• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

W ustawie zaopatrzeniowej jest 15 lat sluzby, a nie zadan policyjnych. Idac tym tokiem myslenia to wezmy wzor od Strazy Pozarnej i przyjmijmy np. 15 lat przy gaszeniu pożarow.
Od gajowych 7 lat pracy w lesie 2 lata bycie ministrantem i 1 rok pracy u ogrodnika.
 
Ostatnia edycja:
Witam. Stanowisko MF jest na razie, że zostaje 5 lat, ale ja osobiście wierzę, że to się zmieni.
Ja mogę jedynie napisać, że związek będzie do końca działał w tej sprawie - równego traktowania funkcjonariuszy służb mundurowych.
Liczymy na kompromis i będziemy o niego zabiegać na każdym etapie prac legislacyjnych. Stanowisko MF uniemożliwiło nam zawarcie kompromisu w Senacie w 2017r. i mam nadzieję, że teraz MF zmieni jednak zdanie.
Ponadto trzeba pamiętać, że to ustawodawca przyjmuje ustawy, a nie MF i o ile dialogu z MF nie będzie(na razie jeszcze jest na to czas), to tak jak wspomniałem na każdym etapie procesu legislacyjnego będziemy działać.
Ważne, aby ustawa - projekt rządowy szedł swoim rytmem. Tak też zamierzamy działać, tzn. bez zakłócania tempa prac.
Jeżeli chodzi o wcześniejsze lata także widzę możliwość konsensusu i mam tutaj na myśli oczywiście analogię do innych formacji.
Co do wyroku z SO w Warszawie to jest na głównej.
Proszę środowisko o wsparcie. Celniku zdeklaruj się!
 
Panowie @Yogi i @zmotywowany!

Poddaję pod Waszą rozwagę i zastanowienie, kwestię wartą nieco głębszego zastanowienia.

Mianowicie dlaczegóż to, userzy od wielu lat uczestniczący w życiu tego Forum - także ci
bardzo niepokorni - w pewnych sprawach nie "rzucają się" podobnie jak Wy, co więcej;
niejednokrotnie zwracali Wam uwagę, iż podnoszone przez Was tematy, są przecież na
bieżąco monitorowane przez Związek, a WSZELKIE nowości natychmiast komunikowane
we właściwym temacie, bądź na stronie głównej.

Można zrozumieć Wasze zachłyśnięcie się, odkryciem możliwości dawanych przez Forum,
ale coś jest "nie tak", gdy nowi userzy dominują "na siłę", starając się "przekrzyczeć"
wszystko i wszystkich, w dodatku pouczając doświadczonych działaczy lub sugerując, iż
mogliby "nie zauważyć" istotnych dla środowiska kwestii.

Nie traktujcie powyższego jako reprymendy, bądź ataku na Wasze wolności. Jesteście
dorośli, więc przyjmijcie te słowa dorośle i rozważnie, gdyż takie podejście absolutnie
nie narusza Waszej powagi i godności.


 
Wyroku nie ma na głównej, bo jeszcze wymaga korekty. Będzie dzisiaj opublikowany.
Co do niektórych pytań forumowiczów, pragnę wyjaśnić, że dla dobra wielu spraw, o które pytacie, odpowiedzi publicznej nie uzyskacie. Także nie na każdy temat poprzez maila czy w rozmowie telefonicznej. Wielu planowanych działań nie mogę i nie chcę zdradzać. Mam nadzieję, że to jest zrozumiałe, wszak wszyscy chcemy dojść do celu. Część planów jest przekazywana szczątkowo i jest to celowe, część jest ogólnie i także jest to zamierzone.
 
