• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

no i fajnie, że to robisz, można się nie zgadzać z Twoimi wnioskami ale na pewno coś dobrego z Twoich analiz wynika. Może weź pod lupę uzasadnienie wyroków w sprawie uznania wcześniejszych lat pracy na podstawie ustawy, np tego ostatniego z 18 czerwca. Ja nawet nie próbuję tego czytać bo mnie krew zalewa, a nie chcę rzucać kur...mi na forum...., poza tym nie mam kwalifikacji. :))))))
 
a teraz ciekawostka
kilka lat temu na Słowacji spotykało się wozy z napisem celna sprawa
dziś widziałem finansowa sprawa
czyżby się zainspirowali?
 
... Może weź pod lupę uzasadnienie wyroków w sprawie uznania wcześniejszych lat pracy na podstawie ustawy, np tego ostatniego z 18 czerwca. Ja nawet nie próbuję tego czytać bo mnie krew zalewa, a nie chcę rzucać kur...mi na forum...., poza tym nie mam kwalifikacji. :))))))

Przyznaję, że mnie zaskoczyłeś. Pisałem teoretycznie na ten temat jakieś dwa lata temu, ale wydawało mi się,
że wyrok Sądu - pierwszy i na razie ostatni był właśnie dopiero dwa dni temu, a uzasadnienie jest jeszcze
niedostępne. Skoro się mylę, daj mi namiar, a chętnie poczytam i podzielę się własnymi wnioskami.

ps
Kto twierdzi, że jakieś "kwalifikacje" ja mam?

Nie jestem prawnikiem, a tylko magisterkiem po "Administracji" (z nieco rozbudowanymi elementami prawa
- administracyjnego oraz podstawowymi prawa - wewnętrznego, karnego, cywilnego, pracy i jeszcze jakiegoś tam)
i po "Stosunkach Międzynarodowych" (z elementami prawa konstytucyjnego, gospodarczego, morskiego oraz
międzynarodowego publicznego), więc choć ładnie to brzmi - żadnych kwalifikacji prawniczych nie posiadam.
 
Jak należy rozumieć ust. 3 w najnowszym projekcie nowelizacji ustawy emerytalnej z dnia 17 czerwca tzn. ".... nabywa prawo do emerytury w dniu osiągnięcia tego stażu...."?

"3. Funkcjonariusz Służby Celnej lub funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej, który w dniu zwolnienia ze służby, przekształcenia albo wygaśnięcia stosunku służbowego osiągnął staż służby 15 lat, w tym co najmniej 5 lat o których mowa w ust. 2 nabywa prawo do emerytury w dniu osiągnięcia tego stażu, niezależnie od przyczyny zwolnienia ze służby, wygaśnięcia czy przekształcenia stosunku służbowego. "
 
ano tak, że nabędziesz prawo do emerytury, kiedy przesłużysz 15 lat, pod warunkiem, że przez 5 lat wykonywałeś "zadania policyjne", niezależnie ile wtedy będziesz miał lat.
Czyli gdyby ten przepis już dzisiaj obowiązywał to prawo do emerytury miałbyś już dzisiaj gdybyś rozpoczął służbę w SC nie później niż 21.06.2004
 
Po glebszej analizie przepisow uwazam ze jesli tak gdzies robia, to robia to bezprawnie , od tego jest droga odwolawcza a potem sad. To jest jedna ustawa o zaopatrzeniu i w innych sluzbach niczego nie odliczaja.
 
ano tak, że nabędziesz prawo do emerytury, kiedy przesłużysz 15 lat, pod warunkiem, że przez 5 lat wykonywałeś "zadania policyjne", niezależnie ile wtedy będziesz miał lat.
Czyli gdyby ten przepis już dzisiaj obowiązywał to prawo do emerytury miałbyś już dzisiaj gdybyś rozpoczął służbę w SC nie później niż 21.06.2004
- Wg mnie dolicza sie rowniez pelnienie sluzby jako funkcjonariusz w sluzbie celno-skarbowej tj od dnia 1 marc 2017r.' - zgodnie z zapisem w ustawie. Ci ktorzy nie przyjeli propozycji ucywilnienia do 31 sierpnia 2017 r byli funkcjonariuszami co jest zgodne z zapisem w swiadectwie sluzby.
 
