie dotyczące osiągania dodatkowego przychodu oprócz emerytury, gdyż do ZER spływa informacja z IAS o wypłaceniu w lutym 13-tki za 2020 r.. Jeżeli w 2021 r. nie będziesz podejmował dodatkowego zajęcia zarobkowego, a twoja emerytura wynosi <75% uposażenia, to razem z przychodem z tytułu 13-tki powinieneś się zmieścić w widełkach, które pozwolą nie potrącać ZER-owi z tytułu dodatkowego przychodu wypłacanych kwot emerytury. Przynajmniej u mnie tak było wszczęto postępowanie z urzędu ale z rozliczenia rocznego wynikało, iż kwota należnego świadczenia emerytalnego= kwocie świadczenia wypłaconego.
 
13-ta pensja będzie rozliczana w 2021 r. jako dodatkowy przychód oprócz emerytury. ZER wszczyna z urzędu postępowanie dotyczące osiągania dodatkowego przychodu oprócz emerytury, gdyż do ZER spływa informacja z IAS o wypłaceniu w lutym 13-tki za 2020 r.. Jeżeli w 2021 r. nie będziesz podejmował dodatkowego zajęcia zarobkowego, a twoja emerytura wynosi <75% uposażenia, to razem z przychodem z tytułu 13-tki powinieneś się zmieścić w widełkach, które pozwolą nie potrącać ZER-owi z tytułu dodatkowego przychodu wypłacanych kwot emerytury. Przynajmniej u mnie tak było wszczęto postępowanie z urzędu ale z rozliczenia rocznego wynikało, iż kwota należnego świadczenia emerytalnego= kwocie świadczenia wypłaconego.
Witam
Dziękuję za info, dzisiaj sprawdziłem swój epit, no i tam wszystko jak na dłoni, pit z zeru pit z iasu no i ogólny pit, no próg przekroczyłem i muszę dopłacić, trudno takie życie, w tym roku nie będę pracował to powinienem tak jak pisałeś się zmieścić w progu na 2022,pozdrawiam👍
 
Jeżeli ktoś przekroczył dolny próg podatkowy a rozlicza się z małżonkiem to musi jak najprędzej wysłać oświadczenie ze strony ZER-u.
 
Ostatnia edycja:
Jeżeli ktoś przekroczył dolny próg podatkowy a rozlicza się z małżonkiem to musi jak najprędzej wysłać oświadczenie ze strony ZER-u.

Można rozjaśnić temat. Co to znaczy dolny próg podatkowy. ZER musi wiedzieć jakiego pit zloze?
Od kilkunastu lat rozliczam pit wspólnie . Jakie to dla ZER ma znaczenie ?
 
Można rozjaśnić temat. Co to znaczy dolny próg podatkowy. ZER musi wiedzieć jakiego pit zloze?
Od kilkunastu lat rozliczam pit wspólnie . Jakie to dla ZER ma znaczenie
DIAS wysyła ponoć sprawozdanie do ZER odnośnie wypłaconych pieniędzy , a oni na tej podstawie wyliczają czy mieścisz się w 1 czy wskakujesz w 2 próg podatkowy. Dla większości zeszłorocznych emerytów kwota ok. 85.000 pln zostanie przekroczona.Chodzi o to żeby nie naliczyli Wam 32% zaliczki podatkowej.
 
Bardzo dziękuję za poinformowanie emerytów o takich sytuacjach.
Faktycznie na stronie zer jest informacja o skali podatkowej.
W mojej sytuacji nie doszło do przekroczenia kwoty dochodu w 1 grupie /do 85500/.
 
DIAS wysyła ponoć sprawozdanie do ZER odnośnie wypłaconych pieniędzy , a oni na tej podstawie wyliczają czy mieścisz się w 1 czy wskakujesz w 2 próg podatkowy. Dla większości zeszłorocznych emerytów kwota ok. 85.000 pln zostanie przekroczona.Chodzi o to żeby nie naliczyli Wam 32% zaliczki podatkowej.
Oświadczenie tylko wówczas, jeśli przekroczysz 85 520 brutto z samego ZER. To do nich że rozliczasz się z małżonką/mężem. Czyli na pewno dotyczy to tych co mają emkę mundurową > 5 915PLN na rękę.
 
Oświadczenie tylko wówczas, jeśli przekroczysz 85 520 brutto z samego ZER. To do nich że rozliczasz się z małżonką/mężem. Czyli na pewno dotyczy to tych co mają emkę mundurową > 5 915PLN na rękę.
Owszem ale nie tylko wtedy. Jeżeli chcesz korzystać z ulg np. Internetowej, prorodzinnej, termomodernizacyjnej itd.
i to odliczyć razem z żoną to też wysyłasz oświadczenie do Zer-u, że chcesz rozliczać się wspólnie i dochody każdego z was nie przekraczają 85528 zł.
 
Dla zainteresowanych kwestią poboru podatku dochodowego od osób fizycznych przez organ rentowy jakim jest w naszym przypadku ZER o dla osób 60/65 plus, również ZUS odsyłam do treści art.34 updof -pobieranie zaliczek przez organy rentowe.
Możecie pytać na priva, postaram się odpowiedzieć w miarę moich możliwości.
 
Kolejna rewolucja w OFE . Onet przedstawia kolejną wizję .
/Business Insider/ . Olbrzymie wpływy do budzetu . ?
Wejście w życie 01.06.2021 . /propozycja Morawiecki ego team/
NOWY PROJEKT , NOWE TOWARZYSTWA, NOWE ROZDANIE ,
NOWY PODZIAŁ KAPITAŁU .
 
Ostatnia edycja:
Owszem ale nie tylko wtedy. Jeżeli chcesz korzystać z ulg np. Internetowej, prorodzinnej, termomodernizacyjnej itd.
i to odliczyć razem z żoną to też wysyłasz oświadczenie do Zer-u, że chcesz rozliczać się wspólnie i dochody każdego z was nie przekraczają 85528 zł.
Nic takiego mi nie przekazano. Rozliczać mogę razem lub osobno. A informuję jedynie wtedy gdy przekraczam próg z ZER i wówczas info że będę razem z żoną się rozliczał. Takie informacje uzyskałem z ZER.
 
Nic takiego mi nie przekazano. Rozliczać mogę razem lub osobno. A informuję jedynie wtedy gdy przekraczam próg z ZER i wówczas info że będę razem z żoną się rozliczał. Takie informacje uzyskałem z ZER.
Zgadza się, jak przekroczysz próg w ZER to ci wystawia odpowiedni PIT z kwotą do zapłaty.Jak masz dwa PITY z ZER i JAS rozliczasz się wspólnie lub sam i masz dopłatę lub zwrot.
 

Im dłużej czytam założenia Likwidacji OFE , tym mam większe przekonanie o zawładnięciu pieniędzy
W "Białych rekawiczkach" . Ciągle dochodzi do gry słów . Raz będzie można wykorzystywać
środki z OFE w momencie przejścia na emeryturę , kolejny raz , że w momencie osiągnięcia wieku
emerytalnego . To takie samo oszustwo jak z art. 15a . Kiedyś będzie można otrzymać drugą
emeryturę , tak samo jak kiedyś będzie można pobierać zgromadzone środki na emeryturę .
A co z planami podwyższenia wieku emerytalnego na 70/75lat? Kolejna niewiadoma.
Jeżeli chcą zabrać 15% podatku od przekształcenia , to tylko pod warunkiem , że z IKE będzie
można pobierać dodatek emerytalny w momencie przejścia na emeryturę . Kto z Nas doczeka te kilka, kilkanaście , kilkadziesiąt lat ?
 
Back
Do góry