• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

A Ty "Mario 97 "
JAKIE W TAKIM RAZIE MASZ PROPOZYCJE ??

Np. gwarancja, że wszyscy którzy dzisiaj zasuwają na pasie lub w innym miejscu w którym zostanie Służba Celna nie zostali przeniesieni do kas.

Regulacja o której wcześniej pisałem będzie to gwarantować !!!

Zielony78;124620 [B napisał:
Funkcjonariusze nie posiadający okresu służby, od którego zależy nabycie uprawnień emerytalnych w dniu wejścia w życie nowelizacji Ustawy o zaopatrzeniu, jeżeli realizowali kiedykolwiek ww. zadania służb mundurowych, powinni mieć prawo wyboru czy chcą pozostać w służbie na podstawie mianowania czy chcą zostać zwolnieni ze służby i zostać zatrudnieni na podstawie umowy o pracę. Funkcjonariusze, którzy zadeklarują chęć pozostania w służbie na podstawie mianowania powinni zostać przydzieleni do zadań ściśle związanych z charakterystyką służb mundurowych. Jeżeli nie wszyscy funkcjonariusze zmieszczą się w liczbie etatów, którym przypisane są zadania służb mundurowych to wykonują swoje dotychczasowe zadania oraz sukcesywnie w miarę zwolnienia się w/w etatów, powinni być do tych zadań służb mundurowych w pierwszej kolejności przydzielani.[/B]

daje się możliwość wyboru i nikt kto kiedykolwiek nawet przez jeden dzień wykonywał zadania nie pozostanie na lodzie. Ktoś mówił, że standardem w SC jest rozpoczęcie kariery od oddziału. Więc zdecydowana większość z nas łapie się pod te regulację. Może jedynie ludzie, którzy zaczynali od początku karierę od eksperta w jakimś super referacie/wydziale się nie załapią.
 
Oto fragmenty relacji związków ze spotkania z SSC w dniu 22.12.2015 na temat naszych emerytur.

1. Prace Zespołu ds. projektu obywatelskiego mają na celu ustalenie szczegółów - nie ma ingerencji w główne założenia ustalone w projekcie. SSC w pełni popiera projekt obywatelski. Zespół pracuje nad przygotowaniem stanowiska MF do projektu, co obejmuje dopracowanie projektu oraz kosztów finansowych i wskazanie źródeł finansowania emerytur oraz odprawy emerytalnej. Jest zgoda MSW na obsługę emerytur przez ich Zakład Emerytalno - Rentowy.

Rzepin, dnia 31.12.2015r.
FEDERACJA ZWIĄZKÓW ZAWODWOYCH SŁUZBY CELNEJ

,,, Pan Minister poinformował także, iż rozpoczęły się także prace nad wprowadzeniem emerytur mundurowych dla funkcjonariuszy celnych (na bazie projektu obywatelskiego ustawy). Wyraził przy tym nadzieję na wzajemny szacunek oraz wskazał, że istnieje granica zgłaszanych żądań. Kierownictwo Służby Celnej jest w pełni otwarte na współprace we wszystkich możliwych płaszczyznach. ,,,

,, ... przy czym kwestie związane z emeryturami mają być uregulowane przed rozpoczęciem funkcjonowania Krajowej Administracji Skarbowej. ,,

,,Natomiast w odniesieniu do emerytur stanowisko Ministerstwa Finansów nie jest całkowicie jasne- w sumie mają być. Nie wiemy czy datą graniczną ma być rok 1999 – taki jest wyrażany pogląd na korytarzach MF, czy też jeszcze późniejszy termin - jak sugerowali wcześniej przedstawiciele ministerstwa. Kto ma zostać objęty tymi emeryturami, czy wszyscy funkcjonariusze celni czy też nie? ,,

W sprawie emerytur mundurowych Szef Służby Celnej podkreślił, że jest to kierunek prawidłowy i kierownictwo służby jest za tym aby wykonać wyrok TK. Nie padły jednak szczegóły gdyż zaledwie kilka dni temu powstał zespół pracujący nad tym problemem.
 
