• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Emerytury !!!

Zaczyna spełniać się przewidywany przeze mnie scenariusz, polegający na grze UKS-owców, załatwmy choć trochę dla siebie, a miętuski niech się gonią BJ, zaprzecz mi proszę. Walczycie Wyłącznie o własne tyłki i gotowi jesteście całkowicie zrezygnować z walki o mundurowe emki, jakby miały być na zasadach ogólnych - bez zaliczenia stażu w UKS-ach, jako mundurowych. Rozumiem sytuację podobnie do Zielonego, ale nie umiem lepiej dobrać słów.
 
Ostatnia edycja:
przed dniem wejścia w życie stało się trampoliną do uwłaszczenia się nomenklatury i jej przystawek.

w wymiarze nazwijmy to etycznym osobowe zło w czystej postaci.

czas najwyższy się z tym uporać.

inaczej będzie po ... standardach.
 
Chciałem zauważyć jeszcze jedną rzecz o której jak do tej pory nikt nie wspomniał. W zaopatrzeniowym systemie emerytalnym nie odprowadzamy składek na ZUS. Także dostajemy uposażenia większe o te składki, to jest parę złotych, więc w naszym interesie jest jak najszybsze procedowanie tej ustawy, bo nie wiem co będzie z nadwyżką tych pieniędzy które w tej chwili zabiera nam ZUS. Czy do tej pory wpłacone składki zusowskie przejmie budżet państwa czy też zostaną nam zwrócone.
 
Nie chcemy Barabasza

O Panie, który ziemicą tą władasz,
Widzisz, jak garnie się wsze pokolenie
Do twych ołtarzy; jedni to pisklęta
Długiego lotu nie zdolne, a drugich
Wiek już pogarbił; ja służę Zeusowi,
A tamci innym bogom; równe tłumy
Siadły gdzie indziej, gdzie chramy Pallady,
I tam, gdzie ołtarz Ismena popielny,
Bo miasto – sam widzisz – odmęty
Złego zalały i lud bodaj głowę
Wznosi wśród klęski i krwawej pożogi,
Mrąc w ziemi kłosach i ziemi owocach,
Mrąc w stadach bydła i niewiast porodach,
Płonnych od kiedy bóg ogniem zionący
Zaciężył srogą nad miastem zarazą,
By grody Kadma pustoszyć, a jękiem
Czarne Hadesu wzbogacić ostępy.

http://genius.com/Sofokles-prolog-annotated
 
W ramach prac nad emeryturami celnymi trzeba poprzez posłów reprezentujących naszą sprawę wywołać publiczną dyskusję nt. kolizji prawnej tych dwóch projektów, z jednoczesnym zagrożeniem niewykonania wyroku TK!
Ponadto ci posłowie mogliby "docisnąć" popierających "EC" na okoliczność uzasadnienia takiego stanowiska w obliczu ww. kolizji.

Dzień dobry. Zgadzam się z kolegą w 100% z powyższym.

Jednocześnie można rozważyć sporządzenie ,,opinii prawnej'' w temacie jawnej sprzeczności, kolizji tzw. ,,emerytur celnych" z dołączeniem fc SC do zaopatrzeniowego systemu emerytur mundurowych. Taką opinie przedstawić posłom z komisji sejmowej. Myślę, że musieli by się jakoś do tego odnieść oficjalnie na piśmie (przewodnicząca komisji ale także popierające trzy ZZ czy reprezentujący ich Pan mecenas) , przynajmniej nie udawać, że o takiej kolizji nic nie wiedzą. ;)

Jak jesteśmy w temacie posłów, to może warto by było rozważyć czy możliwe by było zapytanie poselskie do MF w przedmiocie wykonania wyroku TK. Przeczytałem na tej stronie, że takie zapytania poselskie już były. Ale może posłowie zapytaliby przedstawiciela MF o ich harmonogram czasowy wykonania wyroku ( z prezentacji wynika, że ma to trwać 2,5 roku ).
Wyrok TK powinien być wykonany niezwłocznie (niestety termin niezwłocznie nie dający się określić w konkretnych miesiącach)
Ale jeżeli MF ustala harmonogram (2,5 roku) wprost odnosząc się, że,, procedowanie ustawy o SC'' tyle trwało i wykonanie wyroku ma tyle samo trwać według MF.
To jedna kwestia jest pewna, że ,,procedowanie ustawy o SC" nie było przeprowadzone NIEZWŁOCZNIE tylko w normalnym trybie uchwalania ustawy. Czyli ten 2,5 letni okres procedowania odnosi się do normalnego trybu procedowania. Czy przedstawienie takiego harmonogramu wykonania wyroku TK jest zgodne z prawem ???
;)Na ,,zapytanie poselskie'' przedstawiciel Rządu powinien się oficjalnie odnieść/odpowiedzieć !!!

