• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Emerytury !!!

będą mieli ci z wysługą 32lat z tym że kwoty wpadają zdaje się od 23r zatem uśrednia się (z uwagi na metodę liczenia z 10 lat) dopiero w roku 33 a zasadniczo na koniec 34 tak więc mono nie wszystkich z obecnych
Trochę inaczej.
Po 32 latach służby oblicza się indywidualną podstawę wyliczenia emerytury (kb x wkb x IndMnoż i do tego dodaję się należne w dniu zwolnienia dodatkowe świadczenia stażowe
 
Trochę inaczej.
Po 32 latach służby oblicza się indywidualną podstawę wyliczenia emerytury (kb x wkb x IndMnoż i do tego dodaję się należne w dniu zwolnienia dodatkowe świadczenia stażowe
No ale nasz taka nadzieje czy wiesz. No bo to pewna roznica. Jak kolwiek ja nie wiem to jednak najprostsza i najtansza opcja dla panstwa to uwzglednienie kwot na ogolnych zasadach po spelnieniu warunku 32 kat. Co znacxy ze dla sluzb z przed 2013 oznacza to wprost z ostatniej pensji. U nas z istatniej pendji nie jest. Zatem jak wiesz to pokaz koleżeństeu przepis wykonawczy czy jak go tam zwał.
 
..........Zatem jak wiesz to pokaz koleżeństeu przepis wykonawczy czy jak go tam zwał.
Fragment 18 f ust 3

5) do kwoty obliczonej zgodnie z pkt 4 dodaje się świadczenie za długoletnią
służbę, o którym mowa w ust. 2e, w wysokości przysługującej w dniu
zwolnienia ze służby.

Nie będę cytował większego fragmentu, bo trzebaby porobić odniesienia do innych art., definicji wysługi emerytalnej itp. Zachęcam wszystkich do analizy, chociaż jak wspominałem zdecydowanej większości?ości to nie dotyczy bo mało kto ma 32 lata wysługi emerytalnej (w rozumieniu ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym....).
W praktyce na dzisiaj temat dotyczy osób będących przed 1999 roku w innej służbie
 
Ostatnia edycja:
w innym wątku jest dyskusja czy świadczenie motywacyjne powinno być wypłacane za lata przed 99 i sprawa już jest na etapie NSA. Jesli tak to analogicznie do 32 lat, po których ma być doliczane świadczenie stazowe równiez należy liczyć uwzględniajac lata przed 99 r. a wiec dla niektorych to już niedługo. W kwestii liczenia uposażenia i podstawy chodziło mi o to, że jesli obliczając średnie uposażenie uwzglednia sie świadczenie stazowe, a do podstawy nie uwzglednia sie to zaklamuje się rzeczywistość, na nasza niekorzyść. Srednie uposażenie to raczej fundusz płac dzielony przez ilośc funków, a wkb do dopiero wynik tego podzielony przez kwotę bazową.
ps
widzę ,że to jest liczone inaczej niż myślalem, może nawet korzystniej
 
Ostatnia edycja:
Fragment 18 f ust 3

5) do kwoty obliczonej zgodnie z pkt 4 dodaje się świadczenie za długoletnią
służbę, o którym mowa w ust. 2e, w wysokości przysługującej w dniu
zwolnienia ze służby.

Nie będę cytował większego fragmentu, bo trzebaby porobić odniesienia do innych art., definicji wysługi emerytalnej itp. Zachęcam wszystkich do analizy, chociaż jak wspominałem zdecydowanej większości?ości to nie dotyczy bo mało kto ma 32 lata wysługi emerytalnej (w rozumieniu ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym....).
W praktyce na dzisiaj temat dotyczy osób będących przed 1999 roku w innej służbie
o tym nie wiedziałem, masz rację, że trzeba poczytać i policzyć, dzięki za info.
ps czyli zostaje kwestia czy lata przed 99 są uwzględniane. Jedni uważają, że tak inni, że nie
 
Fragment 18 f ust 3

5) do kwoty obliczonej zgodnie z pkt 4 dodaje się świadczenie za długoletnią
służbę, o którym mowa w ust. 2e, w wysokości przysługującej w dniu
zwolnienia ze służby.

