• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Emerytury !!!

Dokładnie i napisaliśmy już do Marszałka w tej sprawie:

"Pan Radosław Sikorski
Marszałek Sejmu RP
tylko drogą elektroniczną

Szanowny Panie Marszałku.

W związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 03.03.2015r. sygn. K39/13 zwracamy się z wnioskiem o zawieszenie prac nad projektem ustawy o zmianie ustawy o Służbie Celnej dot. tzw. emerytury celnej (Druk nr 2563) jako bezprzedmiotowe w chwili obecnej."


Skupiamy się natomiast na następujących działaniach:

"Odpowiadając na ogromną liczbę zapytań kierowanych do Związku przez funkcjonariuszy celnych uprzejmie informujemy, że w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 03.03.2015r. sygn. K39/13 Związek Zawodowy Celnicy PL, w najbliższym czasie podejmie następujące działania:


- przygotujemy projekt regulacji ustawowych, który dopisze do ustawy z 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, (…) oraz ich rodzin wszystkich funkcjonariuszy celnych, licząc od dnia zatrudnienia w administracji celnej lub Służbie Celnej i przedłożymy ten projekt w Sejmie RP

- podejmiemy kroki w celu wynajęcia profesjonalistów, a więc renomowaną firmę lobbingową, do pomocy w przeprowadzeniu ww. projektu przez Sejm RP

- będziemy reagować i odpowiadać w sposób zdecydowany i prawnie przewidziany, na wszelkie niekorzystne dla środowiska zawodowego działania Ministerstwa Finansów, jeżeli takie się pojawią.

Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się i wsparcia tych działań.

Z pozdrowieniem:
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL"
 
EMERYTURA DLA WSZYSTKICH FUNKCJONARIUSZY
To jest jedyne sprawiedliwe rozwiązanie, przecież są osoby, które przez wiele lat byli np "operacyjnymi" a teraz są np w egzekucji. Nie można nas teraz podzielić. Jeśli MF myśli o ucywilnieniu, to nic nie stoi na przeszkodzie w realizacji tego planu. Trzeba tylko dopilnować, żeby stało się to ewolucyjnie, tzn. na miejsce odchodzącego funkcjonariusza przyjmuje się cywila. Na poczatku byłoby nas 14 tys do emek mundurowych, ale byłaby to tylko ilość jednorazowa. Jeśli odchodzących f-szy w wybranych komórkach zastępowaliby cywile, docelowo możnaby doprowadzić do sytuacji, żeby w mundurach służyło np 7 tys celników.
 
Organami obowiązanymi do wykonywania wyroków TK są: Prezydent
RP, Rada Ministrów, komisje Sejmu i Senat. Poza tymi organami
prawo inicjatywy ustawodawczej przysługuje grupie 15
posłów oraz 100 000 obywateli.

A więc chyba musimy znaleźć grupę 15 posłów.
 
.....
,,Ci funkcjonariusze, którzy w sposób systematyczny i stały a nie w ciągu jednego dnia dostają jakieś polecenie wykonania jakiegoś zadania w zakresie jednego z tych zadań o których mowa w tej ustawie ( zadania z art.2.1p4-6 ) będą mogli oczekiwać, iż przysługuje im uprawnienie emerytalne uprzywilejowane. Ustawodawca musi być tu precyzyjny. Są to zadania kontatybilne z zadaniami Policji"

Pisemne uzasadnienie wyroku trybunału w ciągu miesiąca.[/QUOTE]

Coś mi się widzi że każdy będzie sobie musiał wyprocesować własną emkę
 
Kochani. Przecież to wiemy od dnia ogłoszenia wyroku i dyskusji od 3 marca na ten temat w tym wątku było bez liku. To należy rozumieć tak, że tacy Funkcjonariusze wg TK są dyskryminowani, natomiast TK nie zakazał objąć wszystkich, bo to jest wola ustawodawcy i o to walczymy.

Ps. Potrzebuję kontakt do Funkcjonariuszki z Warszawy, która w 2009 roku skontaktowała mnie z firmą lobbingową.
 