Pozdrawiam
 
Zielony78: poczytaj sobie jeszcze raz uważnie komunikat "tych" 3 central ZZ wyjaśniających (chyba zrozumiale), że po wyroku TK projekt "emerytur celnych" stał się bezprzedmiotowy. Sformułowanie >emerytura celna< funkcjonuje w obiegowej "nomenklaturze" jako projekt SLD. Teraz może Pan Siwy przestanie WAM mącić w głowach.

Komunikat to jedno a realne rzeczywiste działanie z waszej strony to druga strona. Myślę, że większość naszego ,,środowiska" interesuje prawdziwe intencję oraz rzeczywiste działania.

Do gry hasłem ,,emerytury celniczej" dochodzi gra hasłem ,,projekt SLD".

1) projekt SLD ,,emerytur celnych" druk sejmowy 2563, odnosi się do ZUS-owskiego systemu emerytalnego. Projekt nawiązuje do zmiany ustawy o Służbie Celnej.

2) projekt SLD ,,włączenie FC SC do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego", odnosi się do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego służb mundurowych. Projekt nawiązuje do zmiany/dopisanie FC SC do ustawy z 1994 roku obok Policjantów, Strażników Granicznych itd.

Przewodniczący Sławek nie żąda od was rzeczy nie możliwych. Nie żąda od was rzeczy , których nie moglibyście zrobić ze względu na ,,wasz interes związkowy", ,,wasze trwanie jako działacze'' itd.
Stawia moim zdaniem sprawę uczciwie. Będziemy grać do jednej bramki. Wy popierajcie projekt SLD 2) (urabiajcie posłów SLD). Sławek też przedstawi projekt ,, włączenia FC SC do zaopatrzeniowego systemu emerytur mundurowych'' , obydwa projekty będą procedowane razem.

Natomiast w sprawie projektu SLD tzw. ,, emerytury celne " sprawa jest jasna, jeżeli chcecie włączyć funkcjonariuszy SC do systemu zaopatrzeniowego służb mundurowych to nie popierajcie (również wasz mecenas) projektu ,,emerytur celnych" , który odnosi się do pozostawienia funkcjonariuszy SC w systemie ZUS !!!

Wystąpcie z oficjalnym pismem do Marszałka Sejmu, przewodniczącej komisji sejmowej o wycofanie projektu ,,emerytury celne" jako niezasadne w kontekście wyroku TK. Poproście o to posłów SLD, którzy byli wnioskodawcami o wycofanie swojego projektu.
 
jak można mówić w Sejmie o "emeryturach celnych" skoro te działania stały się bezprzedmiotowe po TK, czy to tak trudno pojąć ? Zapytajcie się swojego "świętego" przewodniczącego dlaczego mąci ? 3 centrale ZZ po TK chcą emerytur mundurowych dla wszystkich FC (bez wyjątku czy zostali celnikami z "ulicy" czy z UKS) - to chyba też jest jasne. Zapytajcie się również dlaczego nie chce grać z pozostałymi związkowcami do jednej bramki, która nazywa się emki dla FC ?
 
