• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Emerytury !!!

Niestety ale nie. Zostanie zmieniona kwota bazowa ( wlasnie o wyskosc rowna skladce na ZUS) i dostaniesz dokladnie tyle samo na reke. Moze beda jakies niewielkie roznice ale o tym ze po wlaczeniu nas do "emek" dostaniesz dzsiejsze zarobki brutto minus tylko podatek zapomnij. Az takim dobrym wójkiem to nasze panstwo nie jest.

Masz umowę o pracę, mianowanie i decyzję o wysokości swoich zarobków. To wszystko. Kolejne ( przyszłe) i owszem mogą zmienić i dostosować do aktualnych zarobków, ale to co zarabiałeś i było niesłusznie potrącane do ZUS niestety ( dla szefostwa z MF) jest Twoje i należy ( wg TK) do Ciebie. Co więcej od momentu wydania wyroku powinieneś zarabiać +- 600 - 900 PLN więcej. I to już leci!
 
powoli zaczynam doceniać :D. rolę bj dla wsparcia inicjatyw zz celnicy pl ws. emerytur mundurowych :D. dawaj dalej :D.

ps. sorry, nie mogłem się powstrzymać. czy te dywagacje bj nie przypominają pierdnięć komara podczas letniej imprezy przy szeroko otwartych oknach :D?

może zwyczajnie strach mu d***ę ściska? przed nieuchronnym dożywotnim banem od władzuchny za złe wykonanie zadania?
 
Ostatnia edycja:
Chyba już wiem czemu pan B.J. tak się upiera przy emeryturach celnych. Jeśli dobrze zrozumiałem to ten pan był wcześniej cywilem i teraz wije się jak piskorz, żeby załapać się na emkę. Niech pan odpowie panie B.J. od kiedy jest pan funkcjonariuszem. Jesli się mylę to niech pan temu zaprzeczy, że przyszedł pan do nas z urzędu skarbowego i teraz pan miesza. A mnie cywile g... obchodzą i nie zamierzam przez nich coś stracić.
 
Zachęcam do zapoznania się z korespondencją skierowaną do Prof. Dr hab. Marka Chmaja - jednego z ekspertów powołanego przez MF w związku z wyrokiem TK z dnia 3 marca 2015r.

http://celnicy.pl/content.php/2407-...aja-w-związku-z-wyrokiem-TK-z-dnia-3.03.2015r.

Panie Sławku świetne pismo w szczególności te z 08.04.2015. Nic dodać nic ująć.
W sposób subtelny, rzetelny wykładający i ,,przemycający'' nasze rację !!!
Wiadomym jest , że Pan Profesor to Pan Profesor, który za ,,dudki'' nie napiszę to co my sobie życzymy.
Wiadomym jest, że opinia Pana Profesora musi opierać się na autentycznym stanie faktycznym oraz prawnym.
Jestem dobrej myśli, a na pewno jestem pewny, że zrobiliśmy najlepiej to co mogliśmy zrobić w tej sytuacji.

Pozdrawiam. Naprawdę widać, że sprawę prowadzi odpowiednia osoba !!!
Mam nadzieje, że ,,dziwne'' działania innych związków nie pogmatwają naszej sprawy - tj. emek mundurowych !!!
 
Komunikat to jedno a realne rzeczywiste działanie z waszej strony to druga strona. Myślę, że większość naszego ,,środowiska" interesuje prawdziwe intencję oraz rzeczywiste działania.

Do gry hasłem ,,emerytury celniczej" dochodzi gra hasłem ,,projekt SLD".

1) projekt SLD ,,emerytur celnych" druk sejmowy 2563, odnosi się do ZUS-owskiego systemu emerytalnego. Projekt nawiązuje do zmiany ustawy o Służbie Celnej.

2) projekt SLD ,,włączenie FC SC do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego", odnosi się do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego służb mundurowych. Projekt nawiązuje do zmiany/dopisanie FC SC do ustawy z 1994 roku obok Policjantów, Strażników Granicznych itd.