Ostatnia edycja:
Część z nas kombinuje sobie tak: Mam wypracowane lata ale zostanę w slużbie. Emkę mam w kieszeni, zza biurka nikt mnie nie wygoni, jestem przecież nie do ruszenia, popracuję jeszcze parę lat, a w tym czasie będę miał wszystkie przywileje funkcjonariusza.
Myślę że niezależnie od przynależności związkowej żaden związek nie powinien wspierać takich postaw. To ma być życiowa decyzja - albo emka, albo do cywila, a jeśli pozostanie w SC - to za tydzień prawdziwe badania lekarskie i test sprawnościowy na boisku. Inaczej bedzie jak z każdą reformą - niewiele poprawi a spowoduje kolejne patologie.
 
Część z nas kombinuje sobie tak: Mam wypracowane lata ale zostanę w slużbie. Emkę mam w kieszeni, zza biurka nikt mnie nie wygoni, jestem przecież nie do ruszenia, popracuję jeszcze parę lat, a w tym czasie będę miał wszystkie przywileje funkcjonariusza.
Myślę że niezależnie od przynależności związkowej żaden związek nie powinien wspierać takich postaw. To ma być życiowa decyzja - albo emka, albo do cywila, a jeśli pozostanie w SC - to za tydzień prawdziwe badania lekarskie i test sprawnościowy na boisku. Inaczej bedzie jak z każdą reformą - niewiele poprawi a spowoduje kolejne patologie.

...i jeśli nie zaliczą ludziom lat służby z przed 1999 r. tak właśnie będzie.
 
Część z nas kombinuje sobie tak: Mam wypracowane lata ale zostanę w slużbie. Emkę mam w kieszeni, zza biurka nikt mnie nie wygoni, jestem przecież nie do ruszenia, popracuję jeszcze parę lat, a w tym czasie będę miał wszystkie przywileje funkcjonariusza.
Myślę że niezależnie od przynależności związkowej żaden związek nie powinien wspierać takich postaw. To ma być życiowa decyzja - albo emka, albo do cywila, a jeśli pozostanie w SC - to za tydzień prawdziwe badania lekarskie i test sprawnościowy na boisku. Inaczej bedzie jak z każdą reformą - niewiele poprawi a spowoduje kolejne patologie.

I tu się z Tobą nie zgadzam.
 
Ostatnia edycja:
Część z nas kombinuje sobie tak: Mam wypracowane lata ale zostanę w slużbie. Emkę mam w kieszeni, zza biurka nikt mnie nie wygoni, jestem przecież nie do ruszenia, popracuję jeszcze parę lat, a w tym czasie będę miał wszystkie przywileje funkcjonariusza.
Myślę że niezależnie od przynależności związkowej żaden związek nie powinien wspierać takich postaw. To ma być życiowa decyzja - albo emka, albo do cywila, a jeśli pozostanie w SC - to za tydzień prawdziwe badania lekarskie i test sprawnościowy na boisku. Inaczej bedzie jak z każdą reformą - niewiele poprawi a spowoduje kolejne patologie.

shift - genialne - a co proponujesz funkowi, który ma 50+, jest na pasach od 10 lat a wcześniej robił 20 lat w skarbówce? kopa w dupę?
 
shift - genialne - a co proponujesz funkowi, który ma 50+, jest na pasach od 10 lat a wcześniej robił 20 lat w skarbówce? kopa w dupę?

Przykład trochę abstrakcyjny, ale przyjmuję że dotyczy prawdziwej osoby.
Mnie tylko chodzi o jednolite zasady w całej Polsce. Bo jeśli jedni dyrektorzy będą łaskawi a drudzy surowi to Forum bedzie huczało od wpisów oburzonych na taką, niesprawiedliwość, że w jednej izbie ktoś pracuje sobie 30 lat na tym samym miejscu i reformy nawet nie zauważył, a w innej wywalili co cywila gościa co miał już 14 lat służby.
 
A Ty "Mario 97 "
Sławek przepraszam Cię ale ja nie mam zaufania do pana Banasia. Pan Banaś już był SSC i sam wiesz jak to wtedy wyglądało. Co dobrego zrobił dla nas dla Służby Celnej? Jego interesował tylko kas, miałem i mam odruch wymiotny gdy słyszę kas. Myślę że trzeba mu bardzo uważnie patrzyć na ręce, żeby nas nie wykolegował. Jak już napisałem bardzo chciałbym się mylić.
A z Tobą tele echo to nawet nie chce mi się gadać.

JAKIE W TAKIM RAZIE MASZ PROPOZYCJE ???