Ostatnia edycja:
Mam rozumieć, że są obawy o to, że absencja chorobowa będzie odliczana od stażu służby. Ta ustawa jest dla nas niekorzystna, ale nie aż tak.
 
Tak mnie zastanawia : obecnie w WUC-S jako funkcjonariuszka prowadzę dochodzenia, w UC robiłam to samo. W UKS przed przejściem do UC, też prowadziłam dochodzenia, dlaczego więc robiąc to samo od 1993 roku mam mieć liczone do emerytury lata od 1999 roku ? To jest jawna dyskryminacja i łamanie praw konstytucyjnych. Czy Straż Marszałkowska poza otwieraniem drzwi i oprowadzaniem wycieczek oprócz munduru miała coś wspólnego z pracą mundurową ? Im zaliczono wszystkie lata do emerytury ! Tak patrząc, to kolejarze i leśnicy też powinni mieć emeryturę mundurowa ! Kuriozum. Wszystkie związki - zarówno celne, jak i skarbowe cicho siedzą w tym temacie. Wychodzi, że do 60 lat będę latać w terenie po realizacjach, prowadząc przesłuchania i przeszukania ! W służbie celnej pow.55 lat jest 30% osób, w policji 3 % - paranoja !
 
Tak mnie zastanawia : obecnie w WUC-S jako funkcjonariuszka prowadzę dochodzenia, w UC robiłam to samo. W UKS przed przejściem do UC, też prowadziłam dochodzenia, dlaczego więc robiąc to samo od 1993 roku mam mieć liczone do emerytury lata od 1999 roku ? To jest jawna dyskryminacja i łamanie praw konstytucyjnych. Czy Straż Marszałkowska poza otwieraniem drzwi i oprowadzaniem wycieczek oprócz munduru miała coś wspólnego z pracą mundurową ? Im zaliczono wszystkie lata do emerytury ! Tak patrząc, to kolejarze i leśnicy też powinni mieć emeryturę mundurowa ! Kuriozum. Wszystkie związki - zarówno celne, jak i skarbowe cicho siedzą w tym temacie. Wychodzi, że do 60 lat będę latać w terenie po realizacjach, prowadząc przesłuchania i przeszukania ! W służbie celnej pow.55 lat jest 30% osób, w policji 3 % - paranoja !


Nie przyjmujmy retoryki mfu.

Emki mundurowe nie są za czynności policyjne, bo jakie czynności policyjne wykonuje np strażak psp?

Są w zw ze stosunkiem służby, i jako takie winny zależeć wyłącznie od stażu w służbie

Jesteś nowa na forum, temat był wielokrotnie wałkowany

I na koniec - na jakiej podstawie twierdzisz, że celnicy.pl siedzą cicho?

Bo nikt ci nie meldował?

Prześledż chociażby infa z głównej z ost 3 lat
 
Dlaczego?! Koresponduje mój tekst ściśle z projektem zmian do ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji,(….) oraz ich rodzin... . Nie widzę szczególnego nacisku na rządzących aby zaliczyć nam, jak innym wcześniejszych lat pracy do emerytury. Milczenie w temacie totalne, aż przejdzie projekt rządowy i zapomnijmy o temacie. Na skarbowcach w temacie emerytur, to już totalna cenzura i zmowa milczenia.
 
Nie przyjmujmy retoryki mfu.

Emki mundurowe nie są za czynności policyjne, bo jakie czynności policyjne wykonuje np strażak psp?

Są w zw ze stosunkiem służby, i jako takie winny zależeć wyłącznie od stażu w służbie

Jesteś nowa na forum, temat był wielokrotnie wałkowany

I na koniec - na jakiej podstawie twierdzisz, że celnicy.pl siedzą cicho?

Bo nikt ci nie meldował?

Prześledż chociażby infa z głównej z ost 3 lat
No, to sorki. Przejrzę na spokojnie stare posty. Boję się tylko, że jak te sieroty jako jedyna służba będziemy zasuwać do 60 (65) lat, bowiem na to wskazuje projekt i działanie MF. Pozdrawiam
 
Back
Do góry