23:58 - "(...) kiedy i jakie grupy funkcjonariuszy s.c będą podlegały tym przepisom (...)"

Wygląda jednak na to, że nie wszyscy.

Nie ma się co martwić. Jedno jest pewne, jest wyrok i muszą tą kwestią się zając. Trybunał nie stwierdził, że emka dla wszystkich jest niemożliwa. Stwierdził jedynie, że nieuwzględnienie tych co wykonują zadania z art.2.1p.4-6 jest niezgodne z konstytucja. Natomiast w uzasadnieniu ustnym do wyroku mówią, że nie uwzględnienie całej Służby Celnej jest co najmniej nie uzasadnione ,,moralnie'' (ja przynajmniej tak to odczytuje). Nic nie szkodzi na przeszkodzie do uwzględnienia wszystkich. Tym bardziej, że przy obecna strukturze naszej Służby i Ustawie o SC takie rozróżnienie jest niemożliwe. W przyszłości mogą np. coś na wzór Ustawy o Policji wydzielić strukturę jaka jest CBŚP z Policji. Ale nie za bardzo widzę jak to u nas można zrealizować ( niemożliwe jest moim zdaniem wydzielenie ,,OC graniczne'' od Naczelników UC do jakieś struktury ogólnopolskiej ). A pozostaje kwestia dotychczasowej struktury, praw nabytych itd. Czyli rozwiązanie jak z CBŚP w ramach Policji u nas jest nie możliwe. Tak więc myślę, ze jest duża szansa, że uwzględnią wszystkich.
 
Zielony, Ty to lubisz wymyślać, a skoro tak, to co z biurem w oc granicznych? Bo taki twór funkcjonuje w oddziałach przecież... Wymyśl też coś i dla nich :)
 
Mnie się wydaje ,że zbędne są dyskusje na temat -"co by mogło być".Zostawmy to fachowcom i S .Siwemu.Nie zawiódł nas? Nie! Więc skupmy się nad powiększeniem struktur ZZ Celnicy.To przecież możemy zrobić,nawet poprzez uswiadomienie kolegom z innych związkow-że w jedności siła!Jezeli będzie nas reprezentował jeden,silny związek ,a nie trzy słabe-to oddziaływanie bedzie większe.Jeżeli jest ZZ w Izbie należący do Federacji lub Zrzeszenia ,może na wniosek członkow tego związku wystapić z tych struktur i zasilić np. ZZ Celnicy.Można? Można! Pozostaje pytanie: kto pierwszy?Kto ma tyle odwagi by złożyć taki wniosek do zarządu?
 
Musimy wszyscy zrozumieć jak bardzo wyrok TK zmienił naszą pozycję.
Przed wyrokiem w zamrażarce w Komisji był projekt pierwotnie wrzucony cynicznie przez SSC w celu jw.
Obecnie Sejm musi zająć się włączeniem f.c do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego i kogo włączy zależy w dużej mierze od determinacji środowiska zawodowego.
Mamy kampanię wyborczą, którą oczywiście wykorzystamy do zainicjowania prac nad włączeniem wszystkich f.c.
Moi drodzy! Przed 3 marca nikomu taka pozycja negocjacyjna nawet się nie śniła.
 
Czy służba patrolowa (przeszukiwanie, poszukiwanie, użeranie się z drechami, groźby sprawy sądowe itd...) podchodzą pod definicję "działań policyjnych"?
Czy osoby, które w Dozorze od lat ścigają nielegalne towary są mniej 'policyjni"?
Czy osoby, które jechały na wypomóżki graniczne (jak, ja w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej, co bardzo łatwo mogło skończyć się rozwodem) są mniej "policyjne"?
Policja, odbierając zgłoszenie przestępstwa pokazuje prawie zawsze "zapał bojowy", muszę tego dowodzić?
Nie pojmuję, jak można podzielić służbę, za to cywile (lepsi od nas, o lata świetlne) niech się teraz nie podpinają pod odjeżdżający pociąg!
 
Cipka, nie mąć i zostaw cywili w spokoju.

Gutek - biura są wszędzie, w Policji, SG, SW, itp. Zazdrościsz ? To zamień się z kimś miejscami.

