• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Zamiast kłótni ,polecam lekturę projektu "RozporządzeniaMF z 15-04-2015"W sprawie wykazu chorób i ułomności wraz z kategoriami zdolności do pełnienia służby przez funkcjonariuszy celnych na niektórych stanowiskach służbowych" Podany katalog dotyczy każdego z grupy uprawnionych do emki mundurowej, na każdego znajdzie się haczyk..Ma działać od czerwca br.Może zamienić każdego celnego w bezrobotnego.Dotyczy wyselekcjonowanej grupy 1500 osób i według słów J Kapicy ma oddziaływać bezposrednio na funkcjonariuszy celnych.Teraz zrozumiałe staje sie przeciąganie wdrożenia wyroku TK.Sprawę przy akceptacji MSW mają załatwić komisje lekarskie.Zawsze można potem powiedziec -że my niewinni ,to lekarze tak orzekli! Tylko małe pytanie -czy na tym ma polegać odmłodzenie kadry? Co z tymi,którzynie będą sie nie nadawać? Dotyczy to WZP, granicy,komorek uprawnionych do "emek" Rozporządzenie ma wejść od czerwca.Kolejna zmiana regół gry w trakcie jej trwania. Ale może się mylę-chociaż expresowe 3 dniowe konsultacje ,nie wróżą nic dobrego.
 
Ostatnia edycja:
pobieżnie przejrzałem rzeczone rozporządzenie. nie znajdując kryterium minimalnej kategorii w poszczególnych grupach do wykonywania tych emerytalnych zadań. jeśli się mylę, to mnie poprawcie.
 
tego nie rozumiem...czy myślicie, że emerytury mundurowe mają tylko ci mundurowi, którzy nie pracują od 8 do 16?

Nigdzie nie jest napisane, że emke mają mieć ci którzy nie pracują od 8 do 16 !!! Nie za bardzo rozumiem pytania ???

Jeżeli j.23 pisze, że albo - albo to ja tylko rozwinąłem twórczo tą myśl.
Jeżeli j.23 może pisać to co myśli to wszyscy ( łącznie ze mną ) mogą pisać to co myślą ???
 
"pobieżnie przejrzałem rzeczone rozporządzenie. nie znajdując kryterium minimalnej kategorii w poszczególnych grupach do wykonywania tych emerytalnych zadań. jeśli się mylę, to mnie poprawcie. "
No właśnie to po co te kategorie?
 
W poprzednim rozporządzeniu była tabela, określająca kategorie dla poszczególnych stanowisk. Wynikało z tego, że np. w WZP trzeba mieć kategorię najwyższą, czyli A.
Czy w tym rozporządzeniu jest tak samo, tylko, że w domyśle?
 
w poprzednim rozporządzeniu była tabela, określająca kategorie dla poszczególnych stanowisk. Wynikało z tego, że np. W wzp trzeba mieć kategorię najwyższą, czyli a.
Czy w tym rozporządzeniu jest tak samo, tylko, że w domyśle?


sory - wywalam wpis - bo strach.....................
 
A gdzie to poprzednie rozporządzenie można znaleźć?
W ustawie jest tak:

Minister właściwy do spraw finansów publicznych w porozumieniu z ministrem
właściwym do spraw wewnętrznych określi, w drodze rozporządzenia, wykaz chorób
i ułomności wraz z kategoriami zdolności do pełnienia służby na stanowisku, na którym
są wykonywane zadania, o których mowa w art. 2 ust. 1 pkt 4–6,

I co zapomnieli o kategoriach????
 
Cóż, zapomnieli. Taki to Gapcio to zrobił. Kategorie zostaną dodane w odpowiednim momencie, żeby nie drażnić za wcześnie funkcjonariuszy. Widocznie ładnie tam muszą mieszać.

