• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Emerytury !!!

popieram Zielonego78 w 100%. ucywilnić ile się da w UC i IC - a reszta mundury, obowiązkowe ŚPB i wizerunek.

Sory bardzo co niektórzy koledzy z IC i UC ale będąc bliżej koryta to i nagrody, szybsze awanse i lepsze stanowiska. Praca w godz. ok 8-16 bez niedzieli i Świąt. gdzie sprawiedliwość w stosunku do specjalistów z granicy WZP pracujących o nocach i w Święta. Jeszcze emki Wam dać i śmiech na całą Polskę.

A tak wygląda jedność środowiska "celniczego " . Nie ma się co dziwić, że "góra" rozgrywa nas jak chce.
 
Zielony78, mario97 i angel81 nie rozumiem, jak można wykazać się niezrozumieniem takim całej sytuacji po wyroku? Jak można nieświadomie aż tak do bólu grać jak chce mf? To samo pozostali, którzy rozważali czy dic i nuc dostaną emki mundurowe. Dic i nuc się bywa, tak samo jak bywa się w danych komórkach. Opamiętajcie się ludzie.
 
Zielony78, mario97 i angel81 nie rozumiem, jak można wykazać się niezrozumieniem takim całej sytuacji po wyroku? Jak można nieświadomie aż tak do bólu grać jak chce mf? To samo pozostali, którzy rozważali czy dic i nuc dostaną emki mundurowe. Dic i nuc się bywa, tak samo jak bywa się w danych komórkach. Opamiętajcie się ludzie.

Zgadzam się. Nic dodać nic ująć.
 
Zielony78, mario97 i angel81 nie rozumiem, jak można wykazać się niezrozumieniem takim całej sytuacji po wyroku? Jak można nieświadomie aż tak do bólu grać jak chce mf? To samo pozostali, którzy rozważali czy dic i nuc dostaną emki mundurowe. Dic i nuc się bywa, tak samo jak bywa się w danych komórkach. Opamiętajcie się ludzie.
nic lepszego od dawna tu nie przeczytałem - gdzie się bywa nie decydujemy my tylko nasi zwierzchnicy - na tym właśnie polega SŁUŻBA
 
Jeszcze emki Wam dać i śmiech na całą Polskę.[/QUOTE]

Życzę Ci awansu, jeszcze przed podziałem na tych z emkami i bez. A niech ma na co najmniej eksperta albo i starszego eksperta. Ale wiesz - te zacne stanowiska są w UC i IC . Także życzę ci takiego awansu - pilnie.
 
Jak pięknie ewoluują na tym forum "emerytury" wpisy kolegów celników. Także przykładam się do gratulacji wszystkim tym, którzy czują jedność środowiska!!
A jeśli chodzi o tą ciężką pracę w nocy, święta itd. to nie wpadajcie w histerie. Niektórych nie da się oszukać zwłaszcza tych którzy pracowali na granicy i wiedzą na czym to polega. I jestem tego przykładem. I jeszcze jedno pracuje w urzędzie i też jestem tylko specjalistą.
 
Proponuję aby Ci, którzy popierają podział przypomnieli sobie, czy lepiej było jak każdy dostał po 500 zł podwyżki, czy potem gdy hipotetycznie było średnio 500 zł/ osobę. Ci którzy uważają, że są bezpieczni z emeryturami mogą się srogo zawieść. A jeżeli wszyscy dostaną to faktycznie wszyscy, a nie zgodnie z pomysłami kierownictwa w danej chwili.
 
Czytam, czytam i nic nie mówię, ALE wszystko ma swoje granice.
Państwo analitycy wyroku TK i inni jasnowidzący !
Przeczytajcie jeszcze raz i ponownie, i znowu, to, co napisał kol. Sławek jakiś czas temu nt. wpisów w temacie.
W wolnym tłumaczeniu dla czytających inaczej :
Pan Sławek prosił, aby skończyć bicie piany prowadzącej wprost do dzielenia celnych, a tym samym dawania argumentów dla MF oraz do zaprzestania analizy własnej, bo a nuż ktoś, coś napisze, co wykorzysta MF przeciw nam.
Jak powiedział klasyk op. cit. " Ciszej nad tą trumną"
Dajcie działać w ciszy i spokoju tym co działają, a nie kłapią dziobem !
 
