• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

popieram!!!

smutnym jest, że w tak ważnej chwili tak wielu CZEKA na mannę z nieba, samemu nic nie robiąc

absolutnym minimum jest wsparcie działań poprzez zapisanie się do celnicy.pl - nie rozumiecie tego?

posłów i sędziów tk interesuje sprawa wskaźnika reprezentacji środowiska przez zz - to bardzo ważne, żeby nie było to 4 tys z 14, ale 10 tys z 14

nie żałujcie tych 15 zyla - one będą dobrze wydane - nie wrócą do Was w formie paczek, bo nie to jest w tej chwili najważniejsze - potrzebni są prawnicy, lobbing i ekspertyzy

nie stójcie z boku, bo to może się zemścić na nas wszystkich

bolo, jestem uczestnikiem tego forum niedługo. Na tyle krótko, że niektóre moje wpisy pozostają bez echa. Np. te w których i ja nawołuję do namawiania fc, żeby wstąpili do ZZCelnicyPL. Dlaczego nawołuję o namawianie, ano dlatego że nie pozyskamy kolejnych członków bez osobistego zaangażowania. Podpisy się same nie zebrały bez naszego osobistego w tym udziału. A ludzie rzeczywiście w chwili obecnej tylko czekają na tę mannę z nieba. Powody są różne, ale takie najbardziej prozaiczne to te, że sporo złego zawdzięczamy innym związkom i niestety związki jako takie, mają złą prasę w powszechnej opinii. Są osoby, które się po prostu boją należeć do związków (też nie bez przyczyny...) to tłumaczmy, że deklarację można wysłać pocztą, a składkę płacić samodzielnie, niekoniecznie za pośrednictwem płac. Ja osobiście nie widzę w tym żadnej ujmy na honorze. Nie musimy mieć na czole wypalonej przynależności, ale POWINNIŚMY należeć do związków Pana Siwego.

Więc po raz kolejny apeluję do nas tutaj na tym forum- namawiajmy ludzi sami do wstąpienia w nasze szeregi, podawajmy adres forum, niech przeczytają co się dzieje.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
popieram!!!

smutnym jest, że w tak ważnej chwili tak wielu CZEKA na mannę z nieba, samemu nic nie robiąc

absolutnym minimum jest wsparcie działań poprzez zapisanie się do celnicy.pl - nie rozumiecie tego?

posłów i sędziów tk interesuje sprawa wskaźnika reprezentacji środowiska przez zz - to bardzo ważne, żeby nie było to 4 tys z 14, ale 10 tys z 14

nie żałujcie tych 15 zyla - one będą dobrze wydane - nie wrócą do Was w formie paczek, bo nie to jest w tej chwili najważniejsze - potrzebni są prawnicy, lobbing i ekspertyzy

nie stójcie z boku, bo to może się zemścić na nas wszystkich

Dokładnie! Najśmieszniejsze jest to, że u mnie w pracy najbardziej "podjarani" emeryturami są ci, którzy tylko potrafią dużo gadać. Przeliczają, kombinują, mają tysiące wersji ewentualnej wysokości emerytury, a na pytanie "do Siwego się zapisałeś?" , nagle milkną. Żal wam bez kitu tych paru złotych, boicie się czegoś, bo nie rozumiem. Ja rozumiem, że ktoś nie ma czasu protestować przed sejmem itd, ale te 15 zł, to chyba minimum przyzwoitości w obecnym czasie. Zrozumcie, że nawet jak część z nas pójdzie na emerytury, silny związek dalej będzie potrzebny nam wszystkim. Ktoś skutecznie będzie musiał nas reprezentować, no chyba że liczycie na stare związki!! No, ale jak tu już ktoś wcześniej napisał - najlepiej gorące kasztany wyciągać z ogniska czyimiś rękami!
 