Np. gwarancja, że wszyscy którzy dzisiaj zasuwają na pasie lub w innym miejscu w którym zostanie Służba Celna nie zostali przeniesieni do kas.[/QUOTE]


Gwarancje i obiecanki dawał rząd w 1999 , potem premier Tusk 208 i 2009 i inni. Nie wymusimy na nikim żadnych gwarancji. Ale !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jak poczytasz opinie różne dotyczące wyroku - to we wszystkich jest że jeżeli chociaż krótki czas wykonywałeś czynności ocenione na " mundurowe" powinieneś otrzymać propozycję wyboru formy otrzymywania emerytury - systemu emerytalnego. To jest jedyna gwarancja - jak i nasze poparcie aktualnej władzy. Jest ona najbardziej przychylna ze wszystkich dotychczasowych. Zaś minister Zieliński oprócz przychylności jest też merytorycznie zapoznany i orientuje się w sytuacji i nastrojach środowiska. To są nasze argumenty - oprócz oczywiście wyroku.
 
aby Wam liczyli jak najwięcej nawet czas od 1939 roku. Chcę abyście tylko (sry panowie/panie) oficerowie zwolnili stanowiska. To jedyna szansa dla Nas młodych. Bez tego wiek 50+ i stanowisko specjalisty na granicy nie jest niczym dziwnym, przez co szczerze współczuje tym ludziom, niepewnie patrząc w przyszłość. Już nie pamiętam kiedy była jakaś rekrutacja wewn. w moim oddziale.....
 
I tu się z Tobą nie zgadzam.
Dlaczego osoby, które poleciały ze stanowisk przed dniem wejścia w życie ustawy (o której wspomniałem wcześniej), którym odebrano możliwość awansu co 5 lat, bo nastąpiła opcja zerowa, mają odejść teraz obligatoryjnie na emeryturę bez obiecanych podwyżek. Czy uważasz, że zasługujemy na niskie emerytury zamiast godziwej płacy, której nas pozbawiono? Mimo, że mam wypracowane lata z nawiązką, nie mam zamiaru przejść na emeryturę. Wybieram "ścieżkę kariery" zgodnie z kwalifikacjami, by na starość w miarę godnie żyć. Kolego, na stanowisku kierownika zmiany miałem stawkę kontrolera celnego przez lata, bo nie było pieniędzy. Tzw. awans bez pieniędzy.
Zostając mł. ekspertem wyrównano mi i innym płacę do najniższej stawki o prawie 400,00 zł brutto.
I to było OK? Płaca poniżej zajmowanego stanowiska, poniżej kwalifikacji, kompetencji i doświadczenia zawodowego.

To nie są takie straszne absurdy. A jeżeli kontroler celny ( pracował powiedzmy 4 lata ) został starszym ekspertem lub chociażby ekspertem. Za każde eksperckie stanowisko to 700 brutto różnicy. Czyli kolega kontroler z biurka obok został z łaski starszym specjalistą a on jak najbardziej ekspertem - pełnym. 2 x 700 = 1400zł. Można?-można. I nie skarżę się że po 4 latach zostałem starszym specjalistą.... bo to i tak szczyt dla osób na OC !!!!
 
Absurdalna rzeczywistość. Wartościowanie mimo szczytnych celów pod jakim je wprowadzano okazało się tym czymś co podzieliło naszą Służbę, spowodowało patologie i kominy płacowe jakich nie było wcześniej ( kominy były ale nie aż takie). Tego nie da się poprawić.
 
shift - genialne - a co proponujesz funkowi, który ma 50+, jest na pasach od 10 lat a wcześniej robił 20 lat w skarbówce? kopa w dupę?
Bolo jeśli koleś robił w skarbówce 20 lat, czyli był cywilem a potem przyjął się do Służby Celnej w 2005 roku czyli po 01.01.1999r to jest w czarnej dziurze. Żeby otrzymać emkę musi jeszcze pełnić służbę przez co najmniej 5 lat i wtedy dostanie 40% ostatniego wynagrodzenia. Oczywiście jeśli dostanie propozycję pozostania w Służbie Celnej a jeśli nie to jest w jeszcze większej czarnej dziurze. Właśnie o to mi chodzi, żeby było zabezpieczenie dla funkcjonariuszy którzy dzisiaj są na pasie, żeby nie zostali wykolegowani i zamiast propozycji na funkcjonariusza dostali propozycję na cywila w kas.
 