Proszę nie zrozumcie mnie źle ja też jestem za tym żeby emki dostali wszyscy funkcjonariusze. Dla mnie najważniejszym argumentem za objęciem wszystkich emkami jest to, że nieustannie jesteśmy przenoszeni. Ja na pasie mam dopiero 10 lat służby wcześniej byłem na OC wewnętrznym. Znam dużo ludzi którzy byli ze mną na gp-ku a teraz są w IC lub UC, znam ludzi którzy masowo byli przenoszeni na pasy czasowo na kilka miesięcy po kilka razy. Taka jest nasza rzeczywistość. Dla tego pisałem, że to TK nas podzielił swoim durnym wyrokiem. Bo jeśli ktoś mógł być przeniesiony na pas to był pełnoprawnym funkcjonariuszem, wykonywał te czynności i tyle.
 
Czytam, czytam i nic nie mówię, ALE wszystko ma swoje granice.
Państwo analitycy wyroku TK i inni jasnowidzący !
Przeczytajcie jeszcze raz i ponownie, i znowu, to, co napisał kol. Sławek jakiś czas temu nt. wpisów w temacie.
W wolnym tłumaczeniu dla czytających inaczej :
Pan Sławek prosił, aby skończyć bicie piany prowadzącej wprost do dzielenia celnych, a tym samym dawania argumentów dla MF oraz do zaprzestania analizy własnej, bo a nuż ktoś, coś napisze, co wykorzysta MF przeciw nam.
Jak powiedział klasyk op. cit. " Ciszej nad tą trumną"
Dajcie działać w ciszy i spokoju tym co działają, a nie kłapią dziobem !
ŚWIĘTA PRAWDA. Dość tych analiz i niech działają Ci którzy się na tym znają. Popieram Mistrala milion procent. Wystarczy tego ględzenia.
 
tym wszystkim, którzy oczekują od ssc, premier czy parlamentu SPRAWIEDLIWOŚCI powiem - albo jesteście dziećmi albo głupcami - tak, należy wreszcie nazywać rzeczy dosadnie, subtelne aluzje nie do wszystkich trafiają

chcecie być służbą ? wzorujcie się na innych - tam nie ma dwóch kategorii funków, W ŻADNEJ !!!

jeśli dzień przed nowelizacją ustawy wpiszą was do np. akcyzy, a ekspertów z akcyzy przypiszą ( na papierze ) do OC to też będziecie zadowoleni?

zacytuję jedną z mądrzejszych na kilkudziesięciu ostatnich stronach wypowiedzi :

nie wszyscy ZASŁUGUJĄ na emki, ale wszyscy POWINNI je dostać !!!

poczytajcie od około 220 strony dlaczego

zaufajcie Sławkowi - po czynach ich poznacie
 
po raz n-ty

otwarta walka o status i prawdziwy etos SC trwa od 2008 roku, a służba nie może zniknąć jeśli RP ma być jakimkolwiek podmiotem polityki międzynarodowej.
zupełnie inny problem to fakt właściwej świadomości nas wszystkich o roli i wadze zdrowej administracji celnej dla państwa i narodu.
kilka lat temu jako środowisko nie upominaliśmy się o wygodną dla politycznego PR-u modernizację, rzecz wówczas jak i obecnie idzie o reformę POLSKIEGO CŁA.
sprawa emerytur burzy etatystyczno- klientystyczny układ - ci na górze o tym wiedzą i łatwo nie odpuszczą.
nasza sprawa byśmy zrozumieli to wcześniej niż będzie znów nieco za późno.
dzisiaj obciachem jest nie wspierać związku, który ten "wyłom w zmowie" wypracował .....

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Kończąc temat: ,,czy idziemy w podział" zacytuje dwa moje wpisy, które streszczają moje zdanie na temat emek dla fc
Napisałem: Odniosłem się do wpisu POULa ponieważ twierdził, ze nikt z nas nie zasługuje na emke mundurowa.

