• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Emerytury !!!

Wypowiedź Jacka K. wyrażnie wskazuje, że chce nas podzielić
"bo w tej chwili nie wiemy, od jakiego momentu powinno nastąpić włączenie celników do systemu emerytur mundurowych i jakiej grupy to powinno dotyczyć - tych, którzy realizowali te zadania czy tych, którzy dzisiaj realizują te zadania i w jakim zakresie"
 
Czy jeszcze ktoś wierzy temu misiu ? Pamiętajmy proszę o mianowaniach oraz wartościowaniach. Jak nas q... zreformował. Jak upokorzył wraz ze swoimi moralnymi karzełkami generałkami ludzi. Miejsce tego pana jest na sądowej ławie.
 
Dokładnie, dlatego dziękujemy związkowcom jak Jacek S., którzy chcą z nim znowu się układać.
Którym grupom przyznać emerytury? No coż, może tak jak w wartościowaniu wg, układów.
 
Wypowiedź Jacka K. wyrażnie wskazuje, że chce nas podzielić
"bo w tej chwili nie wiemy, od jakiego momentu powinno nastąpić włączenie celników do systemu emerytur mundurowych i jakiej grupy to powinno dotyczyć - tych, którzy realizowali te zadania czy tych, którzy dzisiaj realizują te zadania i w jakim zakresie"

Proponuję, aby za datę graniczną przyjąć dzień ukończenia zasadniczego kursu celnego !?. Wtedy to każdy młody adept był uważany za...prawdziwego, pełnoprawnego celnika...z całym bagażem praw, obowiązków i odpowiedzialności.
 
Dokładnie, dlatego dziękujemy związkowcom jak Jacek S., którzy chcą z nim znowu się układać.
Którym grupom przyznać emerytury? No coż, może tak jak w wartościowaniu wg, układów.
 
tych, którzy realizowali te zadania czy tych, którzy dzisiaj realizują te zadania i w jakim zakresie"

Normalnie powtórka z rozrywki, deja vu ... czyżby znowu miało się okazać, że "przed dniem wejścia w życie" oznacza "w dniu wejścia w życie" ?
Potem będą się zastanawiać, czy w dniu ogłoszenia wyroku TK, czy w dniu ogłoszenia nowej ustawy ?
Oj, się będzie działo!

Pozostaje tylko głosować na opcję, która Jacka K. i jego popleczników spłucze głęboko i nie pozostawi po nich śladu.
 
Ostatnia edycja:
No właśnie tak mysle, ze w dniu wejścia nowe ustawy, na ten dzień wszystkich co trzeba ustawią na odpowiedniej pozycji.
Dlatego właśnie nie można do tego dopuścić, Zmiany musza dotyczyc wszystkich funkcjonariuszy,
Nie może być 2 kategorii funkcjonariuszy, z uprawnieniami i bez. Zresztą myślę, ze tu p. Jacek K. się zagalopował, każdy funkcjonariusz może być w każdej chwili przeniesiony, już o tym zapomniał?

Normalnie powtórka z rozrywki, deja vu ... czyżby znowu miało się okazać, że "przed dniem wejścia w życie" oznacza "w dniu wejścia w życie" ?
Potem będą się zastanawiać, czy w dniu ogłoszenia wyroku TK, czy w dniu ogłoszenia nowej ustawy ?
Oj, się będzie działo!
 
Art. 86. 1. Jeżeli wymagają tego potrzeby Służby Celnej, funkcjonariuszowi można powierzyć pełnienie obowiązków służbowych na innym stanowisku na okres do 6 miesięcy, zgodnie z jego kwalifikacjami. W szczególnie uzasadnionych przypadkach powierzenie obowiązków może zostać przedłużone do 12 miesięcy.
2. Jeżeli wymagają tego potrzeby Służby Celnej, funkcjonariusza można przenieść na takie samo lub równorzędne stanowisko do innej jednostki organizacyjnej w tej samej lub innej miejscowości.

W świetle tych przepisów nikt z nas nie ma wpływu na miejsce pełnienia służby, a wielu pewnie z Was wie, ze zdarzało się, ze miejsce wyznaczane było po złości.
Na tej podstwie nie widze możliwości wydzielenia grup do takich i innych zadań bo to zaprzecza zapisom ustawowym.
 
Już się zaczyna : "...bo w tej chwili nie wiemy, od jakiego momentu powinno nastąpić włączenie celników do systemu emerytur mundurowych i jakiej grupy to powinno dotyczyć - tych, którzy realizowali te zadania czy tych, którzy dzisiaj realizują te zadania i w jakim zakresie - mówił Kapica...."
W nowej ustawie oczywiście będzie magiczne zdanie przed wejściem w życie ustawy które oczywiście będzie oznaczało w dniu wejścia w życie i w ten sposób pierwszy celny na emeryturę mundurowa przejdzie za jakieś 26-27 lat ( 2 lata projektowania i procedowania ustawy + 25 lat służby. Oczywiście nie przejdą wszyscy ale tylko grupa która wykonuje odpowiednie zadania (art.2.1p.4-6) w tym cała kadra kierownicza ponieważ ona nadzoruje te czynności. Szykuje się powtórka z wartościowania. Nie wiem czy mam ochotę to przechodzić jeszcze raz.
 
