• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Spoko nic się nie stało a swoją drogą, kilka lat temu też nie bardzo interesowałem się przepisami dotyczącymi emerytur.
Pozdrawiam, miłej niedzieli.
 
Polecam analizę orzeczenia Sądu Najwyższego z 2019 roku oraz komentarze do ustawy o zaopatrzeniu społecznym.
 
@bolo1999
chciałem zwrócić tylko uwagę, że kapitał początkowy był liczony na 01 stycznia 1999 i po waloryzacjach będzie brany do wyliczenia emerytury ZUS, w ZUSie zaczyna się problem wyliczenia zwaloryzowanych składek od 01 stycznia 1999 do 14 września 1999 ponieważ nie mają na to programu i trzeba to policzyć ręcznie.
 
@bolo1999
chciałem zwrócić tylko uwagę, że kapitał początkowy był liczony na 01 stycznia 1999 i po waloryzacjach będzie brany do wyliczenia emerytury ZUS, w ZUSie zaczyna się problem wyliczenia zwaloryzowanych składek od 01 stycznia 1999 do 14 września 1999 ponieważ nie mają na to programu i trzeba to policzyć ręcznie.

Dlatego napisałem "I w dość dobrym przybliżeniu będziesz wiedział"

Wystarczy porównać styczeń 1999 ze styczniem 2000 i odjąć 1/4 przyrostu rocznego zgromadzonego kapitału, lub lekko obniżyć kwotę wyliczonej na 1 stycznia 2000 emki

I, tak jak pisałem, zwaloryzować kwotę emki wskaźnikami waloryzacji 2000 - 2020
 
skoro jesteś w temacie to powinieneś wiedzieć o którym orzeczeniu mowa. Poszperaj, jak znajdziesz to podyskutujemy.
 
skoro jesteś w temacie to powinieneś wiedzieć o którym orzeczeniu mowa. Poszperaj, jak znajdziesz to podyskutujemy.

Pierdu pierdu

Ja znam inne, wiesz które, całkiem odmienne

Na Śląsku nie płacą nie?

Żałosne...

Wiem, ale nie powiem...

Udowodnij że nie jesteś wielbłądem...
 
@bolo1999
chciałem zwrócić tylko uwagę, że kapitał początkowy był liczony na 01 stycznia 1999 i po waloryzacjach będzie brany do wyliczenia emerytury ZUS, w ZUSie zaczyna się problem wyliczenia zwaloryzowanych składek od 01 stycznia 1999 do 14 września 1999 ponieważ nie mają na to programu i trzeba to policzyć ręcznie.
 
Tak, to prawda co piszesz. Ja czekam za emeryturą z ZUS od stycznia 2020r. maja nowe wytyczne i muszę czekać aż wyczyszczą moje konto ze składak ZUS z okresu za jaki otrzymałam emeryturę z ZER wtedy zostaną składki ZUS za okres, który wyliczą mi emeryturę z cywila. Do dzisiaj nie mam nawet decyzji zaliczkowej.
 
Tak, to prawda co piszesz. Ja czekam za emeryturą z ZUS od stycznia 2020r. maja nowe wytyczne i muszę czekać aż wyczyszczą moje konto ze składak ZUS z okresu za jaki otrzymałam emeryturę z ZER wtedy zostaną składki ZUS za okres, który wyliczą mi emeryturę z cywila. Do dzisiaj nie mam nawet decyzji zaliczkowej.
W takim przypadku zwróciłbym się z żądaniem odsetek za zwłokę.
 
A tym

to tyle jeżeli chodzi o zaangażowanie szefa KAS
A tymczasem w SCS duża grupa funkcjonariuszy w kwietniu i maju złożyła wnioski z terminem odejścia ze służby w czerwcu, lipcu, sierpniu.....
Po wkacjach nie będzie już tak łatwo skompletować patroli.
W Urzędach Skarbowych powtarzane są plotki, że wkrótce wszystkich ucywilnionych funkcjonariuszy SC znowu przywrócą do służby. Już martwią się kto ich zastąpi bo i tam niedługo zrobią się spore braki kadrowe.
 
Ciekawy artykuł ukazał się w portalu INTERIA.
Cyt.
Przygotowywany przez MSWiA projekt ustawy zakłada, że prawo do emerytury mają nabywać funkcjonariusze, którzy ukończyli 55 lat i przepracowali w służbie co najmniej 25 lat. Reforma ma objąć funkcjonariuszy policji, straży granicznej, straży pożarnej, ABW, CBA, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Więziennej oraz BOR - przyjętych do służby po 1 stycznia 1999 r.

A gdzie SŁUŻBA CELNA ???
Panie Sławku zapewniano nas, że będziemy ujęci w nowym projekcie.
Może należy przypomnieć o pewnych ustaleniach.
Liczyć można jedynie na Pana związek.

Pozdrawiam.
Link:http://biznes.interia.pl/wiadomosci/finanse-osobiste/news/emerytury-czy-mundurowi-zaplacza,1490801


Dzisiaj dla odmiany trochę nostalgii gdyż mija dekada od rozpoczęcia najbardziej rozczytywanego wątku na forum. Tak to już 10 lat, czas szybko płynie, Jack102 go rozpoczął i chwała mu za to oraz pozdrowienia dla Sławka i wszystkich którzy angażowali się w walce o emerytury.
 