Nie będę cytował większego fragmentu, bo trzebaby porobić odniesienia do innych art., definicji wysługi emerytalnej itp. Zachęcam wszystkich do analizy, chociaż jak wspominałem zdecydowanej większości?ości to nie dotyczy bo mało kto ma 32 lata wysługi emerytalnej (w rozumieniu ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym....).
W praktyce na dzisiaj temat dotyczy osób będących przed 1999 roku w innej służbie
z analizy przepisu wynika, że liczą tak jakby dodatek przyslugiwał przez całe 10 lat przyjetych do wyliczania podstawy. Mam rację?
 
o tym nie wiedziałem, masz rację, że trzeba poczytać i policzyć, dzięki za info.
ps czyli zostaje kwestia czy lata przed 99 są uwzględniane. Jedni uważają, że tak inni, że nie
Stan prawny na dzisiaj. Lata przed 1999 nie są uwzględniane, chyba, że ktoś przed styczniem 99 był w innej służbie.
 
z analizy przepisu wynika, że liczą tak jakby dodatek przyslugiwał przez całe 10 lat przyjetych do wyliczania podstawy. Mam rację?
Liczą tak jakby go nie było wcale i na końcu dodają kwotę przysługującego dodatkowego stażowego w dniu odejścia. Razem stanowi to podstawę wyliczenia emerytury.
 
Czyli ZZ ugraly dla nas tyle, że pierwszy w ten sposób liczony emeryt może być w 2031r. A w zasadzie pod jego koniec, chyba że ma lata w innej formacji. Pełen sukces!
Jeżeli ktoś w wieku 20 lat przyjął się w 1999r. do SC, to w wieku 52 lat może pójść na tą podwyższoną emkę.
Dla dinozaurów ten przepis raczej nic w wyliczeniu emki nie zmieni.
Motywuje on jedynie funkcjonariuszy przyjętych od 01.01.2013r. żeby to miało sens.
 
Ostatnia edycja:
@soldat ,doliczenie do emki jest bonusem dla najbardziej wytrwałych. Wartością samą w sobie jest comiesięczna wypłata tego dodatku.
Jesteśmy jako celnicy w specyficznej sytuacji prawnej. Mamy mix nowego i starego systemu emerytalnego.
Raczej nikt nie chciał nas pokrzywdzić tym przepisem, bo został stworzony dla wszystkich służb. Raczej jak zwykle dostaliśmy rykoszetem z powodu niezaliczenia lat przed 1999.
Winę ZZ widzę tylko w braku zaangażowania w zaliczenie lat przed 1999. Mówiąc wprost, temat olali. Rozmycie wielu spraw, dążenie do pozyskania za wszelką cenę jak największej ilości nowych członków przyczyniło się do decyzji o wypisaniu się z organizacji.
Do tego bany za krytykę czy odmienne zdanie sprawiły, że nie chciałem być z tym utożsamiany.
Staram się być jednak obiektywny w moim krytycznym (mam nadzieję konstruktywnie krytycznym) spojrzeniu na działalność związku i nie widzę żadnej winy w aspekcie tworzenia przepisów o dodatkowym stażowym, zwłaszcza, że celnicy.pl nie mieli tu za dużo do powiedzenia. Przepis mamy tylko dzięki masowym zwalnianiu się Policjantów. Dla nich został wymyślony dlatego niuanse dotyczące liczenia celnikom służby id 15.09.1999 nie został wzięty pod uwagę.
 
@PJS oczywiście się z Tobą zgadzam. Te dodatki dla dinozaurów stanowią wartość dodaną w służbie obecnej. Niewielki wpływ na podniesienie emerytury.
Szkoda tylko, że:
1) prawo i jego następstwa w naszym pięknym kraju są nieobliczalne,
2) nie zawsze można zbudować i utrzymać dobry zespół ludzki, bo kapitał ludzki w tej firmie to tylko i wyłącznie miękkie szkolenia, nie wnoszące nic do rzeczywistości.
Dlatego odszedłem.
 
