• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Do i dla użytkowników forum Skarbowcy.pl

W naszym ZZ przewodniczący nie jest CAREM, tylko osobą o najwyższym autorytecie i poparciu. A każdy członek ZZ ma prawo, a nawet obowiązek wyrażać swoje opinie, działać i pracować dla dobra członków i KAS.
 
@Agata Jagodzińs[/USER] czy nie należało się wcześniej skontaktować z Przewodniczącym naszego Związku? Przedstawić plany, ofertę współpracy i inne konkrety? A wtedy być może Pani obecność na forum byłaby rekomendowana, a my spokojniejsi w dyskusji.
Podzielam opinię, jak się kogoś chce odwiedzić i zaproponować współpracę, to najpierw należy z nim to uzgodnić. A nie wejść z drzwiami i to w maseczce.
Czy otrzymam odpowiedzi na zadane pytania?
 
W naszym ZZ przewodniczący nie jest CAREM, tylko osobą o najwyższym autorytecie i poparciu. A każdy członek ZZ ma prawo, a nawet obowiązek wyrażać swoje opinie, działać i pracować dla dobra członków i KAS.
Ależ oczywiście. Mnie chodziło o to, że rzekoma chęć współpracy Pani Agaty zaczyna się od 'dupy strony'...
Rozmowa powinna się raczej zacząć od uzgodnień na poziomie zarządów, mylę się?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Ależ oczywiście. Mnie chodziło o to, że rzekoma chęć współpracy Pani Agaty zaczyna się od 'dupy strony'...
Rozmowa powinna się raczej zacząć od uzgodnień na poziomie zarządów, mylę się?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Nie, nie mylisz się. Masz rację. I zwrócę uwagę na jeden fragment NA POZIOMIE ZARZĄDÓW
 
W naszym ZZ przewodniczący nie jest CAREM, tylko osobą o najwyższym autorytecie i poparciu. A każdy członek ZZ ma prawo, a nawet obowiązek wyrażać swoje opinie, działać i pracować dla dobra członków i KAS.

Z tym prawem do wyrażania opinii to pojechałeś...

U nas banów nie stosujemy :)
 
W naszym ZZ przewodniczący nie jest CAREM, tylko osobą o najwyższym autorytecie i poparciu. A każdy członek ZZ ma prawo, a nawet obowiązek wyrażać swoje opinie, działać i pracować dla dobra członków i KAS.
No teraz to pojechalas. Jak jednocześnie można działać i pracować dla dobra członków i kas? Jedno wyklucza drugie Przecież to tak zwany kas jest patologią która nas zniszczyła i doprowadziła do tego burdelu i debilizmu, który jest obecnie.
 
Ostatnia edycja:
No teraz to pojechalas. Jak jednocześnie można działać i pracować dla dobra członków i kas? Jedno wyklucza drugie Przecież to tak zwany kas jest patologią która nas zniszczyła i doprowadziła do tego burdelu który jest obecnie.
Ale póki co jesteśmy w KAS i nie siedzimy i nie płaczemy tylko działamy TAK ? Związek wskazuje na mankamenty działania KAS - TAK?
 
A ja zapytam Panią Agatę o dotychczasową aktywność związkową.
Czy faktem jest, że jest to Jej trzeci związek zawodowy z kolei, którego jest członkinią?
Co było nie tak w 2 poprzednich związkach zawodowych?
 
NIE - bo tak zwany kas jest źródłem całego zła i głupoty która jest obecnie i którą wszyscy widzą. Nie pisz bzdur, że mamy pracować dla dobra tego czegoś
 
Związki zawodowe powinny być apolityczne. Sympatyzowanie z partiami politycznymi jest wg mnie szkodliwe, zwłaszcza jeśli dana opcja dochodzi do władzy. Wtedy trudno jest występować przeciwko swoim "współwyznawcom", a w sprawy światopoglądowe ZZ nie powinny się angażować.
Po lekturze wzmianek o Alternatywie, dla mnie ten związek nie spełnia kryteriów apolityczności i jest zbyt ostro ukierunkowany światopoglądowo.
Mamy jednak pluralizm związkowy i takie związki mają prawo u nas działać, chociaż czy przynależność do takiego związku nie jest manifestowaniem poglądów politycznych? A to jest przeecież u nas zabronione.
Mimo wszystko kibicuję Agacie, bo wyczuwam u niej chęć do działania, chociaż nie znam jej historii, myślę że ma determinację do działania i w słusznych inicjatywach nasz związek może z nią współpracować. Tylko czy uda się zdystansować od politykierstwa centrali? Mam wątpliwości. Solidarności się nie udało.
Sądząc po większości ostatnich wpisów wyrażę pewnie zdanie odrębne, ale ja zapraszam Agatę do aktywności na naszym forum, które jest przecież forum publicznym i w przeszłości zabierali u nas głos i przemytnicy i inne oso y ppstronne
Dziękuję.
Jestem pracownikiem KAS, urzędnikiem służby cywilnej. Nie będę i nie manifestuje poglądów politycznych.
Oczywiście, że można się się zdystansować od poglądów Szefa centrali. Będąc w Solidarności to robiłam.

Wybrałam Alternatywe, bo działa odważnie i skutecznie w sprawach pracowniczych i liczę na jej wsparcie.
 
Padły w tym temacie do Pani Agaty słowa krytyki. Mamy do tego prawo, tak jak Pani Agata może tutaj być.