Witam. Stanowisko MF jest na razie, że zostaje 5 lat, ale ja osobiście wierzę, że to się zmieni.
Ja mogę jedynie napisać, że związek będzie do końca działał w tej sprawie - równego traktowania funkcjonariuszy służb mundurowych.
Liczymy na kompromis i będziemy o niego zabiegać na każdym etapie prac legislacyjnych. Stanowisko MF uniemożliwiło nam zawarcie kompromisu w Senacie w 2017r. i mam nadzieję, że teraz MF zmieni jednak zdanie.
Ponadto trzeba pamiętać, że to ustawodawca przyjmuje ustawy, a nie MF i o ile dialogu z MF nie będzie(na razie jeszcze jest na to czas), to tak jak wspomniałem na każdym etapie procesu legislacyjnego będziemy działać.
Ważne, aby ustawa - projekt rządowy szedł swoim rytmem. Tak też zamierzamy działać, tzn. bez zakłócania tempa prac.
Jeżeli chodzi o wcześniejsze lata także widzę możliwość konsensusu i mam tutaj na myśli oczywiście analogię do innych formacji.
Co do wyroku z SO w Warszawie to jest na głównej.
Proszę środowisko o wsparcie. Celniku zdeklaruj się!

Sławek, Twoje posty mają efekt terapeutyczny, uspokajają niektóre gorące głowy. Nie mówię żebyś brał za terapię kasę ale pisz jak najczęściej. :)
 
Sławek, Twoje posty mają efekt terapeutyczny, uspokajają niektóre gorące głowy. Nie mówię żebyś brał za terapię kasę ale pisz jak najczęściej. :)

AdamDworcow to prawda. Chodzi o informowanie środowiska. W izbach nie mamy informacji dlatego proszę o posty na forum. Dzięki Sławek za informację. Deklarujmy członkowstwo w ZZ Celnicy pl.
 
Mam nadzieje, ze wraz ze wsparciem Strazy Marszalkowskiej, uda sie usunac przepis o liczeniu em. z kolejnych wybranych 10 lat dla zatrudnionych przed 2013 r. a nie z ostatniego zajmowanego stanowiska. Przepis jest jawna nierownoscia SC i SM wobec innych sluzb. W tym przypadku nawet MF nie moglby argumentowac powolujac sie na TK tak jak w przypadku lat policyjnych. Jesli teraz sie tego nie zalatwi to pozniej mina kolejne lata na rownanie do innych.
 
Przyłączam się do tych stwierdzeń i dziękuję Sławku że odpisałeś, ogólnie brakuje solidnych informacji w gąszczu plotek i dziwnych teorii. Rozumiem również, iż nie możesz wszystkiego pisać na forum, ale wrzucaj proszę od czasu do czasu takie uspokajające info.
Oczywiście nadal wspieram twoje działania. :eek:
 
Ludki, od jakiej daty Dias-y liczą wykonywanie zadań policyjnych?
Od daty aktu mianowania czy od daty wejścia ustawy o SC.
 
a powinni liczyć od 01.01.1983 r. - a właściwie tego nie powinni liczyć, zapomnieliście?

Nikt nie zapomniał.
Pytanie było :
Ludki, od jakiej daty Dias-y liczą wykonywanie zadań policyjnych?
Od daty aktu mianowania czy od daty wejścia ustawy o SC.

Więc taka odpowiedź.
Sławek cały czas zapewnia że lata przed 15.09.1999 to jeden z głównych priorytetów dla związku. A póki co lepsze będzie zaliczenie służby od 15.09.1999 niż od 01.07.2000r.
 
Dzięki Bolo, masz rację nie czytam, ostatnio mało bywam na zz celnicy i pewnie dlatego umykają mi niektóre sprawy.
Ale dzięki za konkretną odpowiedź :)
 
Nikt nie zapomniał.
Pytanie było :
Ludki, od jakiej daty Dias-y liczą wykonywanie zadań policyjnych?
Od daty aktu mianowania czy od daty wejścia ustawy o SC.

Więc taka odpowiedź.
Sławek cały czas zapewnia że lata przed 15.09.1999 to jeden z głównych priorytetów dla związku. A póki co lepsze będzie zaliczenie służby od 15.09.1999 niż od 01.07.2000r.
Daty mianowania są różne niektórzy w lipcu inni w czerwcu 2000 r.
PS.

Zmieniłem w ustawieniach na interfejs standardowy i zaczęło działać
 
Back
Do góry