@soldat ,doliczenie do emki jest bonusem dla najbardziej wytrwałych. Wartością samą w sobie jest comiesięczna wypłata tego dodatku.
Jesteśmy jako celnicy w specyficznej sytuacji prawnej. Mamy mix nowego i starego systemu emerytalnego.
Raczej nikt nie chciał nas pokrzywdzić tym przepisem, bo został stworzony dla wszystkich służb. Raczej jak zwykle dostaliśmy rykoszetem z powodu niezaliczenia lat przed 1999.
Winę ZZ widzę tylko w braku zaangażowania w zaliczenie lat przed 1999. Mówiąc wprost, temat olali. Rozmycie wielu spraw, dążenie do pozyskania za wszelką cenę jak największej ilości nowych członków przyczyniło się do decyzji o wypisaniu się z organizacji.
Do tego bany za krytykę czy odmienne zdanie sprawiły, że nie chciałem być z tym utożsamiany.
Staram się być jednak obiektywny w moim krytycznym (mam nadzieję konstruktywnie krytycznym) spojrzeniu na działalność związku i nie widzę żadnej winy w aspekcie tworzenia przepisów o dodatkowym stażowym, zwłaszcza, że celnicy.pl nie mieli tu za dużo do powiedzenia. Przepis mamy tylko dzięki masowym zwalnianiu się Policjantów. Dla nich został wymyślony dlatego niuanse dotyczące liczenia celnikom służby id 15.09.1999 nie został wzięty pod uwagę.

Niezaliczenie okresu służby przed 99 stwarza też możliwość drugiej cywilnej emki. Dla wielu to korzystna sytuacja. Dla wielu też nie. Niemniej trzeba czekać.

Od 1999 do 2013 początek służby jest możliwość doliczenia wcześniejszych okresów przed 99, ale trzeba nazbierać 25 lat służby .

1500 lub 2500 do podstawy dopiero po 32 latach , jeśli się nie mylę .
 
@soldat ,doliczenie do emki jest bonusem dla najbardziej wytrwałych. Wartością samą w sobie jest comiesięczna wypłata tego dodatku.
Jesteśmy jako celnicy w specyficznej sytuacji prawnej. Mamy mix nowego i starego systemu emerytalnego.
Raczej nikt nie chciał nas pokrzywdzić tym przepisem, bo został stworzony dla wszystkich służb. Raczej jak zwykle dostaliśmy rykoszetem z powodu niezaliczenia lat przed 1999.
Winę ZZ widzę tylko w braku zaangażowania w zaliczenie lat przed 1999. Mówiąc wprost, temat olali. Rozmycie wielu spraw, dążenie do pozyskania za wszelką cenę jak największej ilości nowych członków przyczyniło się do decyzji o wypisaniu się z organizacji.
Do tego bany za krytykę czy odmienne zdanie sprawiły, że nie chciałem być z tym utożsamiany.
Staram się być jednak obiektywny w moim krytycznym (mam nadzieję konstruktywnie krytycznym) spojrzeniu na działalność związku i nie widzę żadnej winy w aspekcie tworzenia przepisów o dodatkowym stażowym, zwłaszcza, że celnicy.pl nie mieli tu za dużo do powiedzenia. Przepis mamy tylko dzięki masowym zwalnianiu się Policjantów. Dla nich został wymyślony dlatego niuanse dotyczące liczenia celnikom służby id 15.09.1999 nie został wzięty pod uwagę.
Piotr, niektóre sprawy potrzebują ciszy.
W zakresie zaliczenia lat przed 1999 coś się jednak z udziałem Związku dzieje.
 
Piotr, niektóre sprawy potrzebują ciszy.
W zakresie zaliczenia lat przed 1999 coś się jednak z udziałem Związku dzieje.
Ciekaw ,ciekawe co się dzieje w tej ciszy na temat "służba przed 1999". Z tego co ogólnie podano do informacji to związki byłego SzNP walczą o uznanie służby cywilnych pracowników SzNP przeniesionych do Urzędów Celnych, Celnicy PL chcą "dokleić" do tego projektu "ucywilnionych". Ale o " "mundurowych" służących w cle przed 1999 nic się nie mówi.
 
Ciekaw ,ciekawe co się dzieje w tej ciszy na temat "służba przed 1999". Z tego co ogólnie podano do informacji to związki byłego SzNP walczą o uznanie służby cywilnych pracowników SzNP przeniesionych do Urzędów Celnych, Celnicy PL chcą "dokleić" do tego projektu "ucywilnionych". Ale o " "mundurowych" służących w cle przed 1999 nic się nie mówi.

Jeśli "ucywilnieni" dostaną, to i reszta też.

Przykładowo zwróć uwagę na konflikt za naszą wschodnią granicą - straszenie bombą atomową może i wywołuje w niektórych strach ale reakcja świata na to straszenie jest anemiczna i w zasadzie statyczna. To jej aspekty teoretycznie "konwencjonalne", spowodowały reakcję niewątpliwie istotną.

Właśnie dlatego uważam, że faktycznie niektóre sprawy potrzebują ciszy ...
 
Back
Do góry