Czemuż też nie ma tego projektu na stronie legislacji ?
Jedyne co znalazłem, to podobny projekt rozporządzenia dotyczący kontroli skarbowej i wywiadu skarbowego.
https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/255885
 
Cóż, zapomnieli. Taki to Gapcio to zrobił. Kategorie zostaną dodane w odpowiednim momencie, żeby nie drażnić za wcześnie funkcjonariuszy. Widocznie ładnie tam muszą mieszać.

Czemuż też nie ma tego projektu na stronie legislacji ?
Jedyne co znalazłem, to podobny projekt rozporządzenia dotyczący kontroli skarbowej i wywiadu skarbowego.
https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/255885

Ostatni projekt wartościowania oraz o nadaniu statusów izbom celnym i urzędom celnym poniektórych wyrzucił z nadziei o emkach. Sa to sekcje oceny ryzyka w urzędach i ci sami ( izbowcy) z analizy ryzyk.
 
wątek co było do przywidzenia zaczyna przypominać "zbiór wszystkich strachów".
generał nie ma nic do dawania, to nie jest nasz właściciel o czym wielu zdaje się zapominać.
ma obowiązek zadbać o status SC i środowiska zawodowego w związku z wyrokiem TK.
strach jest metodą zarządzania przez ludzi, których zadania przerosły i tak jest dziś ....
jutro jest o wiele ciekawsze, zawsze jest dobry czas aby podnieść głowy.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Mówię, że nie przypadkiem z wyżej wskazanych projektów wywalono zadania związane z zagrożeniem przestępczością, bez żadnego merytorycznego uzasadnienia. I to w trybie pilnym, przepisy mają wejść w życie 15 maja. Wszystko dostępne na Coryntii.


CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
popieram Zielonego78 w 100%. ucywilnić ile się da w UC i IC - a reszta mundury, obowiązkowe ŚPB i wizerunek.

Sory bardzo co niektórzy koledzy z IC i UC ale będąc bliżej koryta to i nagrody, szybsze awanse i lepsze stanowiska. Praca w godz. ok 8-16 bez niedzieli i Świąt. gdzie sprawiedliwość w stosunku do specjalistów z granicy WZP pracujących o nocach i w Święta. Jeszcze emki Wam dać i śmiech na całą Polskę.
 
popieram Zielonego78 w 100%. ucywilnić ile się da w UC i IC - a reszta mundury, obowiązkowe ŚPB i wizerunek.

Sory bardzo co niektórzy koledzy z IC i UC ale będąc bliżej koryta to i nagrody, szybsze awanse i lepsze stanowiska. Praca w godz. ok 8-16 bez niedzieli i Świąt. gdzie sprawiedliwość w stosunku do specjalistów z granicy WZP pracujących o nocach i w Święta. Jeszcze emki Wam dać i śmiech na całą Polskę.
Jestem tego samego zdania co koledzy, a j23 niech się nie rzuca bo prawda jest taka że to właśnie TK nas podzielił taki bezmyślnym wyrokiem.
 
mario97
quote_icon.png
Napisał angel81


popieram Zielonego78 w 100%. ucywilnić ile się da w UC i IC - a reszta mundury, obowiązkowe ŚPB i wizerunek.

Sory bardzo co niektórzy koledzy z IC i UC ale będąc bliżej koryta to i nagrody, szybsze awanse i lepsze stanowiska. Praca w godz. ok 8-16 bez niedzieli i Świąt. gdzie sprawiedliwość w stosunku do specjalistów z granicy WZP pracujących o nocach i w Święta. Jeszcze emki Wam dać i śmiech na całą Polskę.

Jestem tego samego zdania co koledzy, a j23 niech się nie rzuca bo prawda jest taka że to właśnie TK nas podzielił taki bezmyślnym wyrokiem.


Dzisiaj jesteś w WZP lub na granicy jutro ( lub w dniu wejścia w życie ustawy) w dozorze lub w OC wewnętrznym albo też w analizie ryzyka.
 
Back
Do góry