Mówisz Poul: ,, Na granicy czy w dozorze(nie na każdym stanowisku), w wzp(nie na każdym stanowisku)należy się nam ""

Zgadzam się z tobą , ale moim zdaniem POWINNI DOSTAĆ emke mundurowa wszyscy fc SC. To jest w interesie również tych którym się należy. I tu nie chodzi o kwestie o której napisał; drogowiec.

A dlaczego, Ja rozróżniam na tych co im się ,,należy" na tych co ,,powinni dostać":
-różnica w wykonywanej służbie ( ale to dla mnie osobiście nie jest najważniejsze )
Jest druga sprawa dla mnie osobiście istotna: to wartościowanie: wtedy pewna część z nas (teraz niepewna emki) też uważała, ze im się należy kosztem innych (granicy, dozoru, WZP). JA osobiście tego nie mogę zapomnieć.
Tak jak nie mogą zapomnieć: alokersi starym związkom sprawę przenosin. Zadra siedzi bardzo głęboko !!!

U tutaj PAULowi napiszę dlaczego w jego interesie jest aby wszystkich fc SC uwzględnić przy emkach (wbrew jego poglądom), bo kiedy po załóżmy 18 latach służby ,, w terenie " nie będzie wstanie szarpać się z tą robota a emka po 18 latach - to mimo wszystko,, marne'' ok. 46% pensji ( a dzieci , kredyt kosztują ). Wtedy to fajnie 10 -11 lat dosłużyć przy biurku jak on to twierdzi jako ,,urzędas'' (po 29 latach odchodzi z emką w wysokości 75% pensji, dzieci już tyle nie będą kosztować, kredyt na końcówce). Wtedy Cieszyć się życiem emeryta


Witam, Zgadzam się z tobą j.23
Większość nie chce podziału. W nikogo interesie nie jest podział.
Sławek i ZZCelnicy.pl idą drogą emki dla wszystkich fc.

To, że ja, TY czy ktoś inny na tym forum napisze wersję które są możliwe, to i tak są niezależne ode mnie czy od Ciebie. Taka jest prawda. A może wtedy taki Poul lub podobni, może zmieni zdanie i mimo, że ma określone poglądy na temat emek dla wszystkich to pod wpływem ujrzenia swojego własnego interesu zmieni zdanie ?

A zobacz gdyby te ,, trzy związki "" walcząc o swój związkowy interes, przedstawiły projekt (SLD) na skrzynki fc oraz np. na tym forum do czasu pojawienia się pisemnego uzasadnienia wyroku TK i dopiero wtedy by go złożyli. Sytuacja ich ,,związkowego interesu" byłaby całkowicie inna. Przez takie ,,głupie'' nasze gadanie na forum, może wychwyciły błąd, który powoduje, że ten ich projekt jest bublem prawnym (jeden dzień bycia fc i emka się należy). Mogliby wtedy przedstawić, że projekt przedstawiono w konsultacji ze środowiskiem, złożony byłby po pisemnym uzasadnieniu itd.

Nie traktujmy wymiany poglądów, jak jakieś czarodziejskie zaklęcie, które spowoduje, że może stanie się to rzeczywistością !!!
Pozdrawiam
Jeszcze raz, podział na funkcjonariuszy ze względu na wykonywane zadania nie zrobiłem ja, mario97 czy angel81 tylko wyrok Trybunału.
Jeżeli na forum co nie którzy boją się zacytować wyrok a nawet przeczytać, spróbować wywnioskować ,,co autor miał na myśli" to sory ale ja nie widzę szans na ewentualny ,,realny opór" środowiska w walce o należny statut fc. Jeżeli tego się boimy to o czym innym mówimy ....
Niestety co nie którzy nieświadomie szukają sami podziału próbując ,,analizować" każde zdanie uczestnika tego forum pod kątem podziału.
Zapewne kolega angel81 powiedział nie do końca ,,dyplomatycznie'' pewne zdanie ale mógł się zirytować wpisem j.23 (,,albo emka dla wszystkich albo dla nikogo''). Mnie osobiście też to wk.......ło. Zagryzłem zęby i nie wypowiadałem się dopóki kolega j.23 nie próbował wmówić, że ja chcę podziału oraz żałuje emki dla innych.

