• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Emerytury !!!

Rzeczywiście Panie Zielony 78 masz Pan rację. Dobre to by było tylko wtedy jeżeli jako okres równorzędny w ich projekcie były liczony tylko okres zatrudnienia w administracji celnej przed 1999 r., nie zaś jak dopisali w punkcie 6 urzędników..., bo to zakrawa na kpinę. Ktoś z forumowiczów napisał dużo wcześniej, iż cywile, którzy pracowali w SG i przeszli do SG na status funkcjonariuszy, musieli tam odbyć służbę min. 15 lat aby dostać emeryturę policyjną. Ponadto przeglądając stronę sejmową w zakładce wniesione projekty ustaw pkt 13 widać, że dostali do poprawki uzasadnienie ustawy, w szczególności nie opisali w sposób wystarczający aktów wykonawczych do tej ustawy.
Pozdrawiam Grześ 2211
 
Nie ma się co oszukiwać to wychodzi z logiki i pragmatyki. Emki dostaniemy od 1999r. Dopiero wtedy nasz stosunek pracy zmienił się na stosunek służby, pomimo tego, że naszymi podstawowymi narzędziami pracy przed rokiem 1999 i po nim były: latarka, śrubokręt i lusterko. Nasza praca się nie zmieniła, zmieniła się tylko podstawa prawna naszej pracy. Jeśli ktoś mówi inaczej to moim zdaniem jest w błędzie. Musimy być realistami. O pomysłach dotyczących cywili to nawet szkoda mówić bo jest to taka niedorzeczność, że tylko może zaszkodzić naszej sprawie a już na pewno nas ośmiesza. Ale to i tak jest dobre od 1999r. już mamy 16 lat to jest i tak o rok więcej niż nam potrzeba a jeszcze trochę czasu minie zanim to sejm uchwali. Lata przed 1999r. x 1.3% a lata po 2014r x 2.6%. Jest dobrze, większość z nas i tak dobije do max wymiaru emki. Pozdrawiam.
 
Emerytury

Panie Sławku jako nieświadomy świadek nachuizmu proszę o wyjaśnienie " Wydaje się po spotkaniu z Prezydiami Komisji, że dzielące F.C. dążenie do procedowania tzw. "emerytur celnych" zostanie wreszcie odłożone ad acta, mimo głosów pojawiających się na spotkaniu Prezydium" konkretnie kto prezentował takie stanowisko?
 
Moja uwaga!
Nie gdybać tylko ...DEKLAROWAĆ SIĘ !!!
TYLKO I TYLKO - CELNICY.PL
Tylko Sławek nas nigdy ..."nie sprzedał i nie sprzeda" !!!
 
Relacja ze spotkania w Sejmie - szerzej.

Na spotkaniu Prezydiów Komisji zanegowałem projekt emerytur celnych jako bezprzedmiotowy w chwili obecnej. Niestety, obecna na spotkaniu Pani Przewodnicząca Podkomisji Nadzwyczajnej ds. rozpatrzenia tego projektu Pani Poseł Drozd stwierdziła, że prace nad emeryturami celnymi są zasadne.

Po takim przedstawieniu sprawy przez Panią Poseł nikt nie poparł mojego ww. wniosku poza Posłem PiS Stanisławem Szwedem, który również zauważył, że projekt emerytur celnych wyklucza się z projektem emerytur mundurowych dla F.C.

Wszyscy obecni na spotkaniu ze strony ZZ jak i Poseł PiS Janusz Śniadek zanegowali możliwość dzielenia F.C. w związku z wyrokiem TK. Obecne na spotkaniu ZZ zawnioskowały o włączenie F.C. do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego w tej kadencji Sejmu.

Ja poinformowałem także Komisje, że złożymy niebawem projekt, niezwłocznie po ukazaniu się uzasadnienia pisemnego, który będzie skonsultowany szeroko w całym środowisku zawodowym F.C.

Obecny na spotkaniu mecenas Pan Zalesiński reprezentant trzech central, stwierdził, że im zależy nad procedowaniem zarówno emerytur celnych jak i emerytur mundurowych.


Po spotkaniu Prezydiów Komisji spotkały się także ZZ i z przebiegu tego spotkania wynikło, że wszystkie ZZ idą de facto po to samo(domagają się tego samego), a więc emerytury mundurowe dla F.C. licząc 15 lat od momentu zatrudnienia dla zatrudnionych do 31.12.2012r. i 25 lat staż i 55 lat wiek dla zatrudnionych od 1.01.2013r., jeszcze w tej kadencji Sejmu RP.