Jedną z zasad naszej Służby jest to, że każdego można w każdym momencie przenieść w każde miejsce w imię potrzeb Służby.

Dziwią mnie ludzie szukający dziury w całym. Po co ? Proste rozwiązania są najlepsze - macie je podane na talerzu.
 
Nie logowałem się tu wieki całe.
Teraz powiem krótko. Sławek ma rację, nie może być podziałów. Trzeba walczyć o emki dla wszystkich funkcjonariuszy. W jedności jest siła.
Są przecież w naszej służbie związki, których władze dbają o swoje dobro albo o dobro SSC. Nie dawajmy im pożywki wpisami , które dzielą i wywołują ferment. Są w życiu szanse, które trzeba wykorzystać . Tak szansę dostaliśmy i tylko od nas zależy czy ją wykorzystamy.
Aby wspomóc tę walkę zadeklarowałem się. Pozdrawiam
 
Nie logowałem się tu wieki całe.
Teraz powiem krótko. Sławek ma rację, nie może być podziałów. Trzeba walczyć o emki dla wszystkich funkcjonariuszy. W jedności jest siła.
Są przecież w naszej służbie związki, których władze dbają o swoje dobro albo o dobro SSC. Nie dawajmy im pożywki wpisami , które dzielą i wywołują ferment. Są w życiu szanse, które trzeba wykorzystać . Tak szansę dostaliśmy i tylko od nas zależy czy ją wykorzystamy.
Aby wspomóc tę walkę zadeklarowałem się. Pozdrawiam

i to jest właściwy kierunek - lobbing i doradztwo prawne kosztuje - chcemy coś osiągnąć to musimy ponieść koszty - Sławek udowodnił, że potrafi być skuteczny - najprostszy sposób wsparcia to deklaracja - pozdrawiam
 
Lobbing kosztuje... prawdopodobnie miliony! wszystkich połączonych związków tak naprawdę wg mnie na to nie stać.

Przewodniczący związków muszą się dogadać(wiele razy to mówiłem, na razie się nie udało), gdyż inaczej każdy będzie ciągnąć w swoją mańkę, a to zostanie wykorzystane przeciwko NAM!

Rozmawiałem z Przewodniczącym Federacji ZZSC, który wytłumaczył mi, że rozmowy w podkomisji sejmowej nad drukiem sejmowym nr 2563 (tzw. emerytury celne) zostaną przekształcone przez zgłoszeniodawcę w projekt włączenia Nas do ustawy z dnia 18 lutego 1994r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji... (za nasadach ww. ustawy, tzn. tzw. emerytury celne idą w niebyt) i mogą być rozpatrzone jeszcze w sierpniu tego roku.

...wszystko po to, aby wykorzystać obecne procedowanie i nie tracić czasu na przyszłe projekty (PIS, SLD) wrzucone do zamrażarki!

ZZ Celnicy PL zrobił wiele dla Funkcjonariuszy i Służby i mam nadzieję, że zrobi jeszcze więcej.

Wszyscy wiemy, że na stronie www.celnicy.pl promowany jest tylko jeden związek, nie doprowadzajmy niepotrzebnie do antagonizmów.

Mamy najlepszą pozycję negocjacyjną od lat.

Tylko wspólnie możemy osiągnąć założony cel, a jest nim od 1998 roku włączenie funkcjonariuszy celnych do ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji...

PS Wiecie kto jest zdolny skutecznie przeforsować zmianę ustawy w Sejmie?
 
