• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

W sprawie emerytur jest kilka ważnych spraw do załatwienia. Pomimo tego chcę zapytać kierownictwo ZZ czy posiada wiedzę na temat zmiany rozporządzenia RM w sprawie wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy SCS. W mojej ocenie po uruchomieniu tegorocznych podwyżek mnożnik powinien wzrosnąć do poziomu około 3,41.
Zmiana ta ma istotne znaczenie w kontekście planowanego zniesienia wymogu 55lat czego skutkiem może być większa ilość funkcjonariuszy SCS pragnących przejść na emeryturą a poziom mnożnika ma istotne znaczenie dla wyliczenia jej wysokości.
 
Dodam jeszcze, że stosowne zmiany rozporządzeń zostały dokonane dla Policji (mnożnik 3,71), SG (3,71), PSP (3,65), SOP (4,42) w dzienniku ustaw pod pozycjami od 185 do 188. Oczywiście tamte służby mają niższą kwotę bazową.
 
Gródkraka. Związek pytał o to już w styczniu na spotkaniu i chyba nawet jest w protokole. MF odpowiedział, że zmiana mnożnika w rozp. zostanie dokonana po wypłacie podwyżek.
Co do drugiego zdania. Uważam, że to ma minimalny wpływ na ilość ewentualnych odejść, gdyż podwyżki są planowane także w kolejnych latach, jak również nasz Związek zamierza kontynuować walkę o dalsze jeszcze podwyżki w latach 2022-2024, tak aby dojść do trzykrotności minimalnej płacy, jako najniższe wynagrodzenie w KAS. Mamy plan działań długoterminowy i dzięki temu w pełni realny.
 
Gródkraka. Związek pytał o to już w styczniu na spotkaniu i chyba nawet jest w protokole. MF odpowiedział, że zmiana mnożnika w rozp. zostanie dokonana po wypłacie podwyżek.
Co do drugiego zdania. Uważam, że to ma minimalny wpływ na ilość ewentualnych odejść, gdyż podwyżki są planowane także w kolejnych latach, jak również nasz Związek zamierza kontynuować walkę o dalsze jeszcze podwyżki w latach 2022-2024, tak aby dojść do trzykrotności minimalnej płacy, jako najniższe wynagrodzenie w KAS. Mamy plan działań długoterminowy i dzięki temu w pełni realny.

Plan długoterminowy ma sens. Bardzo proszę go opublikować, gdyż jestem ciekawy planowanych działań Związku. Szczególnie interesuje mnie kwestia zaliczenia do EM dla celników lat przed 1999r. a dla funkcjonariuszy z IC i UKS lat pracy w służbie cywilnej.
 
Ja myślę żeby było sprawiedliwie zgodnie z wyrokiem TK- zadania policyjne , zniesienie wieku 55 lat i 15 lat zadań policyjnych z zaliczeniem okresu służby ,pracy w Urzędzie Celnym, Służbie Celnej.
 
Chodziło mi o wykonywanie 15 lat zadań policyjnych i możliwość odejścia na emke bez względu na wiek z zaliczeniem wszystkich lat służby/pracy.
 
Ja myślę żeby było sprawiedliwie zgodnie z wyrokiem TK- zadania policyjne , zniesienie wieku 55 lat i 15 lat zadań policyjnych z zaliczeniem okresu służby ,pracy w Urzędzie Celnym, Służbie Celnej.

Nie wiem czy cztales uzasadnie wyroku, ale raczej nie. Skad te 15 lat ? Z kapelusza wziales.
 
Chodziło mi o zasady tożsame z zasadami w Policji zgodnie z Ustawą o Zaopatrzeniu Emerytalnym.
 
Chodziło mi o zasady tożsame z zasadami w Policji zgodnie z Ustawą o Zaopatrzeniu Emerytalnym.
W ustawie zaopatrzeniowej jest 15 lat sluzby, a nie zadan policyjnych. Idac tym tokiem myslenia to wezmy wzor od Strazy Pozarnej i przyjmijmy np. 15 lat przy gaszeniu pożarow.
 
http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/42B99AA68DFF0144C12583BB002C6C25/$File/3178-008.pdf
http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/42B99AA68DFF0144C12583BB002C6C25/$File/3178-008.pdf

Sławku, po przeczytaniu tych dwóch ostatnich opinii (druk 3178) Prokuratorii Generalnej Oraz SN, mam obawy że 5 zadań policyjnych) lat zostanie.
Jeszcze jedno, co słychać w sprawie uzasadnienia wyroku o zaliczeniu pracy w administracji do służby? Masz już jakieś wieści???
Uważasz że zniesiony zostanie tylko wiek 55 lat a 5 policyjnych pozostanie? Może Sławek ma jakieś info w tej sprawie?
 
Zmotywowany, takie mam obawy ale chciałbym się mylić.
Też czekam na info od Sławka, jest z nas wszystkich najbardziej zorientowany w sprawie.
 
info? chyba już była, no może troszkę dyplomatyczna, żeby nie powiedzieć polityczna.
Gródkraka. Związek pytał o to już w styczniu na spotkaniu i chyba nawet jest w protokole. MF odpowiedział, że zmiana mnożnika w rozp. zostanie dokonana po wypłacie podwyżek.
Co do drugiego zdania. Uważam, że to ma minimalny wpływ na ilość ewentualnych odejść, gdyż podwyżki są planowane także w kolejnych latach, jak również nasz Związek zamierza kontynuować walkę o dalsze jeszcze podwyżki w latach 2022-2024, tak aby dojść do trzykrotności minimalnej płacy, jako najniższe wynagrodzenie w KAS. Mamy plan działań długoterminowy i dzięki temu w pełni realny.
 
http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/42B99AA68DFF0144C12583BB002C6C25/$File/3178-008.pdf
http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/42B99AA68DFF0144C12583BB002C6C25/$File/3178-008.pdf

Sławku, po przeczytaniu tych dwóch ostatnich opinii (druk 3178) Prokuratorii Generalnej Oraz SN, mam obawy że 5 zadań policyjnych) lat zostanie.
Jeszcze jedno, co słychać w sprawie uzasadnienia wyroku o zaliczeniu pracy w administracji do służby? Masz już jakieś wieści???

Bardzo istotne dwie kwestie. Ponawiam pytanie z obawy, że ujdą uwadze przedstawicieli ZZ.
 
Bardzo istotne dwie kwestie. Ponawiam pytanie z obawy, że ujdą uwadze przedstawicieli ZZ.

Sławek pisz jak jest bo milczenie Twoje niczego dobrego nie przyniesie dla środowiska. Znoszą lub nie znoszą i tyle. Dalej zobaczymy bo widziałem w komórce org. kilka wniosków o zaprzestanie przelewania składek. Po prostu pisz jak jest. Zero przepływu informacji. Twożenie pozorów przez pseudo działaczy zz w jas już nie działa. Pytani przez fc nie wiedzą co negocjowali przy podwyżkach i o co walczą. Uprzedzam pytanie w jakich JAS. We wszystkich.
 
Ostatnia edycja:
Sławek pisz jak jest bo milczenie Twoje niczego dobrego nie przyniesie dla środowiska. Znoszą lub nie znoszą i tyle. Dalej zobaczymy bo widziałem w komórce org. kilka wniosków o zaprzestanie przelewania składek. Po prostu pisz jak jest.
Mf nikomu łaski nie robi bo jednolite przepisy dla mundurowych służb to oczywistość. Czekamy na informację.
 
Back
Do góry