Nie ma przeszkód w tym, że zostanie złożony drugi projekt. To w żaden sposób nie zakłóca prac nad już złożonym projektem SLD.
Reasumując, wszystkie ZZ mają ten sam cel, do którego dążą najlepszymi i najskuteczniejszymi w ich ocenie możliwymi drogami, czego nie należy odbierać jako coś niepokojącego.

Ps. Już poza relacją chcę napisać, że postawa SSC(jego pismo z wczoraj do Sejmu) świadczy w sposób dobitny, że gra na zwłokę i potwierdził niechęć resortu do załatwienia tej sprawy w tej kadencji Sejmu.

Wobec powyższego ponawiam Apel do wszystkich F.C. i ZZ do budowania wspólnego frontu celem wykazania determinacji środowiska zawodowego.
Spotkanie odbędzie się niebawem, oczekujemy wciąż na uzasadnienie wyroku TK. Wszystkich F.C> zainteresowanych udziałem w spotkaniu, pragnących zaangażować się w sprawę, proszę o kolejne zgłoszenia na maila slawomir.siwy@celnicy.pl.

Spotkanie zorganizujemy tak, aby ustalić już na maj harmonogram możliwych do wdrożenia działań całego środowiska zawodowego, który zwróci uwagę władzy na tę kwestię, jeżeli będzie widoczna dalsza zwłoka Sejmu i MF w tym zakresie.

Przypomnę, że ów front budujemy także w szerszych celach, o których pisano już w poprzednich postach w tym temacie.
 
najpierw uzyskajmy emki najlepiej po okresie 15 lat. potem będziecie spierać się o jakieś %

@sławka
proponuję stworzenie listy z poparciem wszystkich f-szy do Premiera Rządu RP Pani Ewy Kopacz z wnioskiem o odwołanie SSC
 
Ostatnia edycja:
Witam!
cyt. ..."Obecny na spotkaniu mecenas Pan Zalesiński reprezentant trzech central, stwierdził, że im zależy nad procedowaniem zarówno emerytur celnych jak i emerytur mundurowych"... . Proszę wytłumaczcie mi o co im chodzi, po co jeszcze dalej te emerytury celne?
Pozdrawiam
 
Był także mecenas ZZ Celnicy PL Pan Roland Szymczykiewicz ze mną i także zabierał głos, ale zapewniam, że o poparciu dla dalszego procedowania emerytur celnych nie mówił :)
 
Ostatnia edycja:
Relacja ze spotkania w Sejmie - szerzej.

Na spotkaniu Prezydiów Komisji zanegowałem projekt emerytur celnych jako bezprzedmiotowy w chwili obecnej. Niestety, obecna na spotkaniu Pani Przewodnicząca Podkomisji Nadzwyczajnej ds. rozpatrzenia tego projektu Pani Poseł Drozd stwierdziła, że prace nad emeryturami celnymi są zasadne.

Po takim przedstawieniu sprawy przez Panią Poseł nikt nie poparł mojego ww. wniosku poza Posłem PiS Stanisławem Szwedem, który również zauważył, że projekt emerytur celnych wyklucza się z projektem emerytur mundurowych dla F.C.

nikt nie poparł wniosku, że prace nad emeryturami celnymi są bezzasadne? A 3 centrale pozostałych zz? Czy jeszcze macie wątpliwości w szczerość intencji innych zz? tylko Celnicy gwarantem uczciwej walki ws emerytur !!!
 
Czy szanowny @BlackJack może teraz w tym temacie odpowiedzieć dlaczego centrale są za dalszym procedowaniem emerytur celnych?
 
Mam nadzieję, że metodą łopatologiczną, każdemu politykowi z osobna wyjaśniacie ( tak aby im się śniło po nocach !!! - jak jakiś koszmar), że My chceny tylko emetytur mundurowych!!! a nie żadnych specjalnych emerytur celnych.:):confused: Sławku Pozdrawiam
 
co tu kręcić i trybić.
wiadomo, że winny temu będzie Siwy ;).
mają rysę na winylu i refren im się zapętlił.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Zajrzałem sobie na stronę http://www.mf.gov.pl/sluzba-celna/wiadomosci/aktualnosci, chcąc znaleść informację na temat wyroku TK z 3 marca. I nie znalazłem. Czy jej tam nie ma, czy jestem już za starym funkcjonariuszem do szukania? (nie te oczy ;( ) Czy jest to na tyle nieistotna informacja, że nie warto było ją zamieszczać, skoro są ważniejsze, np.: "Skórzana „markowa" torebka za… 4 zł? Odzież z logo światowego producenta, ale z „literówką" w nazwie firmy? Ponad 13 tys. sztuk podrabianej markowej odzieży, akcesoriów modowych i elektroniki zatrzymali celnicy z Dorohuska." Fakt, do naszych zadań należy między innymi ochrona praw własności intelektualnej i przemysłowej, ale czy rozstrzygnięcie Trybunału jest dla Służby Celnej zdarzeniem marginalnym, a może wstydliwym?
 