Dokładnie! Najśmieszniejsze jest to, że u mnie w pracy najbardziej "podjarani" emeryturami są ci, którzy tylko potrafią dużo gadać. Przeliczają, kombinują, mają tysiące wersji ewentualnej wysokości emerytury, a na pytanie "do Siwego się zapisałeś?" , nagle milkną. Żal wam bez kitu tych paru złotych, boicie się czegoś, bo nie rozumiem. Ja rozumiem, że ktoś nie ma czasu protestować przed sejmem itd, ale te 15 zł, to chyba minimum przyzwoitości w obecnym czasie. Zrozumcie, że nawet jak część z nas pójdzie na emerytury, silny związek dalej będzie potrzebny nam wszystkim. Ktoś skutecznie będzie musiał nas reprezentować, no chyba że liczycie na stare związki!! No, ale jak tu już ktoś wcześniej napisał - najlepiej gorące kasztany wyciągać z ogniska czyimiś rękami!
W mojej Izbie jest podobnie i podejrzewam, że tak jest w każdej Izbie.
Niektórzy deklarowali wstąpienie do związku i na deklaracji się skończyło.
Tak jak było ze zbieraniem podpisów.
Ci co teraz mają najwięcej do powiedzenia i przeliczania emerytury, zebrali najmniej, albo żadnych podpisów.
Sugerowałem przew. związku Celnicy.pl w mojej Izbie, żeby spotkać się z ludźmi i nic. Tylko e-maile, które są tu na stronie.
To za mało, żeby przekonać (nakłonić ludzi).
Takie spotkania z udziałem Pana Sławomira Siwego , jak w najbliższych dniach w Łodzi i Toruniu, powinny być w każdej Izbie.
 
Komunikat w sprawie nieprawdziwych informacji dotyczących zmian w emeryturach funkcjonariuszy
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji informuje, że Rząd oraz MSWiA nie prowadzą i nie planują prowadzić żadnych prac nad zmianami w ustawie emerytalnej funkcjonariuszy Policji i innych służb mundurowych.
Czyżby koledzy policjanci nie mieli zaufania do swojej "góry",że MSWiA musiało dementować przecieki ???
zródło: https://msw.gov.pl/pl/aktualnosci/1...macji-dotyczacych-zmian-w-emeryturach-fu.html
 
no nie bardzo ok, bo tak chcą im zmienić zasady, że będzie gorzej, a jak zmienią im to i nam takie zasady niekorzystnego naliczania wprowadzą...
 
ptaszki donosiły, z poprzedniej władzy, że pracują nad zmianą podstawy naliczania emerytury tylko od uposażenia zasadniczego, bez stałych dodatków, nie wiem, jak teraz:)
 
Ostatnia edycja:
o tym właśnie pisałem... poprzednia władza próbowała coś przy tym gmerać, ale odpuścili ze względu na silny opór związków mundurowych - nie dali by rady wydłużyć jednocześnie wieku przejścia na emeryturę i obniżenia podstawy. Mundurowi pamiętają i się obawiają tego pomysłu, stąd też takie plotki u nich, że msw musi uspokajać nastroje :)
 
ptaszki donosiły, z poprzedniej władzy, że pracują nad zmianą podstawy naliczania emerytury tylko od uposażenia zasadniczego, bez stałych dodatków, nie wiem, jak teraz:)
Potwierdzam , takie słuchy chodzą u kolegów z SG i Policji. Poprzednio jak tylko pojawiały się plotki o zmianach to kończyło się na fali raportów o emeryturę.
 
Komunikat ws prac nad projektem propozycji stanowiska Rządu wobec obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw (druk nr 30)


W dniach 21-22 grudnia 2015 r., w Ministerstwie Finansów, odbyło się pierwsze spotkanie grupy roboczej, powołanej przez Szefa Służby Celnej, celem przygotowania projektu stanowiska Rządu wobec obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym służb mundurowych. W pracach grupy roboczej uczestniczyli przedstawiciele Departamentu Służby Celnej Ministerstwa Finansów, Izby Celnej w Katowicach, Izby Celnej w Warszawie oraz przedstawiciel Związku Zawodowego Celnicy PL.

Efektem prac było wypracowanie wstępnego stanowiska, zgodnie z którym:
1) systemem zaopatrzenia emerytalnego funkcjonariuszy służb mundurowych objęta zostałaby cała formacja Służby Celnej;
2) prawo do emerytury policyjnej, po okresie 15 lat pełnienia służby, przysługiwałoby funkcjonariuszom Służby Celnej, którzy zostali do niej przyjęci przed dniem 31 grudnia 2012 r., a w przypadku funkcjonariuszy przyjętych do służby w Służbie Celnej po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2012 r. nabycie uprawnień emerytalnych wiązałoby się ze spełnieniem dwóch przesłanek łącznie, tj. 25 lat służby i ukończone 55 lat życia;
3) osoby, które w dniu wejścia w życie nowych przepisów posiadałyby ustalone prawo do emerytury z systemu powszechnego lub prawo do renty z tytułu niezdolności do pracy określone w przepisach o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, zachowywałyby prawo do tych świadczeń;
4) funkcjonariuszom Służby Celnej, którzy pełnili służbę w dniu wejścia w życie nowych przepisów, przysługiwałoby prawo wyboru systemu emerytalnego poprzez złożenie oświadczenia;
5) przygotowanie stanowiska w sprawie projektowanych zmian powinno uwzględniać fakt, iż prowadzone są prace mające na celu powołanie Krajowej Administracji Skarbowej (wstępne szacunki zakładają, że w strukturze KAS pełnić służbę będzie ok. 9-10 tys. funkcjonariuszy Służby Celnej).