Dla tych którzy twierdzą, że służba np. w niedziele nie jest taka straszna to nie mam słów. Takie wpisy właśnie rodzą podziały.
Dla tych którzy twierdza, że zaraz eksperci z izby przyjdą na granice i zabiorą emke dotychczasowym fc to powiem dyplomatycznie, ta osoba nigdy nie trzymał śrubokręta !!! Jeżeli przyjdzie i zamieni dotychczasowe zajęcie to wielki szacunek. Ciągle przyjmują nowych z ulicy, miejsce się znajdzie.

Ps. Kol. j.23 jak już mówiłem: szanuje twoje liczne wypowiedzi na tym forum więc skończmy ten jałowy spór bo nic dobrego dla sprawy emek dla wszystkich fc nie przynosi. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
tym wszystkim, którzy oczekują od ssc, premier czy parlamentu SPRAWIEDLIWOŚCI powiem - albo jesteście dziećmi albo głupcami - tak, należy wreszcie nazywać rzeczy dosadnie, subtelne aluzje nie do wszystkich trafiają

chcecie być służbą ? wzorujcie się na innych - tam nie ma dwóch kategorii funków, W ŻADNEJ !!!

jeśli dzień przed nowelizacją ustawy wpiszą was do np. akcyzy, a ekspertów z akcyzy przypiszą ( na papierze ) do OC to też będziecie zadowoleni?

zacytuję jedną z mądrzejszych na kilkudziesięciu ostatnich stronach wypowiedzi :

nie wszyscy ZASŁUGUJĄ na emki, ale wszyscy POWINNI je dostać !!!

poczytajcie od około 220 strony dlaczego

zaufajcie Sławkowi - po czynach ich poznacie

Bolo1999 masz w zupełności rację.
Dodam tylko, ze każdy z nas powinien mieć szacunek do służby innych kolegów. Zadra nie raz siedzi głęboko ( wiem sam po sobie ) ale należy z tym walczyć. Jeżeli damy się rozgrywać miedzy sobą to każdy na tym straci. W jedności siła - slogan ale prawdziwy.
 
Myślę że nasze środowisko jest podzielone i nic tego nie zmieni. Mówiąc o UC i IC nie mówię tu o 100% funkcjonariuszy tam pracujących żeby była jasność. Sam na początku stwierdziłem o ucywilnieniu tyle ile się da. Szlag mnie trafia jak przyjdzie coś załatwić w tych miejscach, gdzie o 7:30 nikt jeszcze nie odbiera telefonu, ba w większości przypadków jeszcze go nie ma w miejscu pracy - nie służby. niewyobrażalne to jest na granicy czy WZP gdzie przychodzisz wcześniej na służbę bo o godz 7 czy 8 musisz być już na stanowisku..

Obserwuję swoich znajomych, rodzinę, innych ludzi i stwierdzam z pełną świadomością NIE DLA EMEK dla UC i IC i mam nadzieję że podzili to stanowisko MF.

na inne argumenty co z tego że zostanę przeniesiony do UC lub IC za jakiś czas? Pozbęde się nocek, zarwanych Świąt i będę bliżej koryta. Przecież można pracować do 67 tak jak stolarz, piekarz czy listonosz ale w naszym przypadku za jaką wypłatę i pracę prawie cały czas przy biurku.

pracy biurowej do 67 nie ma się co obawiać.

Owczem analogia do inncyh służb może być argumentem.
Ale w żadnych służbach nie ma takich molochów biurowych. Granicy, dozoru i WZP itd. jest mniej niż tych którzy są w 100% biurowi. Popatrzcie na inne służby. Ewentualnie w trakcie ustaleń resortowych można pokusić się o sporządzenie takich tabel względem f-szy Policji czy SG.

Tylko nie wiem przypadkiem czy to by było na naszą korzyść.
 
Ostatnia edycja:
Witaj angel81.

Czy powinienem Tobie wobec tego życzyć pracy do 67 roku życia i następnie pobierania 20-30% emerytury licząc od pobieranego wynagrodzenia?
To oczywiście pytanie retoryczne.