Przewodniczący Sławek nie żąda od was rzeczy nie możliwych. Nie żąda od was rzeczy , których nie moglibyście zrobić ze względu na ,,wasz interes związkowy", ,,wasze trwanie jako działacze'' itd.
Stawia moim zdaniem sprawę uczciwie. Będziemy grać do jednej bramki. Wy popierajcie projekt SLD 2) (urabiajcie posłów SLD). Sławek też przedstawi projekt ,, włączenia FC SC do zaopatrzeniowego systemu emerytur mundurowych'' , obydwa projekty będą procedowane razem.

Natomiast w sprawie projektu SLD tzw. ,, emerytury celne " sprawa jest jasna, jeżeli chcecie włączyć funkcjonariuszy SC do systemu zaopatrzeniowego służb mundurowych to nie popierajcie (również wasz mecenas) projektu ,,emerytur celnych" , który odnosi się do pozostawienia funkcjonariuszy SC w systemie ZUS !!!

Wystąpcie z oficjalnym pismem do Marszałka Sejmu, przewodniczącej komisji sejmowej o wycofanie projektu ,,emerytury celne" jako niezasadne w kontekście wyroku TK. Poproście o to posłów SLD, którzy byli wnioskodawcami o wycofanie swojego projektu.


bj - znowu zero merytoryki tylko takie rozpaczliwe pierdzenie - musisz być nieźle zapuszczony - od tylu lat nie patrzeć w lustro - a zwierzchnicy cisną? porażka coraz bliższa? pogódż się z tym że nie byłeś, nie jesteś i nie będziesz liderem - mieliście 6 tys członków a macie poniżej 1 tys, Sławek ma dwa razy tyle w JEDNYM związku niż wy w federacji - mówi ci to coś? 5 tys wam spier..liło przez pomyłkę? nie - oni wam i tobie podziękowali, część przeszła do Celników.pl, ale z tych 5 tys kilka tys już się nigdzie nie zapisze - dzięki wam stracili wiarę w związki w ogóle

nie wierzyliście w emki mundurowe - vide twoje stare posty, odżegnywaliście Sławka od czci i wiary, niszczyliście jego wizerunek, ośmieszaliście cele i co - to on miał rację a nie wy, a teraz macie czelność liczyć że będziecie przewodzić działaniom na rzecz emek po Jego sukcesie w tk?

ani odrobiny honoru buszmenie
 
bolo, zielony, aquirre. koledzy, szacun za treść i formę.

w ramach ad vocem propagandowa sraczka rozsyłana dzisiaj na służbowe maile.

stanowisko wroga nr 1 formacji wraz ze swoimi piardami ośmieli się mi dzisiaj przysłać.

bezczelnie, wyobrażacie sobie !!!

precz, związkowi buszmeni, precz natychmiast !!!
 
Więcej optymizmu kolego Fix. Przed rozprawą w TK też niewielu funkcjonariuszy dawało wiarę w pomyślny wyrok, a jednak sędziowie orzekli sprawiedliwie.
Pozdrawiam
 
"...w ramach ad vocem propagandowa sraczka rozsyłana dzisiaj na służbowe maile. "
Proszę tele echo podaj więcej szczegółów.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
wybaczcie, ale z oczywistych przyczyn nie podam szczegółów ... :D ...

ale może kto inny sobie jeszcze pofolguje ... :D ...
 
Masz umowę o pracę, mianowanie i decyzję o wysokości swoich zarobków. To wszystko. Kolejne ( przyszłe) i owszem mogą zmienić i dostosować do aktualnych zarobków, ale to co zarabiałeś i było niesłusznie potrącane do ZUS niestety ( dla szefostwa z MF) jest Twoje i należy ( wg TK) do Ciebie. Co więcej od momentu wydania wyroku powinieneś zarabiać +- 600 - 900 PLN więcej. I to już leci!
TK chyba do tej kwestii akurat wprost się nie odnosił. Też bym chciał aby tak było ale jestem realistą.
PS. Widząc co wyprawia "trojka", zastanawiam się czy jest na to jakiś sposób - JEST ! - to wystąpienie z tych "reżimowych" ZZ. Niestety w ich działaniach nie mogę w żaden sposób doszukać się pozytywnych działań dla funkcjonariuszy. Koledzy nawet jak nie chcecie wstępować do celnicy.pl to podziękujcie "tamtym" za reprezentacje a za dychę kupcie coś dziecku albo wypijcie piwo "za tych co na służbie".
 
Back
Do góry