Szef Służby Celnej zaakceptował wstępne stanowisko wypracowane przez grupę roboczą.


źródło
http://corintia.mofnet.gov.pl/corin...kat CORINTIA prace nad stanowiskiem rządu.pdf
 
w komunikacie jest pewna nieścisłość.
w pracach uczestniczy przedstawiciel Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej.
tak się składa, że z ZZ Celnicy PL ;).

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Jak wiadomo, decyzją Szefa Służby Celnej została powołana grupa robocza ds. projektu obywatelskiego, w skład której wszedł przedstawiciel Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Sławomir Siwy - w zał. notatka
Grupa pracowała w dniach 21 i 22.12.2015r.
Do dnia 5 stycznia były przesyłane uwagi do całości projektu przez wszystkich członków grupy.
Żaden członek grupy nie zgłosił uwag zmieniających główne i zasadnicze założenia projektu, co zostało potwierdzone w Komunikacie MF, który ukazał się na Corintii, który zamieszczamy.
Ponieważ Pan Minister Marian Banaś, na spotkaniu w dniu 22 grudnia 2015r. poinformował, że projekt obywatelski jest priorytetem i ma wejść w życie przed zapowiadaną reformą, interweniowałem zaraz po 6 stycznia w MF prosząc o zwołanie spotkania grupy i pilne procedowanie.
Odpowiedzi udzieliła Pani Maria Wójtowicz Z-ca Dyr. Dep. SC, którą publikujemy. W piśmie tym Pani Dyrektor uzasadnia zaistniałą zwłokę
Wysłałem odpowiedź do Pani Dyrektor, którą również publikuję.
Do dnia dzisiejszego nie odbyło się drugie posiedzenie Zespołu, jak wskazuje odpowiedź Pani M.Wójtowicz z powodu działań innych ZZ.
W szczególności niepokoi wystąpienie jednej z central związkowych do Zespołu problemowego ds. usług publicznych działającego przy Radzie Dialogu Społecznego "Dialog" w sprawie realizacji wyroku TK.
Niepokoi, ponieważ powstaje pytanie w jakim celu wystąpiono z tą inicjatywą, skoro:
- w Sejmie jest projekt obywatelski, który poparły trzy Kluby Parlamentarne, w tym PiS
- Ministerstwo Finansów popiera projekt obywatelski i wspólnie nad tym pracujemy w resorcie i wszystko zmierza w dobrym kierunku
Reasumując, nie było w grupie roboczej uwag zmieniających główne założenia projektu obywatelskiego, a etap zgłaszania uwag został zamknięty. Zgłoszono tylko uwagę dot. byłych pracowników UKS, którym MF proponuje uwzględniać prawo do emerytury mundurowej od momentu przejścia do SC tj. od 2003 roku.
Miejmy nadzieję, że prowadzone poboczne działania przez inne organizacje, w szczególności wywołanie poprzez złożenie wniosku przez jedną z organizacji prac ww. Zespołu problemowego, nie wypaczą wyników prac grupy roboczej ds. projektu obywatelskiego.

PLIKI SĄ DO POBRANIA NA STRONIE GŁÓWNEJ
 
I mógłbym pomarzyć o emeryturce już, prawie ... gdyby nie (ponownie ci sami) "pomocnicy", dzięki którym dotychczasowi "sternicy" mogą zdążyć mnie wy...chać ...
 
A o co chodzi w pk 1t

1. Realizacja wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 03.03.2015 r. sygn. akt K39/13 poprzez włączenie funkcjonariuszy Służby Celnej do ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin oraz niektórych innych ustaw. Przedstawienie założeń projektu rządowego, terminu wdrożenia.

Co oznacza "Przedstawienie założeń projektu rządowego, terminu wdrożenia."? Słabo się robi!
 
Back
Do góry