Zapominają niektórzy, że walka o pełny status służby mundurowej oznacza także walkę o godną emeryturę.
proszę też, aby nie wypowiadać się bez znajomości specyfiki SC. Tysiące F.C., którzy służą dzisiaj w komórkach biurowych, 10, 15, 20 lat i więcej pełniała służbę na granicy. Skończmy zatem proszę dyskusje, które maja się nijak do rzeczywistości.

Koledze Zielonemu78 dziękuję za wszystkie uwagi. Są bardzo cenne, ale przydadzą się dopiero ew. podczas negocjacji.
Na razie jest pytanie, jak doprowadzić do negocjacji?
Głównie na to pytanie staraliśmy sobie odpowiedzieć w dniu 23.04 w Warszawie i mamy kilka pomysłów, których część jest w Komunikacie z tego spotkania. A Ty co podpowiesz w tym zakresie?

Mam dla Ciebie też pewną oczywistą wiadomość, którą mam nadzieję zrozumiesz.
Przystępując do negocjacji przedstawia się najbardziej korzystne dla siebie rozwiązanie, nawet jeśli niektórym wydaje się absurdalne. MF zapewne zrobi to samo, z tym, że w drugą stronę, choć tutaj nie mamy wciąż oficjalnego stanowiska. To są standardy i mam nadzieję zrozumiesz, że nasz projekt uwzględnia wszystkich F.C., liczone 15 lat od momentu zatrudnienia, także byłych pracowników cywilnych.

Uprzejmie informuję wszystkich, że projekt przepisów mamy już praktycznie dopięty, tzn. przygotowany do konsultacji ze środowiskiem. Projekty jest już konsultowany w ramach FORUM z 23.04. i spłynęło trochę uwag, które musimy przeanalizować i ew uwzględnić. Tekst przepisów myślę, będzie gotowy dzisiaj. Gorzej z Uzasadnieniem, bo owszem jest gotowe, ale nie zawiera wielu najważniejszych danych, w związku z brakiem odpowiedzi na informacje publiczne, na które wciąż oczekujemy. Np. ZUS odmówił i zbieramy w zastępstwie od DIC i MF.

Poradzimy sobie z tym i najwyżej prześlemy na początku do konsultacji albo sam tekst zmiany przepisów albo razem z Uzasadnieniem, jednak zaznaczając, że Uzasadnienie jest niepełne i będzie podlegało dalszemu rozwinięciu i przedstawieniu argumentów.

Proszę jeszcze jednak o cierpliwość w tym zakresie dzisiaj, najpóźniej jutro, bo powinno udać się w tym czasie co nieco rozwinąć jeszcze w Uzasadnieniu.

Ps. Mam gorącą prośbę. Skupmy się w tych dniach na konsolidacji całego środowiska zawodowego.
Możecie to zrobić dla siebie, dla sprawy, dla Służby Celnej? Proszę.

CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!
 
stanowisko jakie przedstawiałem było czysto obiektywne. Racjonalnym jednak wydaje się to co ZZ podtrzymują i walczą czyli Emki dla wszystkich.

Znając specyfikę naszej formacji, dziwne decyzje kierownictwa - często niezgodne z prawem, walka o emki powinna być oczywiście dla Wszystkich (co nie znaczy, że z czystym sumieniem wszystkim się należą).

W moich poprzednich postach stwierdzałem jedynie, że gdy chodzi o walkę o nasze prawa to oprócz ZZ i ich członków którym bardzo dziękuję za dotychczasową walkę, każdy patrzy tylko na granicę - a przecież akcje protestacyjne można prowadzić też w IC i UC prawda?

Emki dla wszystkich, i na tym się skupmy.
 
taka to służba celna właśnie

w świetle antyinicjatyw emerytalnych widać jak na dłoni, że naszego szefa zupełnie nie interesuje stan stajni. wysłużone wałachy najchętniej na rzeź. bez względu na to, że solidnie zapracowały na spokojną i bezpieczną starość. z młodymi też za chwilę to samo. niech tylko sobie coś naderwą albo uszkodzą przy robocie.

liczy się tylko jedn żłób. a właściwie jego zawartość.
 
Back
Do góry