Szef Służby Celnej powiedział:
,,Trybunał Konstytucyjny w ustnym uzasadnieniu wskazał, że ta nierówność dotyczy tylko części celników realizujących systematycznie zadania z zakresu rozpoznania i zwalczania przestępczości oraz ścigania przestępstw. ''

Nie przypominam sobie, że Trybunał w wyroku lub w komunikacie użył tego magicznego słowa: SYSTEMATYCZNIE ??? A to magiczne słowo nie wiąże się z zawężeniem kręgu funkcjonariuszy jacy zostali wymienieni w orzeczeniu trybunał Konstytucyjnego ??? Czy to jest przejęzyczenie czy ................................. ???
 
Mam tylko nadzieję, że Jacek K. nie będzie miał już nic do powiedzenia w tej kwestii, kiedy przepisy będą uchwalane. Temu Panu zdecydowanie już dziękujemy za modernizację.
 
Powtórka z rozrywki murowana

(...) Trybunał Konstytucyjny w ustnym uzasadnieniu wskazał, że ta nierówność dotyczy tylko części celników realizujących systematycznie zadania z zakresu rozpoznania i zwalczania przestępczości oraz ścigania przestępstw.(...) - to z wypowiedzi SSC, dostępnej pod linkiem http://www.pap.pl/palio/html.run?_I...04235&data=&status=biezace&_CheckSum=34741134

(...) rozpoznawanie, wykrywanie, zapobieganie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń (...) rozpoznawanie, wykrywanie, zapobieganie i zwalczanie przestępstw skarbowych i wykroczeń skarbowych (...) rozpoznawanie, wykrywanie, zapobieganie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń (...) - to z ustawy o SC, na którą wskazał TK.

Systematycznie powtórka z rozrywki murowana!
 
Ostatnia edycja:
dajmy sobie spokój z generałem.
czego się po nim spodziewaliście ?
stawiamy na Siwego !

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Zdecydowanie dajmy sobie spokój z generałem i jego "związkami celniczymi" !!!
Postawmy wszyscy na Siwego !
On już nam nieraz pokazał co potrafi zrobić i to dla ...wszystkich/zwykłych celników !

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Przeczytałem to co mówi SSC i mam złą wiadomość dla SSC. Niestety, nie posłuchamy jego rad i złożymy projekt w tej kadencji Sejmu, który obejmie emeryturami mundurowymi wszystkich Funkcjonariuszy celnych:)
 
Przeczytałem to co mówi SSC i mam złą wiadomość dla SSC. Niestety, nie posłuchamy jego rad i złożymy projekt w tej kadencji Sejmu, który obejmie emeryturami mundurowymi wszystkich Funkcjonariuszy celnych:)

Generalissimus tak pitoli bo wie, że w następnej kadencji już go nie będzie :) Mam nadzieję, że jedyne wieści o nim będą pochodziły z Trybunału Stanu :) W końcu to narodowy wieszcz, który stworzył epokową ustawę hazardową. BTW pampersy w rossmanie w promocji są xD
 
a sio, a sio, a sio

na podstawie jakich prerogatyw i upoważnień gostek wypowiada się w imieniu władzy ustawodawczej, która ma obowiązek wykonać niezwłocznie dyspozycję wyroku Trybunału Konstytucyjnego? czy ktoś mógłby go o to zapytać? bo jeśli takowych nie posiada, to a sio, a sio, a sio ....
 
Proponuję, aby za datę graniczną przyjąć dzień ukończenia zasadniczego kursu celnego !?. Wtedy to każdy młody adept był uważany za...prawdziwego, pełnoprawnego celnika...z całym bagażem praw, obowiązków i odpowiedzialności.

no przepraszam cię bardzo ale tk orzekł, że pominięcie nas w ustawie o zaopatrzeniu emerytalnym jest niezgodne z konstytucją, wszystkie służby z ustawy mają staż liczony od momentu przyjęcia do służby - na jakiej podstawie tylko u nas miałoby być inaczej?

być może w twoim przypadku czas do zdania egzaminu zkc spędziłeś pod opieką kogoś innego, kto stale cię pilnował - faktycznie, a nie tylko jako osoba wpisana w dziennik służby przygotowawczej

w moim przypadku, i w przypadku wielu znanych mi osób, już po kilku dniach z własnym kołkiem, samodzielnie, i na własną odpowiedzialność pełniłem służbę samodzielnie

kwestią nie jest napisanie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy sc, ale dopisanie nas do istniejącej ustawy - tam funkcjonariusze mają określone zasady nabywania uprawnień, różne dla wyłącznie dwóch wydzielonych kategorii - w zależności od daty rozpoczęcia służby - i już

nie ma sensu wyważać otwartych drzwi
 
Bolo1999.
Oczywiście, że niezwłocznie po ukazaniu się uzasadnienia przedstawimy projekt, który będzie dopisywał Służbę Celną do ustawy z 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, (…) oraz ich rodzin
 
Back
Do góry