• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

znowu nie zrozumiałeś słowa pisanego i kontekstu ?
ty tu właśnie po to jesteś aby dyskredytować userów.
to słabość umysłu czy socjotechnika z urzędu ?
nie karmić trolla !!!!

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Nie wiem , jaką strategię przyjęły nasze związki, ale w konsultowanych zmianach w zakresie emerytur mundurowych NAS nie MA !!!
Dyskusja trwają tylko w obszarze policji i pozostałych formacji !!!
Ja i wielu z nas lepiej poczuliby się , gdyby chociaż jakieś w sprawozdaniach były wzmianki o tym , że ktoś o nas poza Ministrem MB walczy ???
 
Wczoraj rozmawiałem na ten temat z Przewodniczącym jednego ZZ z obecnych na spotkaniu. Potwierdził, że ze swoim ministrem rozmawiają o służbach podległych pod MSWiA. Wojsko, SW i SCS powinny uzgodnić temat odpowiednio z MON, Min. Sprawiedliwości i Ministrem Finansów. Nasz ZZ nieustannie "bombarduje" zatem MF w tej sprawie. Pisałem też już, że ustawy przyjmuje SEJM i będziemy na każdym etapie procesu legislacyjnego zabiegać o zmiany traktujące równo funkcjonariuszy, także na etapie Rządu, o ile z MF i MSWiA nie będzie efektów.
 
Dzięki Sławku, jaśniej się nie da. Jeżeli uważnie Cię czytałem wcześniej, to zrozumiałem, że na dzień dzisiejszy jest wola po stronie MF, by załatwić sprawę "55", nie ma póki co woli znieść "5". Protest w Policji zakończył się porozumieniem znoszącym barierę "55" chyba dla szerszej grupy niż MSWiA, oczywiście wyłączając nas z wiadomych względów. Sławku, nie chcę byś wróżył z kart, ale powiedz na jakim poziomie widzisz szanse na załatwienie tej sprawy dla nas bez używania "środków przymusu"? Tzn. procentowo, powiedzmy 50%, mniej czy więcej?
 
Nie wlicza się. Jak również nie wlicza się wypłacanych ewentualnie nadgodzin ani dodatku za wyżywienie, co mnie dziwi i to bardzo, bo to w końcu stały dodatek. Wlicza się - zasadnicza, stażowe, dodatek kontrolerski, za stopień, za nocki, dodatek dla przewodników psa, dodatek dla kierowników zmian i chyba jeszcze kilka innych. Oczywiście dodaje się premie roczną. W tym kalkulatorze co jest na stronie nagroda roczna jest wpisywana oddzielnie.
 
Apel/prośba do wszystkich ludzi dobrej woli (patetycznie ale inaczej się nie da)
Szukam wraz z kilkoma osobami "nietypowo" potwierdzonych 5 lat zadań policyjnych w takich referatach/wydziałach jak WPR, egzekucja itp.
Chodzi o sytuacje, gdzie np. w referacie ktoś siedzący obok wykonujący te same zadania otrzymał to potwierdzenie a inna osoba nie. np. w przypadku referatu ........ trzy osoby były koordynatorami, na szczeblu UC otrzymały takie zadania poprzez decyzję Naczelnika, zadania te są wymienione w zadaniach policyjnych ale przypomnę osoby były koordynatorami niekoniecznie wykonywały czynności - brak także wpisu do zakresu obowiązków a jedynie odniesienie w zakresie obowiązków do wykonywania innych czynności określonych w odrębnych aktach wewnętrznych. Natomiast czwarta osoba miała identyczny zakres obowiązków jak pozostali a potwierdzenia nie dostała. Chętnie odbiorę info na priv.
Pozdrawiam wszystkich i CZEKAM.
 
Nastała cisza......
Jeżeli miałyby być impertynencje....to i dobrze że cisza.
To może teraz delikatnie przypomnę zasady dobrej dyskusji:
1. Wyrażamy opinie, a nie oceniamy;
2. Mówimy na temat;
3. Mówimy zwięzłe;
I dodam swoją....wspieramy Sławka bo w jedności siła. A na trudne czasy Wódz może być jeden.
 
Podpowiadam, składając wniosek o przyznanie emerytury policyjnej pamiętać o zasadniczej służbie wojskowej;
Ja się przejechałem o kilkanaście miesięcy;
 
Apel/prośba do wszystkich ludzi dobrej woli (patetycznie ale inaczej się nie da)
Szukam wraz z kilkoma osobami "nietypowo" potwierdzonych 5 lat zadań policyjnych w takich referatach/wydziałach jak WPR, egzekucja itp.
Chodzi o sytuacje, gdzie np. w referacie ktoś siedzący obok wykonujący te same zadania otrzymał to potwierdzenie a inna osoba nie. np. w przypadku referatu ........ trzy osoby były koordynatorami, na szczeblu UC otrzymały takie zadania poprzez decyzję Naczelnika, zadania te są wymienione w zadaniach policyjnych ale przypomnę osoby były koordynatorami niekoniecznie wykonywały czynności - brak także wpisu do zakresu obowiązków a jedynie odniesienie w zakresie obowiązków do wykonywania innych czynności określonych w odrębnych aktach wewnętrznych. Natomiast czwarta osoba miała identyczny zakres obowiązków jak pozostali a potwierdzenia nie dostała. Chętnie odbiorę info na priv.
Pozdrawiam wszystkich i CZEKAM.
Niestety w obecnym stanie prawnym i faktycznym najistotniejsze jest to co znajduje się w Twoich aktach osobowych : zakresach obowiazków, opisach stanowiska, decyzjach , poleceniach itd.
 
Back
Do góry