Ostatnia edycja:
tzw. emerytury celne ( mrzonka zaproponowana przez federacje, zrzeszenia, SSC jako ala hybryda ZUSowskich emerytur pomostowych ), projekt stworzony aby przebywać w tzw. zamrażalce sejmowej - projekt propagandy i dezinformacji )

Uchwalenie tzw. emerytur celnych nie będzie stanowiło wykonanie wyroku TK !!! To jest niezaprzeczalny fakt !!!
Jak wiemy, wyrok TK odnosi się do nieuwzględnienia fc SC w systemie zaopatrzeniowym obok policjantów, strażników granicznych.
TK nie ograniczył zakresu przedmiotowego praw fc SC względem innych służb mundurowych !!! Jest to oczywista oczywistość.

Dlaczego te trzy ZZ (federacja, zrzeszenie, SzNP) nadal popierają ten projekt czy to przez swoich działaczy czy przez ich mecenasa ???

Nie będę złośliwy i nie łącze z tym faktem SSC.
Ale może wielu działaczy tych trzech ZZ to nowo upieczenie funkcjonariusze SC (przemianowani niedawno z cywili) albo nadal cywile w SC ???
Może zdają sobie sprawę, że numer z byciem jednodniowym funkcjonariuszem z prawem do emki mundurowej nie ma szans przejść i są świadomi, że nie będzie im dane się załapać na ten wózek? To może karmią się mrzonką, że załapią się na tzw. emeryturę celnicza (ala ZUSowska ) a bez ,,pleców'' reszty fc SC nie mają szans ?

aspirant.sc napisał o BlackJack???
Kolega Przewodniczący Jacek to nie jest taki zły człowiek , poprzedni przewodniczacy za nicnierobienie dostał stanowisko kierownicze.
Jako cywil z uksu jak wszyscy cywile w ic łodz traktowany jest przez mecenasowa jak krosta na d... Miał pecha bo trafił do referatu cywilno celnego i uciekł mu mundur,....

Tylko, ze Ci nasi koledzy z trzech związków nie zdają sobie sprawy, że tzw. emerytury celne mogą być wykorzystane na już całkiem poważnie przeciwko funkcjonariuszom SC.
MF oraz posłowie mogą wykonać wyrok TK w bardzo oszczędnej wersji ( a jakie nagrody za takie oszczędności;) ) i uwzględnić naprawdę minimum funkcjonariuszy, licząc bardzo oszczędnie staż do emeki. Zawsze mogą wtedy powiedzieć, ze reszta dostanie w przyszłości ;) emeryturę celniczą ( w przyszłości tzn NIGDY ).

Na tym polega gra tzw. hasłem emerytury celnicze !!!

Czy oto chodzi tym ZZ ??????
Myślę, że Ci koledzy powinni się zastanowić nad konsekwencjami swoich decyzji ???
Pozdrawiam, temat do przemyśleń.
 
Ostatnia edycja:
Uzasadnienie pisemne wyroku TK zgodnie z przepisami powinno się pojawić w okresie 30 dni od wyroku.
Patrząc na inne wyroki i publikacje do nich ,,uzasadnień pisemnych,, okres ten rzeczywiście wynosi ok. 50 dni.
Tak więc nasze uzasadnienie może być tak ok. 24 kwietnia ???
 
Rozmawiałem na pocz. tyg. z osobą z informacji w TK i powiedziała mi, że starają się trzymać tych 30 dni, ale poślizg oczywiście jest możliwy, lecz zapewniała, że niewielki, w tym okresie choćby ze względu na Święta. Nie potrafiła jeszcze wtedy powiedzieć kiedy konkretnie będzie nasze uzasadnienie. W poniedziałek zadzwonię i popytam dogłębnie w TK co i jak i dlaczego jest opóźnienie. Jeżeli nie będzie konkretnej informacji i nie będą potrafili powiedzieć kiedy opublikują pisemne uzasadnienie, to dłużej czekać nie możemy i będziemy musieli podjąć działania bez tego.
 
Back
Do góry