Czy może tych ostatnich ...dziesiąt wpisów to w temacie "emerytury", chyba się pogubiłem na tym forum, Admin zapanuj nad niektórymi bredniami, które tutaj wypisują co niektórzy socjologowie(chciało by się powiedzieć socjo...ci)
 
Nie da się zapanować nad wszystkimi "anonimowymi" użytkownikami forum. Owszem, można niektórych zbanować ale zaraz podniosą się głosy o wprowadzanej cenzurze. Jeżeli kto pisze coś kompletnie nie na temat to taki post jest usuwany.

Nie dawajcie się podpuszczać różnego sortu manipulatorom. Niektórym osobom o to właśnie chodzi aby nas skłócić - "aby wsadzić kij w mrowisko". Jeden coś durnego napisze i zaraz robi się fala 20 czy 30 forumowiczów odpowiadających na takie manipulacje. Wiem, że nie jest to łatwe, bo sam wiele razy dałem się sprowokować różnymi wpisami.

Ludzie tylko spokój i jedność nas uratuje. Pamiętajcie, że nie ma podziału na celników "lepszych" i "gorszych", są tylko funkcjonariusze celni wykonujące różne czynności.
 
Nie da się zapanować nad wszystkimi "anonimowymi" użytkownikami forum. Owszem, można niektórych zbanować ale zaraz podniosą się głosy o wprowadzanej cenzurze. Jeżeli kto pisze coś kompletnie nie na temat to taki post jest usuwany.

Nie dawajcie się podpuszczać różnego sortu manipulatorom. Niektórym osobom o to właśnie chodzi aby nas skłócić - "aby wsadzić kij w mrowisko". Jeden coś durnego napisze i zaraz robi się fala 20 czy 30 forumowiczów odpowiadających na takie manipulacje. Wiem, że nie jest to łatwe, bo sam wiele razy dałem się sprowokować różnymi wpisami.

Ludzie tylko spokój i jedność nas uratuje. Pamiętajcie, że nie ma podziału na celników "lepszych" i "gorszych", są tylko funkcjonariusze celni wykonujące różne czynności.

Popieram w 1000%
 
PRAWDA JEST TAKA , ŻE GDYBY NIE TEN ZWIĄZEK I JEGO PRZEWODNICZĄCY, TO NIE BYŁO BY NAWET MOWY NA TEMAT EMERYTUR (swoją drogą od lat powinniśmy mieć ten przywilej tylko jakoś nikt o to nie walczył, albo za mało się starał). DLATEGO APELUJĘ DO WSZYSTKICH FUNKCJONARIUSZY, BY NAŚWIETLILI TEMAT TYM, NIE ZAPISANYM JESZCZE. CHCESZ EMKE...TO SIĘ ZAPISZ. Nie znam Sławomira Siwego i nie jestem jego tubą...ale tak jest po prostu uczciwie. A poza tym, im więcej nas tym głośniej słychać.
 
PRAWDA JEST TAKA , ŻE GDYBY NIE TEN ZWIĄZEK I JEGO PRZEWODNICZĄCY, TO NIE BYŁO BY NAWET MOWY NA TEMAT EMERYTUR (swoją drogą od lat powinniśmy mieć ten przywilej tylko jakoś nikt o to nie walczył, albo za mało się starał). DLATEGO APELUJĘ DO WSZYSTKICH FUNKCJONARIUSZY, BY NAŚWIETLILI TEMAT TYM, NIE ZAPISANYM JESZCZE. CHCESZ EMKE...TO SIĘ ZAPISZ. Nie znam Sławomira Siwego i nie jestem jego tubą...ale tak jest po prostu uczciwie. A poza tym, im więcej nas tym głośniej słychać.

popieram!!!

smutnym jest, że w tak ważnej chwili tak wielu CZEKA na mannę z nieba, samemu nic nie robiąc

absolutnym minimum jest wsparcie działań poprzez zapisanie się do celnicy.pl - nie rozumiecie tego?

posłów i sędziów tk interesuje sprawa wskaźnika reprezentacji środowiska przez zz - to bardzo ważne, żeby nie było to 4 tys z 14, ale 10 tys z 14

nie żałujcie tych 15 zyla - one będą dobrze wydane - nie wrócą do Was w formie paczek, bo nie to jest w tej chwili najważniejsze - potrzebni są prawnicy, lobbing i ekspertyzy

nie stójcie z boku, bo to może się zemścić na nas wszystkich
 
Back
Do góry