J, ja będąc związkowcem z dłuższym stażem niż ty jesteś funkcjonariuszem, domagam się byś zaczął "mącić" w swoich 3-ech tzw. centralach, być może będzie to większym pożytkiem dla wszystkich FC. Na tym forum nie wrzucaj treści nic nieznaczących a wręcz banalnych i wku...cych. Stwórzcie ze swoimi pożal się Boże przewodniczącymi jakieś forum i wypisujcie tam te swoje banialuki a przy okazji dowiecie się co myśli o was większość FC. Na tym forum jeśli zabierasz głos to odpowiadaj konkretnie na zadane pytania i poruszane kwestie. Raz jeszcze domagam się odwal(ty wiesz co mam na myśli) od Pana SIWEGO nie dorastasz Mu do wkładek w butach.
p.s. żal mi kreatury
 
a tak a propos "jednej bramki" to grajcie fair play i nie na jakimś orliku tylko na pełno wymiarowym boisku, najlepiej się zdeklaruj do ZZ Celnicy Pl nikt nie będzie tobą dyrygował z drugiego rzędu
 
Zielony78: poczytaj sobie jeszcze raz uważnie komunikat "tych" 3 central ZZ wyjaśniających (chyba zrozumiale), że po wyroku TK projekt "emerytur celnych" stał się bezprzedmiotowy. Sformułowanie >emerytura celna< funkcjonuje w obiegowej "nomenklaturze" jako projekt SLD. Teraz może Pan Siwy przestanie WAM mącić w głowach.
Mój ty biedaczku, tak się zapętliłeś w tym zakłamaniu, że raptem po jednym dniu sformułowanie >emerytura celna< już nie jest tylko funkcjonującym w "nomenklaturze" skrótem myślowym ale rzeczywistym projektem SLD :)Człowieku zastanów się co piszesz, czytelnicy forum wiedzą kto pisze pod nazwą Black Jack - nie jest ci tak po prostu wstyd?
 
jak można mówić w Sejmie o "emeryturach celnych" skoro te działania stały się bezprzedmiotowe po TK, czy to tak trudno pojąć ? Zapytajcie się swojego "świętego" przewodniczącego dlaczego mąci ? 3 centrale ZZ po TK chcą emerytur mundurowych dla wszystkich FC (bez wyjątku czy zostali celnikami z "ulicy" czy z UKS) - to chyba też jest jasne. Zapytajcie się również dlaczego nie chce grać z pozostałymi związkowcami do jednej bramki, która nazywa się emki dla FC ?
Złóżcie wniosek do SLD o wycofanie tego projektu em. celnych i do Marszałka o wstrzymanie prac nad projektem tzw. emerytury celnej, to może Pan Sławek powinien zacząć na was patrzeć, niekoniecznie od razu rozmawiać :)Pytasz dlaczego Pan Siwy nie chce grać z pozostałymi związkowcami do jednej bramki, która nazywa się emki dla funkcjonariuszy celnych?Pierwsze pytanie to w jakie emki wy gracie, skoro mówicie na Komisji o pracach nad dwoma projektami? Drugie to kwestia zaufania, wy po prostu wielokrotnie nas funkcjonariuszy celnych skrzywdziliście. Trzecie, to nieprawda, bo to Zwiazek Celnicy PL zaprasza Związki, organizacje i funkcjonariuszy na spotkanie w tej sprawie i buduje działania wokół tej sprawy która nazywa się emerytury mundurowe dla funkcjonariuszy celnych.Czwarte to miałeś tu na forum przywoływane twoje cytaty, które niestety pokazują, że byłeś wściekły na Pana Sławka o to że złożył wniosek do Trybunału. Zaprzeczasz sam sobie kiedy teraz pod to podpinasz się. Że też ty wstydu nie masz BJ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
jak można mówić w Sejmie o "emeryturach celnych" skoro te działania stały się bezprzedmiotowe po TK, czy to tak trudno pojąć ? Zapytajcie się swojego "świętego" przewodniczącego dlaczego mąci ? 3 centrale ZZ po TK chcą emerytur mundurowych dla wszystkich FC (bez wyjątku czy zostali celnikami z "ulicy" czy z UKS) - to chyba też jest jasne. Zapytajcie się również dlaczego nie chce grać z pozostałymi związkowcami do jednej bramki, która nazywa się emki dla FC ?

brawo. zaczynam się coraz szerzej uśmiechać.

koleżanki i koledzy z kanapowych związków: widzicie kto Was reprezentuje?
 