A tym

A tymczasem w SCS duża grupa funkcjonariuszy w kwietniu i maju złożyła wnioski z terminem odejścia ze służby w czerwcu, lipcu, sierpniu.....
Po wkacjach nie będzie już tak łatwo skompletować patroli.
W Urzędach Skarbowych powtarzane są plotki, że wkrótce wszystkich ucywilnionych funkcjonariuszy SC znowu przywrócą do służby. Już martwią się kto ich zastąpi bo i tam niedługo zrobią się spore braki kadrowe.

Niestety art. 150 ustawy KAS mówiący o tzw. przeniesieniu ze służby cywilnej do służby celno-skarbowej . Dalej członek korpusu służby cywilnej zatrudniony w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw finansów publicznych albo w jednostce organizacyjnej KAS może otrzymać propozycję przeniesienia do pełnienia służby w Służbie Celno-Skarbowej .

Mają jeszcze duże możliwości w tym zakresie a ułatwienia w zakresie obciążeń podatkowych zwolnią miejsca na stanowiskach cywilnych . Jest też część ludzi ucywilnionych czekających na mundur i dosłużenie 5 lat . Nie ma co zaklinać rzeczywistości i trzeba myśleć realistycznie . Ludzie jakie dodatki , Policjantem nie zostaje się w 7 dni jak i oficerem w służbach po kursie 20 dniowym .

Art. 150 daje taką możliwość powołania cywila do Służby Celno-Skarbowej a to powoduje , że nie będzie problemu z wakatami .

Potrzebują najwięcej funkcjonariuszy do WZP . I teraz niech każdy sobie odpowie czy to są stanowiska uwieńczające karierę i dotychczasowe doświadczenie . Czy po prostu "poturbowanie funkcjonariusza z np. 25 letnim stażem w Służbie" i zrobienie go krawężnikiem . Czy to ma być początek kariery w służbie czy koniec . Co za matoł spowodował taką ścieżkę kariery .

Brak właściwego wykorzystania etatów to jest wina ewidentna Dyrektorów Izb IAS .
Tutaj wydaje mi się droga otwarta przed majestat sądów ( a te jak na razie dają sobie radę nawet z politycznymi dyrektorami) . Porponuję wykorzystać jakikolwiek incydent wypadkowy , powypadkowy związany z nieprzerwaną służbą np. 20 godzinną i następnie z prawnikiem otworzyć oczy szerzej Dyrektorowi a może w rezultacie zakończyć gwałtownie jego karierę .

Tutaj otwiera się pole do popisu dla ZZ . Gońcie ich , tak trzeba :))
 
Nostalgia - tak naprawdę wszystko zaczęło się w latach dziewięćdziesiątych. To permanentna walka o normalność - książkę by napisał. Wielokrotnie mówiłem i pisałem że nam zależało tylko na warunkach pracy i płacy porównywalnych jak w Straży Granicznej.
To też dotyczyło ścieżki kariery zawodowej sposobu wyłaniania i szkolenia kadry w tym kierowniczej (oficerskiej).
Ale niektóre związki miały inne pomysły ....szczególnie działacze z kategorią wojskową inna niż A. Dlatego ta służba taka kulawa.
Ale to już inna historia....
 
Potrzebują najwięcej funkcjonariuszy do WZP . I teraz niech każdy sobie odpowie czy to są stanowiska uwieńczające karierę i dotychczasowe doświadczenie . Czy po prostu "poturbowanie funkcjonariusza z np. 25 letnim stażem w Służbie" i zrobienie go krawężnikiem . Czy to ma być początek kariery w służbie czy koniec . Co za matoł spowodował taką ścieżkę kariery .
Odnośnie tego pytania na końcu to chyba wiesz? Nasza ścieżka kariery była bardzo wyboista odkąd pamiętam , ale upadek służby postępuje od czasu likwidacji GUC.
Co do kursu oficerskiego, to długość kursu jeszcze w 2016 roku była większa. Osobiście uważam , że 25 lat służby jest wystarczające, żeby kurs oficerski trwał trzy tygodnie. Samo ukończenie kursu nikogo oficerem nie uczyni. Musi być jeszcze wola przełożonych aby napisać wniosek o awans. A z tym jest już różnie. Wiem co mówię.Byłem na kursie ponad dwa lata temu i do dzisiaj jestem w korpusie aspirantów. Zawsze miałem własne zdanie i to się nie zmieniło.;)
 
Według mnie każdy wstępujący do służby w okresie służby przygotowawczej dotyczy również wcielonych do SCS z UKS i US obligatoryjnie powinien spędzić 6 m-cy ( najlepiej od października do marca) na zewnętrznej granicy,na przejściu drogowym bo skoro jest to służba celno- skarbowa to tego cła gdzieś trzeba liznąć. Czytając posty na forum mam wrażenie że duża grupa wypowiadających się tu użytkowników służbę zna tylko z opowieści i dotyczy to również STARYCH przyjętych przed 2004, bo wtedy mieliśmy granicę zewnętrzną również na zachodzie i południu.
 
Back
Do góry