• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

a takie pytanie; poza służbą liczoną do emki mundurowej, a planuję odejść na początku przyszłego roku mam staż od 87 r. do 99 r. dodatkowo. W tym wojsko 2 lata które zostanie doliczone do emki. Jaką emeryturę ZUS dostanę po osiągnięciu powszechnego wieku emerytalnego?
ZUS dopiero opracował kalkulatory ale i to nic nie dało, obecnie trwają ustalenia pomiędzy ZUS-em a ZER-em. krótko mówiąc, osoby które przeszły na emkę mundurową i osiągnęły wiek emerytalny (K-60; M-65) do tej pory nie maja obliczonego świadczenia.
 
ZUS dopiero opracował kalkulatory ale i to nic nie dało, obecnie trwają ustalenia pomiędzy ZUS-em a ZER-em. krótko mówiąc, osoby które przeszły na emkę mundurową i osiągnęły wiek emerytalny (K-60; M-65) do tej pory nie maja obliczonego świadczenia.
Mają wszystko obliczone i wypłacane w formie zaliczki a faktycznie czekają jedynie na decyzję z ZUS
 
a takie pytanie; poza służbą liczoną do emki mundurowej, a planuję odejść na początku przyszłego roku mam staż od 87 r. do 99 r. dodatkowo. W tym wojsko 2 lata które zostanie doliczone do emki. Jaką emeryturę ZUS dostanę po osiągnięciu powszechnego wieku emerytalnego?

Orientacyjnie będzie to w informacji z zus po obliczeniu kapitału początkowego i składek na dzień 31.12.1999, wskazana jako wysokość hipotetycznej emerytury, jeśli płacenie składek zostało zaprzestane, to ta niższa emerytura, bo ta druga, to jeśli składki byłyby płacone dalej, do 65 lat, w podobnej wysokości

Tę kwotę należy podwyższyć o waloryzację od 2000 do 2020, szukaj tego na stronach zus

I w dość dobrym przybliżeniu będziesz wiedział

U mnie to jakieś 723zł brutto plus waloryzacje, których nie liczyłem
 
Orientacyjnie będzie to w informacji z zus po obliczeniu kapitału początkowego i składek na dzień 31.12.1999, wskazana jako wysokość hipotetycznej emerytury, jeśli płacenie składek zostało zaprzestane, to ta niższa emerytura, bo ta druga, to jeśli składki byłyby płacone dalej, do 65 lat, w podobnej wysokości

Tę kwotę należy podwyższyć o waloryzację od 2000 do 2020, szukaj tego na stronach zus

I w dość dobrym przybliżeniu będziesz wiedział

U mnie to jakieś 723zł brutto plus waloryzacje, których nie liczyłem
Niestety nie jest to takie proste jak piszesz.
 
ZUS dopiero opracował kalkulatory ale i to nic nie dało, obecnie trwają ustalenia pomiędzy ZUS-em a ZER-em. krótko mówiąc, osoby które przeszły na emkę mundurową i osiągnęły wiek emerytalny (K-60; M-65) do tej pory nie maja obliczonego świadczenia.
Przecież biorą dwie emki. Zer/Zus (60/65)i sobie chwalą .
 
Powinni brać ale jeszcze nie biorą bo ZUS ma problem, nie potrafi wyliczyć świadczenia. Tak jest na Sląsku.
 
ZUS to państwo w państwie. Może być i tak, że ZUS O Chorzów nie wypłaca a ZUS Cieszyński tak.
 
Więc i ty i ja mamy rację. Ponadto nie zarzucaj mi pisania nieprawdy. Napisałeś co wiez ja napisałem co ja wiem.
 
ZUS Wodzisław Śląski, ZUS Rybnik, ZUS Cieszyn nie mają z wyliczeniem i wypłatą żadnego problemu - proszę o informację które oddziały ZUS mają problem.
 
Według mnie to mniej więcej wygląda następująco : Kapitał początkowy uzyskany do 15 września 1999r. plus waloryzacje (do ostatniego miesiąca na miesiąc przed emeryturą ZUSOWSKĄ) dzielony przez 215 i to co wyjdzie mnożymy przez 82 %. = kwota netto emerytury.
 
Ostatnia edycja:
ZUS dopiero opracował kalkulatory ale i to nic nie dało, obecnie trwają ustalenia pomiędzy ZUS-em a ZER-em. krótko mówiąc, osoby które przeszły na emkę mundurową i osiągnęły wiek emerytalny (K-60; M-65) do tej pory nie maja obliczonego świadczenia.

I jak się okazuje to nieprawda

Być może na Śląsku nie płacą, ale wspomniałeś o tym póżniej

To obaj macie rację czy zacytowany post, bez takiego zastrzeżenia terytorialnego, był nieprawdą?

Celnicy nie piją alkoholu

Prawda czy fałsz?

Prawda, bo ja jestem abstynentem...

Litości

Zastanów się zanim kiedykolwiek napiszesz cokolwiek w tak nie budzącym wątpliwości twierdzeniu
 
ZUS Wodzisław Śląski, ZUS Rybnik, ZUS Cieszyn nie mają z wyliczeniem i wypłatą żadnego problemu - proszę o informację które oddziały ZUS mają problem.

Czy to jest Śląsk?

Wolny?

Heloł?

Zagalopowałeś się to weź to na klatę a nie teraz szukasz usprawiedliwienia, uzasadnienia, wymówek...

Ile masz lat?
 
Czy to jest Śląsk?

Wolny?

Heloł?

Zagalopowałeś się to weź to na klatę a nie teraz szukasz usprawiedliwienia, uzasadnienia, wymówek...

Ile masz lat?

Proszę, zwiększ odstęp między wierszami.
Będzie jeszcze większe wrażenie, że jest dużo ''treści'' we wpisie. Poza tym, bardziej będziesz oryginalny i osobliwy. I bardziej normalny.
 
Po wpisach @bolo1999, @lynx wydaje mi się, że na tym forum nie jest ważne o czym piszesz a to jak odpowiedzieć żeby coś napisać i mieć oststnie zdanie ( niekoniecznie w temacie). @lynx i po co te wycieczki, nie interesuje Cię temat zusuwskiej emki bo do 65 jeszcze daleko to nie odpisuj.
@Drogowiec, z informacji która posiadam taka sytuacja jest w centralnej części województwa, co do Częstochowy to nie mam wiedzy.
Reszta info na priva.
 
Po wpisach @bolo1999, @lynx wydaje mi się, że na tym forum nie jest ważne o czym piszesz a to jak odpowiedzieć żeby coś napisać i mieć oststnie zdanie ( niekoniecznie w temacie). @lynx i po co te wycieczki, nie interesuje Cię temat zusuwskiej emki bo do 65 jeszcze daleko to nie odpisuj.
@Drogowiec, z informacji która posiadam taka sytuacja jest w centralnej części województwa, co do Częstochowy to nie mam wiedzy.
Reszta info na priva.
Przepraszam Cię, wpis mój faktycznie nie jest merytoryczny.
Zgadzam się z Tobą. Do bola1999 napisałem tak przy okazji. Do 65 lat jeszcze trochę mi brakuje.
Pozdrawiam.
 
Back
Do góry