Dla mnie ważniejsze jest jedno.

DO TEJ PORY w temacie głosu nie zabrał Przewodniczący ZZ Celnicy.

@Agata Jagodzińs czy nie należało się wcześniej skontaktować z Przewodniczącym naszego Związku? Przedstawić plany, ofertę współpracy i inne konkrety? A wtedy być może Pani obecność na forum byłaby rekomendowana, a my spokojniejsi w dyskusji.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Skąd wiesz, czy tego nie zrobiłam?

Zatem kończę już dyskusje.
 
A odpowiedzi na pytania? Ilu członków, gdzie pracujesz, etat związkowy. Niewygodne pytania?

Jestem z Pierwszego Urzędu Skarbowego w Katowicach.
Pracuję w administracji Skarbowej 18 lat.
Mam 42 lata.
Od marca 2018 do 8 września 2021r pełniłam funkcję związkową - zastępcy przewodniczącego Solidarności KAS na sląsku. Byłam na tzw. etacie związkowym.
Zrezygnowałam z członkostwa w S.
Obecnie jestem na urlopie wypoczynkowym. Za kilka dni wracam do pracy w swoim US.

Organizuje nowy związek zawodowy.
Centrala to Związkowa Alternatywa, KRS 790483. Moja organizacja jest międzyzakładowa. Na ten moment m 124 członków. Istniejemy od 5 dni.

Jeśli będzie to możliwe znowu przejdę na etat związkowy (potrzebuje 150 członków) gdyż bycie związkowcem to jest to co lubię i chce w życiu robić.
 
...Na ten moment m 124 członków. Istniejemy od 5 dni.

Jeśli będzie to możliwe znowu przejdę na etat związkowy (potrzebuje 150 członków) gdyż bycie związkowcem to jest to co lubię i chce w życiu robić.

Świetnie, jest moc, jest siła...
Proponuję jednak, żeby tych 26 członków, których brakuje do etatu poszukała Pani raczej wśród koleżanek z US, a nie na forum ZZ Celnicy.

Tym wpisem i ja kończę rozmowę

BTW. Pytanie do starszych stażem w Związku kolegów: czy Przewodniczący tworząc Związek liczył członków na potrzebny etatu, czy raczej wskazywał kierunek zmian w SC i ewentualnie planowane działania?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
To jest forum, na którym pozwalamy na agitację dla innych zz, a to neguję bo ja nie jestem członkiem innych ZZ i ja płacę za to forum.
Agitację uprawiały tutaj zz celnicze, które atakowały nas za wszystkie podejmowane nasze działania dzięki którym mamy emerytury i dzięki którym oni mają emerytury.
Agitację uprawiał tutaj nijaki przewodniczący zz skarbowości zzpea, który bronił podpisania kwitka na sześć procent podwyżki w maju 2020. Też były głosy, że chłop wyciąga rękę, chce współpracy. Do momentu, aż opluł w sposób bezszczelny celników
O roli Pani Agaty w 2017 roku wobec celników słychać wiele złego w rozmowach na Śląsku. Proszę o wyjaśnienie.
Proszę by Pani odpowiedziała na pytania
1. Dlaczego nie zrezygnowała Pani z Solidarności w maju 2020 roku, kiedy próbowano wmówić nam, że 6 procent to jest sukces, a dopiero zrezygnowała Pani teraz?
2. Czy to prawda, że chodziła Pani na wszystkie spotkania z kierownictwem izby w Katowicach razem z liderem Solidarności na Śląsku w 2016 i 2017, którego Pani teraz nagle nie lubi i popierała ucywilnienie, popierała obniżenie wynagrodzeń celników, głosiła że za dużo zarabiają, że trzeba im obniżać płace i popierała Pani KAS i te wszystkie krzywdy, które nas wtedy tak boleśnie dotykały? Czy to prawda?
 
Ostatnia edycja:
Dziękuję.
Jestem pracownikiem KAS, urzędnikiem służby cywilnej. Nie będę i nie manifestuje poglądów politycznych.
Oczywiście, że można się się zdystansować od poglądów Szefa centrali. Będąc w Solidarności to robiłam.

Wybrałam Alternatywe, bo działa odważnie i skutecznie w sprawach pracowniczych i liczę na jej wsparcie.

Jestem z Pierwszego Urzędu Skarbowego w Katowicach.
Pracuję w administracji Skarbowej 18 lat.
Mam 42 lata.
Od marca 2018 do 8 września 2021r pełniłam funkcję związkową - zastępcy przewodniczącego Solidarności KAS na sląsku. Byłam na tzw. etacie związkowym.
Zrezygnowałam z członkostwa w S.
Obecnie jestem na urlopie wypoczynkowym. Za kilka dni wracam do pracy w swoim US.

Organizuje nowy związek zawodowy.
Centrala to Związkowa Alternatywa, KRS 790483. Moja organizacja jest międzyzakładowa. Na ten moment m 124 członków. Istniejemy od 5 dni.

Jeśli będzie to możliwe znowu przejdę na etat związkowy (potrzebuje 150 członków) gdyż bycie związkowcem to jest to co lubię i chce w życiu robić.
Ile lat byłaś członkiem związku zawodowego (były dwa jak rozumiem, to podaj razem), w tym ile działaczem . A komórka organizacyjna w US?
 
Back
Do góry