Ostatnia edycja:
Zielony, Ty to lubisz wymyślać, a skoro tak, to co z biurem w oc granicznych? Bo taki twór funkcjonuje w oddziałach przecież... Wymyśl też coś i dla nich :)

Dlatego też twierdze, że taki podział jest niemożliwy i bez sensu. Przykład Policji i CBŚP podałem ponieważ jest to jedyna taka sytuacja we wszystkich służbach wymienionych w ustawie o emeryturach mundurowych z 1994 roku. W żadnej innej służbie nie ma takiej wydzielonej struktury. Przypomnę, że CBŚP wykonuje zadania Policji z dopiskiem o ,, zorganizowanej przestępczości" i jest to wydzielona struktura z Policji mimo, że pozostaje częścią tej formacji. Dlatego okazało by się, że w takim wydzieleniu ( TK w uzasadnieniu ustnym do wyroku: ,,Trybunał nie mógł nie widzieć faktu, że pewna część nie wiemy jaka, w ustawie nie ma o tym mowy kiedy i na jakich warunkach funkcjonariusz SC jest funkcjonariuszem, który wykonuje funkcję policyjną, jest to wada legislacyjna tej ustawy (ustawa o SC)" ) doszło by do paradoksów, że poza emką zostałby funkcjonariusz wypełniający zadania bardziej policyjne niż ten w wydzielonej strukturze np. zajmujący się sprawami biurowymi przy OC granicznych. Dlatego uważam, że to jest bezzasadne i to jest argument aby tego nie robić !!!
 
Lobbing kosztuje... prawdopodobnie miliony! wszystkich połączonych związków tak naprawdę wg mnie na to nie stać.

Przewodniczący związków muszą się dogadać(wiele razy to mówiłem, na razie się nie udało), gdyż inaczej każdy będzie ciągnąć w swoją mańkę, a to zostanie wykorzystane przeciwko NAM!

Rozmawiałem z Przewodniczącym Federacji ZZSC, który wytłumaczył mi, że rozmowy w podkomisji sejmowej nad drukiem sejmowym nr 2563 (tzw. emerytury celne) zostaną przekształcone przez zgłoszeniodawcę w projekt włączenia Nas do ustawy z dnia 18 lutego 1994r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji... (za nasadach ww. ustawy, tzn. tzw. emerytury celne idą w niebyt) i mogą być rozpatrzone jeszcze w sierpniu tego roku.

...wszystko po to, aby wykorzystać obecne procedowanie i nie tracić czasu na przyszłe projekty (PIS, SLD) wrzucone do zamrażarki!

ZZ Celnicy PL zrobił wiele dla Funkcjonariuszy i Służby i mam nadzieję, że zrobi jeszcze więcej.

Wszyscy wiemy, że na stronie www.celnicy.pl promowany jest tylko jeden związek, nie doprowadzajmy niepotrzebnie do antagonizmów.

Mamy najlepszą pozycję negocjacyjną od lat.

Tylko wspólnie możemy osiągnąć założony cel, a jest nim od 1998 roku włącznie funkcjonariuszy celnych do ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji...

PS Wiecie kto jest zdolny skutecznie przeforsować zmianę ustawy w Sejmie?

Sorry ale to jakieś nieporozumienie. To dwie osobne sprawy. To jest nowelizacja o zmianie ustawy o ,,emeryturach mundurowych'' z 1994 roku a tzw. ,, emerytury celnicze " to nie była nigdy próba zmiany w/w ustawy. To tak jak by ,,ustawę o ochronie łosia w lasach państwowych '' próbować przerobić w ustawę nowelizującą ustawę o emeryturach mundurowych z 1994 (Wspólnym mianownikiem obu ustaw byłby kolor zielony). Jeżeli taka jest wiedza federacji, zrzeszeń to naprawdę niech one do niczego się nie dotykają !!!
 
Rozmawiałem z Przewodniczącym Federacji ZZSC, który wytłumaczył mi, że rozmowy w podkomisji sejmowej nad drukiem sejmowym nr 2563 (tzw. emerytury celne) zostaną przekształcone przez zgłoszeniodawcę w projekt włączenia Nas do ustawy z dnia 18 lutego 1994r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji... (za nasadach ww. ustawy, tzn. tzw. emerytury celne idą w niebyt) i mogą być rozpatrzone jeszcze w sierpniu tego roku.

Niezła ściema, w sierpniu w sejmie to chyba mają wakacyjną przerwę.
Czy Federacja wystąpiła o zmianę tematu tej Podkomisji? w sytuacji gdy Celnicy.pl wystąpili o zamknięcie tej podkomisji?
 
Back
Do góry