Ostatnia edycja:
Nie masz kolego racji, a Pana Siwego znam jeszcze z czasów jak był aktywnym wiceprzewodniczącym Federacji i doskonale wiem o czym pisze
 
odpowiedź na te dziecinne lamenty i manipulacje jest jedna - ze zdiagnozowanymi szulerami się do stołu nie siada.
mniej nerwów i bezpieczniej dla sprawy / z perspektywy czasu wypada podziękować losowi, że wspólnie nie złożyliśmy wniosku do TK ;)/.
teraz triumwirat chcąc zatrzeć ślady, popadł w szał legislacyjny bo jak inaczej nazwać to co wyprawiają.
pisałem już, że wspierają poprzez sld dwa sprzeczne projekty ze szkodą dla naszej wspólnej sprawy, którą wycierają sobie gęby w coraz bardziej żenujących komunikatach.
fakty są oczywiste, Celnicy PL to ich wróg bo okazał się skuteczny i dlatego chcą nas uwikłać w kolejną "blankietową" współpracę.
jak ona wygląda w praktyce już wiemy, pozwoliła m.in. uderzyć w lidera niezależnego związku i zwolnić go ze służby / inni otrzymali odznaki za działalność związkową od centralnego ośrodka dyspozycyjnego /.
dlatego teraz czas aby środowisko powiedziało do kogo im bliżej i wsparło swoje własne interesy w zakresie emerytur mundurowych.
obecna komisja sejmowa działa w interesie rozgrywek partii politycznych dając przy okazji mf-owi i przystawkom pretekst do grania znaczonymi kartami.
to wszystko już było.
silny niezależny związek jest gwarancją, że nie zostaniemy rozegrani wg obecnie serwowanej kombinacji.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Chciałem zauważyć jeszcze jedną rzecz o której jak do tej pory nikt nie wspomniał. W zaopatrzeniowym systemie emerytalnym nie odprowadzamy składek na ZUS. Także dostajemy uposażenia większe o te składki, to jest parę złotych, więc w naszym interesie jest jak najszybsze procedowanie tej ustawy, bo nie wiem co będzie z nadwyżką tych pieniędzy które w tej chwili zabiera nam ZUS. Czy do tej pory wpłacone składki zusowskie przejmie budżet państwa czy też zostaną nam zwrócone.
Niestety ale nie. Zostanie zmieniona kwota bazowa ( wlasnie o wyskosc rowna skladce na ZUS) i dostaniesz dokladnie tyle samo na reke. Moze beda jakies niewielkie roznice ale o tym ze po wlaczeniu nas do "emek" dostaniesz dzsiejsze zarobki brutto minus tylko podatek zapomnij. Az takim dobrym wójkiem to nasze panstwo nie jest.
 
BJ napisał:
"Nie masz kolego racji, a Pana Siwego znam jeszcze z czasów jak był aktywnym wiceprzewodniczącym Federacji i doskonale wiem o czym pisze"

Ciężko mi to pisać ale człowieku pogadaj z SSC niech utowrzą na Coryntii dla twojej i paru innych podobnych "działaczy", forum dyskusyjne i tam popisujcie się swą wątpliwą wiedzą i znajomościami, bo to, że znasz Sławka, jak widzę poczytujesz sobie za zaszczyt i wtym jedynym przypadku przyznaję ci rację.
To może jednak złożysz deklarację do ZZ Celnicy Pl, jak to czynią inni, a przynamniej odpowiedz pozytywnie na apel Sławka.

ps zaczynam cie lubić
 
Bj zapomniałeś napisać dlaczego projekt SLD dotyczący emerytur mundurowych został zwrócony wnioskodawcy do poprawy? Dlaczego nie ma słowa o tym w ani jednym komunikacie, których napisaliście już niezliczone ilości. Uważacie to za mało istotną wiadomość?
 
Nie masz kolego racji, a Pana Siwego znam jeszcze z czasów jak był aktywnym wiceprzewodniczącym Federacji i doskonale wiem o czym pisze

powoli zaczynam doceniać :D. rolę bj dla wsparcia inicjatyw zz celnicy pl ws. emerytur mundurowych :D. dawaj dalej :D.

ps. sorry, nie mogłem się powstrzymać. czy te dywagacje bj nie przypominają pierdnięć komara podczas letniej imprezy przy szeroko otwartych oknach :D?
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry